Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Meitene, kurai visi skrien pakaļ.

 
Reitings 83
Reģ: 31.12.2015
Sveikas, meitenes/sievietes.
Pēdējā laikā ir viena liela problēma - mana klase ir sadalījusies 2 daļās - puiši un meitenes, kuras skrien pakaļ citai klases meitenēm. Sīkāk stāstot, mums klasē ir viena meitene, kurai visas pārējās klases meitenes skrien pakaļ. T.i, kad viņa iet pīpēt, tad obligāti visām ir jāiet viņai līdzi, ja nē, tad tevi sāk nodirst, visas pārējās sanaido pret tevi, tas ir tā - nedari, ko lieku, tad izdzīvo visus atlikušos skolas gadus heitā. Viss sākās ar to, ka man bija labākā draudzene. Tā meitene (turpmāk K) viņu atņēma, gāja ārā katru dienu, visur kopā iet, utt. Paliku bez labākās draudzenes. Tad K atņem vēl pārējās draudzenes. Visas viņai tagad klausa. Pašlaik starpbrīžos, stundās sēžu viena. Ar mani viss ir kārtībā, ģērbjos pietiekami labi, raksurs ir labs, esmu gudra, bet pēc viņu domām esmu citāda, jo neskrienu pakaļ K. Starpbrīžos dzirdu, kā visas meitenes smejas par manām bildēm, kuras lieku IG. Un viss tāpēc, ka K atrada ko smieklīgu. Bērnības draudzene arī tagad smejas. Kā jau teicu, esmu palikusi viena. Es pat nezinu ko iesākt, jo esmu klasē pa vidu...
18.10.2017 15:50 |
 
Reitings 88
Reģ: 20.08.2016
Viena atbilde uz visiem jautājumiem, noskaties seriālu 13 reasons why...Un zināsi, ko iesākt...
22.10.2017 20:27 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Skolas laikā bija grūti, bet tagad man vēl mājās ir palikusi starp klases bilžu albumiem lapa, kur rakstīja klasesbiedri ko pozitīvu viens par otru un patiesībā jau, laikam, bija cilvēki, kuri pat varbūt no malas apbrīnoja mani un kuriem likos skaista, forša un pat bija minēts, ka labprāt vairāk būtu komunicējuši ar mani, kaut zināju, ka esmu tāda savdabīga dīvainīte. :D
19.10.2017 13:36 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Esi tu pati, ko tad lai citu iesaka.
Tikai aitas skrien pakaļ aitu baram :)
19.10.2017 13:35 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Dažreiz gan ir interesanti atpakaļ atskatīties. Es vienmēr biju "savādāka", bet es nebiju spējīga izlikties, ka esmu citāda, kāda esmu, tikai lai kaut kur iekļautos. Nekad neesmu to nožēlojusi! Es gan tagad saprotu, ka man bija tarakāni galvā, kuri bija saasinājušies un tāpēc arī varēju zaudēt iespējams pat sakarīgus draugus, bet nu... kā bija, bija. Laba dzīves pieredze bija skola tomēr gan. Sapratu, ka labāk darbojos individuāli, ne sadarbojoties kolektīvā. ;) Nevar nepiekrist par to, kur bija tā bilde, ka grupu darbā bija VIENMĒR viens, kurš 90% izdara, otrs, kurš 10% piepalīdz, tad 3. kurš vispār nezina par ko bija tēma, kas bija jādara un ceturtais, kurš apsolās palīdzēt, bet neko nedara, vēl kāds, kurš kaut ko atbild izlocīdamies veiksmīgi un runājot vispārīgi, beigās kad prasa par grupu darbu atbildēt skolotāja, bet iesaistījies procesā arī nav. :D Tā kkā bija, tas točna!
19.10.2017 13:35 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Tāpēc es nekad neesmu vēlējusies atgriezties skolā, kā daži citi pieaugušie mēdz teikt. :D Augstskolās ir forši un savādāk, kursos utt., bet skola ir kkāds murgs, kad ir jāapgūst principā viss, svarīgākais, bagāža dzīvei, bet traucē tādas stulbības, jo citiem vnk ir kompleksi, kurus pārvērš nepareizi - uzkundzējoties un padarot sevi tipa par augstāku, sevišķi, ja ir tāda iespēja - parādīt, ka vari atļauties ko vairāk finansiāli utml. Nabaga vecāki skrien mēles izkāruši, lai bērnam būtu Nike botas un soma, kaut pašiem knapi mutē ir ko likt, lai bērnu neapsmietu. Ārprāts, nav tas normāli. Tāpat bērns pārdzīvo vairāk par to kā izskatās no malas un var iedzīvoties kompleksos, ja neietilpst stulbās grupiņās (ja nav paveicies ar klasi/skolu, tad visas tās "grupiņas" ir nejēdzīgas, kur vērtības un morāle ir zem jebkuras normas) un tad diemžēl līdz ar to tiek zaudēts daudz no galvenā - mācību kvalitatīvas uztveršanas.
19.10.2017 13:27 |
 
Reitings 14
Reģ: 16.09.2017
Tas, ka neatbild uz sevi vērstu emocionālu vardarbību, nenozīmē, ka tas nekādi neietekmē. Sekas tam var būt iedragāta pašapziņa, nevēlēšanās iet uz skolu, nespēšana koncentrēties mācībām, grūtības komunicēt ar apkārtējiem, jo tas tomēr atstāj iespaidu uz cilvēka psihi, kura tajā vecumā vēl nav nobriedusi, lai viennozīmīgi sagremotu un neļautu tam sevi ietekmēt.

++
19.10.2017 13:01 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Gribētu satikt tādu aci pret aci un acīs pateikt "es esmu tā , kura bija gan atstumtā , gan līdere"

Padalies, tad ar savu stāstu, kā tas izdevās. Varbūt autore varēs ņemt piemēru ;-)
19.10.2017 12:25 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Kaut kur es lasīju bērnu psiholoģes rakstu,

spriežot pēc tā , ko izsecināja , līdere vien bija , kurai kronis tik augstu uzvilkts , ka nepieļauj varbūtību , ka atstumtais varētu pakāpties :D
Gribētu satikt tādu aci pret aci un acīs pateikt "es esmu tā , kura bija gan atstumtā , gan līdere" :-P:-D
19.10.2017 10:32 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Kaut kur es lasīju bērnu psiholoģes rakstu, ka klases hierarhijā ir iespējams mainīt savu grupu tikai par vienu pakāpi augstāk. Nu, tas ir, bērns, kurš ir starp "pārējiem" var iekļūt "līdera atbalsta grupā", bet viņš nekad nekļūs par "līderi". Izņemot atstumtos. Atstumtie nemēdzot mainīt grupu, pat ja pārejot uz citu skolu, jo neprot mainīt uzvedības modeli... Vārdu sakot, viss galvenokārt ir atkarīgs no pašas - no uzvedības un attieksmes. Pareizo recepti, kā mainīt situāciju, neviens nepateiks, tā ir jāuztausta pašai. Taču ir skaidrs, ka ir jāmainās. Lai neciestu, ir jātiek vaļā no cietējas pozīcijas, mazāk jāiesaistās aprunāšanās un intrigās utt.
19.10.2017 09:25 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
nerātnā,tieši par to es arī un runāju,ka tā meitene nav labāka par to K.meiteni.Abas ir mazgadīgās debīles,kuras uzvedās stulbāk par citu.Varbūt viņam ir sacensības?Viena sūdzās visiem par sirds problēmam/ģimenes problēmas,turpina veidot IG pēc apsmiekla un pati vēl apspriež citus cilvēkus.Un otra jau nezin,kā apd*isrt citu cilvēku,jo kronis baigi spiež galvu.Tipiskā klases drāma.Pārdzīvos.100% esmu pārliecināta,ka vidusskolā visi par to smiesies(t)
19.10.2017 07:36 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Everythingisfine, es tikai teicu kā darīju es, bet neuzskatu, ka ignorēšana ir labākā izvēle. :D Tas, ka neatbild uz sevi vērstu emocionālu vardarbību, nenozīmē, ka tas nekādi neietekmē. Sekas tam var būt iedragāta pašapziņa, nevēlēšanās iet uz skolu, nespēšana koncentrēties mācībām, grūtības komunicēt ar apkārtējiem, jo tas tomēr atstāj iespaidu uz cilvēka psihi, kura tajā vecumā vēl nav nobriedusi, lai viennozīmīgi sagremotu un neļautu tam sevi ietekmēt. Es palasīju savu pirmo komentāru un nespēju atminēties, kāpēc pie gāzt K no troņa esmu iekavās ierakstījusi not recommended. Man tomēr šķiet, ka situācijas risinājums vai ignorēšana ir atkarīga no paša cilvēka. Ja tas traucē un aizņem tik daudz enerģijas un prāta, ka sāc kļūt par lupatu, tad tas ir tāds sava veida mazohisms ļaut sev kāpt uz galvas. Ne vienmēr pēc mēnešiem vai gadiem ilgas ignorēšanas pāridarītājs mitēsies, jo viņam jau ne vienmēr ir svarīgi dabūt pretreakciju, bet gan vienkārši pakāpties uz kāda, tā teikt spodrināt savu pašapziņu un apziņu, ka esi visvarens.
Varbūt Tev, Everythingisfine, ir spēcīga harizma, jo ne ar visiem tā notiek. Man, piemēram, tādas nav.
19.10.2017 03:07 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Dimantuks
no vienas citas meitenes telefona, K man sāk dirst virsū. Man dirš virsū, ka es visiem melojot, ka ir sirds problēmas, kautgan man ir.
A priekš kam Tev visiem jāstāsta par savām veselības u.c. problēmām? (t) Tāda tipa citu iežēlināšanas paņēmieni strādā tikai tad, ja problemātiskais personāžs ir āaaaaaarkāaaaaaaaaaartīgi talantīgs mākslinieks, zinātnieks, sabiedriskais darbinieks vai cits liels (tiešām LIELS) sava laikmeta izcilnieks. :-P Cilvēks parastais ar saviem iežēlināšanas mēģinājumiem labākajā gadījumā izsauc tikai nicinājumu un nievas, un, kā rādās, Tev ir ticis ne jau tas labākais gadījums. ;)
.
Tad vēl saka, ka man dzīve nav, jo spēlēju spēles.
Un vai tad Tev Dzīve ir? (t) Tu esi laimīga un apmierināta ar savu Dzīvi, ko dzīvo, ko? ;) Tevi piepilda prieks par ikvienu nodzīvoto savas dzīves mirkli? ;)
Jeb prieks Tev ir tikai no spēļu spēlēšanas un to apspriešanas...
Vai Tava IG konta selfijiem, kurus K ar savu baru izņirgā...
Tev ir arī kaut kas cits šai dzīvē bez tām spēlēm, IG 'cikturjaukontiem', ar ko izmisīgi centies sev piesaistīt uzmanību, slepeno skaudību pret K, kurai visi skrien pakaļ (ieskaitot Tavas bijušās draudzenes), it kā gudrību, stilīgo apģērbu, labu raksturu un kaut ko vēl labu, jo Tu nepīpē? Nesaku, ka Tev vajadzētu sākt smēķēt, bet nosodīt citus par viņu izvēlēm nav laba uzvedība. :-P
Rīt vēl solijās pa seju iedot, jo es pateicu vienam kl.biedram, ka visas skrien viņai pakaļ un viņa to dzirdēja.. jaucas manā dzīvē un vēl saka, ka es melojot.
Ar šādiem aprunāšanas izgājieniem 'es pateicu vienam kl.biedram, ka visas skrien viņai pakaļ' Tu neesi labāka par K pašu. :-P Pirms nosodi K par to, ka viņa Tevi aprunā, jaucas Tavā dzīvē un neļauj dzīvot, sauc par meli un ņirgājas par Taviem vaļaspriekiem, ieskaties spogulī un godīgi atbildi pati sev, vai tiešām, tiešām, TIEŠĀM pati esi absolūti tīra, balta un pūkaina, bez neviena grēka plankumiņa uz kristālskaidrās dvēseles, ar kādu gan Tu, gan K, gan ikviens cits cilvēks ierodas šai pasaulē. ;) Un tad pievērsies pati sevis revīzijai, izzināšanai un savu talantu spodrināšanai par visiem simts procentiem ikvienu savas dzīves mirkli, ne meklē skabargas K acīs, ar ko attaisnot savus baļķus. :-P Un tad arī K Tevi liks mierā. 8) :)
19.10.2017 02:42 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Īstenībā pretrunīgu pozīciju izveidoju, jo biju ielikusi plusiņu Breivik, kas tieši ieteica ignorēšanu.:-D
Ha ha laikam vnk apbūra mani ar savu rakstīšanas stilu.
Bet nu lietas būtību nemaina, jo izteicu tikai to, ka neizprotu ignorēšanu par labu esam, nevis ka šis ieteikums ir galīgi garām.
19.10.2017 01:09 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Ja godīgi runājot, es nevaru saprast kā ignorēšana var atrisināt situāciju? Vai tiešām tās meitenes, kas ir bijušas outsaideres ar ingorēšanu uzreiz panāca, ka viņas lika mierā un turpmākā eksistēšana klasē bija pilnīgi normāla un ar prieku gājāt uz skolu?
Vai neatrisinot šāda veida situācijas, kuras grauj Tavu pašapziņu neietekmē Tavu personību pieaugušā vecumā?
Pati varēju būt outsaidere, jo bija labvēlīgi apstākļi tam, 13 gados pārcēlos uz citu pilsētu, kur nevienu nepazinu. Bet pēc kādiem maksimums 2 mēnešiem pie manis pašas nāca klāt tās klases krutās meitenes un gribēja draudzēties(pirms viņām ne tik krutās jau draudzejās) un vēl atceros, kad pirmajā klases vakarā viens no puišiem gribēja, lai esmu viņa meitene :-D
Baram līdzi nekad neesmu skrējusi un arī otrā frontē, kas citus noliek neesmu bijusi. Man vienmēr ir paticis darīt tieši pretēji-izdomāt kaut ko savu un tas laikam arī citus pavilka, jo bija ar mani interesanti.
Datorspēles nespēlēju, būtībā mājās vispār neuzturējos, vienmēr bij ar ko citu nodarboties.
Vispār skolas laiku atceros ar smaidu un, Ja ir iespēja to skolas laiku padarīt labāku, tad kāpēc to neizmantot..nevis pēc tam nožēlot to ko neizdarīji.
19.10.2017 00:48 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Jā jūs būtu skolotājas... kā rīkotos šādās situācijās?

Manuprāt, problēma ir tā, ka ne vienmēr pāridarītājs ir 100% pāridarītājs un skolotājs ne vienmēr var zināt kas, kurš kā. Es personīgi laikam noklausītos stāstu un mēģinātu vaktēt situāciju. Noteikti mēģinātu bērnu iedrošināt "izkratīt sirdi" un radīt uzticības personas iespaidu.
18.10.2017 23:44 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Man liekas, ka pamatskolā vienkārši šis ir jāpārdzīvo, lai cik viegli ir tagad to pateikt un daudzreiz grūtāk reāli būt tajā situācijā.
Par zagšanu - reāli jau grūti kaut ko pierādīt, ja vien nav vairāki cilvēki, kuri to redz un ir gatavi liecināt. Un diemžēl uz to gatavību liecināt es nekādas cerības neliktu. Ja nav stipru pierādījumu, tad reāli neko darīt nevar.
Es personīgi balsoju par ignorēšanu un varbūt pat to ko Elza ieteica - ierakstīšanu, ja ir iespēja, ka nepieķers. To es iesaku tikai tāpēc, lai pasargātu sevi, jo cerams, ka neaizies līdz reālai fiziskai ietekmēšanai. Angļiem ir teiciens 'Sticks and stones may break my bones but names will never hurt me'. Saglabā mesidžus, kuros viņa Tev uzbrūk, bet pati apsver dubultā, ko saki, lai to nevarētu pavērst pret Tevi pašu. Bet citàdi - šis ir tāds stulbs vecums, no kura, paldies mātei dabai, parasti tomēr cikvēki izaug.
Pozitīvi ir tas, ka Tev ir labs kontakts ar puišiem, vismaz neesi 100% viena. Turies!
18.10.2017 23:38 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Jā jūs būtu skolotājas... kā rīkotos šādās situācijās?
Grūti teikt, kā rīkotos es, jo es neesmu radīta, lai būtu skolotāja, bet tas aptuvenais scenārijs varētu būt tāds, lai maksimāli censtos iejusties problēmā un risinātu to tā, lai upurim atstātu pēc iespējas mazāk seku uz turpmako mācību laiku. Ja meitene, piemēram, atnāktu pie manis ar sāpi, ka tiek apcelta, tad pāridaritājam teiktu, ka dzirdēju šīs ziņas no citiem avotiem, vai dzirdēju pati. Liktu sajust pāridarītājam nepatīkamu adrenalīna pieplūdumu, jo tikai tā pusaudži saprot, ka dara ko nepareizi. Protams, ka jāskatās pēc katra indivīda. Bezkaunība katram atšķiras. Vienam pietiktu pakratīt pirkstu, bet daudziem pat vecāku saukšana uz skolu neliek justies neērti. Protams, es runātu ar problēmā iesaistītajiem un mean girls arī tiešā veidā pateiktu, ka man šis uzvedības modelis ir skaidrs, tā teikt atmaskotu upura priekšā. Pēdējais punkts gan jādara tā, lai nerobežotos ar kaunināšanu, bet uzspiestu uz pareizajām podziņām.
18.10.2017 23:36 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man arī maziņai bija neforša situācija.. apcēla.. atņēma personīgās lietas utt. Gāju pie audzinātājas.. un jā.. es pat nesaņēmu morālu atbalstu.. teica, ka pārspīlēju, jo tik nejauki jau neizrīkotos.
Situāciju atrisināju ar fizisku spēku (neskatoties uz to, ka palīdzēja.. šis nav nekāds ieteikums) :D
18.10.2017 23:16 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Jā jūs būtu skolotājas... kā rīkotos šādās situācijās?
18.10.2017 23:13 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Ā, jāpiebilst, ka tolaik mana mamma gāja runāt ar klases audzinātāju par to, kāda klasē izveidojusies situācija. Beigu beigās pie skolas psihologa aizsūtīja mani, jo es esot visu izdomājusi. Savukārt klases audzinātāja, kurai labpatika ar populāro meiteņu mammām kopā pēcpusdienās kafiju dzert, manai mammai, nepatīkamā balss tonī, laikam mēģinot kaut kādā veidā iedzelt, pajautāja: "A jūs vispār zināt, ka jūsu meita pīpē?" Laikam lieki piebilst, ka es nesmēķēju ne tad, ne tagad, taču tolaik tiku pataisīta par vienīgo vainīgo pie visām savām problēmām.
Beidzot 9.klasi, es pārgāju uz citu skolu, jo sapratu, ka, ja tos klasesbiedrus vēl izturēt varētu, viņus veiksmīgi ignorējot, man man saprotama sistēma, kurā skolotāji katru gadījumu nevērtē objektīvi, bet nostājas tajā pusē, kurā pašiem izdevīgāk.
18.10.2017 23:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits