#MeToo jeb #EsArī

 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Brīnos, ka šī tēma sieviešu foruma vēl nav apspriesta! Kāds ir jūsu viedoklis vai pieredze par šo tēmu, kas pacēlusies sabiedrībā (ne tikai saistībā ar holivudas skandālu)?
19.10.2017 14:15 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Riņķa dancis ir foršs, bet cita stila dejas var ilgāk nodejot. Trīs galvenie atzinumi:
1. Kampaņa ir ļoti progresīva un vismaz uz pusi samazinās noziegumu skaitu;
2. Miņuku tirdzniecības apjomi Latvijā pieaugs par 30% kā minimums (jo atziņa par apģērba neesošo ietekmi uz apkārtējo uztveri par personu nonāks arī līdz pelēkajām pelēm);
3. Izejot no otrā punkta, demogrāfiskā situācija Latvijā uzlabosies (vai nav skaisti?)
Jauku sestdienas vakaru (nu jau nakti) :)
22.10.2017 00:39 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nu bet loģiski, ka tādus stāstus praktiski nepublicē, jo tie nekādus reitingus nedos, tā kā noticis tas ir banālā veidā. Protams, šāds apraksts ir krietni pārspīlēts, bet neviens/a jau neteiks: mani izvaroja, bet es biju knapi apģērbts.
Tas būtu tāpat kā pateikt esmu mēģinājis kļūt par miljonāru, taču neko lietas labā neesmu darījis. Mediji publicē tos stāstus, kuros ir kāds saturs, lai tauta pavilktos uz to. Un pārsvarā tie ir izņēmumu gadījumi.

Protams, mūsu laikapstākļos mēs visi pārsvarā ļoti trūcīgi ģērbjamies, nekādu jaku, nekādu cimdu utt. Vai arī tikai pludmalēs izvaro vai uzmācas. Un izrādās vēl slēpj tos stāstus, lai speciāli maldinātu. So funny.
Un tieši tur strādā manis teiktais par atbildības uzņemšanos par savu apģērba izvēli, jo vīrietis kurš Tevi uz ielas sauc par seksīgu vai bravūrīgi uzsit pa dibenu, automātiski nav izvarotājs, bet gan ļoti neaudzināts tēviņš.
Šis neaudzinātais tēviņš uzsit pa dibenu sievietei un sauc vārdos, kurai nav atkailinātu ķermeņa daļu! Kādā kosmosā jūs dzīvojat un vienkārši ignorējat to, kas notiek apkārt.
*
petunijayyy, joprojām tu nesaproti, tur nav runa par nesteriliem apstākļiem, to, kas tur, tavuprāt, liekas. Tur ir vispār cita nozīme, cita dzīve, tur ir kā cita planēta. Atkārtošu, izej kursus par šiem jautājumiem, tad varēsi līdzvērtīgi kaut vismaz zināšanu veidā par to runāt. Tagad tu skaties no savas dīvāna pozīcijas.
ceru, ka mans viedoklis nevienu nav aizvainojis

Ceri vien, drīzāk sākušās ''bailes'' par to, ko kāda patiesība ir mūsu sabiedrība.
Kādēļ tad islāma valstīs sievietes staigā hidžābā? Jo viņi visi dzīvo akmens laikmetā un ir muļķi, kas nesaprot, kā ir iekārtota pasaule?

Tu palasi, kas ar sievietēm tur notiek un kā pret viņām attiecas, lūdzu. Vai varbūt viņi to neuztver tā, kā mēs, jo ir valstis, kur vienkārši ir harēmi večiem, veči valda valsti, valda ikdienu, valda pār sievieti. Un no to sieviešu dzīvesstāstiem, ne preses materiāliem un valstu vadītāju piekoptās politikas. Un topā valstis, kur ir diezgan striktas prasības pret to, kas nu kuram jāvelk mugurā. Valkāsim visas hidžābus un mums neviens nepiesiesies? :D Tā jau ir pat mīta absolutizēšana, vai vēl tālāk absurdā to vari novest?
22.10.2017 00:39 |
 
Reitings 289
Reģ: 14.08.2017
nerātnā, paldies:-) Jā, tas ir tas ko saku - varmāka un upuris. Ja pieņemam, ka pasaule var pastāvēt tikai uz līdzsvara principa (piem. iņ un jaņ), tad upuris bez varmākas nevar pastāvēt, un otrādāk. Ja upuri nebūs upuri, bet vienmēr dos prettriecienu, tad nebūs varmāku, kuri domās, ka var mierīgi citus izmantot savām vajadzībām. Un otrādāk - ja nebūs varmāku, tad upuriem nebūs kam pakļauties un zemoties...
22.10.2017 00:37 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Te nu būtu vietā jautājums, kādas tautības un cik ilgi attīstītajā valstī dzīvojuši ir izvarotāji. Jo topā esošās attīstītās valstis ir imigrantu apsēstas.
Nez kāpēc Indija ar visu savu pieklājīgo ģērbšanos un stingrajām tradīcijām ir topa augšējā daļā (t)
Islāma valstīs izvaro gana bieži, bet reti kura ziņo (jo tas skaitās apkaunojums), kā arī izvarošana no laulātā puses parasti nemaz neskaitās noziegums.
Tas nav tik vienkārši - īsi svārki, lielāks risks.
22.10.2017 00:28 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Westpoint
Bet apgalvot, ka trūcīgi apģērbtas sievietes nav lieks kairinātājs iereibušiem un seksu ilgstoši nedabūjušiem vīriešiem vai tā teikt tēviņiem, tomēr būtu nepareizi. Kādēļ tad islāma valstīs sievietes staigā hidžābā? Jo viņi visi dzīvo akmens laikmetā un ir muļķi, kas nesaprot, kā ir iekārtota pasaule?
Zini, tas nav godīgi, ja Tu vardarim būt vardarim meklē attaisnojumus (piedzēries, nogribējies vai vēl nez kāds), bet upuris ir tas, kas nedrīkst neko, lai tik neizaicinātu piedzērušos un nogribējušos vardari.
.
Islama valstīs vardarbība zeļ un plaukst vēl vairāk nekā R-Eiropā, bet tur ir lielāka tendence visā vainot upuri, līdz ar to vardarbības akti tiek vairāk noklusēti un nenokļūst statistikas datos.
.
Un varu atkārtot, ka vardaris izvēlas būt vardaris tāpat kā upuris izvēlas būt upuris, bet, tur jau tas āķis, ka vardaris pirmais ir tas, kas meklējas, un, ja nedabū, tad to upuri rada pats.
22.10.2017 00:26 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Kādēļ tad islāma valstīs sievietes staigā hidžābā?

Varbūt to arī vajadzētu piekopt šeit? Lai nevienam nav nekādu problēmu.
22.10.2017 00:19 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Un islāma valstīs neizvaro?
Par pasaules kārtību, lūdzu, nevajag melst. Nez kāpēc tā tiek piesaukta tikai tad, kad cilvēkiem (šajā gadījumā, vīriešiem) tas ir izdevīgi.

Izvaro visur, tikai citviet tiek pieliktas kaut kādas pūles tam, lai šo risku mazinātu. https://www.wonderslist.com/10-countries-highest-rape-crime/ Nez kapēc pēc statistikas raugoties vadošās pozīcijas pārsvarā ieņem attīstītās valstis.
22.10.2017 00:19 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Un islāma valstīs neizvaro?:-D
Par pasaules kārtību, lūdzu, nevajag melst. Nez kāpēc tā tiek piesaukta tikai tad, kad cilvēkiem (šajā gadījumā, vīriešiem) tas ir izdevīgi.
22.10.2017 00:13 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Westpoint, es nedomāju, ka Tu esi pētījis informāciju par to, kā izvarotāji izvēlas upurus, fīča nav apģērbā.
Ir tik daudz mītu par izvarošanas tēmu un drēbes ir viens no tiem.
Un, to top it off - tas vispār ir ļoti izdevīgs attaisnojums izvarotājiem, pateikt, ka "viņa bija maucīgi saģērbusies". Sabiedrība piebalsos, iespļaus upurim dvēselē, un turpināsim tādā pašā garā tālāk.

Jā, sīki pētijis šo tēmu neesmu, tikai cenšos spriest loģiski. Ja izvarotājs defoltā ir tāds, tad visdrīzāk, ka nekāds apģērbs viņa nodomus neizmainīs. Bet apgalvot, ka trūcīgi apģērbtas sievietes nav lieks kairinātājs iereibušiem un seksu ilgstoši nedabūjušiem vīriešiem vai tā teikt tēviņiem, tomēr būtu nepareizi. Kādēļ tad islāma valstīs sievietes staigā hidžābā? Jo viņi visi dzīvo akmens laikmetā un ir muļķi, kas nesaprot, kā ir iekārtota pasaule?
22.10.2017 00:08 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Westpoint, es nedomāju, ka Tu esi pētījis informāciju par to, kā izvarotāji izvēlas upurus, fīča nav apģērbā.
Ir tik daudz mītu par izvarošanas tēmu un drēbes ir viens no tiem.
Un, to top it off - tas vispār ir ļoti izdevīgs attaisnojums izvarotājiem, pateikt, ka "viņa bija maucīgi saģērbusies". Sabiedrība piebalsos, iespļaus upurim dvēselē, un turpināsim tādā pašā garā tālāk.
22.10.2017 00:02 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Macaw, lūdzu, nesauc mani par neizglītotu pirms pati runā pilnīgu huiņu. Jau tavi absurdie salīdzinājumi ar mašīnām un mājām (sakarā ar to - padomā, kā darbojas apdrošināšana - ja mašīnas īpašnieks nebūs nodrošinājis aizsardzības mehānismu, viņam pat nedos parakstīt kasko līgumu, bet atlīdzību neizmaksās daudzos gadījumos, ja nebūsi ievērojis drošības noteikumus, tāpat attiecībā uz jebkuru citu nedzīvības un dzīvības apdrošināšanu, varbūt būtu sakarīgāk savu dzīvi salīdzināt ar to, ka labāk veikt drošības pasākumus) beidzot ar šo, kas sagrāva pilnīgi jebkādu priekšstatu par tavu spēju sakarīgi spriest -
petunijayyy,
Cienīt sevi, ok, ja es izstāstu un ielieku tagad šajā akcijā stāstu, sanāk, es sevi necienu. Vajadzēja nolīst nožēlojami stūrītī un klusiņām rīt tabletes, ko ārsts ir izrakstījis. Labs domu gājiens. Tālāk, ja pastāsta stāstu, tā esot tik vēlme pēc uzmanības. Tikpat labs domu gājiens. Man tiešām rodas sajūta, ka daļa attaisnotu slepkavas pie jebkura gadījuma, ja vien būtu iespēja. Tāpat uztvere, ka visi stāsti jau patiesībā ir ''viņš tikai uz mani šķībi paskatījās, aij, ko jūs'' diezgan, diezgan apšaubāmas kvalitātes un cinisma pilna, lai neteiktu vairāk.
Par ciltīm (ne tik valstīm) ar apgraizīšanu - tas arī ir jāskatās plašāk. Mēs tur ierodamies, civilizētie un tagad viņiem borējam, ka tā jau nevar. Ja šos rituālus viņiem iznīcina, cilvēki krita panikā un vienkārši darīja pašnāvības, jo nevarēja iedomāties, ka tagad dzīvos, jo viņš nav izpildījis to, kas pie viņiem ir norma. Viņas daudzviet pašas uz to tiecas un tas ir viņu dzīves ritums. Ja liedz šo iespēju, pārgrieza sev rīkli. Cilvēki padarīja galu, jo mēs krutie uzspiedām savu kārtību, noteikumus, domājot, ka viņi ir iezemieši un tagad nu jāpārmāca viņi pēc mūsu likumiem. Tā ir absolūti cita tēma, ko šajā kontekstā nekādā gadījumā nevar bāzt iekšā.

No kā var izspriest, ka kaut kāda puiša ieskaitīšanās pirmajā klasē zem meitenītes svārkiem tev šķiet bīstamāka par operācijām nesterilos apstākļos, no kurām sievietes cieš un nav priecīgas, kā tu stāsti.
Es nevēlos ar tevi pat iesaistīties diskusijā, tikai atbildu uz tavu piezīmi par manu neizglītotību.
*
Sakarā ar citu atbildēm, protams, ka ir liela atšķirība starp izvarošanas gadījumiem, starp to, vai pazīstamais vai nē utt. Un, protams, ka es nenoliedzu to, ka varmāka ir vainīgs.
Es drīzāk biju runājusi par kopējo tendenci sevi izrādīt pasaulei. Bet katram savs, katrs dzīvo kā grib, ceru, ka mans viedoklis nevienu nav aizvainojis.
22.10.2017 00:01 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Rudens
Ne tikai upuris ir tas, kurš izvēlas. Būt varmākam ir varmākas izvēle - neviens uz seksuālu / fizisku / emocionālu vardarbības aktu viņu nespiež, vismazāk jau nu upuris. Tā ir varmākas izvēle būt varmākam un meklēt upurus līdz ar to.
21.10.2017 23:56 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Situācijai varbūtības piegarša būs tāda, ka trūcīgi ģērbta meitene varētu saņemt vairāk uzmanības, bet tas vēl nenozīmē lielāku iespēju tikt izvarotai.
Vispār paskatījies, kādas drēbes bija izvarošanas upuriem ievietotajā linkā?
Par savām kargo biksēm un džinsu jaku jau rakstīju iepriekš.

Nu tad iedalam divās kategorijās izvarošanu - ģimenes locekļu vai pazīstamo noziegumi pret upuri un random noziegumi uz ielas vai citās sabiedriskās vietās. Pirmajā gadījumā apģērbam nebūs nozīmes, otrajā gan.
Kā jau teicu, tie ir izņēmumu gadījumi, bet cilvēku, īpaši vīriešu fizioloģija ir tomēr savādāka. Un tas nebūt nav attaisnojums uzmākšanās mēģinājumiem.
Ja tam tik ļoti netici, pamēģini 1 mēnesi pa ļaužu pilnām vietām pastaigāt īsos apspīlētos svārkos un trūcīgā dekoltē, otru mēnesi apģērbā, kas īpaši neizceļ formas. Varu derēt, ka pirmajā gadījumā visādi primitīvi uzsaucieni, replikas, mēģinājumi "netīšām" nonākt līdz kontaktam ar tevi būtu ievērojami vairāk nekā otrajā. Un no tiem daudzajiem mēģinājumiem varētu trāpīties arī kāds ar tādu slimāku galviņu vārda īstajā un neīstajā nozīmē. Es tikai to gribu pateikt.
21.10.2017 23:48 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Situācijai varbūtības piegarša būs tāda, ka trūcīgi ģērbta meitene varētu saņemt vairāk uzmanības, bet tas vēl nenozīmē lielāku iespēju tikt izvarotai.
Vispār paskatījies, kādas drēbes bija izvarošanas upuriem ievietotajā linkā?
Par savām kargo biksēm un džinsu jaku jau rakstīju iepriekš.
21.10.2017 23:39 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Nu nav tā, tas ir mīts. Un visbiežāk izvaro pazīstami cilvēki, vai pat ģimenes locekļi, nevis kaut kādi tur random mudaki, kuri ierauga minisvārkus.
https://www.huffingtonpost.com/entry/powerful-art-exhibit-powerfully-answers-the-question-what-were-you-wearing_us_59baddd2e4b02da0e1405d2a

Es runāju par iespējamību kā tādu, raugoties uz situāciju ar varbūtības piegaršu.
21.10.2017 23:37 |
 
Reitings 289
Reģ: 14.08.2017
Vaiii... Breivik, piedod, ja kaut kā ne tā sanāca... Es arī nedomāju, ka varmāka nav vainīgs; bet upuris ir tas, kurš izvēlas... Un nav runa tikai par izvarošanu, vai pārprastu uzmanību. Runa ir par to, ko miljoniem sieviešu visā pasaulē ikdienu sevī akceptē kā pieļaujamu, izvēloties upura lomu... Tā visdrīzāk ir ikdienišķa situācija, no kuras principā nespēj tikt vaļā, jo no malas jau izskatās, ka viss ir kārtībā, un ko nu es, sieviete, te tagad tēlošu neapmierināto...
Westpoint, Tavus komentārus izlasīju - paldies, tie bija kā skābekļa deva vakuumā (lielākā daļa;-))
21.10.2017 23:35 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Izejot sabiedrībā izaicinošā tērpā, varbūtība, ka var notikt kaut kas slikts, krietni palielinās pretēji tam, ja tiek ģērbts daudz piedienīgāks apģērbs.

Nu nav tā, tas ir mīts. Un visbiežāk izvaro pazīstami cilvēki, vai pat ģimenes locekļi, nevis kaut kādi tur random mudaki, kuri ierauga minisvārkus.
https://www.huffingtonpost.com/entry/powerful-art-exhibit-powerfully-answers-the-question-what-were-you-wearing_us_59baddd2e4b02da0e1405d2a
21.10.2017 23:29 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Sievietēm nav varas gēna?

Es lasu daudz un dažādu literatūru. Kas ir šis? (t)(t)(t)
21.10.2017 23:29 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
LŪDZU BEIDZIET VISU SASAISTĪT AR IZVAROŠANU, RUNĀT PAR TO, KĀ UPURIS IR VAINĪGS UN PĀRIDARĪTĀJS NAV. Kaut kāds riņķa dancis.
21.10.2017 23:20 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Šī diskusija jau sen nav tikai par izvarošanu, bet dažiem šeit patīk tik ļoti likt uzsvaru tieši uz to vienu scenāriju. Diskusijas pirmajā pusē, piemēram, daudz sarunu bija par grābstīšanos un dažādām piezīmēm no vīriešu puses. Un tieši tur strādā manis teiktais par atbildības uzņemšanos par savu apģērba izvēli, jo vīrietis kurš Tevi uz ielas sauc par seksīgu vai bravūrīgi uzsit pa dibenu, automātiski nav izvarotājs, bet gan ļoti neaudzināts tēviņš. Un tur ir liela atšķirība, jo izvarotājiem tie motīvi ir pīti pilnīgi sačakarētā domāšanā, kamēr ceļu remontētājs, kurš darba laikā ar kolēģiem sūks aliņu, uzsauks, uzsvilps sievietēm, vienkārši ir neizglītots, instinktīvs, un tādus gadījumus būtu nepareizi salīdzināt ar izvarotāju gadījumiem, jo izvarošanas motīvi ir dusmu izgāšana, pārākuma parādīšana, vardarbība u.c.
21.10.2017 23:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!