#MeToo jeb #EsArī

 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Brīnos, ka šī tēma sieviešu foruma vēl nav apspriesta! Kāds ir jūsu viedoklis vai pieredze par šo tēmu, kas pacēlusies sabiedrībā (ne tikai saistībā ar holivudas skandālu)?
19.10.2017 14:15 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Elzaelza, saprotu, ka tev patīk agresīvi tēviņi. Nu labi, katram savs. Zinu, ka videpklipos krata pakaļas, jo tie klipi ir vērsti uz vīriešu auditoriju. Tiek kultivēts "tēviņa-mednieka" kults. Bet absolūtajam vairākumam man pazīstamo sieviešu tas riebjas. Tas, ko pusaudzes gados uzskatīju par komplimentu (mediju ietekmē), tagad šķiet degradējoši un pazemjoši. Esmu neatkarīga sieviete, un man pilnīgi vienalga, ko reklamē nicki minaj un kardašianas. Diemžel ir daļa vīriešu, kas šīs dāmas uzskata par visu sieviešu pārstāvēm. Tā nav. Tāpēc par šo tēmu tiek runāts. Un priecājos, ka daudzi vīrieši atbalsta tādu seksuālo kultūru, kas balstās uz cieņu un piekrišanu. Tas, ka kādai patīk saņemt pa dupsi no svešinieka, nenozīmē, ka to grib visas.
20.10.2017 13:35 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Ja man svešinieks pateiktu, ka esmu seksīga, un uzšautu pa dibenu, man būtu pretīgi. Tā uzvedas tikai un vienīgi nekulturāli, neinteliģenti vīrieši un man tādi neinteresē. Bet katrai jau sava gaume un vieta sabiedrībā. Nekas nedod citiem tiesības pieskarties otram cilvēkam (vienalga sieviete vai vīrietis) bez otra piekrišanas. Punkts. Uzsišana pa dibenu NAV kompliments, bet gan uzlūkošana kā bezvērtīgu seksa objektu un neko vairāk.
20.10.2017 13:40 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tas tāpat, ka man būtu jāpriecājas, ka uz ielas piesienas ārzemnieks. Izeju no veikala, (nepirktu neko, kas būtu atkal traktējams ''pati vainīga'' zīmē) sekoja, pievilkās klāt un sāka uzbāzties, cik skaista, kur es eju, man piestāvot zābaki vai džinsi, pat neatceros, kāds man esot vārds, noteikti, ka arī seksīgs. Nē, man nebija doma, ka redz kā, pat ārzemniekam patīku, nesot piena paku. Vārdus, lai iet tālāk, nav intereses, nesaprata, vilkās un komentēja kaut ko. Apstājos pieturā, ignorēju, uzmanīju mantas, lai mazums neapzog un aiztinās viņš. Pēc laika gan piekasījās citai meitenei. Ok, fiziski laikam neaiztika, bet tas varēja būt un citām gadās, tāpat robežu un normas nesaprata, bēra ārā savas jēlības. Nekā patīkama tur nebija, doma bija, lai vācas tak prom. Un ja tas būtu bērnam noticis, gan jau būtu aukstas kājas no tādas vai līdzīgas situācijas. Nav runa, ka tas atstātu šādā gadījumā traumu uz mūžu, bet to, ko kulturāli vari pret citu, ko nevari. Ja jau runā par apģērba izvēli, esot bez nekā, neviens tevi nedrīkst aiztikt! Ok, policija atnāks un savāks, bet iespaidot un kā citādi izturēties nedrīkst. Ja esi ģērbts normāli, nu tiešām iekrīt sirdī, tad nekas neattaisno (ne audzināšana, ne mulsums, ne kautrīgums, ne jebkas cits) to, ka aiztiec citu. Un šīs darbības parasti nav ar pozitīvu domu virzītas un motivētas. Tur nav divu domu.
20.10.2017 13:50 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Sieviete var aiziet uz klubiņu miņukos, un kārtīgi izdejoties, bez grābšanās dibenā. Vienalga, vai Viņa miņukos jūtas labi vai arī grib celt savu pašapziņu ar izrādīto uzmanību - kāda starpība! NEVAR vienkārši otram cilvēkam iegrābties. Lai otru aiztiktu ir jābūt komunikācijai, piekrišanai un labprātīgai iesaistei. Tā ir seksuālā kultūra. Nevis uzvedas kā tādi mežoņi, kas ierauga, iegrābjas un paņem. Patīk sieviete klubā, tad uzsāk sarunu paflirtē. Ja redz, ka otram tas patīk, var būt pirmie vieglie pieskārieni. Un ne jau starp kājām. Jebkuram saprātīgam cilvēkam tas ir skaidrs!

+++
20.10.2017 13:51 |
 
10 gadi
Reitings 195
Reģ: 29.01.2009
Vīrieši, kas jebkur (darbā,ballītē,uz ielas,koncertā,vienalga kur) gramstās un izsaka tieši vai netieši piedāvājumus "nopisties" vienkārši ir emocionāli atsaldeņi, kuriem nekad nebūs veselīgas attiecības ģimenē un nespēs izaudzināt dēlus, kas spēj ar cieņu izturēties pret sievieti.
Ir sievietes, kas domā, ka viņi ir mačo, stiprie un vēl sazin kādi, bet patiesībā viņi vāji un nereti ar atkarībām (alkohols, azartspēles, darbholisms, utt.),kas nav un nebūs nākotnē spējīgi veidot ģimeni bez emocionālas vai fiziskas vardarbības.
Tad vēl ir viena vīriešu kategorija, kas nav raksturā agresori,kas gatavi jebkurā brīdī pieprasīt "gaļu", bet gaida izdevīgas vai neērtas situācijas, kad palaist rokas, neprasot sievietes piekrišanu. Visbiežāk tie ir jau pazīstami vīrieši,kas izmanto sievietes emocionālo uzticību.
Neviens vīrietis nedrīkst izturēties pret sievieti, kā pret lelli, un otrādāk. Katram cilvēkam ir savas intīmās robežas, emocionālās vajadzības.
Sieviešu atklātie stāsti pierāda to,ka Latvijā daudziem vīriešiem un jā, arī jaunām sievietēm trūkst emocionāls intelekts, lai veidotu abpusēji patīkamas attiecības. Skumji, ka ir daudz tādu, kas šīs sievietes nosoda un piekar birku "feministes". Izcelt problēmas, runāt par tām atklāti ir vajadzīgs, lai veidotu veselīgāku sabiedrību. '
Lets make love, not "tupi bezjēgā pisties" (l):-D
20.10.2017 14:00 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
kāpēc tad pastāv visas tās striptīzdejotājas ar iespējām pasūtīt "privātu deju" ? Kāpēc filmās joprojām tāds imidžs parāda to , ka tās ir viegli iegūstamas , t.i. viņām var uzšaut pa dibenu , atļauties vairāk kā vienkārši uz ielas ejošai sievietei pufaikā ?

1. striptīzedejotājai tas ir darbs, viņa par to saņem samaksu un apzinās savu darba specifiku, bet arī ārpus darba uz ielas viņai nevar svilpt un šaut pa dirsu, pat ja zini, kur viņa strādā. ja strādā drukātavā, paziņas taču uz ielas neprasīs, lai tagad un uzreiz kaut no pakaļas kaut ko izdrukā.
2. kino industrija ir vīriešu dominēta, tieši tāpēc arī kultivē šādus stereotipus, ka sieviete ir prece un viņas pienākums ir sevi pārdot vīrietim. ja painteresējas ārpus Holivudas filmām, var atrast pietiekami daudz pozitīvu piemēru, nevajag skatīties tikai popmūzikas video un Holivudas filmas ar jēlu saturu.
20.10.2017 14:43 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es tiešām nesaprotu, kā, sievietes būdamas, var kaut ko tādu rakstīt un domāt! Domāju elzaelza rakstīto. (t)
Es neesmu likusi mirkļbirku, jo ar mani nekas tik traks nav noticis, lai to rakstītu. Bet vienu gadījumu atceros ļoti spilgti. Biju aizbraukusi viena pati atpūsties uz Kuldīgu uz dažām dienām, apmetos Virkas muižā - lai līdz turienei tiktu no vecpilsētas, jāiet vēl paliels gabaliņš ar kājām. Bija karsta vasara, man mugurā šorti (ne jau līdz dibenvaigiem) un t-krekls, ap deviņi vakarā, vēl gaišs. Izdomāju pa ceļam apsēsties uz soliņa kaut ko palasīt telefonā, austiņas ausīs. Piebrauca mašīna, apstājās, viens palika pie stūres, bet divi apsēdās man no abām pusēm. Un sāk apķert, saku, lai izbeidz, neklausās, utt. Apkārt citu cilvēku nav. Piecēlos, gāju projām, šie visādus saucienus līdzi sauc un tad apsēdās mašīnā un sāka braukt līdzi! es gāju aizvien ātrāk, un tad vienā brīdī šie vispār aizšķērsoja ceļu ar mašīnu. Tad sāku skriet, šie pēc tam atsējās. Tā, protams, nebija izvarošana, bet ja nu būtu? Apķēra pret manu gribu, biedēja ar braukšanu līdzi, utt. Tas būtu jāuzskata par komplimentu? (t) Vai arī - nu pati vainīga, ka aizbrauci viena pati uz klusu mazpilsētu. :-/
Tāda domāšana tādām kā elzaelza, vāks. Pat ja sieviete defilēs pa ielu peldkostīmā, tas nedod absolūti nekādas tiesības ne izvarot, ne arī aizskart, kniebt dibenā vai tml.
20.10.2017 15:04 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Man to vēl gribas aprakstīt saistībā ar zādzībām. Protams sevi jāsargā! Bet pirmais, kas nāk, varbūt neuzmanījies, varbūt to somu nebiji kārtīgi aiztaisījusi, varbūt lielījies ar maku un tīši provocēji to zādzību, ne tas, ka nevar zagt un viss, nevar ņemt citam piederošu, ar likumu, tā vietā atkal cietušajā meklē, kur viņš pats vainīgs, ka tik nedeva mājienu.
20.10.2017 15:10 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Lasīju komentārus un sākuma vēl radās vēlēšanās kaut kā oponēt elzaelza un kaut kā komentēt petunijayyy izteikumus, tomēr, jo tālāk lasīju, jo mazāka šī vēlēšanās kļuva. Par šādu attieksmi un domāšanas veidu var nudien brīnīties, ja vien elzaelza patiesībā nav aiz sievietes aizsega maskējies primitīvs tēviņš - tas varētu izskaidrot interesanto nostāju šajā jautājumā. Tomēr par tendenci kā tādu, ka joprojām populārs uzskats ir - pati vainīga, par to jāsaka, ka ir jāsatraucas un nav jābrīnās, ka šādas kampaņas tik ātri gūst atsaucību un popularitāti.
20.10.2017 15:22 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Turklāt, jāteic, ka seksa kults pēdējos gados, manuprāt, ir uzņēmis tāāāādus apgriezienus, ka gandrīz nekas vairs nepārsteidz un ar šo, savukārt, roku rokā iet arī šis primitīvais domāšanas veids - ja sieviete ir "seksīgi" apģērbusies, tas dod uzreiz apkārtējiem tiesības viņu uztvert pirmkārt jau kā seksa objektu, gaļas gabalu, izteikt piezīmes, palaist rokas u.t.t. Bet, kurš tad šo kultu fīrē, ja ne vīrieši?! Savukārt sievietēm atliek vien noplātīt rokas un, vai nu tuntulēties burkās, vai arī paciest, ka pret viņām izturās trakāk, nekā noteikti dažā labā pasaulē vēl atrodamā primitīvajā ciltī... (t)
20.10.2017 15:26 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Spīdola es nemaz neattaisnoju tādas uzmākšanās kā bija tev . To jau rakstīju , kur ir tā nianse . Ja tā jau ir uzmācīga piesiešanās un roku palaišana , tad tādai vairs nav attaisnojums .
Es rakstu tikai par nepiedienīgām piezīmēm vai 1x garāmejot vai kāpjot no sabiedriskā dibena nobraukšanai paslepus .
Nevajag tagad mani te pataisīt par sātanu , bet nevar arī visu mest vienā maisā iekšā .
20.10.2017 16:29 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Man besī šī domāšana. Ka pati izprovocēja. Par īsu svārki, pārāk seksīga, ja apzog, tad nu vajag mantas turēt drošāk. Bet vispār jau nevienam nav tiesības izdarīt noziegumu, pat ja tas ir viegli. Man šķiet stulbi, ka vēlu pēc darba ir jābaidas iet mājās un jāraustas no svešiem vīriešiem. Man gribētos lai man nav jājūtas apdraudētai vai pataisītai par mauku, jo esmu par seksīgu. Bet redz, vaina jau nav vīriešos (t) Piemēram man liek justies ļoti neveikli, kad vīrieši izsakas par manām krūtīm uz ielas. Mugurā krekls bez izgriezuma, ar nelielu izgriezumu, nav svargi, citi domā, ka var komentēt un bļaustīties uz ielas no sērijas - kakije siski, nastijašije? Utt Ko man vilkt maisus mugurā un slēpt figūru lai kaut kādi tēviņu neizteiktu tizlas piezīmes ?
20.10.2017 16:30 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Man to vēl gribas aprakstīt saistībā ar zādzībām. Protams sevi jāsargā! Bet pirmais, kas nāk, varbūt neuzmanījies, varbūt to somu nebiji kārtīgi aiztaisījusi, varbūt lielījies ar maku un tīši provocēji to zādzību, ne tas, ka nevar zagt un viss, nevar ņemt citam piederošu, ar likumu, tā vietā atkal cietušajā meklē, kur viņš pats vainīgs, ka tik nedeva mājienu.p

Arī liels + no manis!
20.10.2017 16:31 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Bet, kurš tad šo kultu fīrē, ja ne vīrieši?!

es gan teiktu , ko šo kultu fīrē pašas sievietes . Ko tad sevi tā izrāda sociālajos , kāpēc Instagramā arī jūs pašas piesekojat tādām "pusplikām" ar atšautām pakaļām un lūpām ? Skaistu augumu var parādīt arī apģērbtā veidā , ne obligāti vilkt dibenšortus un apspīlētus krūšturus stāvot ar botām uz pirkstgaliņiem , reklamējot sevi ! (t) Tur jau tā lieta , ka vīrietim sieviete var šķist pievilcīga arī biroja kostīmiņā , bet visas šīs vulgārās pozas un apģērbu kombinācijas piedavā pašas sievietes .
20.10.2017 16:33 |
 
Reitings 116
Reģ: 11.03.2017
Es jau simto reizi nobrīnos cik elzaelza ir dīvains cilvēks.
20.10.2017 16:38 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
20.10.2017 16:38 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Ko man vilkt maisus mugurā un slēpt figūru lai kaut kādi tēviņu neizteiktu tizlas piezīmes ?

saproti , ka tas iet roku rokā ar visu mūsdienu seksuālo domāšanu un tiem sociāliem tīkliem ? Viss tas ir saistīts ! Un , jo vairāk visādas Kardašjanas un viņu atdarinātājas propagandēs tādu modi , jo mazāk aktuāla būs tā doma , ka visas jau nav tādas .
Atveriet tagad visas savus Instagramus un pārskatiet , vai tiešām jūs nesekojat nevienai tādai cacai ar atšautu pakaļu un savas figūras acīmredzamu izcelšanu gan atkailinātā , gan pusapģērbtā veidā ? Ja esat tik ļoti pret , tad atsekojat ! Lūdzu , taisīsim tad jaunu kustību "#antiinstagirls" , parādīsim , ka ne visas ir lētas un vēlas seksuāla rakstura uzmanību un piezīmes .
20.10.2017 16:40 |
 
Reitings 116
Reģ: 11.03.2017
Elzaelza, Tev kaut kādi kompleksi, ka esi tik ļoti naidīga pret meitenēm, kuras parāda savu augumu?
20.10.2017 16:43 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Un tās pāris paziņas, kuras FB nošēroja to #metoo, rada iespaidu, ka tīko tikai pēc uzmanības un līdzjūtības.

***
Tiešām nevar vispirms kaut kādā šaurākā lokā par to izrunāties un risināt savas problēmas bez visas sabiedrības informēšanas par to?

***
es nezskatu par neko tādu , ja garāmejot viegli uzsit pa dibenu vai pasaka "cik tu seksīga"

***
doma bija par to, ka tomēr ir lietas, kuras, manā uztverē, tomēr nav jāizbazarē visai pasaulei.

***
Labi, ja viena no tām meitenēm ir piedzīvojusi reāli seksuālu traumu, izvarošanu vai ko tādu, bet pārējās, kas stāsta par rupjām replikām, iesiešanu pa dibenu vai tamlīdzīgi, vienkārši ir emocionāli nestabilas vai seko modei un raksta taga dēļ, lai tikai būtu šis ieraksts.

Es šos te salasīju pa pirmajām lapām, pa visām tas saraksts sanāktu vēl daudz daudz garāks. Tāpēc jau arī ir šī akcija.
Ne tikai, lai parādītu upuriem, ka viņas nav vienas, ka viņas nav vainīgas un tas nav jāslēpj, nav jāvaino sevi, nav jākaunas, bet arī tāpēc, lai liktu sabiedrībai aizdomāties, kāpēc upuri jūtas vainīgi. Kā lai cilvēks pēc tāda nodarījuma vispār atver muti, ja ir jau zināms, ka pretī dabūs, ka pats vainīgs, izprovacēja, ne tā ģērbās, ne tā pakustējās? Varmāka tiek pataisīts par upuri, jo, ja tā sieviete nebūtu tā ģērbusies, viņš nebūtu izvarojis. Un tas, lūk, ir tas, kas ir galīgi garām.
Man būtu ļoti daudz ko teikt par šo, bet, izskatās, ka tas ir bezjēdzīgi. Te jau dažas mēģina saturīgi paskaidrot, kāpēc tas nav ok, izskatās, ka oponentes to pat nelasa.
Paliek tikai jautājums - vai tās, kas uzskata, ka sievietes pašas vainīgas, uzskata arī, ka sievietes pašas vainīgas, ka ir sievietes, vai tas uzreiz nedod vīriešiem tiesības viņas redzēt kā seksa objektus?
20.10.2017 16:43 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
elzaelza, kas tev ir ar to Instagram?! Ja tiik ļoti traucē tur esošais saturs, nu neskaties! Jau kurā komentārā tu visu pielīdzini Instagram redzētajam. Taču attopies, tas viss ir biznes ko tu redzi tajos kontos, tās sievietes ar to pelna naudu, citas iet uz ofisiem un strādā, citas savu biznesu būvē Instagram vidē. Tev patiešām šķiet, ka viņas ikdienā tā staigā?! Atver acis!
20.10.2017 16:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits