Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cik laba saimniece esi virtuvē?

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Šodien aizdomājos par ēst gatavošanu un atcerējos to nelaimīgo, pārmērīgi un šķebinoši saldo siera kūku, kuru pagājušonedēļ noslīcināju podā... man nepadodas pagatavot ne saldos ēdienus, ne kūkas un kūciņas, ne tortes utt. Izdomāju, ka metīšu mieru, un vairs neko tādu negatavošu.
Palikšu pie tā, ka esmu klasisko zupu meistare, manis gatavotas kotletes, karbonādes ir lieliskas, ļoti labi padodas daži ķīniešu virtuves ēdieni, sautējumi, cepu ekselentas kartupeļu pankūkas, un arī manu versiju par pastu bolognesi slavē visi.
Interesē, kā ir citām sievietēm:
1. Vai uzskati sevi par labu saimnieci, daudz ko proti pagatavot, vai tikai elementāras lietas, vai negatavo vispār?
2. Kāda veida maltītes ir tava meistarsklase? (piem., deserti, kūkas, zupas, gaļas ēdieni, salāti, utml. - varbūt padodas viss)
3. Kas ir tie ēdieni, kuri tavuprāt (vai pēc tuvinieku, draugu teiktā) tev sanāk īpaši labi?
4. Cik lielu lomu ēst gatavošana ieņem tavā dzīvē?
25.10.2017 15:57 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Nebaidies nosprostot kanalizāciju? :-D
Nesen tieši pirmo reizi gatavoju siera kūku, pieliku mazāk cukura, nekā norādīts receptē, jo likās par daudz.
Ar kartupeļu pankūkām man ir sarežģītas attiecības.
Lepojos ar savu lazanju, bet kopumā esmu par slinku, lai būtu laba mājsaimniece.
25.10.2017 16:04 |
 
Reitings 1602
Reģ: 29.04.2017
Mani var droši precēt, ja grib garšīgi paēst. Patīk gatavot, eksperimentēt. Īpaši mīļa man ir konditoreja.(l)
25.10.2017 16:04 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Feed me!!! :'-(
25.10.2017 16:07 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Gatavoju garšīgi, it sevišķi zupas un gaļas. To visi mani vīrieši ir apgalvojuši. Un salāti sanāk labi, bet tas pa manai gaumei, vīram (un maniem exšiem) tie parasti samērā vienaldzīgi.
Bet vispār- nenormāli riebjas gatavot, daru to tikai tapēc, ka vajag(t) Līdz ar to - experimentēju reti.
25.10.2017 16:08 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Es noteikti neuzskatu sevi par labu saimnieci un virtuves guru. :D
Jā, standarta vakariņas varu pagatavot. Citreiz patīk kādu jaunu kūku/ kēksiņu/ cepumu izmēģināt. Jā, tur man nav bail eksperimentēt un pat patīk, ja ir iedvesma. :)
Ar draugu esam tagad apņēmušies reizi nedēļā izmēģināt kaut ko jaunu. Tas motivē darīt vairāk un censties. + satuvina. (l)
25.10.2017 16:09 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Nepatīk gatavot, nepatīk eksperimentēt. Sevi par sliktu saimnieci neuzskatu, jo reti ko sabojāju, bet laba noteikti arī neesmu. Nu tā pa vidam. Ar desertiem esmu uz jūs, reti ēdu un vēl retāk gatavoju.
25.10.2017 16:10 |
 
Reitings 760
Reģ: 08.08.2011
1. Jā, to arī daudzi ir apgalvojuši :-) Protu daudz ko , ne tikai elementāras lietas.
2. Sākot no dažādākajām kūkām, kūciņām, desertiem, gaļas un citiem ēdieniem, dažādām mērcēm un piedevām, un beidzot ar konservēšanu utt. Principā ja ir recepte, par pamatu ņemu recepti, ar garšvielām un piedevām variēju, nevar nesanākt. :-)
3. Tortes un gaļas ēdieni,pašgatavoti ravioli karija mērcē (l), ā vēl soļanka, mērces, tas kas nāk pirmais galvā, bet šie noteikti nav uzskatāmi par kulinārijas šederviem. :-D
4. Kad esmu mājās, tad ļoti lielu lomu, gatavoju gan pusdienas, gan vakariņas, citreiz sanāk arī brokastīm ko ātru draugam pagatavot, bet pārsvarā pēdējās divas ēdienreizes, + vismaz katru dienu/katru otro cenšos arī ko saldu pagatavot. Toties, kad esmu pāris dienas nedēļā kopmītnēs, kamēr studijas, tad ar ēst gatavošanu neaizraujos, paņemu no mājām, kas ir sagatavots.
Tā, kā pašai patīk ļoti paēst, tad arī gatavot patīk! :-)
25.10.2017 16:17 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Nedomaju, ka esmu laba saimniece. Galvena problema ir ta, ka man nepatik gatavot, bet man ik pa laikam uznak iedvesma, kad varu stundam tupet virtuve, lai pagatavotu to, ko esmu ieplanojusi.
Ikdiena gatavo draugs, es parasti sajaucu salatus un sniedzu moralo atbalsu, bet japiebilst, ka mes parasti censamies est vienkarsi + veseligi. Baudisanu atstajam restoranu zina. :)
25.10.2017 16:23 |
 
Reitings 408
Reģ: 29.09.2015
Forša diskusija, pat uzdevu savam vīram šos jautājumus :-D atbildes bija dažādas.:-D
Sevi uzskatu par mājas pavāru, protu pielāgoties situācijām.Vīrs izteicās, ka esmu interesantais pavārs, patīk ekaperimenti un daudzveidība izejvielās.
Jautājums nr 2 mums domas sakrita. Padodas labi viss, bet gaļas un jūras produktu ēdieni izceļas visvairāk. Jautājums nr 3. Vīra atbilde Moussaka un pildīti putni krāsnī. Man pašai liekas gaļas un jūras produktu sautējumi un dažādi svaigie salāti:-D
4 Jautājums, lielu ļoti!
25.10.2017 16:23 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Esmu par slinku un aiznemtu lai gatavotu. Sad tad protams, patik paeksperimentet ja seviski pagatavoju kaadamcitam,bet lai stavetu diendienaa pie plits nespeju sevi taadaa lomaa izteloties. Attiecibaas ar virieti uzskatu ka esam vienlidzigi . Nekad nespetu sevi iedomaties gatavojot virietim pec darba kamer vins sez pie tv un nedara neko. Vai nu gatavo abi vai uz mainaam. Te iet runa par ikdienas dzivi
25.10.2017 16:24 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Ieraudzīju karija mērci un atcerējos gadījumu, kurā kādā kafejnīcā pasūtīju pastu ar vistu un cieto sieru, jau nesot jutu, ka kaut kas nav kartībā. Pasniedza karija mērcē kaut sastāvdaļās tas minēts nebija. Kā man riebjas karijā izmērcēti ēdieni, šķebina. Biju izbadējusies, bet nācās pasūtīt ko citu. :D Dažkārt to mēdzu piemienot gaļas ēdieniem, bet ļoti minimāli, bez maz vai šķipsniņu.
25.10.2017 16:25 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Attiecibaas ar virieti uzskatu ka esam vienlidzigi . Nekad nespetu sevi iedomaties gatavojot virietim pec darba kamer vins sez pie tv un nedara neko. Vai nu gatavo abi vai uz mainaam. Te iet runa par ikdienas dzivi
+
25.10.2017 16:26 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Ar kartupeļu pankūkām man ir sarežģītas attiecības.

Es jau domāju, ka man vienīgajai nesanāk kartupeļu pankūkas:-D Reizēm nesaprotu, kā kaut kas tik vienkāršs var neizdoties, kas ar mani :-D
Par labu saimnieci sevi noteikti neuzskatu, bet ir šis tas, kas padodas tiešām labi - zupas, mērces, daži konditorejas gardumi (eklēri, piemēram), aziātu ēdieni.
Gatavot ļoti nepatīk, labi, ka vīrs pats prot sev vakariņas uztaisīt:-D Ja būtu patiešām neierobežoti līdzekļi, visu laiku ēstu ārpus mājas vai pasūtītu gatavu:-D
25.10.2017 16:26 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Pilnīgi noteikti neesmu laba saimniece, jo nepatīk gatavot. Pat ja reizēm uznāk iedvesma kaut ko pagatavot, beigu beigās esmu jau tā sabesījusies, ka vairs pat ēst negribas. :D Pārsvarā ēdu ārpus mājas, taču, ja gatavoju pati, tad parasti mani šedevri aprobežojas ar vārītiem griķiem vai ceptiem pelmeņiem. :D
25.10.2017 16:27 |
 
Reitings 78
Reģ: 29.07.2017
1: Gatavoju labi, bet ļoti ļoti maz.
2: Es varu pateikt kas nav mana meistarklase - kūkas :D Labi sanāk visādas kanēļmaizītes, ābolu tūtiņas, mafini utt. Vislabāk padodas zupas pagatavot, un visādus makaronu ēdienus.
3: Siera zupa, ķirbju krēmzupa, frikadeļu zupa, pasta ar boloņas mērci... to man visbiežāk prasa.
4: Agraķ gatavoju ļoti daudz, īpaši dekrēta laikā, pašlaik mājās ēdam tikai brokastis (olu uzvārīšanu, grauzdiņu sacepšanu neuzskatu par gatavošanu), un vakariņas dažreiz. Daudz ēdu ārpus mājas, vai arī vīrs gatavo.
25.10.2017 16:32 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Uzskatu sevi par labu saimnieci. Gatavoju daudz un bieži. Ja man iedod recepti - varu pagatavot jebkuru ēdienu. Nav jau nekāda raķešu zinātne... Ikdienā gan izvēlos vienkāršis ēdienus pagatavot. Un tomēr, ar visu to, es neesmu sajūsmā no gatavošanas. Gatavoju, jo vajag, nevis ļoti patīk to darīt.
25.10.2017 16:39 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
1. Es teiktu, ka esmu pa vidam. Daudz negatavoju, bet protu elementāras lietas.
2.,3. Vairāk pie sirds iet saldo ēdienu gatavošana. Agrāk daudz gatavoju klasisko un šokolādes siera kūku, šokolādes-ruma kūku, tiramisu, dažādus bērnībā ierastus saldos ēdienus. Kad negribas gatavošanai veltīt daudz laika un izdomas, bet gribas kaut ko saldu, taisu cepumu kūku, šokolādes desu, skudru pūzni. Agrāk mēdzu cept arī cepumus. Nu gan gatavoju pārsvarā tikai tos saldos ēdienus, kuriem vajag maz laika un izdomas. :D
Mērces pavisam noteikti nav mana stiprā puse, bet padodas sulīgas karbonādes, vistas našķi, sacepumi. Par cik mājās ir vēl viena salīdzinoši jauna dzīvība, tad pārsvarā gatavoju zupas un sautējumus. Labi sanāk gulašzupa, soļanka, maltās gaļas-sēņu sacepums u.c. Runājot par salātiem, tad gatavoju karstos vistas-sēņu salātus, cēzara salātus ar perfektu mērci, kura gan iet pie sirds man, bet citiem ne vienmēr, jo tur ir anšovi. :D
4. Ja agrāk ieņēma diezgan lielu lomu, tad pēdējos gadus vismaz uz pusi mazāku.
25.10.2017 16:39 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
1. Sevi uzskatu par labu, bet slinku saimnieci. :D
Kūku mājās gatavoju 1-2x gadā un tad to uzskatu par baigo varoņdarbu. :D Ok, neesmu saldummīle, tapēc arī neprasās regulāri kaut kādus konditorejas izstrādājumus vai desertus gatavot.
2. Noteikti gaļas ēdieni - gan zupas, gan sautējumi, gan otrie.
3. Hmm... nez, varētu būt skābeņu zupa, krāsnī ceptas pildītas vistas filejas, un dažādi sacepumi ar gaļu un dārzeņiem.
4. Gribot negribot, diezgan lielu. Jo, lai arī neesmu katarsē, vakaros stāvot pie plīts, ēst garšo ļoti. Un no pusfabrikātiem pārtikt negribas.
25.10.2017 16:42 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Jautājums nr 3. Vīra atbilde Moussaka
Kas ir Moussaka?
25.10.2017 16:49 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Es vnk dievinu gatavot eest.Gatavoshana prieksh manis ir kaa relaksacija.Patiik eksperimenteet. Nu jau protu gatavot visu-zupas,galas un zivju eedienus,sauteejumus,tortes,kuukas,bulcinas.Agraak ar saldajiem bija probleemas,bet tagad viss jau ir ok.Vislabaak protu gatavot dazhaadas galjas.Viirs visu slavee.Ir gadiijies klaat galdu arii viira koleegiem,pec kura viniem bija doma,ka vinji man maksaas par pusdienaam un es vinjiem visiem gatavoshu.:-D
25.10.2017 16:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits