#MeToo jeb #EsArī

 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Brīnos, ka šī tēma sieviešu foruma vēl nav apspriesta! Kāds ir jūsu viedoklis vai pieredze par šo tēmu, kas pacēlusies sabiedrībā (ne tikai saistībā ar holivudas skandālu)?
19.10.2017 14:15 |
 
Reitings 175
Reģ: 21.05.2017
Vai šai sievietei pa visām vīlēm nespiežas ārā, ka viņa vēlas locekli sevī?

A tev nekad nav gribējies locekli sevī? Man ir, tomēr tādēļ, ka es esmu tik īpaša un atšķirīga no visām pārējām sievietēm, parasti tas loceklis ir piesaistīts pie viena konkrēta vīrieša nevis pirmā loha, kas uz ielas nosvilpsies un gribēs mani apgrāpstīt.
Un ir arī būtiska atšķirība starp "gribu, lai vīrietis mani grib apčamdīt" un "gribu, lai vīrietis mani apčamda". Tam it kā nevajadzētu būt pārāk sarežğītam konceptam.
20.10.2017 18:56 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Elzaelza komentāri, protams, ir diezgan radikāli uzrakstīti, bet kopumā tai lielajai domai par to, ka cilvēks veido savu tēlu ar apģērbu un izturēšanos, lai ar to kaut ko pateiktu, piekrītu. Tepat diskusijā "kā izskatīties vecākai" bija runa par to, ko vilkt, lai izskatītos kā meitene, bet ko - lai izskatītos kā sieviete, diskusijā "ko vilkt uz klubu / ko vilkt uz darba interviju" parāda, ka cilvēki veido savu tēlu atbilstoši tam, ko grib pateikt citiem / kā raidīt pareizos signālus (ka tev vairs nav 18 vai ka esi piemērota darbam utt). Un es arī redzu gan fb, gan ig, gan dzīvē dažādas meitenes, kuras tiešām raida pārprotamus signālus.
20.10.2017 19:21 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
ne pa jokam sacepušās jūs esat par šo. runājot par pašu akciju - man tomēr liekas, ka remontstrādnieku rupjie izteicieniem, kad garām iet sieviete ar lielām krūtīm un "komplimentiem" no sērijas - tu esi baigi seksīgā, ejam krūmos, tomēr nevar likt vienādības zīmi ar izvarošanu. ja kādai tas vīrieša komentārs liek tik šausmīgi slikti justies, nu traki. bet tad jums arī pašām vajadzētu apdomāt savu ikdienas komunikāciju - cik cilvēkus jūs še pat forumā nosaucat par stulbām zosīm, vistām, idiotiem, lūzeriem un kā tik vēl ne. arī tas var likt justies slikti, ar ko tas atšķiras? tāpat arī es domāju, ka tā vietā, lai tagad visas barā tagotu metoo, mums vajadzētu domāt par to, kā padarīt sabiedrību ne-vienaldzīgu. piemērs - es kādu laiku atpakaļ redzēju video, kur puiši kaut kādā Zviedrijas pilsētā noinscenēja, ka meitene tiek ievilkta mašīnā un izvarota un filmēja garām ejošo cilvēku reakcijas. lielākā daļa iežmiedza asti kājstarpē un iespējami ātri pagāja garām un viss. lūk tas ir tas, pret ko mums būtu jācīnās - pret cilvēkiem, kas dzird kā katru dienu aiz sienas kaimiņš sit sievu/bērnu/suni, tiem, kas paiet garām redzot, ka cits ir nepatikšanās. kā arī jāstrādā pie tā, lai policija šīs lietas uztvertu nopietni - ja visi šitie sievu sitēji, izvarotāji zinātu, ka tiks noķerti un saņems pamatīgu sodu, tas noteikti liktu viņiem padomāt pirms dara (un jā, es uzskatu, ka šo sabiedrības daļu diemžēl var izmācīt tikai šādā veidā - nekādi twiter un facebook tagi neliks viņiem mainīties).
20.10.2017 19:28 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
mazliet kaut kur piekrītu petunijayyy. mēģināšu skaidrot savu nostāju. Jūs taču aizslēdzat sava dzīvokļa durvis, kad dodieties prom? un arī mašīnu? un pat signalizācijas uzliekat droši vien? vai arī atstājat dzīvokļa durvis plaši atvērtas un vēl noliekat pie durvīm kaut ko vērtīgu tā, lai garām ejot, var redzēt. sak, man ļoti skaists dzīvoklis un foršas lietas tajā, un vispār man patīk, ka dzīvoklī ienāk kāpņu telpas gaiss, vot gribu un daru tā. protams, ka tas nevienam nedotu tiesības garām ejot iet iekšā un vēl grāstīt visu, kas tur atrodas, kur nu vēl kaut ko iznest no turienes. bet jums vajadzētu beidzot nokāpt no tās savas rozā varavīksnes, apskatīties apkārt un saprast, ka jūs dzīvojat sabiedrībā nevis vienas pašas uz savas rozā poniju varavīksnes. un sabiedrībā ir dažādi slāņi, kā arī dažāda rakstura cilvēki, kas audzināti ar dažādām metodēm. pilnas ielas ar cilvēkiem, kas visu bērnību bijuši atstāti novārtā un savu pasaules redzējumu veidojuši no tām pašām šeit pieminētajām Holivudas filmām un videoklipiem, kuri kultivē, ka sieviete ir prece. jums varbūt grūti to iztēloties, bet pilna pasaule ar cilvēkiem, kas par daudzām tēmām "zināšanas" ieguvuši tādā veidā . bērnu namu audzēkņi,kuri visu mūžu tikuši pazemoti un nav redzējuši normālu attiecību modeli, cilvēki, kuriem nabadzības dēļ nav bijusi iespēja iegūt izglītību, kas būtu augstāka par 4.klasi. cilvēki, kuri bērnībā vai jaunībān bijuši fiziski iespaidoti un meklē vājākos, uz kuriem pašapliecināties, tēviņi un tādas pašas mātītes, kuri vēl kaut kādu iemeslu dēļ nav tikuši attīstībā tālāk par primitīvajām sabiedrībām. (tie bija tikai daži piemēri, neuztvert lūdzu burtiski tagad, ka visi, kas auguši bērnu namos, ir mežoņi utt.) Tā ir sabiedrība, kurā mēs dzīvojam, un tāda tā būs jebkurā valstī. to veido ne tikai cilvēki normālie, bet arī cilvēki-mežoņi. un tagad atgriezīsimies pie piemēra ar neaizslēgto dzīvokli. Protams, ka mežonim nav tiesību iet tavā neaizslēgtajā dzīvoklī un kaut ko tur aiztikt, bet tev kā cilvēkam, kas apzinās, ka pasaulē ir šādi mežoņi, vajadzētu mēģināt pasargāt savu dzīvokli no tādiem , aizslēdzot durvis. Vai vismaz samazinās iespēju viņam tajā dzīvoklī iekļūt. protams, būs kategorija, kuru arī aizslēgtas dzelzs durvis neapturēs, bet tomēr mēs nevaram noliegt to, ka aizslēdzot durvis tu daudzkārtigi samazini savas iespējas iekulties nelaimē.
20.10.2017 19:29 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
līdzīgi es teiktu arī par meitenēm, kas izaicinoši ģērbjas. šeit es kaut kādā mērā mazliet piekrītu Breivik. neverbālos signālu, ko šāda meitene raida, daļa tēviņu uztver kā iespēju pašapliecināties. protams, ideālā pasaulē tā tam nevajadzētu būt, un vīrietim būtu jāspēj savaldīt savus instinktus, bet jums būtu laiks saprast, ka pasaule ir tālu no ideālas, un sabiedrība ir tāda, kā ir. nemaz nerunājot, ka tiešām, daļa meiteņu, ģērbjoties kā palaistuves to dara ar mērķi tikt uztverta kā seksuāls, iekārojams objekts. arī tāpat, lai pašapliecinātos, celtu pašapziņu uz kāru skatienu rēķina. pieskaitot tam klāt vēl lielu daļu mūsdienu sabiedrības (gan sieviešu, gan vīriešu), kam vienas nakts sakari ir normāla lieta, pieskaitot masu medijus, kas kultivē visādas stulbības, rezultāts var iznākt ļoti bēdīgs, kad beibe ir saņēmusi gribēto uzmanību un nav gatava iet tālāk aka "tēviņš mani iekāro, pašapziņa pacelta, var iet mājās" , bet tēviņš ir pārāk iekarsis lai apstātos un sadzirdētu beibes "nē".
protams, ka tādas lietas nenotiek tikai ar tām, kas izaicinoši ģērbjas.
20.10.2017 19:30 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Jo neeksistē sieviete, kuras galvenais dzīves mērķis un eksistences jēga nebūtu tēviņš, amen to that!!!

:D
Bet tas, ka SVEŠA vīrieša seksuāla pieskaršanās bez atļaujas kādai var litkies ok... Nē, nu tas mani vispār šokē. Es it kā esmu seksuāls cilvēks, un dažādas seksuālas fantāzijas ar vardarbības elementiem man ļoti patīk, bet lai es JEBKAD būtu ar mieru, ka kāds svešs vīrietis ikdienā mani uztver kā priekšmetu... Nu, tad man būtu jāsajūk prātā. Sufražistes laikam jau kapā otrādi apgriezušās pēc šīs diskusijas.
20.10.2017 19:32 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Ak dievs, ne jau tikai izaicinoši ğērbtas sievietes saņem rupjas piezīmes vai tiek izvarotas. Vīrieti var izprovocēt jebkas, ja viņš tāds ir. Bet te runa nav par to, ka ar ārējo tēlu cilvēks nerada par sevi iespaidu, protams rada, bet tas nevar būt kā attaisnojums aizskaršanai un vardarbībai.
20.10.2017 19:42 |
 
Reitings 1274
Reģ: 23.09.2012
Ir kroplīgi domāt, ka sievietes pašas izprovocē varmākas! Godīgi sakot es visu ko šajā forumā lasu, bet šis tiešām jau ir kroplīgi.
Gadījums no dzīves, es maziņa un jauna ( gāju 5kl ) vel joprojām atceros to perverso izdzimteni, kurš trolejbusā gan mani centās rīvēties, iesākumā domāju, ka nu netīšām kaut kā cilvēks spiežas klāt. Bet nu atvainojiet, kad sajutu ka viņa mantība gar mani rīvējās, celos kājās un gāju kāpt ārā, šis līdzi, labi ka nesekoja ārpus trolejbusa! Kā es jutos? Pretīgi, pazemoti un manuprāt traumēti, jo tajā vecumā tas bija briesmīgi! Un ar ko es to izprovocēju? m???!!
Uzskatu, ka ir jārunā par seksuālo uzmākšanos.. Jārunā, lai sievietes kuras ir izvarotas utt vērstos pēc palīdzības, pārkāptu pari savām traumām! Es nedomāju, ka seksuālā varmācība ir tikai sieviešu problēma, jo domāju, ka tāda veida varmācība var būt vērsta arī pret vīriešiem. Tikai nedomāju, ka viņi ir spējīgi atzīties..
20.10.2017 20:03 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Durvis aizslēdzam, pārnesot, neejam bez drēbēm vai peldkostīmā pa ielu, tātad nekas nenormāls tas nav. Vajadzētu pārstāt meklēt iemeslus, lai tikai sieviete pati būtu vainīga un tad vienā teikumā piebilst, ka nu vajadzētu jau kādam izstāstīt, ja kas notiek, neklusēt it kā, bet nu jā, vispār jau nekas traks tas neesot. Es neredzu nemaz tik bieži kādas, kuras būtu saģērbušās kā palaistuves, ka baigi kliegtu, ņem mani, uz ko nevienam nav tiesības, ja viņa konkrēti to nepasaka pati, ar ''jā''. Un tad iet meitene pa ielu, kaut vai skinny biksēs un kaut kāds tēviņš savā slimajā galvā izdomā, ka viņa jau man rada signālus. Nevienam nav tiesības uzreiz sieties klāt, īpaši domājot roku palaišanu. Lai vai ko otrs savā galvā izdomā, mēs nelasām domas, mums ir runas spējas, ne locekļi, kuri darbojas neatkarīgi no mums. Kā cilvēki tad var tikt ar to visu galā, ja tāds trulums valda? Kur viņam ņemt spēku un iet pēc palīdzības smagākos gadījumos vai bērnam izrunāt starpgadījumu ar kādu pieaugušo, ja valda šāds marasms!
20.10.2017 20:10 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Interesanti būtu zināt, kur ir tā robeža (un vēlams diezgan konkretizētu, jo kā jau Miegalācis minēja, cilvēku raksturi ir dažādi, viņi nāk no dažādiem slāņiem, līdz ar to, varētu gadīties, ka gaumes izpratne un stils mēdz atšķirties arī) starp apģērbu, kurš 'dod tiesības' svešiem vīriešiem iet klāt uz ielas un apčamdīt sievieti, un kurš šādus signālus nesūta. Starp citu, ieteiktu apdomāt arī to, ka nemaz tik sen cilvēki uzskatīja, ka bikses ir nepiedienīgs apģērbs (īpaši jau ciešas kā skinny džinsas), ka svārki virs ceļa ir izaicinoši utt. Bet domāju, ka noderētu tieši skaidrs saraksts, lai visiem ir skaidrs, nevis tēlaini "daiļi" apzīmējumi.
Ak, jā, un šis smieklīgais un nenozīmīgāks 'sexual harassment', kas varbūt dažādās formās nav tikai mūsdienu fenomens. Jimmy Savile, kā piemērs, savus varoņdarbus neveica Instagram laikmetā - iespējams tomēr, ka klusēšanas stratēģija nav tā efektīvākā, ne?
20.10.2017 20:20 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
bet jums vajadzētu beidzot nokāpt no tās savas rozā varavīksnes, apskatīties apkārt un saprast, ka jūs dzīvojat sabiedrībā nevis vienas pašas uz savas rozā poniju varavīksnes. un sabiedrībā ir dažādi slāņi, kā arī dažāda rakstura cilvēki, kas audzināti ar dažādām metodēm.

Kam Tu to adresē? Cilvēkiem, kuri nesaskata šajā kampaņā neko sliktu? Man gan liekas, ka tieši šāda kampaņa var veicināt "nokāpšanu no rozā varavīksnes", jo pietiekoši daudz cilvēki redz tieši to, ka ir dažādi cilvēki ar dažādiem stāstiem (jā, stāstiem, kurus varbūt ir neērti dzirdēt, jo tas 'pabojā' ērto skatījumu uz to, kas notiek apkārt), Taviem "mežoņiem" (vismaz dažiem) var likt ieraudzīt, ka, redz, nav tā, ka visi tādu uzvedību uzskata par pieņemamu, utt. Protams, būs cilvēki, kas redzēs tikai upurus, kuri paši ir gan jau kaut kādā veidā izprovocējuši uzbrukumus (piem., ne tā saģērbjoties, vai neesot mājās ar tumsas iestāšanos, utt) , bet, godīgi sakot, liekas gan, ka tieši šiem cilvēkiem šī kampaņa ir kā dadzis acīs, jo nākas lasīt/dzirdēt uzskatus, kuri ir pretī viņu uzskatiem (vai varbūt baidās, ka neviens svešinieks vairs dibenu nečamdīs - sarkasms).
20.10.2017 20:36 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Man to vēl gribas aprakstīt saistībā ar zādzībām. Protams sevi jāsargā! Bet pirmais, kas nāk, varbūt neuzmanījies, varbūt to somu nebiji kārtīgi aiztaisījusi, varbūt lielījies ar maku un tīši provocēji to zādzību, ne tas, ka nevar zagt un viss, nevar ņemt citam piederošu, ar likumu, tā vietā atkal cietušajā meklē, kur viņš pats vainīgs, ka tik nedeva mājienu.

+1
20.10.2017 20:38 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Piekrītu ka sieviete var ģērbties kā grib un viņu nedrīkst aiztikt aiz rokām. Bet ja sieviete ir ģērbusies mini un krūtis gāžas ārā gan no krūštura, gan no blūzes, tas jebkuram vīrietim signalizēs ka, šī konkrētā sieviete ir daudz pieejamāka, nekā sieviete stingrā ofisa tipa kostīmā.
20.10.2017 20:48 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Bet ja sieviete ir ģērbusies mini un krūtis gāžas ārā gan no krūštura, gan no blūzes, tas jebkuram vīrietim signalizēs ka, šī konkrētā sieviete ir daudz pieejamāka, nekā sieviete stingrā ofisa tipa kostīmā.

To, ka Tev tas var to signalizēt, tas ir viens, bet jautājums ir, ko Tu darīsi ar šo info? Piem., ja viņa nebūs ieinteresēta Tavā uzmanībā (piem., ja mēģināsi uzaicināt uz randiņu), turpināsi uzmākties, jo viņa Tavuprāt velk apģērbu, kas signalizē kaut ko? Vai arī pieņemsi "nē" kā "nē"?
20.10.2017 21:05 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
jautājums ir, ko Tu darīsi ar šo info? Piem., ja viņa nebūs ieinteresēta Tavā uzmanībā (piem., ja mēģināsi uzaicināt uz randiņu), turpināsi uzmākties, jo viņa Tavuprāt velk apģērbu, kas signalizē kaut ko? Vai arī pieņemsi "nē" kā "nē"?
20.10.2017 21:43 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Brr, teksts pazuda.
Nu ja viņa man pateiks "Nē!", tad iešu meklēt to, kura pateiks "Jā!". Un nav pārāk lietderīgi sievietei prasīt, lai viņa tagad un tūlīt atbild ar "Jā" vai "Nē". Labāk paņemt telefona numuru un piezvanīt vēlāk, būs mazāka varbūtība ka atšūs.
20.10.2017 21:47 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Pirms izteikšu savu viedokli, vēlos informēt macaw, ka man viņas caur aizvainojumu izspiestie dzēlīgie komentāri neizsauc nekādas emocijas. Lūdzu, beidz ar mani runāt, man nav interesanti.

Šī tēma ir tik plaša un nebūt nav viennozīmīga. Šķiet, ka lietotājas, izlasot kādu komentāru, to asociē katra ar kaut ko citu. Manis izteiktais viedoklis jau sen nav par kampaņu #metoo. Ja jums šķiet, ka manā skatījumā izaicinoši ģērbusies sieviete ir pelnījusi tikt izvarota un attaisnojums ir viņas izskats, tad nesaprotu, no kuras mana komentāra daļas tas ir ticis ņemts. Tāpat es nevainoju upurus, nebūt nē. Tāpēc, lūdzu, beidziet mani pataisīt par briesmoni, saukt par samaitātu, piedēvēt man potenciālo izvarotāja un grābstekļa lomu, ja būtu vīrietis. Arī nesapratu, kāpēc pēkšņi tika pieminēta seksuālā vardarbība pret bērniem, jo jau vairāku lappušu garumā mēs nerunājam konkrēti par kampaņu #metoo, bet gan dažādām citām apakštēmām. Es arī nevienā brīdī neapgalvoju, ka tiek izvarotas tikai meitenes, kas piedauzīgi ģērbušās. Starp citu, kādā no iepriekšējiem komentāriem es teicu, ka izvaro arī meitenes mēteļos. Un šis man atsauca atmiņā filmu par Bēthovena dzīvi, kur kādā epizodē vienu no sievietēm izvaroja meža vidū. Tas bija romantisma laiks, kurā sievietēm bija tādas kleitas, ka tas bija daudz grūtāk kā pie mūsdienu ģērbšanās stila apstākļiem. Bet redziet, piesmēja, tāpēc arguments par to, ka pašas vainīgas nav pilnvērtīgs.

miegalācis ļoti labi pateica. Šajā diskusijā es redzu, ka cilvēkiem ir problēmas ar atbildības uzņemšanos. Un šeit es nerunāju par nelaimes gadījumiem, situācijām, kad tiešām lietas notiek apstākļu sakritību dēļ. Es runāju par atbildības uzņemšanos par savu drošību, izvēlēm, kuras veic, lai sevi pasargātu. Man visneizprotamākais šķita spītēšanās, jo otram redz nav tiesību. Gandrīz katrā otrajā komentārā redzu vārdu tiesības. Jā, cilvēkiem nav tiesību Tev pieskarties, pat ja Tev mugurā ir mini svārki un topiņš ar milzīgu dekoltē. Jā, cilvēkiem nav tiesību apzagt Tavu dzīvokli, pat ja tas nav aizslēgts. Jā, cilvēkiem nav tiesību zagt tavu riteni pat ja tas nav pieslēgts riteņu novietnei. Tāpat kā cilvēkiem nav tiesību darīt vēl milzumdaudz citu lietu, par kurām draud kriminālatbildība. Tāpēc pastāv likumi, lai radītu kārtību sabiedrībā. Bet ir arī likumsargājošās iestādes, jo ne visi cilvēki ir spējīgi ietilpt šajos rāmjos. Tieši tāpēc frāze par rozā poniju varavīksnēm bija vietā, jo realitāte nav rožaina un katram pašam ir jārūpējas par sevi, savu drošību. Tāpēc es nakts melnumā, viena ejot, cenšos būt pēc iespējas neitrāla, tāpēc man kabatā ir šķēres, jo ne jau kādam citam vajag, lai ar mani nenotiktu kas slikts, bet MAN VAJAG! Tāpēc man šāda spēlēšanās ar likteni principa pēc izsauca sašutumu.
20.10.2017 22:03 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Mani komentāri nebija konkrēti vērsri pret kādu, lai kaut kā pataitaisītu par ļauno. Vienkārši izsakos.
20.10.2017 22:55 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Nu ja, meitenes te dzird to, ko grib dzirdet. Ari es nekur neteicu, ka letais izskats attaisno noziegumu, bet to, ka leti apgerboties vai leti uzvedoties tu radi par sevi letu iespaidu.
*
Ir kroplīgi domāt, ka sievietes pašas izprovocē varmākas! Godīgi sakot es visu ko šajā forumā lasu, bet šis tiešām jau ir kroplīgi.
Gadījums no dzīves, es maziņa un jauna ( gāju 5kl ) vel joprojām atceros to perverso izdzimteni, kurš trolejbusā gan mani centās rīvēties, iesākumā domāju, ka nu netīšām kaut kā cilvēks spiežas klāt. Bet nu atvainojiet, kad sajutu ka viņa mantība gar mani rīvējās, celos kājās un gāju kāpt ārā, šis līdzi, labi ka nesekoja ārpus trolejbusa! Kā es jutos? Pretīgi, pazemoti un manuprāt traumēti, jo tajā vecumā tas bija briesmīgi! Un ar ko es to izprovocēju? m???!!

Es domaju, ka tas ir briesmigi, ka sieviete ap 25-30 atceras joprojam kaut kadu notikumu no 5.kl. ar traumas sajutu sirdi. Psihoterapeits?
20.10.2017 22:59 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Breivik, jā, Tu nesaki tiešos vārdos, ka "piedauzīgi ģērbusies" sieviete ir pelnījusi būt izvarota, bet Tu pasaki
Jā, protams, vari ģērbties kā palaistuve, bet Tu saproti, ka tad pret Tevi tā arī izturēsies. Ir action un ir reaction.
. Hmmm... ko tieši Tu vēlējies ar to pateikt? Ne izvarošanu, bet, piem., apčamdīšanu gan? Vai arī, nav pelnījusi, bet, ka viņai ar to ir jārēķinās, ka tas notiks?
Es neesmu upuru nīdēja, bet šādos brīžos var lieliski redzēt, kāda ir problēmas īstā seja - daļa pat pufaikās tiek izvarotas, bet daļa par spīti ģērbjas izaicinoši, bet aizmirst uz pieres uzrakstīt, ka viņām pieskarties nedrīkst. Kā jau te iepriekš minēja - ir neverbālā komunikācija, kuras laikā cilvēks jūt otra (ne)ieinteresētību. Ja apģērbies kā palaistuve, tad tēviņa smadzenes nobrūk.
Tātad kas? Ja ir Tavuprāt nepiedienīgi apģērbusies, tad kas? Viņai drīkst vardarbīgi uzmākties, apčamdīt? Es tam nepiekrītu, bet nu Tev ir savs viedoklis, tāpēc būtu interesanti uzzināt, kas tieši skaitās kā piedauzīgs apģērbs un kas nē. Detaļās.
Ok, es saprotu, ka vēlies likt uzsvaru, ka sievietēm ir sevi pašām jāaizsargā, bet tajā pašā laikā
Šajā diskusijā es redzu, ka cilvēkiem ir problēmas ar atbildības uzņemšanos. Un šeit es nerunāju par nelaimes gadījumiem, situācijām, kad tiešām lietas notiek apstākļu sakritību dēļ. Es runāju par atbildības uzņemšanos par savu drošību, izvēlēm, kuras veic, lai sevi pasargātu.
, bet tajā pašā laikā, kāpēc Tu liec uzsvaru tikai uz to, ka upurim jāuzņemās atbildība? Vai Tu tiešām uzskati, ka vīrieši ir "tēviņi, kuriem smadzenes nobrūk" un, kuriem tāpēc nav jāuzņemas atbildība par savu rīcību?
Par tiesībām. Ja šī būtu kampaņa pret zagšanu, kā piemēru, un cilvēki runātu par zagļiem, tad fair enough Tu minētu, ka pašiem apzagtajiem jāuzņemās atbildība un jārûpējas par savu drošību. Vai Tev tiešām visi, kuri uzskatītu, ka zagļiem tomēr nav TIESĪBU (kur tieši problēma šajā vārdā) iet un zagt, dzīvo rozā poniju pasaulē? Tieši kāpēc? Tas, ka kaut kas reāli notiek, nenozīmē, ka tam ir jābūt sabiedriski pieņemamam.
Šî tomēr oriģināli bija diskusija par šo konkrēto kampaņu. Un, jā, Tu un vēl daži varbūt redz rozā poniju pasaulē dzīvojošo viedokļus, bet es personīgi ar katru dienu pārliecinos, ka šī kampaņa ir patiesībā pat ļoti derīga, lai cik daudziem tā tracinātu ( diez vai paši sev uzdos jautājumu "kāpēc mani tas tik ļoti kaitina").
20.10.2017 23:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits