Pārtraukšana

 
Reitings 331
Reģ: 30.04.2014
Atklātas pataloģiskas problēmas,esmu nozīmēta uz ģenētiso centru ,kur dos slēdzienu par grūtniecības pārtraukšanu .Kā notiek grūtniecības pārtraukšana jau vēlīnā laiks posmā?:'-(
13.10.2017 13:38 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Jolly, kādā sakarā?!(t)
13.10.2017 20:23 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Dzemdības būtu trauma, bet uz mūžu palikusi rēta no ķeizara, kas vienmēr atgādinātu par notikušo, ne?

Dzemdības ir ellīgas sāpes , bet rēta ir tikai rēta . Atgādinātu , bet arī tikai līdz laikam , kad klāt būtu vesels bērniņš un tad tā rēta vien arī paliktu kā rēta kā no apendicīta . Toties fiziski un morāli izdzīvot dzemdības ir krietni vien drausmīgāk , ņemot vērā apziņu , ka "atlīdzinājuma" par to nebūs .
21.10.2017 12:12 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
kad klāt būtu vesels bērniņš un tad tā rēta vien arī paliktu kā rēta kā no apendicīta .

Pat bez rētas un pēc vairākiem gadiem es vēl atceros to, ko zaudēju. Tās sāpes samazinās, bet tik un tā tās mēdz atgriezties. Domāju, ka ar rētu tas būtu vēl grūtāk, jo atgādinājums būtu redzams ik reizi, kad atsegtu vēderu. To NEVAR salīdzināt ar apendicīta izgriešanu!!!! :-O
Toties fiziski un morāli izdzīvot dzemdības ir krietni vien drausmīgāk , ņemot vērā apziņu , ka "atlīdzinājuma" par to nebūs .

Tas bija grūti, bet pēc tam man vairākas nedēļas rēta nedzija. Bija tikai emocionālās rētas. Un pēc ķeizara atlabšana ir ilgāka. Nepietiek ar to, ka esi emocionāli sagrauta, klāt tam būtu arī fiziskas ciešanas.
21.10.2017 14:10 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
raven par ķeizargrieziena smagumu nepiekritīšu , pati 2 mazos laidu pasaulē tieši ar ķeizargriezienu un ņemot vērā iepriekšējās arī sāpīgās pieredzes izraisot dzemdības , lai arī man bija agrāki termiņi , piedzīvot dzemdību kontrakcijas un tās elles sāpes nekad negribētu , apzinoties , ka man nebūs "mierinājuma" mazuļa veidā . Abas grieziena reizes man bija fantastiskas , viss saplānots , sāpes arī nekādas baigās nav , jo tāpat tak dod zāles pret atsāpināšanu , neredzu problēmu palietot pirmās 2-3 nedēļās paracetamolu , toties "dzemdības" atceries ar smaidu un laimes sajūtu , nevis kā daudzas pat pēc gadiem par dabiskām dzemdībām saka "nekad vairs mūžā".
21.10.2017 14:16 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
toties "dzemdības" atceries ar smaidu un laimes sajūtu , nevis kā daudzas pat pēc gadiem par dabiskām dzemdībām saka "nekad vairs mūžā".

Tu reāli domā, ka kādreiz viņa tās dzemdības atcerēsies ar smaidu sejā :-O
Tu salīdzini tās ar parastām dzemdībām, bet tā ir pilnīgi cita pieredze. Rēta paloek uz mūžu un vienmër atgādina par notikušo.
21.10.2017 18:21 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
raven ja tā būtu ķeizargrieziena veikta operācija , tad tā rēta ne ar ko īpaši neasociētos , kā tikai ar to "kādreiz bija tā " . Bet tās nav sāpes , ķeizargrieziens nav tas pats , kas izjust fiziskas un morālās sāpes dzemdējot nedzīvotspējīgu mazuli . Tur sajukt prātā reāli var . Palieku pie sava , ka labāk , ja visu izdara tavā vietā un tev paliek tikai morālā trauma par jau "tukšo vēderiņu" , nekā fiziskas un morālas ciešanas kopā , kuras nekad neaizmirst .
Man liekas , ka tu tai rētai pievērs pārlieku lielu uzmanību , tipa cilvēks tagad visu laiku sēros par to . Nē tak ,būs jauna grūtniecība , jauns mazulis , kuru visdrīzāk arī laistu ar ķeizargrieziena palīdzību , tad tā pagātne aiziet prom , jo vietā būtu laime :)
Katram savs , bet palieku pie sava .
21.10.2017 18:29 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Mākslīgi izsauktas dzemdības tik mazā termiņā nav salīdzināmas ar dzemdībām normālā laikā. Te nebūs tik nežēlīgas sāpes un viss notiks diezgan ātri.
21.10.2017 18:33 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Kontrakscijas jau aptuveni tādas pašas, tikai izspiešasnas fāze vieglāka, jo mazulis mazāks!
21.10.2017 18:47 |
 
Reitings 331
Reģ: 30.04.2014
Neons,liela kļūda šādi sakot.Man tika 4x dotas stimulējošās zāles + 2potes un pretsāpju zāle kaut kāda.No tā visa tik vēmu. Un beigās kad cilvēks jau aiz sāpēm ģībst tiek pārdurti ūdeņi un noņemta analīze pa tiešo ar adatu urīnprūslī.Tu saki ka tas ir vieglāk,kā dzemdēt īsti dzīvu mazuli,bez stimulēšanas?
21.10.2017 18:50 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu man arī bija pašai jādzemdē... (t) Termiņš gan uz pusi mazāks bija. Man jau bija viena meita - un dzemdību sāpes ļoti atšķīrās. Neaizmirsti, ka liela daļa ir arī galvā - ar kādu noskaņojumu dzemdē dzīvu mazuli un ar kādām domām nedzīvu arī ietekmē fiziskās izjūtas.
21.10.2017 18:53 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Tieši tā , tāpēc man arī liekas , ka pastāvošais "saudzīgais" variants izsaukt dzemdības un dzemdēt pašai nedzīvotspējīgu mazuli ir stipri traumatiskāks par to , ja veiktu ķeizargriezienu . Galu galā iepriekš veiktais ķeizargrieziens nav spriedums , ka nedrīkstētu ieņemt un laist pasaulē nākamo bērnu . Man ir paziņa , kura 3 bērnus laida pasaulē ar ķeizargriezienu un viss normāli .
21.10.2017 18:57 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Jo Latvijas ārsi ir tik atsaucīgi un informatīvi...

Bet kā vaina tā ir? Tad jau man kā pacientam ir jātur mute ciet un jāļauj darīt visu, bez nekādas informācijas? Tāpēc daudzi ārsti domā, ka ir visu vareni un vēl atļaujas uzkakāt uz galvas, tad kad viņam nav labs garastāvoklis. Un vēl par to tiek samaksāts no manas kabatas.
Jebkurā gadījumā piekrītu Tev raven par to, ka rēta ir atgādinājums uz mūžu(kas ir loģiski). Sāpes aizmirstās.
Man arī bija ķeizars, bet tāpēc es gudri nespriedīšu par tādu lietu, par ko es nezinu.
21.10.2017 19:03 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
rēta bez fiziskām ciešanām ir tikai rēta ar atgādinājumu par tādu pieredzi , turpretī fiziskas ciešanas neaizmirst nekad . Ja es domāju aiziešu prom no dzīves "dzemdējot" mazuli 11 .nedēļā , kas likās agonija un spīdzināšana , tad nav grūti iedomāties kā tas ir , dzemdēt jau krietni lielāku , kad jūti gan kustības , gan viss , kas tur nāk laukā ir neeenormāli vairāk , sāpīgāk un pretīgāk . :'-(
21.10.2017 19:12 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nez... Tas drīzāk atkarīgs no cilvēka. Es piedzemdēju un nākošajā dienā par to liecināja tikai morālās paģiras tā teikt, bet fiziski vairs nekādu simptomu, rētu vai citu redzamu pazīmju... Un palikt atkal stāvoklī varēju jau pēc dažiem mēnešiem. Ja būtu ķeizars, atkopšanās ieilgtu un līdz ar to arī atgādinājums būtu izteiktāks un palikšana stāvoklī atkārtoti arī būtu jāatliek. Taču es arī veselu bērnu negribētu dzemdēt ar ķeizaru, jo pēc dabiskām dzemdībām atkopjos ātri un izmantojot EA dzemdību laikā nejūtu nekādas sāpes vai diskomfortu + nav rētu uz ķermeņa. Bet zinu, ka tas ir individuāli. Kas der vienam, var nederēt otram...
21.10.2017 19:22 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
raven ja tā būtu ķeizargrieziena veikta operācija , tad tā rēta ne ar ko īpaši neasociētos , kā tikai ar to "kādreiz bija tā " .

Tu acīmredzot neesi tam gājusi cauri. Man nav rētas, bet dzemdību sāpea jau nu tiešām nav tas, kas man šajā pieredzē satrauc visvairāk. Tās nav dzemdību sāpes, kas arī gadiem vēlāk liek ciest, bet gan emocionālās sāpes par zaudēto bērnu .
Man liekas , ka tu tai rētai pievērs pārlieku lielu uzmanību , tipa cilvēks tagad visu laiku sēros par to .
Nē tak ,būs jauna grūtniecība , jauns mazulis , kuru visdrīzāk arī laistu ar ķeizargrieziena palīdzību , tad tā pagātne aiziet prom , jo vietā būtu laime

Tu domā, ka sēras pēc bērna zaudēšanas beidzas un neatgriežas? Tās ik pa laikam atgriežas un visdrīzāk tā būs visu mūžu. Rēta būtu kā lieks atgādinājums. Arī bez tās šāds notikums nekad pilnībā neizmirstas.
To mazuli, kas tiek zaudēts, nevar aizstāt. Jā, kad piedzimst otrs bērns, esi priecīga, bet tās sāpes fonā paliek uz visu mūžu.
Katram savs , bet palieku pie sava .
Tu raksti komentārus par tēmu, kurā tev pašai nav pieredzes. Tikai safantazēts priekšstats par to, kā būtu, ja būtu.
21.10.2017 19:23 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tu saki ka tas ir vieglāk,kā dzemdēt īsti dzīvu mazuli,bez stimulēšanas

Arī man šīs dzemdības bija briesmīgas. Atceris, ka man lika kaut kādas tabletes stimulēšanai. Stundām mocījos sāpēs, kad pārbaudīja, nekas īpaši uz priekšu nebija gājis. Izrādījās, ka pēdējās ieliktās nemaz nebija izkusušas. Pēc tam sekoja dzemdības ar šausmīgi neiejūtīgu vecmāti. Kad ārsts vīrietis pēc tam tīrīja dzemdi, man ļoti sāpēja un tā vecmāte labprāt būtu skatījusies, kā es mokos, bet ārsts paprasīja anastezioligam, lai ielaiž vēl vienu devu epidurālo.
Emocionāli, salīdzinot ar dēla dzemdībām, kas sekoja pāris gadus vēlāk, pirmās bija briesmīgākas, bet sāpju ziņā, otras bija trakākas.
21.10.2017 19:35 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
raven vai tu lasi visu vai tikai to , ko pati gribi ? Man šķiet es jau uzrakstīju , ko esmu pieredzējusi un ne vienu vien reizi vien , tā ka tavi uzbraucieni , ka rakstu par to , ko nezinu , ir ļoti nevietā .
Pēc divām veiksmīgām grūtniecībām visbeidzot man vairs nav sāpes par tām neveiksmīgām , kuras nācās piedzīvot . Ja tev joprojām ir liela sāpe , tad ieteiktu griezties pie psihologa un to visu apārstēt , jo tas vairs nav normāli pagātni nest līdzi tagadnē , kad jau ir veiksmīgs iznākums un laime .
Ja tev nav vēl bērniņa , tad jā , saprotu , ka nav vēl tā aizvietotāja , bet tā sāpe pāries tiklīdz būs vesels bērniņš :) Tici man , visa dzīve tad griezīsies ap tagadni un pievērsties "pagātnei" liks tikai lūk šādas tēmas , kuras atsauks atmiņā tās emocijas , sāpes , kuras bija jāpiedzīvo .
21.10.2017 19:38 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
elza elza, komentāru ar tavu pieredzi izlasīju, kad savu jau biju uzrakstījusi. Es varu ne tikai iedomāties, kā tas ir, kad jādzemdē tik vēlā grūtniecības posmā, kad jau jūti mazā kustības, kamēr ğenētiķis skaidro visas anomālijas un, kad pēc grūtniecības pārtraukšanas krūtis pilnas ar pienu, bet ārsti rdz nevar informēt par zālēm, kas palīdzētu.. diemžēl es to zinu no savas pieredzes.
To es atcerēšos vienmēr, jo ar draudzeni bijām vienlaikus stāvoklī un mazajiem bija jādzimst vienā mēnesī. Tā kā man ir diezgan reāls atgādinājums tam, kāds būtu bijis arī mans bērns.
21.10.2017 21:23 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
"dzemdējot" mazuli 11 .nedēļā
Līdz 12.nedēļai nedzemdē.
21.10.2017 21:30 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
raven jūtu līdzi ,saprotu , cik tas smagi . :-(
Mēnesnīca un tad!? Kāda starpība kā to nosauc medicīniski , ja rezultāts ir tāds pats ? Tas nav tas pats kā 5-8.nedēļā , kad es atvainojos , podā nemaz nevari vēl mazuli redzēt un atšķirt no visa pārējā . Jo ilgāks termiņš , jo fiziski un morāli sāpīgāk .
21.10.2017 21:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits