Caur ērkšķiem uz...

 
Reitings 200
Reģ: 11.11.2016
Jauns raidījums STV:-) Kādas domas par šo?
19.10.2017 22:26 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es vispār, godīgi, nesaprotu, kāpēc skatīties to šovu.. kā mēneša laikā viņām var palīdzēt? Tur ir šausmīgi zems izglītības līmenis, izpratne par lietām, kā jāuzvedās, daļa noteikti ir arī ar garīgām problēmām.. Latvija sēž un aprēc, salīdzina, ka, vot, es gan šitāda neesmu...
02.11.2017 23:27 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Zini, ir tāds teiciens par neēdušo, zivi un makšķeri.... Šī projekta mērķis nav invididuāli dzīvokļu grīdu mazgāšana. Ja pašai ir vēlme iet un palīdzēt, to, protams, var piedāvāt.
02.11.2017 23:28 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Rīdziniece atkal močī, neko nesapratu vispār :D
02.11.2017 23:31 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Atrast darbu, iemacit iet dusaa, paradit ka ari nabagzigs dzivoklis var but sakopts tirs ta ari butu vinam makskere! Jo daudzas neizprot elementaras lietas.
02.11.2017 23:31 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Apple_pie, es domāju, ka, pirmkārt, viņām parāda, ka ārpus viņu Cēsu pintes un nožēlojamā dzīvokļa ir arī cita dzīve, un tas JAU ir daudz, tāpat viņas viena otrai stāsta, kā tikušas ārā no purva (Daiga), vai ka būt savādākam ir normāli (Laima, Linda). Arī tas JAU ir daudz.
Bet, kas pats svarīgākais - kam ir interese ierēkt, tie ierēc, bet neko labu par ierēcējiem nevaru pateikt. Šis šovs "elitārajiem" slāņiem parāda dzīves realitāti. Piemēram, es pati personīgi uzaugu absolūti normālos apstākļos, taču nāku no samērā nabadzīgas mazpilsētas, kurā šādu "nelabvēlīgākā situācijā esošu" cilvēku bija ļoti daudz, viņi bija visur, skolā, kaimiņos, radu kaimiņos, utt. Godīgi? Atceroties "kadrus" no manas jaunības un bērnības, šova dalībnieces man šķiet absolūti OK. Lielu lomu spēlē tas, ka man tuvi radi strādā iestādēs, kuras risina šos te nelabvēlīgo cilvēku jautājumus. Tas ir ārkārtīgi, ārkārtīgi nozīmīgi, ka "elitārā" sabiedrības daļa tiek informēta par šīm problēmām, lai raisītu gan pārdomas par dzīvi, gan arī līdzcietību pret šiem cilvēkiem. Izpratni, ka viena diena brīvprātīgo darbā zupas virtuvē ir tā reālā palīdzība, bet 50 centi ubagotājam - lāča pakalpojums.
02.11.2017 23:33 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
pirmkārt, viņām parāda, ka ārpus viņu Cēsu pintes un nožēlojamā dzīvokļa ir arī cita dzīve, un tas JAU ir daudz, tāpat viņas viena otrai stāsta, kā tikušas ārā no purva (Daiga), vai ka būt savādākam ir normāli (Laima, Linda). Arī tas JAU ir daudz.

Pilnīgi piekrītu! Šodienas sērijā bija redzams, ka tiek likts uzsvars uz komandas darbu, lai sievietes viena otru atbalstītu. Vienam grūti izkulties no bedres.
Būs sabiedrības daļa, kas ierēks par šova dāmām, un tur nekāda ''marta'' neko nevar padarīt. Vai tāpēc šovs būtu slikts? Es (un pieņemu, ka daudzi citi) skatos ar atvērtu prātu, un šis šovs ir licis daudz pārdomāt manu un sabiedrības kopējo attieksmi pret ''neveiksminiekiem'' un savādākajiem. Esmu no laimīgas ģimenes, un nekad nebiju dzirdējusi tādu cilvēku backstorijus. Mums būtu jāvērtē nevis šīs sievietes, bet sistēma kopumā. Ne jau no labas dzīves Deivija stāv uz ielas kopš 14.g.v. vai Krista tik agresīva. Ikviens, kurš uzskata, ka šis šovs ir pazemojošs tikai tāpēc, ka parāda dzīves realitāti, ir daļa no problēmas. 90% sabiedrības pateiks, ka nav situši šīs sievietes, bet bez probēmām ieņirgs par prostitūtām, eskortiem, pīrsingiem un lesbietēm.
Lindalv, tu esi ļoti drosmīga sieviete, un ja godīgi, esi man likusi pārvērtēt attieksmi pret transseksuāļiem. Paldies, ka piedalījies, jo tas arī mani - skatītāju, ir atbrīvojis no aizspriedumiem. Novēlu tev atrast normālu darbu, lai viss izdodas! :-)
03.11.2017 01:03 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es jau nodomāju, ka kāds mani izjoko :-| Pirms kāzām es arī biju tādā pašā vārdā un uzvārdā kā te ieliktajā linkā..
03.11.2017 01:53 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Ja godīgi, bieži vien tā ir to sieviešu izvēle stāvēt uz ielas nevis tāpēc, ka trūkst līdzekļu vai ģimene to darīja, bet tāpēc, ka vnk tā ir vieglāk nopelnīt naudu (runāju no pieredzes, jo ir bijis kontakts), bet tas jau cits stāsts-neesmu psiholoģe, lai ņemtos par šīm problēmām.
03.11.2017 07:23 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es jau nodomāju, ka kāds mani izjoko Pirms kāzām es arī biju tādā pašā vārdā un uzvārdā kā te ieliktajā linkā..
tas jau nav istais vards uzvards tai Lindai, dokumentos vins ir virietis tacu.;-)
03.11.2017 08:09 |
 
10 gadi
Reitings 2230
Reģ: 27.02.2011
Jā noskatījos šo sēriju un redzu ka Linda ir uzradusies, visu cieņu ka neslēpjoties. Delfi ari ir raksts par vēstuli no Martas centra, un meiteņu viedoklis par šo šovu, patiešām apkaunojoša vēstule no centra kas it kā vēlas palīdzēt.
Neslēpšu ka mani kā skatītāju arī šokē redzētas, gluži vienkārši es neesmu bijusi tādā vidē, neesmu sastapusi šādus cilvēkus, bet tādi ir un tos nevajag ignorēt.
Es redzu meiteņu acīs velmi ko mainīt, un redzu ka šī ir reāla palīdzība tikt laukā no tā kur viņas dzīvo, rakstnieces saruna Kristai, tai sievietei ir zelta rokas, un ceru ka Krista ir ņēmusi vērā viņas ieteikumus, turklāt šī ir iespēja viņām pašām paskatīties uz sevi no malas un pateikt vai viņām tas patīk vai nē. Vai viņas grib tā dzīvot vai nē? Dzīvē ir izejas vienmēr! Ļoti pozitīvi ka saudzas IR mainījušas savā dzīvē kaut ko, tas ir bijis spēriens pa pakaļu un tagad būs jauns spēriens.
Sabiedrībai ir divas iespējas nolīdzināt ar zemi šos cilvēkus un izstumtu, vai pieņemt, censties saprast un ATBALSTĪT ceļu uz pārmaiņām.
Atcerieties, šīm meitenēm lielākoties nav bijušas ģimenes normālā tās veidolā, ģimene ir visa pamats personības veidošanā, cik tas ir grūti, to nevar saprast neviens veselīgo ģimeņu bērns, tā ir personības samaitāšana saknē, mazs bērns izdzīvo prātam neaptveramas traumas!!!!
03.11.2017 08:23 |
 
10 gadi
Reitings 2230
Reģ: 27.02.2011
Es pati esmu izdzīvojusi skolā apcelšanu par neko, un man visas dzīves laikā joprojām velkas kompleksi šajā sakarā, tad iedomājos kādi kompleksi un psiholoģija ir tiem kuri pieredzējuši emocionālo un fizisko vardarbibu, atstumtību ĢIMENĒ no vismīļākās mammas, tēta, brāļiem, māsām kuriem vajadzētu būt bērna lielākajam atbalstam.
03.11.2017 08:28 |
 
10 gadi
Reitings 2230
Reģ: 27.02.2011
Bet sabiedrība jau to nesapratīs, jo viņām taču ir iespeja uzcelt savu karjeru, dzīvot labklājībā. Jā ir iespēja, bet visdrīzak tas ir daudz grūtāk kā bērnam kas nācis no veselīgas ģimenes, jo viņā jau ir ielikti tie pamati kā veidot sevi, labs paraugs(mamma un tētis), bet ja tev tāda parauga nav, tev ir vēl sūdīgāk, tavs paraugs ir dzērājs, bomzis un pati padibene, cik grūti ir no tā izrauties kas no mazotnes iesakņojies tavā galvā?
03.11.2017 08:32 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Rīdziniece, zinu, zinu! Tikai interesanti palika :-D
03.11.2017 09:30 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Lai gan pati reti saskaros ar šādiem cilvēkiem, man viņi liekas daudz interesantāki par pareizajiem cilvēkiem ar tīrajiem dzīvokļiem, skaistajiem instagramiem, algu tūkstošos un vīrieti, kas vienmēr izmaksā. Viegli skatīties un augšas un raukt degunu. Paskaties tuvāk! Tie cilvēki ir tieši tādi paši mirstīgie kā tu, tikai ar citu bagāžu.
03.11.2017 10:28 |
 
Reitings 431
Reģ: 17.03.2013
Lielisks šovs. Ceru, ka sievietes tiešām spēs izmainīties.
Lielākā daļa ļoti sakarīgas sievietes, var redzēt, ka viņu problēmām ir dziļāki iemesli. Sintija dzīvo patversmē 7 gadus + cik atceros, tad mamma pameta; no Kristas mamma atteicās un bērna tēvs iekausta; Deivija un Laima pieredzējušas vardarbību ģimenē; Inga paņēma kredītus meitas dēļ utt... Domāju, ka 99% no cosmo dāmām nav neko tādu pieredzējušas, tāpēc var gudri d.., ka viņām "nav šo sieviešu žēl, un pašas vainīgas". Paskatieties aiz sava loga, kāda ir reālā dzīve. Ko darīt tādai sievietei, kā Laura, kuras vecāki viņu ir atgrūduši, un bijis jādzīvo bomžatņikos? Vai Sintijai, kuras naivumu izmanto visādi veči un Centrāltirgus dzērāji? Kur skatās sociālie dienesti, kad vajag palīdzēt?
Sadusmo šo lielo soģu komentāri.
Centrs "Marta", manuprāt, aizskāra sievietes daudz vairāk nekā šova veidotāji, publiskā vēstulē pasakot, ka "viņām ir zems izglītības līmenis, kā arī, iespējams, psihiska vai garīga rakstura traucējumi, kas padara viņas ievainojamas un viegli ietekmējamas".
03.11.2017 12:03 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Es gan nedomāju, ka "Marta" viņas apkaunoja. "Marta" pateica tiešiem vārdiem to, ko mēs visi redzam.
Un es vēljoprojām domāju, ka šovs nevienai nepalīdzēs. Es gan ceru, ka varbūt sabiedrībai tas palīdzēs, arī atbildīgajām iestādēm, jo soc. sistēma mums valstī ir tādā līmenī, ka pat komentēt nav vērts, visu šo sū.aino sistēmu lieliski parāda šis "šovs". Naivi klusībā ceru, ka sāksies ka sāksies kādas izmaiņas..
03.11.2017 12:16 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Un vēl.. man ļoti žēl, ka šovs Deiviju neaizsūtīja uz Ģintermuižu. Ja ne šova laikā, tad vismaz uzreiz pēc tam. Varēja jau šīs "labās dvēselītes" (šova veidotāji) cēlā mērķa labad izmaksāt arī ārstēšanu tur. Tas tā - ja jau šie tik labi esot un šovu neizveidoja tikai tāpēc, lai šīs sievietes tiktu apņirgtas.
Es ticu, ka viņai tas būtu palīdzējis.
03.11.2017 12:20 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Jebkurā valsts psihoneiroloģiskā klīnikā ārstēšanās (nakšņošana, zāles, ēdiens, nodarbības utt.) ir par brīvu.
Un vēl.. man ļoti žēl, ka šovs Deiviju neaizsūtīja uz Ģintermuižu. Ja ne šova laikā, tad vismaz uzreiz pēc tam. Varēja jau šīs "labās dvēselītes" (šova veidotāji) cēlā mērķa labad izmaksāt arī ārstēšanu tur. Tas tā - ja jau šie tik labi esot un šovu neizveidoja tikai tāpēc, lai šīs sievietes tiktu apņirgtas.
Es ticu, ka viņai tas būtu palīdzējis.
03.11.2017 12:24 |
 
Reitings 116
Reģ: 30.01.2014
Rīdzeniece, tev taisnība, vārds pēc dokumentiem man nav diemžēl tāds, ar uzvārdu gan tik viena pēdējā burtiņa neprecizitāte. Lai gan es varu sev piemērot atbilstošu likuma punktu. Ka drīkstu mainīt vārdu ja tas traucē ieiet brīvi sabiedrībā, tad diemžēl izrādās ka mūsu mīļie valodnieki pacentušies lai uz mani un man līdzīgām/iem tas neattiektos. Ar pamat domu, vārdam jābūt atbilstošam dzimumam. Tas jau sīkums ka tā dzimuma maiņa nenotiek vienas dienas un ar ne mēneša laikā. Bet oficiāli dokumentos ko var mainīt tikai pēc dzimuma maiņas operācijas. Tā kā atliek vien sakost zobus kad jāiet tur kur jāuzrāda vai jānosauc personas kods, un tad vel jāpaskaidro ka neesi gluži zilonis. Vispār jau tas ir diezgan morāli nogurdinoši ja tā maigi izsakās. Un ja vel ņem vērā ka es tā pat sevi grauzu ka neesmu pilnvērtīga, tad kopā foršs kokteilis, lai pēc iespējas maksimāli izvairītos no jebkādu iestāžu apmeklējumiem priekš jaunas devas.
Bet pateicoties tam man arī ir vienkāršāk iejusties citu ādā, un pirms sākt apliet es apskatu cilvēku no dažādām pusēm, nevis tikai no vienas, kuras man ērtāk.
Un tā kā man personīgi arī ir paveicies augt normālā ģimenē, un izsisties pat varbūt nedaudz virs vidējā līmeņa, tad nonākot šovā man bija tā amizanti un reizēm skatījos ar lielām acīm uz notiekošo. Bet es sapratu ka manas problēmas ir tīrais nieks salīdzinoši ar pārējām meitenēm. Kurs mīlestību un ģimenes siltumu ir guvušās pārāk maz vai vispār ne maz. Un kad iepazinos tuvāk sapratu ka zem tās bravūrīgās čaulas slēpjas maigas būtnes, saprotošas un izpalīdzīgas. Tik nonākūsas tur kur ir, daļēji gan savas vainas dēļ, bet biežāk manuprātr tomēr neapzināti vai pielāgošanās dēļ apkārtnei, nu un viena liela daļa no vainas tomēr ir tai sabiedrībai, kas visā tikai skatās no vienas, un kā likums sliktākās puses, un citu tik nedara kā nosoda, dēļ kā sarp citu zinu pēc sevis, speciāli vel spītes pēc to sāc darīt.
Starp citu, šī bija vienīgā diskusija kuru man patika palasīt no malas neiejaucoties pa vidu, pat neskatoties uz to ka ne vienmēr bija tie labie vārdi lasāmi. Jebkurā gadījumā jūs visas nezīdāt no pirksta, bet spriedāt no redzētā, kustinājāt savas smadzenes, un tas jau ir respektējams viedoklis, no kura var šo to arī pārdomāt par sevi. Gribētos lai jūs turpināt brīvi izteikt savas domas pat ja tās skarbākas.
03.11.2017 12:41 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Domāju, ka 99% no cosmo dāmām nav neko tādu pieredzējušas, tāpēc var gudri d.., ka viņām "nav šo sieviešu žēl, un pašas vainīgas". Paskatieties aiz sava loga, kāda ir reālā dzīve.

Manuprāt, šovā situācijas ir neviennozīmīgas un nosodījums arī ir neviennozīmīgs. Piemēram, no vienas puses man gribas nosodīt Ingu, kura ņēma tos kredītus, jo nu bļāviens, 21.gadsimts aiz loga, ir taču jāpaņem kalkulators rokās un mazliet jāparēķina, ko tu vari atļauties un ko nē, un jā, ja tu nespēj salikt kopā divus skaitļus un padomāt, kāda tev ir alga, kāda ir izglītība un cik kas maksā, tad tu neesi dzīvotājs šajos kapitālisma džungļos! Ir taču mazliet jāspēj pielāgoties reālajai situācijai. Citi taču spēj.
*
Bet tad atkal no otras puses, tās ir tikai manas iekšējās pārdomas, es to tai sievietei no sirds nepārmestu, JO tāpēc jau šis ir šovs "Caur ērkšķiem uz...", ja sievietes būtu tik gudras, izdarīgas, uz priekšu domājošas, apķērīgas un zinošas, viņas nenonāktu situācijā, kurā ir nonākušas. Vienkārši ir vājāki un ir stiprāki cilvēki, ja visi būtu tik stipri un varoši, iespējams, ka cosmo dāmas ubago pie Origo, nevis sēdētu siltos birojos, jo kāds stiprāks tevi izēstu.
*
Nu, par tādām situācijām kā Deivija, kuru izvaroja patēvs vai kas tur un slēdza pie radiatoriem - viņa tur nevienā vietā nav vainīga. Ir būtiski, lai sabiedrība zina par šādām situācijām un operatīvi pieslēdzas līdzcilvēku glābšanā, redz, ka kaimiņos notiek kaut kas nelāgs, piemēram. Mēs nevaram katram iedzīvotājam pielikt klāt policistu, bet mēs varam paši būt uzmanīgi.
03.11.2017 12:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits