#MeToo jeb #EsArī

 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Brīnos, ka šī tēma sieviešu foruma vēl nav apspriesta! Kāds ir jūsu viedoklis vai pieredze par šo tēmu, kas pacēlusies sabiedrībā (ne tikai saistībā ar holivudas skandālu)?
19.10.2017 14:15 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Man liekas, ka labi ir par to runāt, bet varētu būt atsevišķa vietne, kur to darīt, iesaistītas specializētas amatpersonas/psihologi, kas arī iesaistas, to varētu reklamēt fb utt, bet vienkārši tags daudz neatrisinās. Un nu jaunām, kautrīgām meitenēm vai naivām var iestāstīt ka ok ir tas kas nav ok. Ne tikai uzspiests sekss. Jebkas, ko dara pēc otras personas nē. Ok, 1x uzmācas, tas var būt pārpratums, bet ja turpina apčamdīt utt, tas vairs nav ok.
19.10.2017 18:16 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Neatrisinas, protams, ka neatrisinas! Bet tas tags ir mudinajis sabiedribu par so runat, kerkt, strideties un twitterim raustities konvulsijas. Tas tags ir labak neka nekas, ne ta?
19.10.2017 18:28 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Mariee, nekur nebiju domājusi vispārīgi ,ka nevajag par to runāt. Doma bija tieši par FB ar visiem haštagiem.Konkrēti par šo, par ko ir izveidota diskusija, ne globāli par uzmākšanos vai izvarošanu.
19.10.2017 18:29 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
erzeli, ta konkreta meitene no raksta ir zurnaliste, vinjas profesija ir rakstit rakstus, kuri sabiedriba izraisa diskusiju. Man skiet vina savu darbu ir izdarijusi teicami, jo vienaldzigo nav. Ir atbalstitaji, heiteri un mala stavetaji kuri nopurpina - kaaaada jeeeeega (jo tapat nekas nemainisies, soross visus ir nopircis, mes visi mirsim, etc., etc.)
19.10.2017 18:33 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Mariee, bet ko tāda runāšana dod? Parunās un viss... Parunāja visi aktīvi par Kardašjanas dirsu visos soc.tīklos. Tagad visi aktīvi parunās par izvarošanām. Tad visi aktīvi parunās par to kādā krāsā ir kleita vai kedas... Sabiedrībai pa lielam tas viss tāpat ir vienalga un pašiem upuriem no tā vieglāk nekļūs...
19.10.2017 18:36 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Manuprāt, tas būtu izdevies, ja uz to reaģētu attiecīgās institūcijas,kas varētu tālāk to visu virzīt un tam būtu rezultāts.
Tagad arī par abortiem, spontānajiem utt. (privātām/intīmām lietām,par kurām ir grūti runāt), bliezīsim FB ar haštagiem? Ko tas mainīs, bez tā, ka visi par to runās? Tā tomēr ir sociālā vide.
19.10.2017 18:37 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Es biju vairāk domājusi nevis vēršanos policijā, bet izrunāšanos ar draudzeni, māsu utt., vēršanos pie psihologa pēc palīdzības vai ko tādu. Jo lielākoties sievietes par to nerunā vispār, ja ir bijusi tāda sāpīga pieredze.
19.10.2017 18:44 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Fu Neon, nepiemini te man Kardashianas, mes te par svarigakam lietam runajam tagad :D
Tu tachu neuzskati, ka virietis (vai siviete) ir dzivnieks kurs nespej sevi kontrolet? Kapec ir ta, ka atrodas tadi nespejnieki?
19.10.2017 18:45 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Mariee, man nav atbildes uz taviem jautājumiem... Mēs nedzīvojam ideālā pasaulē...
19.10.2017 18:51 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
erzeli, lai jebkadam institucijam butu dzinulis kaut ko darit, sabiedribai ir jaizdara uz tam spiediens, nu vismaz jaizrada, ka ta ir problema ar ko ir jatiek gala. Un ka savadak sabiedriba to var darit, ja ne runajot, kercot un stridoties? Nu varbut Vecriga kadu stiklu vel izsitot.
Bet stavot mala un sakot ka tam visam nav nekadas jegas- tas vienkarsi izskatas pec vienaldzibas.
19.10.2017 18:52 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Man gan nerodas jautājumi par šīs kustības jēgu. Ne visu var sodīt likuma ietvaros, bet ir lietas, par kurām skaļi jānorāda, ka tas nav OK, jo citādi sabiedrība nekad neaizdomāsies. Jā, arī iekniebšana dibenā un jēli teksti vai piedāvājumi nav OK, ko liela daļa uztver kā normālu rīcību un pat komplimentu.
Pati esmu piedzīvojusi pāris nepatīkamus gadījumus, kuri atstāja uz mani negatīvu iespaidu un joprojām liek neapzināti raustīties no svešiem vīriešiem dažās ikdienišķās situācijās. Man nešķiet taisnīgi, ka sieviete defoltā tiek uztverta kā seksuāls objekts un ka tieši sieviete ir tā, kurai visu laiku jādomā, kur var iet, ko var vilkt mugurā un kā drīkst smaidīt, lai neizprovocētu kādu pretējā dzimuma lopiņu.
Tieši tāpēc par to ir jārunā, jo tad vismaz ir cerība, ka situācija varētu mainīties.
Pēdējo dienu diskusijas par šo tēmu gan ir likušas saprast, ka visvairāk šo kustību (un upurus!) kaunina..sievietes pašas. Kā mans vīrs mēdz pa jokam teikt - sieviete sievietei vilks.
Būtu smieklīgi, ja nebūtu tik skumji un patiesi.
19.10.2017 18:55 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Pasadena, nedomāju, ka šāda veida diskusijās varēs kaut ko nodefinēt.

Protams, ka mēs nenonāktu pie kādas oficiāli izmantojamas definīcijas, bet diskusija veicina domāšanu par to, ko mēs paši uzskatām par robežu. Ja vēl ieklausāmies citu viedoklī, tad var izrādīties, ka lielākā sabiedrības daļa domā līdzīgi, vai tieši pretēji.
jēga šādai kampaņai? Kā tas palīdz un palīdzēs upuriem? Kā tas sodīs pāridarītājus?...

Godīgi sakot, nedomāju, ka jākoncentrējas uz vainīgā atrašanu un sodīšanu. Drīzāk tas varētu likt mums pašiem padomāt par savu uzvedību un par to, uz ko izvēlamies "pievêrit acis", piem. Kàdus padomus izvēlētos dot citiem.
Vienīgi dumjai sabiedrības daļai varbūt ir klapes uz acīm un ausīm, un tādi nekad nenojauta un pat iedomāties nespēja, ka izvaro gan sievietes, gan vīriešus.

Nu redz, varbūt daļa no šīs daļas šīs kampaņas ietveros to uzzinās. Nekas negatīvs taču tas nebūtu. Līdzīgi kā par braukšanu dzērumā entos gadus atpakaļ vai piesprādzēšanos utt.- būtu muļķīgi iedomāties, ka sociālās kampaņas iedarbotos 100%, bet, ja vismaz daži ar pretējiem uzskatiem ieklausās, tad nekas slikts taču tas nav.
Ko gribu pateikt - uzskatu, ka diskusijas ir pozitīva lieta, pat, ja nedod kaut kādu uzreiz redzamu rezultātu. Tieši uzskatu, ka būtu jāizvairās no aktīvām 'raganu medībām', jo tās parasti noved pie otra grāvja.
19.10.2017 18:55 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Jā, arī iekniebšana dibenā un jēli teksti vai piedāvājumi nav OK, ko liela daļa uztver kā normālu rīcību un pat komplimentu.

Šis ir novērots komentāros (priecājos,, ka ne dzīvē) un pirmais arguments parasti ir no sērijas "gan jau, ka pati izprovocēja".
19.10.2017 19:00 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Mariee, medaļai vienmēr ir divas puses... Izvarošanas faktu ir ļoti grūti pierādīt un to apzinās gan upuri, gan pāridarītāji. Un te neko nevar padarīt... Tās burtiski ir raganu medības! Bieži vien sievietes manipulē un draud, ka ies un iesniegs sūdzību par izvarošanu, kur reāli tāda nav notikusi. Un upurim ir grūti iet un kaut ko pierādīt un saskraties aci pret aci ar faktu, ka nav iespējas sodīt, jo nav vai trūkst pierādījumu... Ne visi ir gatavi ko tādu dzirdēt un apjaust, ka vainīgais netiks sodīts nekad. Līdz ar to, joprojām uzskatu, ka pļāpāšana soc.tīklos neko nedos. Ja upuriem vajadzīgs atbalsts un palīdzība, tas jāmeklē citos veidos.
19.10.2017 19:04 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Par iekniebšanu dibenā u.tml. Nu bet, meitenes! Eksistē tūkstošiem sieviešu, kurām tas patīk un ir pieņemami! Tāpat eksistē tūkstošiem sieviešu, kuras labprāt iet uz provokāciju, sajūsminās par savu sxīgo ķermeni un priekā sit plaukstiņas par kārtējo jēlo komentāru no vīrieša zem bildes... Un kā ir izteikti sexīgiem vīriešiem? Tieši tāpat! Sievietes lec no svārkiem laukā un tecina siekalu burtiski un gatavs apgrābstīt to vīrišķi visur (un dažas to arī dara). Tas viss nav ok, bet kamēr būs tādi, kuri par to sajūsminās - vienota viedokļa nebūs nekad.
19.10.2017 19:10 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Godīgi sakot, nedomāju, ka jākoncentrējas uz vainīgā atrašanu un sodīšanu. Drīzāk tas varētu likt mums pašiem padomāt par savu uzvedību un par to, uz ko izvēlamies "pievêrit acis", piem. Kàdus padomus izvēlētos dot citiem.

:-D
Un tieši kā tas palīdzēs upuriem ? Man šķiet,ka tieši būtu jakoncentrējas uz vainīgā atrašanu un sodīšanu. Upurim,kas ir cietis,tajā brīdī, ir ļoti smagi pie vienas vietas, ko tev attiecīgā situācija liek pārdomāt.
19.10.2017 19:13 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Es gan neesmu tik negatīvi noskaņota. Var gari un plaši diskutēt par haštagu nozīmi, bet tēmturi ir efektīvs veids, kā diskusiju aizsākt.
uzskatu, ka pļāpāšana soc.tīklos neko nedos. Ja upuriem vajadzīgs atbalsts un palīdzība, tas jāmeklē citos veidos.

Jāsāk ar to, ka upuriem vispār ir kādam jāpastāsta pa notikušo. Kāpēc sievietes (nu labi, arī vīrieši) klusē? Jo kauns, liekas, ka nav jēga. Zina, ka daļa vainos viņu pašu. Palasīju kasjauns raksta komentārus, nu ziniet, kauns palika. Vienīgā problēmsituācija dažu ieskatā ir bērnu aizskaršana. Sazāļo klubā un tad paņem priekšā - pati vainīga. Nopietni??
Pozitīvi vērtēju, ka vairāk par šo tēmu runā ar ievirzi uz neklusēšanu. Tas mazina sabiedrības aizspriedumus. Daudzas sociālās akcijas ir bijušas visnotaļ veiksmīgas. Ceru, ka šī liks aizdomāties arī vīriešiem. Gan jau esat pieredzējušas, kādi var būt jaunu puišu bariņi. Pietiktu, ka draugiem par nekorektu iztuēšanos aizrādītu kaut viens.
19.10.2017 19:24 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Ērzeli, Tu tagad runā par situāciju, kad noziegums jau ir noticis. Mēs ar savu diskutēšanu un sabiedribas iekustināšanu varam vienīgi panākt, lai tas vispar nemaz nenotiek. Kas manuprāt arī ir spēcīgs ierocis un tā dēļ ir vērts heštagot un šērot.
19.10.2017 19:25 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Tulīt mani ēdīs nost , bet es nezskatu par neko tādu , ja garāmejot viegli uzsit pa dibenu vai pasaka "cik tu seksīga" . Ir atšķirība , vai ar roku noslidina 1x , vai sāk jau bezkaunīgi grābstīties un nešujas nost . Ja pirmo uztveru kā komplimentu , tad atkārtotu un uzstājīgu grābstīšanos par seksuālu uzbrukumu . ;)
.
Man drīzāk nepatīkami lasīt , ka visas tādas feministes pamazām kļūst , nedod dievs uz ielas pateiks komplimentu vai nodomās , cik seksīga esi . (t)
19.10.2017 19:26 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Par iekniebšanu dibenā u.tml. Nu bet, meitenes! Eksistē tūkstošiem sieviešu, kurām tas patīk un ir pieņemami! Tāpat eksistē tūkstošiem sieviešu, kuras labprāt iet uz provokāciju, sajūsminās par savu sxīgo ķermeni un priekā sit plaukstiņas par kārtējo jēlo komentāru no vīrieša zem bildes... Un kā ir izteikti sexīgiem vīriešiem? Tieši tāpat! Sievietes lec no svārkiem laukā un tecina siekalu burtiski un gatavs apgrābstīt to vīrišķi visur (un dažas to arī dara). Tas viss nav ok, bet kamēr būs tādi, kuri par to sajūsminās - vienota viedokļa nebūs nekad.

Nu vienots viedoklis, protams, ka nebūs, bet varbūt kādam pielēks, ka visām, iespējams pat ne vairumam, tas nav OK. Tepat forumā var lasīt konstantus tematus par to, kādas kazas ir sievietes, kas viņām patīk vai nē utt.
Kas tieši ir par problēmu, ka par to runā? Par vardarbību ģimenē arī nerunāja, jo tā nav citu darīšana, upuris pats vainīgs, pats uzprasās utt. Vai daži tā vēljoprojām uzskata, protams, bet atļaušos pieņemt, ka diezgan daudz tomēr nē. Ja uzaug sabiedrībā, kurā tas ir "nekas labs, bet nu tāda dzīve, par to nerunā", tad uzskatu (man var nepiekrist), ka lielākas iespējas nākamajai paaudzei tā turpināt uzskatït.
19.10.2017 19:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits