Miega trūkuma psiholoģiskie aspekti

 
Reitings 80
Reģ: 10.12.2016
Ja vienu vai vairākas naktis esat maz gulējušas (kas kuram ir maz?) - tas Jums traucē pildīt ikdienas uzdevumus ?
Vienk. man ļoti kaitina, kad sanāk gulēt
22.10.2017 18:36 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Par laimi, man ar bērnu ir paveicies, jo viņš man ļauj gulēt no 21:00 vakarā līdz nākamās dienas 12:00 dienā, bet sāksies darbs un prieki beigsies.

Wow, tad bērni kuri labi guļ, patiešām eksistē?! :D Manai 1.g.10.m. un joprojām nevienu nakti nav izgulējusi bez celšanās.
23.10.2017 08:48 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Kopš ir bērns, tas ir kādu gadu...neesmu labi izgulējusies nevienu reizi. Vienmēr jau viņa naktī neceļas, bet es nevaru ieiet gulēt 21.00 tas parasti ir ap 24.00 vai pat vēlāk. Bet viņa ceļas no 8-9.00 takā isti izgulējusies neesmu nekad.
Es sapņoju kad atkal pienāks ta diena kad varēšu gulēt kad un cik ilgi vien vēlos :D
23.10.2017 09:23 |
 
Reitings 92
Reģ: 01.11.2016
Man miega trukums ir ikdiena. Biezi sanak 2-3 naktis but darba, citreiz ir "mazais bardaks" ar laika joslam - tagad driz dosos uz vietu, kur ir 12h starpiba. Ta nu kaut ka meginu dzivot, bet esmu pamanijusi ka esmu daudz kaskigaka un loti apatiska savas brivdienas, ja ir sanacis maz gulet vai ir bijusi tali braucieni. Loti gruti koncentreties un loti gruti sanemties ko darit, bet nu parasti 2-3 dienu laika var atguties. Ari sekoju lidzi REM miegam, pedeja laika, ja nesanak aizmigt klausos bed time stories aplikacij "Calm", censos istaba turet 19 gradus.
Reali man vajag vismaz 9-10h, lai normali funkcionetu. Brivdienas lutinu sevi ar 12h miegu un nejutos slikti gulet pusdienlaiku.
Bet mans gadijums tikai darba specifikas del.
23.10.2017 10:09 |
 
Reitings 1249
Reģ: 10.08.2015
Varu gulēt maz(3-4h) vienu divas reizes nedēļā, noteikti ne ilgtermiņā, jo parasti dienas vidū jau vairs nav iespējams pilnvērtīgi koncentrēties svarīgajam. Cenšos izgulēties un noteikti neuzskatu, ka gulēt maz ir stilīgi, jo tikai pēc gadiem niecīgā gulēšana parāda, cik stilīgi tas bijis :)
23.10.2017 12:43 |
 
Reitings 80
Reģ: 10.12.2016
neiet jau runa par kkādu pierādīšanu, vai, ka tas būtu stilīgi, nemaz nē. bet ļoti iespējams savu mērķu sasniegšanai varētu nākties kaut ko ziedot.
vairāk jau radās šāds jautājums arī tāpēc, ka kaut kur lasīju kā kāds cilvēks mauc pa trijiem darbiem, naktī guļ pāris stundas un tā tik rullē. un domāju, ka tas ir mīts vai patiesība? tas maz ir reāli vai nē?
23.10.2017 21:49 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Man neizskatās, ka kāds lepotos ar īsu miegu, bet par to vispār interesanti palasīt, jo kā saka - noteiktais cilvēkam nepieciešamais miega daudzums ir mīts. Ir cilvēki, kuriem pietiek ar 4 stundām miega, kamēr citi labprāt guļ 10 stundas, un to, cik daudz miega vajadzīgs, priekšā pateiks paša organisms nevis kāds cosmo lietotājs.
23.10.2017 22:55 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Kas ir REM miegs?
rapid eye movement sleep
23.10.2017 23:08 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
ka kaut kur lasīju kā kāds cilvēks mauc pa trijiem darbiem, naktī guļ pāris stundas un tā tik rullē.

Kvalitatīvi un ilgtermiņā tas nevar strādāt. Man jau nedēļu kā sanāk gulēt ne vairāk par 4h diennaktī. Pagājušonakt tās bija vispār tikai 2h.
Kāda ir mana pašsajūta? Nu, pirmkārt ir slinkums un besis. Labu laiku domāju, vai man vispār vajag rakstīt šo te komentāru. Par iespējām pagulēt domāju biežāk nekā par jebko citu. Draņķīgi laikapstākļi mani sākuši iepriecināt - tie uzmundrina vismaz uz brīdi. Kamēr kaut kur eju, viss ok. Kā apstājos, gribas apsēsties, kā apsēžos - apgulties, bet apgulties nozīmētu aizmigt.
Esmu kļuvusi paviršāka, vairāk lietu aizmirstu, daudzas daru ilgāk, nekā normālā stāvoklī (Šodien zupu vāriju. 90 min viss process aizņēma, ierasto 40 vietā). No autovadīšanas esmu atteikusies - man jau ar kājām ejot, noguruma dēļ grūti izvērtēt cik ātri pārvietojas auto, kur nu vēl pie stūres. Esmu arī neuzmanīgāka. Biežāk sabīstos, jo nepamanu cilvēkus sev aiz muguras. Nē, viņi nepielavās, vienkārši es nepamanu.
Galvas sāpes jau vairs pat īsti nejūtu - sākas tā stadija, kad ir tikai diskomforts, pašas sāpes īsti vairs nav jūtamas. Kafiju vairs nedzeru, citādi sirdspukstus ausīs dzirdu.
Nu, tas tā pirmais, kas nāk prātā.
23.10.2017 23:59 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Tieši ilgs miegs palicis svarīgs, 7,8,9,10h, agrāk pret to vienaldzīgāka attieksme bija, protams saorganizēties ļoti agri no rīta celties arī var, tāpat aŗī paēst vienalga cik agri ja seko došanās prom, jo uz "augšu" nesit, apetīte ir jebkurā laikā. Gulētais laiks jūtams, pat var izpausties svara svārstībās, galva neatpūšas un ķermenis nedabūn neatjaunoties - piem. ļoti bieža īsa miega dēļ, un svars var sākt kristies, spēki tā neatgriezties un mundrums ietekmēties, noskaņojums arī var, bet mazāk, tieši modrība, spēki, pašsajūta vairāk. Bezmiegam pa daudz blakusefektu, var pat nākties upurēt konkŗēto darbu u.c lietas lai vajadzīgais miega apjoms nebūtu nozagts. Vai tas nākotnē tik labi izdosies redzēšu, bet nu diennakts režīmu parasti pašam prasās noteikt.
24.10.2017 02:02 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Alexxa, tas rādās pēc samaņā noturēšanās "čelindža", iemesli protams individuāli. Tie faktori pietiekoši daudz, no kuriem skatoties pastāv kādas iespējas pagarināt miegu, vnk pa laimi neatceros tik extreme periodu dzīvē, ka ne no vieniem faktoriem skatoties nebūtu iespēja caur kādu vai kādiem no tiem.
24.10.2017 02:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits