#MeToo jeb #EsArī

 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Brīnos, ka šī tēma sieviešu foruma vēl nav apspriesta! Kāds ir jūsu viedoklis vai pieredze par šo tēmu, kas pacēlusies sabiedrībā (ne tikai saistībā ar holivudas skandālu)?
19.10.2017 14:15 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Neons
Ja Tev atmiņas par to visu dod it kā mistiskus liekus kompleksus, tad iesaku par šo tēmu aprunāties ar speciālistu. Jo tad, kad Tu ar kristāldzidru skatu un neitrālām emocijām spēsi paskatīties uz šo bērnības 'piedzīvojumu', tad arī varēs teikt, ka it visas tā paliekas ir izravētas no zemapziņas. Ja tas Tevi kaut kā vēl emocionāli kustina, tad to vajag izkustināt līdz galam ne rakt atpakaļ zemapziņā, no kuras tāpat tas izpeldēs atkal un atkal - un izpeldēs arvien nejēdzīgākā un nepiemērotākā veidā.
.
Westpoint
Pirmie vardarbības akti (emocionāli, fiziski vai, par nelaimi, arī seksuāli) ar bērnu notiek tieši ģimenē, tur, kur ir it kā tie tuvākie, mīļākie un dārgākie cilvēki, kuri it kā ir tie, kas patiešām par bērnu rūpējas no visas sirds... Ne visiem paveicas ar mīlošiem vecākiem un citiem radiem. Un vecāki ikvienam bērnam ir dieva vietā - un dievs var iebarot jebko, arī destruktīvo, kura izravēšanai pēc tam pieaugušā vecumā nākas veltīt ne mazums līdzekļu un stundu psihoterapeita kabinetā.
19.10.2017 21:30 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Pirmkārt, mani aizkaitināja, ka tēmas pieteikums ir nepilnīgs. Otrkārt, man šķiet, ka viss šis hai ir ļoti māksīgs. Neviena neko nesaka un te pēkšņi, izlasa rakstiņu tvnet un visas sāk stāstīt. Treškārt, lasot pieredzes stāstus, man prātā ienāca jautājums - kāpēc viena seksuāla rakstura uzmākšanos piedzīvo 5 reizes dažu gadu laikā, bet cita nemaz, ņemot vērā, ka abas ir izskatīgas meitenes? Daudzi no šiem stāstiem ir krietni pārspīlēti un pēc Alises Zariņas domām vajadzētu turpināt izaicināt likteni.
19.10.2017 21:34 |
 
Reitings 365
Reģ: 27.07.2017
Vainas sajūtu - par to, ka esi upuris? Interesanti. Kauna sajūta, ko citi padomās? Acīmredzot šādiem cilvēkiem pašvērtējums ir tik zems, ka labāk visu mūžu turēs to iekšā un grauzīs sevi, nekā atbrīvosies no tā visa, pastāstot visu kā ir bijis.

sabiedrībā pastāv uzskats (un diezgan smagnējs uzskats) - ja tu pats nevarēji sevi aizstāvēt (vienalga par situācijas apstākļiem), tad pats vainīgs un nav ko sūdzēties. tieši tāpēc lielākā daļa izvēlas noklusēt, jo saņemt šādu atbildi (vai zemtekstu) ir dubultā nepatīkami. un parasti šiem cilvēkiem pašiem rodas sevis nosodījuma sajūta, jo kā, es taču neko nedarīju, es neizmainīju situāciju, es, es, es. tas otrs tikai padevās (vai vēl vairāk crazy - otram bija taisnība. viņš sodīja mani) lai cik ļoti šis skanētu absurdi, tā ir. un bailes reizēm ir par lielu, lai vēl domātu par pašvērtējumu (kaut gan pēc jebkura pazemojuma pašvērtējums kritīsies)
19.10.2017 21:36 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Lai nu paliek Holivuda ar tās simtu gadu vecajām tradīcijām, kur ļoti sīvā konkurencē skaistums cīnās par atzinību un slavu. Ja tev nav tāda talanta, ka visiem bez jautājumiem mutes paliek vaļā, dažkārt neatliek nekas cits kā manipulēt ar saviem ārējiem dotumiem - lai vismaz tādējādi izkarotu savu vietu zem saules.
Jā, dažkārt cilvēks tiešām ir tik tukšs, ka nekas cits neatliek kā izmantot savu gaļas kluci kā pēdējo salmiņu. Ja seksīgs ķermenis ir viss, kas Tev ir, tad cilvēki uz Tevi arī skatīsies kā uz tukšu miesu. Es tagad izsaku komentāru tikai par šo citātu no jauns.lv
19.10.2017 21:38 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Pateicoties šai akcijai un diskusijai, pārdomāju savu uzvedību daudzos gadījums, un secināju, ka dažkārt jābūt piesardzīgākai. Ļoti bieži nemaz neaizdomājos par savu drošību uz ielas, diennakts tumšajā laikā utt. Un man, naivajai, šķita, ka Rīgas centrs naktī ir diezgan drošs.
19.10.2017 21:52 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
xanax bet vai tad kāds tev aizliedz jautāt? Problēma ir tad, ja nejautā vispār vai ignorē ''nē''.

Bet pasniedz tā, it kā uz sievieti nemaz nedrīkst pat skatīties, kur nu vēl jautāt.
19.10.2017 21:58 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Ja nākas naktī iet ielās vienai, tad cenšos apģērbties neitrāli un dažkārt paņemu mazās asās šķērītes kabatā, turos pie tām. Atslēgas pie rokas man ir standarts. Varbūt izklausās, ka man ir paranoja, bet piesardzība ir nepieciešama, jo pat šķietami sakarīgi cilvēki var izrādīties ar nosliecēm. Plānoju iegādāties kādu nopietnāku pašaizsardzības līdzekli, kas nesakropļotu otru.
19.10.2017 22:00 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Treškārt, lasot pieredzes stāstus, man prātā ienāca jautājums - kāpēc viena seksuāla rakstura uzmākšanos piedzīvo 5 reizes dažu gadu laikā, bet cita nemaz, ņemot vērā, ka abas ir izskatīgas meitenes? Daudzi no šiem stāstiem ir krietni pārspīlēti un pēc Alises Zariņas domām vajadzētu turpināt izaicināt likteni.

+++
Man tomēr liekas , ka atkārtotas izvarošanas jau ir pašas naivā vieglprātība un uzvedība . Ja par pirmo izvarošanas upuri mēs varam kļūt ikviena , kurai paveicas ,, kurai nē , tad esot atkārtoti upurim tur man neliekas , ka jau ir sakritība vai neveiksmīga sagadīšanās . Visbiežāk tās vai nu ir ārkārtīgi naivas zostiņas , kuras pašas vai nu lec pie aizdomīgiem , mazpazīstamiem večiem mašīnās , tjipa aizvedīs uz mājām vai klubu , laiž pat savās mājās mazpazīstamus večus ,esot vienas vai arī tādas , kuras tusējas ar ko pagadās , sadzerās un kļūst par viena vai grupveida izvarotāju upuri .
19.10.2017 22:04 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja Tev atmiņas par to visu dod it kā mistiskus liekus kompleksus, tad iesaku par šo tēmu aprunāties ar speciālistu. Jo tad, kad Tu ar kristāldzidru skatu un neitrālām emocijām spēsi paskatīties uz šo bērnības 'piedzīvojumu', tad arī varēs teikt, ka it visas tā paliekas ir izravētas no zemapziņas. Ja tas Tevi kaut kā vēl emocionāli kustina, tad to vajag izkustināt līdz galam ne rakt atpakaļ zemapziņā, no kuras tāpat tas izpeldēs atkal un atkal - un izpeldēs arvien nejēdzīgākā un nepiemērotākā veidā.
Es runāju kā reiz par pretēju efektu. Ja manās atmiņās piedzīvotais bija palicis tikai kā nenodefinēts fakts, tad šobrīd šadu tēmu apspriešana to visu izceļ citā gaismā. Es uzzinu, ka to dēvē tā īpaši par sexual assault. Lasot cilvēku pieredzi un viedokļu, nemanot zemtekstā tiek norādīts, ka mana pieredze ir nestandarta un īpaša. Man ir jāuzskata, ka esmu traumēta un sačakarēta. Man ir par to jāpastāsta un ir jāmeklē speciālista palīdzība. Protams, izglītoties un izprast dažādas tēmas un lietas ir labi, bet dažās situācijās mēs kļūstam par savu zināšanu vergiem un iespundējam sevi noteiktos rāmjos, kas var mūs novest strupceļā, nevis atvērt jaunus apvāršņus.
Nedaudz atkāpei... Lasīju vienas sievietes komentāru. Viņa pastāstīja, ka tikusi brutāli izvarota, bet procesā guva orgasmu. Un bija ļoti apmulsusi, jo prāts bija pret, bet miesa guva baudu. Viņa atzinās, ka nezina ko domāt un kā uztvert šo situāciju... Ir tik daudz nianšu šīs tēmas sakarā...
19.10.2017 22:09 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Neon, es saprotu Tavu domu, bet vai Tu domā, ka par šo tēmu ir labāk nerunāt vispār? Man personīgi ir jautājums, kuru es sev uzdevu, kad apdomāju vienu savu bērnības notikumu un nevarēju saprast, vai tas bija Ok, vai nē.
Xanax, kas Tev skaitītos robežas pārkāpšana? Piem., ar darba kolēģi vai nepazīstamu sievieti, ko satiec, piem., klubā?
19.10.2017 22:42 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Mariee, bet ko tāda runāšana dod? Parunās un viss... Parunāja visi aktīvi par Kardašjanas dirsu visos soc.tīklos. Tagad visi aktīvi parunās par izvarošanām.

Tu nopietni? Kardašjanas dirsa sociālajos tīklos ir vienpakaļīgi uzsākusi revolūciju figūras tipa modes trendos. Pakaļas, kuras 90ajos un 2000-o pirmajā pusē bija "fuj, resna dirsa" tagad ir wow, ku seksīīīī, un squatošana, lai tādu pakaļu iegūtu, ir trendu trends.
.
Tā ka, ja parunāšana par tēmu "seksuāla vardarbība visās tās izpausmēs ir FUJ" ieiesies sabiedrības domā tikpat labi, kā Kardašjanas dirsa, tad būs baigi forši.
19.10.2017 22:53 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pasadena, nē, neuzskatu, ka nav jārunā, bet man ir pretenzijas pret veidiem, kā un kur šādas tēmas tiek apspriestas. Internetā viss notiek pašplūsmā, bez kontroles, bez iespējām šādas sarunas uz kaut ko vedināt. Šādu tēmu komentāros var lasīt tik daudz napdomīgus tekstus... Internets un soc.tīkli ir burtiski viena liela miskaste, pie tam ar ļoti labu atmiņu. Jā, tas ir veids kā ātri un masveidā visus apzināt, bet vai vajag to darīt šādā veidā, kad runa ir par tādu tēmu?... Man tas šķiet tik absurdi, ka vienā dienā mums ir #nobraday, #pantiesday un nākošanā jau #meetoo akcija...
19.10.2017 22:56 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Nebūs. Kardašjanas resnā dirsa un absurdais make-up trends dzīvos ilgāk par šo maznozīmīgo sāpi.
19.10.2017 22:57 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu jā, tas gan ir ticami :)
19.10.2017 22:59 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Pilnībā piekrītu Neons.
19.10.2017 22:59 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pirmajā no tām sieviete atjokojusi, ka nekad neskūpstīsies ar viņu, jo tas būtu kā skūpstīties ar tēti, bet tas Vainstīnu vairākus gadus vēlāk nav atturējis aicināt Hedeju uz savu viesnīcas istabiņu, lai parādītu scenāriju.
Viss nav ritējis kā iecerēts, jo istabiņas ieejas karte nav darbojusies, un tas Vainstīnu ļoti saniknojis, viņš, cieši sagrābis sievietes roku, pavadījis viņu līdz taksim un iečukstējis ausī, lai nevienam par notikušo nestāsta.
"Es sēdēju mašīnā un raudāju," pārdzīvojumos pēc piedzīvotā dalījusies populārā seriāla zvaigzne.

Citāts no delfi raksta... Vairākas reizes pārlasīju... Man bezmaz izklausās, ka aktrise raudājusi, ka viņi tā arī netika tajā viesnīcas nummuriņā... (t)
19.10.2017 23:02 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Neons
Bet, ja priekš Tevis pašas tas bērnības 'piedzīvojums' nav nekāds sexual assault, tad Tev nav ne jājūtas vainīgai, ne traumētai, ne kā citādi vēl kaut kā tur. (t) Bet tas nenozīmē, ka tieši tāds pats bērnības piedzīvojums kādam citam nebūs traumējošs, vainas apziņu uzdzenošs utt..
.
Vardarbība ir tad, ja kaut kas tiek uzspiests otram emocionāli, fiziski vai seksuāli vai vēl nez kā, ja nav respektēts tas NĒ. Diemžēl varmākas ir tie, kas aizmirst, ka vakardienas JĀ šodien var būt arī NĒ, un, kas vienam ir JĀ, citam pilnīgi noteikti ir NĒ. Varmākas ir tie, kas sevi un citus spundē tajos rāmjos, iemāna strupceļos, iebāž sevi un citus noteiktā stereotipu kastē.
.
Un tas nozīmē arī to, ja kāds/kāda vēlas izrunāt savu upura pieredzi publiski, tad tas nav nopeļams, jo 'kārtīgi ļaudis nekļūst par upuriem' vai vēl nez kādi stereotipi no šīs sērijas. Stereotipi arī ir pieskaitāmi pie vardarbības paveida, emocionālās vardarbības.
.
Un, kas attiecas uz to aktrises raudāšanu tai mašīnā - pati gan tur izlasīju, ka viņa raudāja no tā, kā jutās, kad saprata, ka tas tur producents ne jau scenāriju vien ar viņu tai istabiņā gribēja lasīt...
19.10.2017 23:07 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Starp citu, Kardašjanas pakaļu vai cilvēka tiesības un pienākumu uz izvēli (un līdz ar to tiesības un pienākumu nebūt vardarbības upurim) par trendu padara pati sabiedrība, kas vai nu lasa postus par Kardašjanas pakaļu vai iesaistās diskusijās par cilvēka atbildību izvēlēties savu dzīvi pašam. :-P
19.10.2017 23:13 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Tu nopietni? Kardašjanas dirsa sociālajos tīklos ir vienpakaļīgi uzsākusi revolūciju figūras tipa modes trendos. Pakaļas, kuras 90ajos un 2000-o pirmajā pusē bija "fuj, resna dirsa" tagad ir wow, ku seksīīīī, un squatošana, lai tādu pakaļu iegūtu, ir trendu trends.
.
Tā ka, ja parunāšana par tēmu "seksuāla vardarbība visās tās izpausmēs ir FUJ" ieiesies sabiedrības domā tikpat labi, kā Kardašjanas dirsa, tad būs baigi forši.

This is ef-ing labākais, ko šodien esmu lasījusi. :D :D
Ja par tēmu - atbalstu. Esmu to vidū, kuras uzskata, ka sieviete var kaut vai apenēs pēc kluba dzerstiņa uz soliņa gulēt, un viņa NEKAD nebūs vainīga pie izvarošanas. Jo - labrīt! - viņa sevi neizvaro. Izvarošana nav sieviešu problēma! Tā ir to vīriešu, kuri izvaro, problēma! Tā ir viņu problēma ar galvu, tā ir sabiedrības problēma, kura to attaisno, bet tā nav sieviešu problēma. Un vienīgais iemesls, kāpēc, sievietes ar šo problēmu cīnās, ir tas, ka neviens cits jau to nedara.
19.10.2017 23:15 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Xanax, kas Tev skaitītos robežas pārkāpšana? Piem., ar darba kolēģi vai nepazīstamu sievieti, ko satiec, piem., klubā?

Čamdīšanu ar rokām es uzskatītu par robežu pārkāpšanu.
19.10.2017 23:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!