Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Brālis mani allaž kritizē

 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016

Sveiks visiem! Man ir vecākais brālis, kurš mani visu laiku nosoda, un tas mani dikti tracina. Ko es domāju ar „visu laiku nosoda”? Pieņemsim, es sāku staigāt pa naktsklubiem, viņš man sāka: „staigā vairāk kamēr tevi tur sasitīs”. Pēc tam sāku nodarboties ar boksu, viņš apd*rsa arī to: „ja, ej uz boksu, droši – pēc tam staigā ar salauzto degunu un ārstējies par manu naudu”. Sāku strādāt kazino (rakstu stāstus priekš vietnem) – viņš teica „vairāk sadarbojies ar tiem krāpniekiem”. Kad nopelnīju sev naudu, izdomāju nopirkt jauno tālruni – kādu Galaxy vai iPhone. Un ko, domājiet, brālis man teica? „Uz priekšu, lūdzu, aizsvied pus tūkstoš eiro, lai pēc tam to tālruni kaut kur aizmirstu, vai lai tev to kāds atņem, ņemot vērā, ka tu staigā pa nakti uz visādiem klubiem. Kādreiz stāvēsi viens kādos divos naktī uz pieturas, pie tevis pieies un viss... Vienkārši tev pašlaik veicas, tas arī viss... Vai arī salauz to un pēc tam maksā vēl pus tūkstoš eiro, lai salabotu ekrānu”. Mans brālis smartfonus nelieto, tāpēc nevar saprast kas ir lagi un frīzi, kad tu lieto tālruni par simts eiro.

Tad es izlēmu nopirkt sev teļluku. Lielo 4K paneli. Bet tas arī viņam neiepatīkas. „Vai tad tev nepietiek datormonitora? Tev gribas visas tās slepkavības un vardarbību skatīties arī visas sienas garumā? Paskaties ārā (rāda ar pirkstu uz neapdzīvoto jaunbūvi tieši pretī mūsu mājai) Redzi? Tur katru vakaru salasās visādi narīķi (narkomāni) un tu gribi lai viņi redz, ka tev ir tas televizors uz visu sienu?”.
Tad es izlēmu iztērēt naudu uz žaketi pēc individuāla pasūtījuma. Bet arī šo ideju mans brālis nokritizēja. Viņš teica, ka 500 eiro par bleizeru ir pārāk daudz – ka cilvēki Latvijā par šo naudu veselo mēnesi strādā un es gribu sev nopirkt kaut kādu lupatu. Teica, ka mēs dzīvojam ne tajā valstī un mums nav to algu, lai es pirktu sev tādas dārgas lietas. Katru reizi, kad es pērku kaut ko Stockmannā (piem. kādu kreklu par 70 eiro) viņš allaž činkst, ka to pašu var nopirkt tirgū, bet par mazāko cenu un, ka tas Stockmanns ir viena liela tautas krāpšana.
Beidzot es viņam sāku: „labs ir, tu nokritizēji visas manas idejas, ka var notērēt naudu. Un ko tu ierosini?”. Tad viņš teica, ka vislabākais veids, ko var izdarīt ar naudu ir nopirkt ēdienu. Nākamajā dienā es pasūtīju uz mājam Lulū picu, viss kopā izmaksāja man ap trīsdesmitnieku. Brālis vienalga sāka činkstēt, kā es izsviežu naudu.
Vēl viņam baigi nepatīk, ka es staigāju pa barberšopiem. Sāka, ka lētāk būtu skūties pašam, un matus griezt var kaut kur rajona frizētavā. Bet tas, ka man vairāk piestāv bārda, un ka barberšopos arī labāk griež matus – viņam pie kājas.
Nesen pierakstījos pie fotogrāfa. Uz savas galvas padalījos ar to ar savu brāli. Nācās klausīties notācijas, lai es neeju pie fotogrāfa, jo tie visi ir krāpnieki: „strādājoši cilvēki visu dienu stāv pie darbgalda, bet šītie grib to naudu dabūt vienas stundas laikā”.
Tagad sakārojās apceļot Eiropu. Brālis visu laiku mēģina mani atturēt. Argumenti:
- nokavēšu lidmašīnu atpakaļ – ko es iesākšu šadā gadījumā?
- ko darīšu, ja ceļojuma laikā man kaut kas notiks? piemēram, izmežģīšu potīti vai kaut kas tam līdzīgs – ārstēties ārzemēs ir ļoti dārgi un vēl vajadzēs pirkt jauno biļeti atpakaļ, un tas atlaides lidojumu kompānijā var jau nebūt
- kas notiks, ja man nozags pasi vai naudu
- kas būs, ja es saindēšos ar vietējo ēdienu
- ja īrēšu dzīvokli ar AirBnb vietnes palīdzību – varu palikt viens nepazīstamas valsts vidū gadījumā, ja saimnieks neatnāk uz tikšanu
- ja īrēšu dzīvokli ar AirBnb vietnes palīdzību – varu iekļūt kādā kriminālajā rajonā, kur mani apzags, izvaros, sasitis, atņems tālruni, atslēgas, pasi un naudu
Brālis uzskata, ka ja tu neesi liels cilvēks – piemēram kādas firmas īpašnieks, tad tev nav ko darīt tajos ceļojumos – jo jebkurš sīkums var pārvērsties lielās ķezās, kas prasīs daudz naudas.
Es pajautāju viņam kur tad man ceļot, ja šeit dārgi, tur melni (viņam nepatīk melni, īpaši nesen kad viņš izlasīja ziņas Inbox`ā par tūristu pāri, kuru izvaroja un aplaupīja Itālijā). Viņš teica, ka nevajag nekur ceļot – Latvijā arī labi. „Priekš kam meklēt sev piedzīvojumus uz di...?”
Es vēl pastāstīju viņam par tādu lietu, ka couchsurfing – labāk nebūtu to darījis. Viņš teica, ka mani tur vai nu izvaros, vai apzags, vai pārdos uz orgāniem.
Pēc visām tām sarunām man pazūd vēlēšanas vispār kaut kur braukt. :(
Un katru reizi kad man parādās pluss-mīnuss normāla nauda, viņš sāka lai es to netērēju, bet ietaupu uz melno dienu. Piemēram, ja mums kas notiks – saslimsim, pazaudēsim darbu utt. tā būs ļoti noderīga.
Vēl bija reize, kad draugi pasauca mani izbraukt aiz pilsētas un pašaut ar gāzes pistoli. Bija ļoti jautri un aizraujoši, pat uztaisījām dažus foršus kadrus, kā izskatās dzirkstele šāviena laikā. Pastāstīju par to brālim – viņš teica lai es vairs ar viņiem nebrauktu šaut, jo tā var netīšam nogalināt kādu bomzi.
Bet tagad, dāmas un kungi, pats galvenais. Man nesen piedāvāja darbu kazino. Vajadzēs strādāt ofisā ar klientiem, kā support. Viss patīk: alga, darba apstākļi. Bet brālis ir pret. Viņš uzskata, ka kazino strādā tikai blēži un, ka mani tur kaut ka piečakarēs. Piemēram, es parakstīšu kādu papīru, kur ir rakstīts ar maziem burtiem, ka es paņēmu kredītu uz miljons eiro vai arī kāds izlaupīs kompāniju un uzskars to uz manīs. Es viņam pavaicāju: „un kur tad tu gribi, lai es strādāju?”. Viņš pilnīgi nopietni man pateica, ka labāk lai es eju strādāt kādā Maximā kravāt kastes vai uz rūpnīcu – jo tur vismaz viss ir godīgi un neviens mani „neieliks”.
Un man tās besī ārā. Man nav augstas izglītības. Pēc profesijas es vispār esmu metinātājs. Bet man tas viss nepatīk, es negribu strādāt rūpnīca. Nepatīk ne fiziskais darbs, ne cilvēki, kas tur strādā. Bet tā ka man nav tas augstas izglītības es daudz uz ko pretendēt nevaru. Un beidzot man izkrīt iespēja, par kuru es tik sen esmu sapņojis: strādāt ofisā un pie tam vēl par samēra labo naudu. Un brālis sāka: „ej strādā uz Maximu”...
Man ir interesanti: ko Jūs domājat? Varbūt es velti tā niknojos un brālim tiešam ir taisnība, ka saistoties ar kazino es spēlēju ar uguni? Viņš it ka ir vecāks par mani, kaut ko jau zina šajā dzīvē. Vai arī ne?
Vai man pieņemt to darba piedāvajumu? Vai arī klausīties brāli un iet strādāt kādā veikalā vai rūpnīcā un neriskēt?
14.10.2017 04:14 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
1) tava dzīve, ko gribi, to dari.
2) izņemot Maximu un Kazino ir arī citi darba devēji.
14.10.2017 04:26 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
atcerējos:
3) ja gribas beigt aizbildināties ar augstākās izglītības trūkumu, to var iegūt, studējot vakaros, brīvdienās vai neklātienē. Ja ir nauda ancukam, telefonam, televizoram un ceļošanai, tad arī studiju maksa nav nepavelkams cipars. Bet ar visu to -augstākās izglītības neesamība maniem paziņām nav bijusi šķērslis tos labi apmaksātos ne-krāvēja darbus iegūt un noturēt.
14.10.2017 05:23 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Garākais troļļa raksts EVER :D tev tok nav ko darīt :D
Tollis :-D
14.10.2017 05:25 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Reģistrējies:
15.06.2016 19:10
Vēl viens pierādījums, ka esi smirdīgs trollis :-/:-D
14.10.2017 05:32 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009

fazser
Reģistrējies:
15.06.2016 19:10
Vēl viens pierādījums, ka esi smirdīgs trollis

Eeeemm.. Jo? (t)
14.10.2017 09:19 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es teiktu, ka vecais, labais Roberts ir atpakaļ. :)
Bet es pilnīgi piekrītu "brālim" vairākos punktos, par stokmanu, barberšopiem. :D
14.10.2017 09:31 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Es piekrītu brālim, ka tu ar naudu svaidies pa labi un pa kreisi. Nedzirdēju nevienu vārdu, ka tu palīdzētu brālim saimniecības uzturēšanā (pēc rakstītā liekas, ka dzīvojat kopā). Es nepiekrītu brālim par viņa paranoju, ka visur krāpj un slepkavo uz katra stūra. Tas jau ir slimi.
14.10.2017 10:11 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Varbūt Tu vēl tikai sāc mācīties apieties ar naudu, un Tavs brālis par Tevi uztraucas. Savā, dīvainajā, veidā. Vai arī viņam ir ļoti mazi ienākumi, viņš nevar atļauties nevienu no Tevis nosauktām lietām. Vai viņam nav nekādu prasību pret dzīves komfortu, bet visu krāj. Tu pats saproti, ka brāļa viedokļi ir pārspīlēti un dažviet arī absurdi. Krāt ir forši, tērēt nopelnīto arī ir forši, jāatrod līdzsvars. Ceļojuma ķibelēm ir tāda lieta kā apdrošināšana, un vari ceļot kompānijā, lai drošāk. Un neatsakies no darba, kurš tev patīk, brāļa paranojas dēļ.
14.10.2017 10:32 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
beidz staastiit braalim, ko dari, kur un kaa teeree naudu..
14.10.2017 11:55 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Tava dzīve ne brāļa. Tak strādā kur gribi, ğērbies kā gribi un ceļo kur gribi. Nu nav tev jāatskaitas brālim. Arī ja pērc dārgas lietas, nu un.
14.10.2017 12:10 |
 
Reitings 173
Reģ: 12.04.2017
Stāsts, protams, emocionāli sakāpināts un brālis teju vai kā šizofrēnisks paranoiķis attēlots. Tas nu tā. Manas domas: brālis jūtas par tevi atbildīgs, nu, tā kā vecāku vietā, vai? (Jā, starp citu - vai jums vecāki ir?) Es jau nezinu priekšvēsturi, varbūt, ka tu (piedod!) esi no tiem ļaužiem, kas burtiski pievelk nepatikšanas un tavos agrīnos pusaudža gados brālim ne reizi vien ir nācies pestīt tevi no policijas un/vai apšaubāmām kompānijām? Tad viņa pārspīlētās rūpes ir pilnīgi saprotamas! Un otrs - kā saprotu, jūs dzīvojat kopā? Un kā saprotu, tavi ienākumi ir salīdzinoši labi? Tad - jā, arī man būtu interesanti uzzināt, kā jūs ar brāli dalāt (ja dalāt!) ikdienas saimnieciskos tēriņus un maksājumus.
14.10.2017 12:59 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Baigi gara tā problēma, sestdienā slinkums lasīt.
14.10.2017 16:26 |
 
Reitings 284
Reģ: 18.04.2017
Man šitāda ir viena radiniece.
Arī līdzīgi visādi šādi izteikumi. Ja, es to kādam šeit pastāstītu varētu pārsmieties.
Bet, tā kā ir izvēle ar viņas nekontkaktēties, tad to nedaru jau pāris gadus un vienmēr ir iespēja, ja ieraugu viņas vietējā mazpilsētas veikalā iekrienu rindā, kur viņas nav un tad gaidu, ka viņa aizivlksies pie kases. :-D:-D:-D
14.10.2017 17:15 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Es gan nepiekrītu brālim un arī Tev ieteiktu mazāk viņam stāstīt ko dari, kur taisies braukt, kur vēlies strādāt un kā tērē savu naudu. Cik saprotu, tad naudu nopelni pats, nevis Tevi uztur brālis? Ja tā, tad, atvainojos, bet kāda kuram daļa vai pērc kreklu pa 80 vai 8 eiro? Tev ir galva pilna ideju, bet brālis ir tas, kurš ar savu pesimismu Tevi nepārtraukt bremzē! Ja gribi dzīvot tā, kā to vēlies Tu, nevis brālis, nevajag viņam atskaitīties par katru savu soli!
14.10.2017 18:46 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Ai, nu ko, aiz gara laika, JO :D Cukurvāvere :-)
:-D
14.10.2017 19:01 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Iedo to palagu izlasīt viņam :-D.
Nu viņam značit tāds raksturs - noteikt dzīvi un plusā pieprasīt atskaites, tas ir daudz pa daudz!
14.10.2017 19:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits