Cik laba saimniece esi virtuvē?

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Šodien aizdomājos par ēst gatavošanu un atcerējos to nelaimīgo, pārmērīgi un šķebinoši saldo siera kūku, kuru pagājušonedēļ noslīcināju podā... man nepadodas pagatavot ne saldos ēdienus, ne kūkas un kūciņas, ne tortes utt. Izdomāju, ka metīšu mieru, un vairs neko tādu negatavošu.
Palikšu pie tā, ka esmu klasisko zupu meistare, manis gatavotas kotletes, karbonādes ir lieliskas, ļoti labi padodas daži ķīniešu virtuves ēdieni, sautējumi, cepu ekselentas kartupeļu pankūkas, un arī manu versiju par pastu bolognesi slavē visi.
Interesē, kā ir citām sievietēm:
1. Vai uzskati sevi par labu saimnieci, daudz ko proti pagatavot, vai tikai elementāras lietas, vai negatavo vispār?
2. Kāda veida maltītes ir tava meistarsklase? (piem., deserti, kūkas, zupas, gaļas ēdieni, salāti, utml. - varbūt padodas viss)
3. Kas ir tie ēdieni, kuri tavuprāt (vai pēc tuvinieku, draugu teiktā) tev sanāk īpaši labi?
4. Cik lielu lomu ēst gatavošana ieņem tavā dzīvē?
25.10.2017 15:57 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Lieto ari tagad vismaz tie kas lasa.... un teiksu biezi vien. ;-)
25.10.2017 18:30 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
P.S. Un ja paustit var dir... pasutinat ir nu ta zolidak... un daudziem saprotamak.
25.10.2017 18:30 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Mans nolūks nebija nikni uzšņākt, mana profesija būtībā pieprasa nemitīgi piekasīties valodas kļūdām.
Ja subjektīvāk - man visādu viegli piemirstu vārdu atgriešana valodas apritē simpatizē.
25.10.2017 18:31 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Tie, kas ēd, tie slavē. Man arī garšo pašas gatavotie ēdieni. :)
.
Baigās ekstras ikdienā netaisu, bet, ja ir iedvesma un ievācu info, ja nolieku sev priekšā recepti, tad ēdami ir iznākuši arī laikietilpīgi un sarežģīti virtuves brīnumi. Bet - vai vajag? Dodu priekšroku ēdiena veselīgumam un vienkāršībai - ir grūti sabojāt galaproduktu, ja izejvielas ir kvalitatīvas, recepte - vienkārša un uzmanību veltu ēdienam, ne seriālam tv kastē. :-P
.
Eksperimentēt patīk. Patīk sajaukt jaunus garšas kokteiļus, pamēģināt šā vai tā, un gluži nemanot iznāk izgudrot vecu recepti no jauna. ;)
25.10.2017 18:32 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
un ja jau labi laiku neizmantoju vai loti eti kpjeas garsvielas, un kur var kurkumu man taaa patik. Man vispar tagad maja garsvielu daudz dazadu.Un ja kipliki krejums, saldais krejums, siers, siers, siers un sipoli primarie...
25.10.2017 18:35 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Man gribētos būt labākai saimniecei virtuvē un mācēt pagatavot daudzveidīgākus un sarežģītākus ēdienus. Lai gan problēma jau īsti nav tāda, ka es nemācētu, bet gan nezinu, kur meklēt receptes, par kurām būtu droša, ka garšos izcili. Jo, ja ir recepte, tad jau loģiski, ka varu pagatavot jebko. Tāpēc es eksperimentēju un ļoti bieži izmēģinu ko jaunu. Tieši vienkāršos ēdienus, ko it kā vajadzētu prast jebkuram, es neprotu, jo tas ir pārāk garlaicīgi un nevaru piespiest sevi gatavot to, kas man negaršo. Piemēram, zupas es neēdu vispār un arī pagatavot neprotu nevienu.
Vislabāk man padodas kūkas un deserti, jo saldumus man vajag vismaz trīsreiz dienā. :D
25.10.2017 18:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ja es butu majsaimniece ar sadu virtuvi ja gatavotu ari daudz ipasu garsigumu, ok man smuka virtuve bet...ne jau tik oeila ar tik daudz gadzetie un laiku...un ja vel virtuve gribetos ja privatmaja labu lielu malkas krasni ari a bonusu. Mna dtuskai ta ir keramika, elektriska cepene u bonusa krasns sumuka...
25.10.2017 18:55 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ka bonuss feini lauku maja smukaa
25.10.2017 18:56 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Rīdziniece
Piekrītu, malkas plīts ir liels bonuss, un es arī tādu vēlētos, ja būtu iespēja. Ne tikai mājīguma un vizuālā efekta, bet arī ēdienu garšas īpašību dēļ. Rudens sākumā ciemojos pie vecvecākiem, lauku mājā meža ielokā. Gatavojām uz plīts turpat apkārtnē salasītu sēņu mērci un sutinājām truša cepeti - pilnīgi cita garša, nekā uz mājās ierastā elektriskā plītsriņķa vai elektriskajā krāsniņā.
25.10.2017 19:18 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ne tikai mājīguma un vizuālā efekta, bet arī ēdienu garšas īpašību dēļ. Rudens sākumā ciemojos pie vecvecākiem, lauku mājā meža ielokā. Gatavojām uz plīts turpat apkārtnē salasītu sēņu mērci un sutinājām truša cepeti - pilnīgi cita garša, nekā uz mājās ierastā elektriskā plītsriņķa vai elektriskajā krāsniņā.
tiesi ta, maize, vai gala ja vel malkas plitij ir cepene ir ..nu IR TAAA GARSA ISTAAAA. un JA VEL KA MINEJU MILZGA VIRTUVE AR DAUDZ GADZETIEM... ja kapec ne... bet cim daudzam ta ir? Un ja bnusa nav darbs tikai maja...
25.10.2017 19:24 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
+/- es protu gatavot.Bet protams līdz šefpavāra līmenim man ir tālu:-D
25.10.2017 19:39 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Man ne sevišķi patīk gatavot pienākuma pēc, tāpēc esmu apguvusi neskaitāmas ātras un vienkāršas receptes, kas iet pie sirds gan man, gan vīram. Sarežģītākus ēdienus gatavoju ļooti reti, ja nu uznāk iedvesma. Ja nevaru pagatavot ēdienu 30 minūšu laikā, tas man neder. Vai arī iemest cepeškrāsnī vai multikatlā un lai tur viss pats gatavojas, cik ilgi nepieciešams. Stundu stāvēt pie plīts un čubināt kotletes vai karbonādes - tas nav priekš manis. Visbiežāk top pasta ar dažādām mērcēm, austrumu ēdieni, cepeši + cepeškrāsnī pagatavoti dārzeņi, sautējumi (te nāk talkā multikatls). Reizēm, ja uznāk iedvesma, uzcepu kādu keksu, pīrāgu, saldo sacepumu vai pagatavoju siera kūku. Ņemties ap eklēriem, krēmiem u.tml. galīgi nav iekšā. Noteikti sevi neuzskatu par sliktu saimnieci, bet ēst gatavošana noteikti nav mans hobijs.
25.10.2017 19:42 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Gatavoju labi un variēju ar ēdieniem, ļoti reti gadās izmest kaut ko ārā, jo nebūtu sanācis. Labi padodas zupas, gaļas ēdieni un eksperimenti ar salātiem (ik pa laikam sagudroju savas versijas par salātiem, kas daudziem iet pie sirds). Reti kad sekoju receptēm, bet reti arī "nošauju greizi" -pie reizes varu sevi paslavēt, ka daudzi slavē manus ēdienus un zina, ka varēs labi paēst. Kā lielāko katastrofu un pilnīgu izgāšanos uzskatu pirms pāris gadiem gatavoto ābolu strūdeli, kas sanāca akmens cieta un pilnīgi neēdama, saldie ēdieni nav arī tik ļoti mans lauciņš kā sāļie, bet, par laimi, šādas izgāšanās notiek ļoti reti. Ļoti patīk gatavot ēdienus, kuru gatavošanā varu izpausties ar sastāvdaļām un pagatavošanas īpatnībām, piemēram, gatavojot lazanju, nevis vienkārši uzvārīt makaronus vai uzcept kartupeļus.
25.10.2017 19:49 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Man ļoti patīk gatavot, tikai, ja es gatavoju, mani nedrīkst traucēt. Nekāda maisīšanās pa kājām, un dīvainā kārtā, man nepatīk, ja piedāvā palīdzību. Var pasēdēt malā un mani izklaidēt ar jautrām sarunāt, bet lai pie gatavošanas rokas klāt nebāž. :-D
Man gan pašai šķiet, ka negatavoju perfekti un bieži vien pēc tam nogaršojot saprotu, ko vajadzētu uzlabot, un galvā atzīmēju. Bet no apkārtējajiem vēl vekad neviens nav sūdzējies. Varbūt vienkārši nepietiek drosmes pateikt man sejā.
Nevaru iedomāties, kas būtu tas, ko nu ļoti patīk gatavot. Laikam kāda kūka uz svētkiem. Tas, ko nepatīk gatavot - gaļa. Ja vien tā nav vistas fileja vai maltā gaļa, tad izvairīšos no tā.
25.10.2017 23:09 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
1. Es domāju, ka es labi gatavoju. Man patīk eksperimentēt, nereti gatavoju sev svešus ēdienus. Ar laiku tik ir kā ir, šobrīd nevaru gatavot tik bieži, cik gribētos.
2. Man labi padodas cēzara salāti un biezzupas. Garšīgi arī sanāk ēdieni ķīniešu gaumē.
3. Tie paši cēzara salāti. Vīrs bieži lūdz, lai uztaisu.
4. Pagaidām ir grūti bieži gatavot, jo mana 1.5gadniece ne īpaši mīl ilgi uzturēties vienā telpā. Baigi izpausties reti kad varu, pārsvarā tagad viss tiek gatavots uz ātro vai arī negatavoju vispār un mēs braucam uz kādu kafe.
25.10.2017 23:22 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
1. Vai uzskati sevi par labu saimnieci, daudz ko proti pagatavot, vai tikai elementāras lietas, vai negatavo vispār?
2. Kāda veida maltītes ir tava meistarsklase? (piem., deserti, kūkas, zupas, gaļas ēdieni, salāti, utml. - varbūt padodas viss)
3. Kas ir tie ēdieni, kuri tavuprāt (vai pēc tuvinieku, draugu teiktā) tev sanāk īpaši labi?
4. Cik lielu lomu ēst gatavošana ieņem tavā dzīvē?

1) noteikti nevaru pretendēt uz Gada Saimnieces titulu - gatavoju ne katru dienu, pārsvarā to kas vieglāks, kaut ko īpašāku - kad pašai uznāk luste. Bieži improvizēju, bet izmantoju arī receptes.
2) deserti noteikti nav mans lauciņš (bet varbūt tas pat ir labi). Man patīk/sanāk visādi casserole tipa ēdieni, piem., karija tipa mērces.
3)pēdējais, kas visiem ļoti garšoja bija "ķīniešu" vistas/ ūdeļu zupa, bet tā bija 1:1 no receptes. No improvizētajiem - visiem ļoti garšoja liellopa maltā gaļa, ko sagatavoju wrapiem.
4) man patīk gatavot, ja esmu viena virtuvē un varu uzlikt savu mūziku, tad man tas palīdz relaksēties, bet katru dienu arī negribētu gatavot.
25.10.2017 23:32 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
1. Vai uzskati sevi par labu saimnieci, daudz ko proti pagatavot, vai tikai elementāras lietas, vai negatavo vispār?
Sevi uzskatu par labu saimnieci, jo protu pagatavot daudz un dažādus ēdienus :) Protams, neesmu profesionāle.. tīrs sirdsprieks :)
2. Kāda veida maltītes ir tava meistarsklase? (piem., deserti, kūkas, zupas, gaļas ēdieni, salāti, utml. - varbūt padodas viss)
Man ir liela pacietība gatavot laikietilpīgas maltītes. Biežāk gatavoju šo to no Vidējo austrumu virtuves repertuāru.. tur arī vislabāk piešauta roka. Labi padodas arī kūkas, tortes, pudiņi.. Neesmu vēl atradusi ideālo plāno pankūku, bulciņu recepti.. arī nejūtos pavisam droša ar daļu no jūras veltēm :)
3. Kas ir tie ēdieni, kuri tavuprāt (vai pēc tuvinieku, draugu teiktā) tev sanāk īpaši labi?
Daudziem patīk manis ceptā maize, bieži rīsu ēdieni tiek slavēti, samosas, saldumi..
4. Cik lielu lomu ēst gatavošana ieņem tavā dzīvē?
Ēst gatavošana sagādā prieku... saldumu radīšana vispār ir fantastisks, relaksējošs process. Agrāk gan vairāk... krietni vairāk pievērsos virtuves lietām. Tagad daudz paņem darbs.. vairāk izpaužos brīvdienās :)
26.10.2017 00:09 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Mājās vispār esmu tīri ok saimniece - man patīk kārtot un tīrīt dzīvokli, patīk, ka katrai lietai sava vieta. Patīk uzturēt foršu atmosfēru, labprāt uzkopju.
Bet virtuve... Nu galīgi ne mans lauciņš. Protu elementāras lietas, kas arī izdodas tīri ok, bet galvenais pavārs tomēr ir draugs. Viņam patīk, padodas un garšo ļoti labi Tāpēc viņš ir pavārs, bet es -trauku mazgātāja

identiski :-D
26.10.2017 09:08 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.01.2016
1. Protu daudz ko gatavot, jo sevišķi, ja kāda palīdzīga roka, tad varu gāzt kalnus. Man patīk gatavot ar kādu kopā.
2. Viss padodas ok, pašai šķiet, ka sanāk zupas, sautējumi, meža gaļas ēdieni.
3. Draugam garšo un šķīvi nolaiza pēc rīsiem ar mērcītēm. Mans jājamzirdziņš vienmēr ir bijušas plānās pankūkas.
4. Ēst gatavoju, jo kaut kas taču jāēd ir. Visu laiku ēst ārpus mājas man nepatīk, jo tuvumā nav plaša izvēle, kur ēst. Kopumā, neesmu starā par saimniekošanu virtuvē, pagatavoju pēc nepieciešamības, ir garšīgi, bet no tā kaifu neķeru. Kad uznāk iedvesma, visbiežāk vecāku mājās, gatavoju Vecrīgas, eklērus, kūkas, kapkeikus utt. Sanāk gardi.
26.10.2017 09:58 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.01.2016
Priecātos, ja būtu kā Selīnai, ka otrā pusīte pārsvarā gatavo..
26.10.2017 09:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)