#MeToo jeb #EsArī

 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Brīnos, ka šī tēma sieviešu foruma vēl nav apspriesta! Kāds ir jūsu viedoklis vai pieredze par šo tēmu, kas pacēlusies sabiedrībā (ne tikai saistībā ar holivudas skandālu)?
19.10.2017 14:15 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Par to noteikti IR jārunā un IR jādalās ar pārdzīvoto. Mēs ikdienā pat nespējam aptvert, cik ļoti daudz iekšējo pārdzīvojumu un neatrisināto konfliktu sēž mūsos iekšā un laiku pa laikam izlien patraucēt mūsu it kā mierīgo un harmonisko dzīvi.
Par nevienlīdzību, necieņu un vardarbību ir jārunā, vai tās būtu sievietes, vīrieši, bērni vai dzīvnieki... un ir jāveido sabiedrības apziņa par šiem problēmjautājumiem. Kā citādi?
Neviena sieviete nav "izaicinājusi" varmācīgu attieksmi un neviens bērns nav "pelnījis" sliktu attieksmi! :'-( Beidziet dzīvot aizspriedumos!
20.10.2017 03:38 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Laikam esmu nenormāla, bet mani aizskar, aizvaino un liek justies slikti rupjas piezīmes uz ielas un dibena grābstīšanas no svešiem vīriešiem. Es nelikšu šos savus neievērojamos atāstus ar haštagu feisbukā, jo jā, man ir kauns, ka tādas lietas ar mani ir notikušas, un arī šajā diskusijā var redzēt, ka "tas tak nekas nav". Bet es saprotu un atbalstu sievietes, kas piedalās šajā akcijā. Varbūt kādreiz sabiedrība mazāk nodarbosies ar victim blaming.
20.10.2017 07:47 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Laikam esmu nenormāla, bet mani aizskar, aizvaino un liek justies slikti rupjas piezīmes uz ielas un dibena grābstīšanas no svešiem vīriešiem. Es nelikšu šos savus neievērojamos atāstus ar haštagu feisbukā, jo jā, man ir kauns, ka tādas lietas ar mani ir notikušas, un arī šajā diskusijā var redzēt, ka "tas tak nekas nav". Bet es saprotu un atbalstu sievietes, kas piedalās šajā akcijā. Varbūt kādreiz sabiedrība mazāk nodarbosies ar victim blaming.

+++
20.10.2017 08:27 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
.. un tieši tāpēc šādas diskusijas ir vajadzīgas, un par šādām lietām jārunā, lai nebūtu kauns būt upurim.
Es piekritīšu, ka ir daudzi pārspīlēti stāsti un gana daudz ir uzmanības meklētāju, taču tajā pašā laikā uz to arī šī visa "kampaņa" vērš uzmanību, cik ļoti mūsu visu (ne tikai sieviešu, visu cilvēku) apziņā ir iestrādājusies robeža par to, ka "tas taču nekas nav". Vai sieviete iet pa ielu kādreiz un iegrābjas vīrietim olās un saka, vai negrib iedot savu numuriņu, maziņais? Nu nav baigi dzirdēts. Bet cik reizes ir dabūts pa dibenu no vīrieša kaut kur bārā, cik nav līduši klāt, grābstoties dejot, bet tas taču nekas nav, visu laiku tā gadās.. Un tieši tāpēc vajag šo diskusiju, jo tas ir kaut kas.
No šī jau arī veidojas tā greizā apziņa, ka kaut kādas lietas taču netiek uztvertas nopietni un tās var darīt. Un tad viens pastiepj to robežu tālāk, jo, ja jau var uzšaut meitenei pa dibenu bārā dzērumā un tas nekas nav, tad jau varbūt var arī viņai roku biksēs iebāzt? Tas pats dibens taču vien būs, kāda vairs tur starpība ar vai bez biksēm.
Es šobrīd runāju par sievietēm, jo pati esmu sieviete, taču nebūt neizslēdzu vīriešus no apbižoto loka, un ne vienmēr seksuāla aizskaršana notiek tikai starp pretējiem dzimumiem.
20.10.2017 09:46 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es īsti nesaprotu, kā var aizvainot šādas lietas kā replikas, dibena uzsišana utt. Protams, tajā brīdī patīkami nav, vismaz man vairāk pie fiziskā kontakta un es nodomāju kaut ko sliktu pie sevis par to cilvēku vai atbildu viņam, bet dienas beigās vai vismaz nākamajā dienā es par to vairs neatceros. Vai tiešām jums tas aizvainojums sēž iekšā un krājas? Nopietni? Man tas nešķiet normāli, bet man tas nešķiet arī apspriešanas vērts. Tāpat man šķiet, arī nepareizi šo tēmu izvērst tikai seksuālā kontekstā, tad jau būtu jārunā par aizskaršanu kā tādu, jo aizskart gan morāli, gan fiziski var par jebko jebkā un jebkura dzimuma cilvēks.
*
Es, protams, runājot par sāpes bezjēdzīgo nešanu, nerunāju par tiešām tādiem gadījumiem, kur ar bērnu "rotaļājas" vai jebkura vecuma cilvēku izvaro (ja viņš to pārdzīvo, jo pēc diskusijas sapratu, ka nejau visi pārdzīvo dažādas lietas un man arī šķiet, ka tas ir veselīgāk), tas ir pavisam kas cits, vismaz manā izpratnē to būtu kā salīdzināt pļauku ar smagu piesišanu.
*
Tāpat mani izbrīna gan kaunēšanās no šādiem paridarijumiem, gan pārāk atklāta to nešana sabiedrībā. Piemēram, es uzzināju šīs akcijas ietvaros, ka man zināmu meiteni izvaroja. Bet es tiešām nesaprotu, ko viņai dod tas, ka tagad visi, kas izlasīja fb ierakstu, to dod. Man tas būtu nepatīkami, bet nevis tāpēc, ka kauns, bet tāpēc, ka tā ir personīgā lieta. Arī priecīgās personīgās lietās publiski ar savu vārdu, uzvārdu mēs nedalāmies, piemēram, nestāstam par to, ka esošais draugs spēja novest pie neaizmirstama orgasma. Man šķiet, ka traumas vai nu jāizrunā savu atbalstu personu lokā vai pie speciālista, bet nejau publiski. Izlasot to sev pazīstamās meitenes ierakstu, man bija tādas emocijas jocīgas, negribējās, protams, nosodīt, bet tai pašā laikā noteikti neuznāca vēlme just līdzi, un bija tāds - kādēļ es to vispār sāku lasīt. Nu.. Kā rakāšanās svešā gultā, dvēselē. Es nesaprotu, kā tas kādam palīdz un kādēļ tas tiek darīts.
*
Varbūt tāpēc, ka man, piemēram, pašai ir tā sava personīgā problēma ar depresiju un es ar savu vārdu, uzvārdu esmu rakstījusi kaut ko vispārīgu specifiskās atbalsta grupās, bet nevēlētos publicēt savā fb joslā par to, ka man ir tādas un tādas domas un esmu darījusi to un to ar, piemēram, heštegu #esundepresija. Ir cilvēki, kas zina, ir cilvēki, kas var mani sazīmēt kaut kur, kur par to esmu runājusi un nekaunos no šīs lietas, bet es neredzu pamatojumu, kāpēc par to jāpaziņo visiem, jāliek sev kaut kāds zīmogs, kaut kādos upura rāmīšos, jo es neeju, piemēram, uz skolu un nestāstu par to kursabiedriem. Es gan zinu vienu meiteni, kas ir nofotografējusi selfiju ar antidepresantiem un pie viņas bildes ir līdzjūtības un veiksmes vēlējuma komentāri.. Bet tā meitene pēc būtības šķiet tāda uzmanības tīkotāja arī citās jomās.
20.10.2017 10:31 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
(Es šobrīd runāju tikai par sevi, tāpēc neattieciniet to uz visiem, un vēlreiz saku, ka runāju par sievietēm, bet tik pat labi tas var būt vīrietis)
Bet tur jau tā lieta, ka ne jau par to uzsišanu par dibenu tiek runāts kā par dziļu traumu, kas visu mūžu atsaucas no kaut kādiem zemapziņas stūriem, bet gan par faktu, ka tas tiek uzskatīts par neko īpašu, kaut arī tā arī seksuāla uzmākšanās (kaut arī vieglā formā), un diskusija par šādām tēmām veicina izpratni, ka tā ir seksuāla aizskaršana, un ka tas nav ok, un tas nav jāpieņem.
Ir sievietes, kas uzšaus pretī. Es, piemēram. Vai pateiks kaut ko. Bet ir tādas, kas klusēs un neko neteiks, un tā nav viņu vaina, ka viņas neko nepateiks, un viņas nav tās vājās šajā situācijā tāpēc, ka neko nepateica, jo šādai situācijai vispār nevajadzēja notikt.
20.10.2017 10:40 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Es īsti nesaprotu, kā var aizvainot šādas lietas kā replikas, dibena uzsišana utt. Protams, tajā brīdī patīkami nav, vismaz man vairāk pie fiziskā kontakta un es nodomāju kaut ko sliktu pie sevis par to cilvēku vai atbildu viņam, bet dienas beigās vai vismaz nākamajā dienā es par to vairs neatceros. Vai tiešām jums tas aizvainojums sēž iekšā un krājas? Nopietni? Man tas nešķiet normāli, bet man tas nešķiet arī apspriešanas vērts.

Domāju, ka tas nav tik daudz neizdzēšama aizvainojuma un konkrētu gadījumu dēļ, cik tieši sabiedrības uztveres dēļ. Jo ir pieņemts, ka var mierīgi kādai uzsist pa dibenu, piedāvāt "iz*ist", un nekas par to nebūs (sliktākajā gadījumā tiks nolamāts), jo tas taču ir normāli, ar sievietēm tā drīkst un pat vajag. Nepatīkami, bet normāli un sievietes nepatīkamās emocijas tiek uzskatītas par klīrēšanos vai pārāk lielu nervozitāti. Varbūt tomēr derētu par šo parunāt un parādīt, ka pliķis pa dibenu nav katras sievietes sapnis?
Ja godīgi, tad ir bijuši pāris "normālie" gadījumi, kurus atceros joprojām, vairākus gadus pēc notikuma. Par traumu to nevar saukt, protams, bet iespaidu atstāja un konkrēto dienu sabojāja pamatīgi.
Depresija, starp citu, arī pieder pie līdzīga veida jautājumiem, kurus sabiedrība neuztver nopietni un ar savu attieksmi padara situāciju vēl sliktāku. Arī par to derētu biežāk parunāt, lai samazinātu mītu izplatību par depresiju. Gluži vienkārši, lai depresijas slimniekam ar pašnāvnieciskām tieksmēm nebūtu jāklausās, ka tas viss no slinkuma un izlaidības;-)
20.10.2017 10:48 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es tiešām nesaskatu tur neko lielu /nozīmīgu.
20.10.2017 10:51 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nu ja, gribēt cieņpilnu attieksmi nav nekas nozīmīgs:-D
20.10.2017 10:56 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Palasot kaut vai šo cosmo diskusiju, paliek skaidrs, ka šī akcija ir nepieciešama, jo izrādās pat it kā mūsdienīgām sievietēm joprojām ir arhaiski uzskati - pliķis pa dibenu ir kompliments (nu labi - nekas sevišķs); jēli komentāri arī O.K.; izvaroja - pati gan jau provocēja... Ārprāts!
20.10.2017 11:18 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Es domāju, ka šādas akcijas pavisam noteikti ir vajadzīgas. Un, ja kādam tas liek justies neērti un pārdomāt savu pagātnes pieredzi vai uzvedību, tad - ļoti labi! Akcijas mērķis ir nevis ekshibicionisms, bet gan parādīt, cik bieža parādība mūsu sabiedrībā tā diemžēl ir un cik dažādos veidos izpaužas.
Un tas ir vērtīgi, jo, pirmkārt, (manuprāt) Latvijā ir stipri seksistiska sabiedrība, otrkārt, es neatceros, ka skolās vai kā citādi manos pusaudža gados būtu detalizēti runāts par consent jebšu piekrišanu. Nu, tīņu žurnālos rakstīja, ka nē vienmēr nozīmē nē, bet kaut kādas nianses - piemēram, vai pamatīgi iereibis cilvēks var dot savu piekrišanu, vai tam "jā" būtu jābūt vārdos izteiktam, ka "jā" attiecībām vai "jā" palikšanai vienā telpā ar otru cilvēku nenozīmē automātisku "jā" seksam, ka piekrišana seksam kā tādam nenozīmē piekrišanu visam, ko otram cilvēkam tā ietvaros varētu ienākt prātā izdarīt, ka to "nē" var pateikt arī procesa vidū un tas ir tikpat leģitīms "nē" kā jebkurā citā brīdī... Nu, man ir radies tāds iespaids, ka dažreiz notiek tāda taustīšanās pa tumsu, vismaz jauniešiem - laikam jau šitais ir okej, bet neiešu jau prasīt, nodomās, ka neko nesaprotu... (t)
Un nē, nav ok grābstīties ap sievietēm, kuras nav izteikušas pēc tā vēlmi, tāpat kā mētāties ar seksuāliem piedāvājumiem un "jociņiem". Tas nav glaimojoši, tas nav smieklīgi, tas lielākoties ir pazemojoši. Nezinu, kas tās par sievietēm, kam pēc dažu komentētāju vārdiem, tas šausmīgi patīk - neesmu savā dzīvē nevienu tādu redzējusi. Tas, ka kāda mulsi pasmaida un mēģina pazust no situācijas vai otrādi, kaut ko bravūrīgi pasaka, lai no viņas atšujas, neliecina par nekādu patiku. Dažu slāņu vīrieši mēģina uzturēt ilūziju, ka piedauzīgs uzbrēciens vai roku palaišana ir milzīgs kompliments, bet man īsti neticas, ka kāds no visas sirds tā varētu domāt.
Ja vīriešiem nav skaidrs, ko var atļauties un ko nē - iesaku padomāt, kā viņi justos, ja pret viņiem tieši tāpat izturētos cits vīrietis? Nevis smalciņa, maiga sieviete, bet fiziski spēcīgs, neprognozējams vīrietis, par kuru nav īsti skaidrs - viņš joko vai tomēr ne. Varbūt tas palīdzēs, ja empātija nav stiprā puse!
Un nav jau tā, ka no šīm lietām varētu tik viegli izvairīties. Varbūt tad, ja visu mūžu sēž četrās sienās. Vairums cilvēku gan bieži nonāk sociālās situācijās vai nu darba dēļ, vai nu izklaidējoties ar draugiem. Daudzas profesijas pieprasa networking pasākumus, aci pret aci komunikāciju ar klientiem, ciešu sadarbību ar augstākstāvošiem darbiniekiem... 101 scenārijs, kā var iekulties nepatīkamās situācijās, kas nereti arī noved pie dilemmas - vai runāt pretī un riskēt ar savu darbu? Kāda bija Veinšteina upurēm.
20.10.2017 11:37 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vai sieviete iet pa ielu kādreiz un iegrābjas vīrietim olās un saka, vai negrib iedot savu numuriņu, maziņais?

Goda vārds, kādreiz eksperimenta pēc izdarīšu. :-D
20.10.2017 11:44 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Man gan liekas tīrākā liekulība , redz izteikt kaut kādas frāzes un dibena uzsišana ir baigais aizvainojums un pārkāpums , bet kā pašas ģērbjas pavedinoši un izaicinoši , tad viss ir pareizi . ? :-P Ko tad velkat sexy pexy apģērbus ? Kāpēc Instagramos gozējaties ar lūpām un pakaļām ? Vai šādas pozas nepasaka priekšā "esmu seksīga čika " un negaidat tādus komentārus ?
Liekulības pasaule!
20.10.2017 11:44 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Vai sieviete iet pa ielu kādreiz un iegrābjas vīrietim olās un saka, vai negrib iedot savu numuriņu, maziņais?

Varbūt tādēļ ka sieviete nav vīrietis ? Vīrietis ir mednieks un iekarotājs , nevis sieviete .
Greizā feministiskā domāšana .
20.10.2017 11:46 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Turklāt nezin kāpēc tādām Instagrama čikām pašas vien sekojat un atbalstat tādu izskatu , tīksminaties . Vai varbūt tā ir tāda lezbiska pazīme ? Redz vīriešu dzimumam izteikt piezīmi ir uzbrukums , bet saņemt to pašu no sievietes būtu pārākais kompliments ?
Divkosība saknē .
20.10.2017 11:56 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Ok, man sakrājās ko teikt, izlasot te pāris komentārus ar domām, bet uzreiz akcentēju, ka pieminot šīs izteiktās domas, nevēršos kaut kā tieši pie kāda, bet vēlos parādīt tendenci.
*
Es nesaprotu, kur var traucēt un tādu attieksmi radīt šī akcija. Labi, ja ir kādas problēmas, kas iespaido skatu uz to visu, jā, labi, bet ne par to. Nu kāds no twitter draugiem ierakstīja kaut ko, nu nelasi, bet nē, izlasām un tad šausmināmies, kā tā var. Cilvēks grib dalīties, vienalga – pirmo vai sesto reizi. Nav jau tā, ka tas viss, protams, nav eksistējis un tagad parādījies, bet dažādu iemeslu dēļ tas sabiedrībā kaut kā aktualizējas. Un par to ir jārunā.
*
Cilvēks izlasa, saprot, ka viņam nav klusībā jāieraksta blociņā un jāpaliek zem gultas, labākā gadījumā jāparaud vai pavisam nopietnā lietā jāaiziet uz policiju, bet nu, tāpat jau nekas nebūs, jo esot grūti pierādīt, tāpēc ciet bez maz vai.
*
Starp citu, tieši šīs diskusijas dēļ arī es kaut ko atcerējos, bet nu tas rītdien tiks aizmirsts, jo par laimi man nav nekas tik briesmīgs bijis, lai gan nepatīkamas situācijas. Arguments, ka man jau, piemēram, 30 gados tā nav bijis, ko var melot, dirsties un pašas jau vainīgas un izaicina. Nu diez vai ziemas pufaikā, zābakos, cepurē, šallē kādu izaicini, laikam atļāvies iet pa ielu. Cik nav idiotu, kuri meitenēm un puikām kaut ko uzsvilpj, sienas klāt, jautā un nedo’ dies’ kaut ko aiztiek, čamda. Un to uzskata par normālu, jo mēs jau hahaha jokojamies un spēlējamies tikai. Kā bērns, ko var izdarīt trīs reiz lielākam cilvēkam, pat kā sieviete, nu viņa fiziski nevar tik viegli sevi pasargāt, kad kāds tēviņš izdomā būt ‘’kruts’’. Tālāk jau aiziet par pieaugušākiem variantiem, kur arī daļai šķiet, ka var uz ielas pat piesieties un nelaist vaļā, jo tikai grib aprunāties un ‘’nē’’ vienkārši ignorē. Vai reibumā cilvēku vari izmantot, vai izmantot, jo ‘nolasījās’, ka neiebilsti. Par to ir jārunā, jārunā un vēlreiz jārunā.
*
Tagad atceros, kā skolā, mājās bija viens periods, kad visiem mācīja drošību, bija kaut kādas stundas, nodarbības, ko es arī sasaistu ar šo akciju. Ja jūti, ka kāds seko, piesienas, briest sūdi tavai drošībai, ej uz publisku vietu un zvani, lai kāds savāc, nāk pakaļ vai sauc taksi (kas agrāk nebija tik iespējams un izplatīts), pietiek drosmes, nobildē to mērgli, vai vienkārši lūdz palīdzību. Atceros, ka bija ‘’paņēmiens’’, kad, jūtot, ka var nebūt labi, ar acīm jau meklēt apkārt cilvēkus, izlikties kaut vai, ka kādu pazīsti sākt ar viņu runāt un prasīt palīdzību, lai tas otrs aiztinas. Vai uzreiz prasīt palīdzību, bet nebaidīties lūgt palīdzību. Tas ir galvenais. Un es tiešām redzu un domāju, ka to var aktualizēt, sabiedrība pievērš uzmanību, ne es lasu un domāju, kura pārspīlē, kura tikai grib to pašu haštagu savā timeline ielikt.
*
Tāpat kā slimības, kur cilvēki grib tikt saprasti. Psihiskās kaites, kur uzreiz tik nenormāli atbild, ja kāds kaut ko. Nu šīs sievietes arī grib nebūt vienas, kaut nedaudz saprastas. Nedaudz nepiemērots salīdzinājums, bet tomēr. Visi slēpj to, ka iet pie psihoterapeitiem, bet par ko šādu var izteikties diezgan pretīgi. Un uz katra stūra skandināt, cik sabiedrība ir neinformēta, cik neiecietīga, cik šo slimību, tieši tā, sava veida slimību neizprot un visu citu. Tagad, kad paceļas cita tēma, gluži tāpat noliek citas. Vai uzskata to par nez kādu plakātu izkāršanu vai varbūt vēlmi pēc slavas, jo tas jau tik intīmi un personīgi. Varbūt tad uztvert kaut vai kā to pašu informēšanas kampaņu, nevis, ka visi pagrabos klusībā kā strausi ieliksim galvas zemē, lai tik nezina, kā notiek un kā tiek uztveri cilvēki, ķermeņi, brīvība, tiesības. Ja par to nerunā, tad arī nekas tiešām nemainīsies. Tad kā ir ar to, par ko mēs parasti ierēcam – redzam, kā publiski skaidro attiecības, šķiršanās un tad met visādas detaļas no privātās dzīves, personiskas, tuvas lietas, pat seksu publiski apspriež. Tad jau gan ar prieku izlasām, ja nepazīstam tos cilvēkus, un rēcam visu vakaru, bet nevienam nav iebildumu, ka vai vai, kur nu tik intīmi, kur tas tiešām ir intīmi. Tagad, kad ir kopējs labums, kaut vai individuāls, fiziski vai apziņai, tiek likti priekšā tādi paši argumenti.
*
Stulbs salīdzinājums, bet ienāca prātā geji. Tas ir sensitīvs jautājums, bet, ja visi izliktos, ka tādu nav, sēdētu kaut kur klusībā savās istabās un graizītu vēnas, vienalga, vai geju būtību uzskatām normu, novirzi no normas, nenormālību vai da jebko, bet tomēr tajā pašā laikā viņi ir arī cilvēki. Tas daudz deva, ka viņi zināja, ka nav viens tāds, ka rekur ir līdzīgais. Tas nenozīmē, ka es atbalstu praidus, piemēram, bērnu izķēmošanu un tā tālāk, bet ideja kā tāda par to viens no visiem, kauns, slēpjos, turu sirdī kaut ko, kas notiek mums apkārt.
*
Cilvēks izlasa, varbūt pat pamana to, ka kādai tik ļoti līdzīgs stāsts, apdomā, ka tiešām tā nav bijusi viņas vaina, ko viņai noteikti simts reizes kādi ir gribējuši ieborēt, ja ir uzdrīkstējusies to pateikt. Viņa nav viena, kura tā nenormālā, jo pati nezina, ko tādu bija izdarījusi. Viņa varbūt sāk ko komentēt vai privāti sazinās, izrunājas un tā jau arī ir terapija. Iespējams, ka viņas nolemj meklēt speciālistu, iespējams tikai parunā, iespējams, satiekas un kļūst par draudzenēm savā ziņā. Ja tas palīdz cilvēkiem, kāpēc nomētāt un ar mēsliem aprakstīt visu procesu, man tas tiešām liekas necienīgi. Ja tik ļoti ēd acis ārā, tad vismaz nelasi, nevis pēc tam ko gudri sprēgāt, vēl jo vairāk, ja nekas vai vismaz tik briesmīgi nav bijis, bet tāpēc nevajag ne noliegt šo faktu, ne kā citādāk nievājoši izteikties. Jā, varbūt visur tagad nepadarīs stingrākus likumus tiem baisākajiem gadījumiem, bet ar valdībās par to sāk runāt un mazums, kas mainās. Tāpēc man absolūti tas netraucē, es arī baigi nemetos lasīt visas ziņas, kādreiz kaut kas iekrīt acīs, bet problēmas skaļa paušana jau ir solis, vienalga, cik liels, vienam, vairākiem vai vispār sabiedrībai kopumā. Pat, ja ne tā mainās, tad apziņas līmenī, kas varbūt kādai ir pēdējais salmiņš, tieši šādas trulas sabiedrības attieksmes dēļ.
20.10.2017 12:00 |
 
Reitings 428
Reģ: 05.02.2015
Atbalstu šo akciju. Varbūt kādai meitenei vai sievietei, kas cieš no seksuālas vardarbības, redzot citu sieviešu atzīšanās, beidzot parādīsies drosme neklusēt un runāt par vardarbību savā dzīvē.
Par to apčamdīšanu un sišanu pa dibenu. Man tas liekas ļoti pretīgi un absolūti nepieņemami. Nevienam nav tiesību mani aizskart tāpēc, ka vienkārši gribās.
Sen jau vairs neesmu miņuku un dekoltē vecumā un šādu apģērbu manā skapī pat nav. Pirms pāris nedēļām draudzenes dzimšanas dienas svinību ietvaros bijām klubā. Bariņš precētu un aizņemtu meiteņu aizgājām vienkārši izdejoties. Ak jā, lai nebūtu norādes par pavedinošo apğērbu, man bija melna kleita garumā nedaudz virs ceļa, garām piedurknēm un izgriezumu, kas beidzas pie kakla. Brīdī, kad visas vagoniņā, rokās sadevušās, gājām cauri zālei, sajutu ap savu vidukli svešas rokas, kas sāka mani vilkt klāt. Tas bija ļoti nepatīkami, jo ar veci, kas to atļāvās, es pat skatieniem nebiju apmainījusies. Tā kā abas rokas man bija aizņemtas, paguvu tikai viņam uzkliegt, lai novāc no manis savas pretīgās rokas. Būtu bijusi iespēja, es noteikti viņam būtu iekrāvusi.
Es laikam sevi pietiekami augstu vērtēju, lai apčamdīšanu un jēlas piezīmes neuztvertu par komplimentu. Manā pasaulē vīrieši komplimentus izsaka un uzmanību izrāda savādāk.
20.10.2017 12:05 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Man gan liekas tīrākā liekulība , redz izteikt kaut kādas frāzes un dibena uzsišana ir baigais aizvainojums un pārkāpums , bet kā pašas ģērbjas pavedinoši un izaicinoši , tad viss ir pareizi

Uzskatāms piemērs viduslaiku domāšanai. Cik vairs tālu līdz musulmaņu nikabiem un burkām. Tos taču arī valkā, lai lieki neprovocētu vājos vīriešus.
20.10.2017 12:07 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Un vēl, vīrietis bez krekla tad jau arī visur provocē un tieši prasa, lai meitenes rīkotos laikam. Sporta zāles bildes prasa, lai meitenes turpmāk grābstās. Pludmalē prasa, lai aiztiek. Un vēl, tāpēc man liekas amorāli, ka vienmēr šī lieta tiek ''mesta'' sieviešu dārziņā. Ja kāds kreklu novilktu, nē, es neķertos vecim apkārt, neņemtu rokās viņa mantību un neteiktu, opā, smukumiņ, jo kaut kādas robežas ir, kuras nevar pārkāpt par fizisko telpu runājot.
20.10.2017 12:07 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Uzskatāms piemērs viduslaiku domāšanai. Cik vairs tālu līdz musulmaņu nikabiem un burkām. Tos taču arī valkā, lai lieki neprovocētu vājos vīriešus.

ne viduslaiku , bet reāls skats uz notiekošo . Filmas , mūzikas klipi , ko tad tās sievietes tēlo ofigenna seksuālas ar saviem bodijiem un izspiestām vāverēm , taisot to vulgāro pozu ar pavērtām kājām ?
Tas "seksisms" ir visur ! Tak čto nevajag liekuļot .
20.10.2017 12:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits