Partneris lamājas ja kaut ko gadās sabojāt

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Vai jūsu partneris, ja jūs kaut ko mājās nejauši salaužat vai sabojājat, stipri kritizē un lamā?
Man ir gadījies kaut ko sabojāt piem. uz stikla plīts (mazā) 2 reizes uzkrita piparu glāze un ieplīsa virsma. Vakar nejauši sataisīju plīsumu galda malā ( nesot smagu krēslu). Zinu, ka draugs lamāsies un meklēs vainīgo. Godīgi teikšu, ka šoreiz negribu atzīties, ka es to izdarīju, jo man ir apnikusi tā lamāšanās. Arī man ir žēl šo lietu, bet man tas nav iemesls lai sabojātu dienu + visu pērkam kopā, tātad tās nav tikai viņa lietas.
+ Protams, es vērtēju lietas tādā ziņā, ka uz viņam ir iztērēta nopelnītā nauda.Bet tas man nav iemesls, lai visu vakaru sabojātu ar lamāšanos un pārmetumiem.
Paldies par jūsu pieredzēm!
13.10.2017 13:10 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Mans tēvs ir cilvēks, kas uzskata, ka mājās visam jābūt kā muzejā. Nedod Dievs, ja nejauši saplēsīsi krūzi vai šķīvi, dabūsi dzirdēt no kurienes tev aug rokas, un "ja nemāki, tad nav ko grābstīties" tipa tekstus. Negribu nemaz iedomāties, ko vajadzētu atklausīties, ja māte vai es būtu kko plītij izdarījušas kā autore:-/
Tādā gaisotnē pagāja mana bērnībā, bet par laimi, man tas nepielipa. Vienmēr esmu dzīvojusi ar pārliecību, ka tās ir tikai mantas, tās var atjaunot un iegādāties. Arī vīrietis uz mani nekad nav kliedzis, ja kaut ko sabojāju (tiesa, es gan reti kaut ko sabojāju:-D ).
13.10.2017 18:18 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Man jebkāda veida lamāšanās un balss pacelšana divu cilvēku attiecībās šķiet drausmīga necieņa.

+++
Problēma nav saplēstos šķīvjos vai noskrēpētā galdā, bet gan problēmu risināšanas modelī jūsu atiecībās... Ja nevar pieņemt to, ka ir tādi cilvēki, kas mēdz bojāt lietas, priekš kam vajadzīgs lieks stress? Savstarpēja cieņa ir viens no galvenajiem atiecību stūrakmeņiem. Ja Tavs draugs atļaujas bļaustīties un lamāties, neizskatās ka viņš tevi īpaši cienītu...
13.10.2017 19:05 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Man bērībā arī tēvs skarbi izteicās (nelamājās gan, bet nu klusēt neklusēja), ja kaut kas nebija tā kā viņš gribēja, vai, ja kāds kaut ko saplēsa. Vienreiz esot pie viņa mātes ciemos netīšām kaut ko apgāzu, pat nesaplēsu, un arī nācās dzirdēt skaistus vārdus savā virzienā. Tad nu varēja saprast, ka tas iedzimts.
Šī dēļ bērnībā varēju sākt raudāt, ja saplēsu kaut vai glāzi, pat ja neviens nedusmojās. Un tagad ļoti pārdzīvoju, ja kāds cits vai es pati kaut ko sabojāju. Nelamāšos, nebļaušu, neraudāšu, bet klusi pie sevis pārdzīvošu un vairākas reizes atkārtošu, ka tās ir tikai mantas, nav vērts pārdzīvot. It īpaši pārdzīvoju par pirmajiem skrāpējumiem uz telefona, datora utt. Viss, šīs lietas zaudē vērtību manās acīs, lai gan darbojas lieliski, un tos skrāpējumus varbūt pat nevar pamanīt. Bet mana loģika - ja jau ir saskrāpēts, ko tur vairs, un turpmāk vispār nebūšu akurāta ar šo mantu.
Ehh, kaut kā jātiek šim pāri :-/
13.10.2017 19:09 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nedusmojas un nelamājas. Neko briesmīgu neesmu gan sadarījusi, bet trauki ir dažreiz krituši ārā no rokām. Nu ko tur dusmoties, es arī nedusmotos. :-D Turklāt, gan viņš, gan es uzskatām, ka tās ir tikai mantas, attiecības svarīgākas. :) Tādēļ necienīga izturēšanās būtu nepieļaujama.
13.10.2017 19:13 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Liekas, ka cilvēki tīši jau nelauž un nebojā (ja tīši bojātu vai apzinātas nolaidības pēc sabojātu, priecīga nebūtu, bet ne lai lamātos), un neveiksmes gadās. Galu galā, lietas tiešām ir lietas, un liekas, ka vairums cilvēku tā pat jau jūtas slikti, ka kaut ko salauzuši. Līdz ar to - neliekas, ka tur pat ir kas tāds, par ko dusmoties. Nevaru iedomāties, ka mani lamātu autores aprakstītajās situācijās.
P.S. Pati sevi gan varu nolamāt, ja kaut ko saplēšu, bet nav tā, ka dikti pārdzīvotu, pie nosacījuma, ka saplēšu savu mantu. Ja saplēšu cita - pārdzīvoju, bet centīšos labot, ja var labot.
13.10.2017 19:32 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Tu nu gan esi pamatīgi neveikla... :-P Nē, mans nelamājas. Gadās, ka paburkšķ brītiņu (ja kas nopietns saskādēts), bet nelamājas un nepārmet. Es pagi pārdzīvoju un šaustu sevi krietni vairāk par vīrieti.
13.10.2017 20:02 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Es 4 rinjku plīts virsmu esmu saskaidījusi lupatās, saplēsusi kaudzi glāžu, nolauzusi krēslam kāju. Protams, ka mani nelamā. Jebkuram tā var gadīties ;) arī vīrs var kaut ko sabojāt, es taču nebljaušu uz vinu par to
13.10.2017 20:27 |
 
Reitings 17
Reģ: 09.05.2017
varbūt vienkārši neplēs mantas, kas, cik saprotams, nav tavas! tādu neveiklu radību jebkurš lamātu.
13.10.2017 22:18 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Saproti , ka 1x gadās kaut kas tik neveikls , ka riktīgi tā sabojā lietu , tad jau nekas , bet , tev kā skatos tādas neveiklības ,kuru dēļ tiek bojātas vērtīgas lietas , notiek regulāri .
Es arī sadusmotos un nolamātu , ja tas būtu tā regulāri . :-) Katram var gadīties , bet ne jau tā , ka bez maz vai tu esi iemesls tam , ka tiek bojāts inventārs . Pie tam tik drastiskā veidā .
.
Varbūt esi uzmanīgāka , zinot , ka piemīt tāds niķis nejauši kkur ieskriet vai sadauzīt ;-)
13.10.2017 22:25 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Nelamājas, pat ja esmu auto pulti, atslēgu netīšām sasitusi pret zemi, jo nokrita netīšām (t)
Bijaušais viens gan trādi rīdi cēla pēc pirmās izdevības.. un tāpēc arī ir bijušais :-D
13.10.2017 23:08 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Santaniko
Šīs mantas arī galds tika pirkts uz pusēm. Tas nozīmē, ka tas pieder man. Uzskatu ka izkrist no rokām gadās katram. Viņam arī ir saplisusi krūze un es par to vispār neko neesmu teikusi.
13.10.2017 23:09 |
 
Reitings 17
Reģ: 09.05.2017
tev tas tā bieži gadās, tev jau ieteica būt uzmanīgākai. vieglāk ir neplēst mantas, jo pat uz pusēm pirktas, tās jāpērk no jauna, īpaši, ja dārgas kā plīts. OK, ja lamā tikai par saplēstu glāzi, tad knauzeris, bet šobrīd šķiet, ka neveikle ir kopā ar cilvēku, kas apzinās lietu vērtību. neņem nu ļaunā, tas tāds skatījums no malas.
13.10.2017 23:12 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Te dažas stāsta par saskrapetu auto. Nu mums tā būtu traģēdija. Bet viņam lietas vispār ir ļoti svarīgas.
Ir grūti ar tādu cilvēku un izrunāties arī nevar. Bet nu gan jau kaut kā tikšu galā.
13.10.2017 23:14 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Santaniko
Nezprotu tevi. Kurš teica, ka man tas bieži gadās. Līdz šim ir bijusi tikai plīts un šis galds. Ir cilvēki kuriem tiešām krīt no rokām viss. Plīts nebija nekada dārga. Un vispār tu te skaiti tādas pašas morāles. Un pašai nekad nekas nav nokritis vai salūzis.
13.10.2017 23:19 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
vieglāk ir neplēst mantas, jo pat uz pusēm pirktas

Nu diez vai viņa tā tīši ņēma un plēsa, ka varētu nokontrolēt un paanalizēt pirms notikuśā, kas būtu labāk. Šis ir tā pat kā pateikt "vieglāk ir neiekļūt nelaimes gadījumos". (t)
13.10.2017 23:19 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
"vieglāk ir neplest mantas" :-D
13.10.2017 23:21 |
 
Reitings 17
Reģ: 09.05.2017
nu, no viņas teksta sanāk, ka regulāri kaut kas plīst.
ja tikai divas reizes kopdzīvē (ja vien tā nav divas dienas), tad nu nav jēgas uztraukties, ka puisis kliedz :D
13.10.2017 23:21 |
 
Reitings 17
Reģ: 09.05.2017
jā, protams, man ir gadījies, bet es neuztraucos, ja arī partneris iebrēcas, laižu pār galvu, tāpat viņš laiž pār galvu, ja saplēš un es pūšos.
ka tik tev nav tas gadījums - ja māte (tu) saplēš šķīvi, tad trauki plīst uz laimi, bet ja es (draugs), tad man rokas aug no dirs..as
13.10.2017 23:23 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Ja es kaut ko nodarītu mūsu auto, tad es noteikti dabūtu no vīra pa mizu (protams, ja es pati nebūtu cietusi), bet auto viņam ir ļoti svarīgs un viņš to ļoti kopj.
Par citām neveiksmēm mēs viens uz otru balsī nepaceļam, tas ir pilnīgi lieki jo tā lieta jau nesalabosies no tā un galu galā, vai tad ir jāsāpuna cilvēki par saplīsušām mantām?
Mums ģimenē vīrs vairak ir tas kurš kaut ko nomet vai saplēš, bet es drīzāk viebkārši pazobojos par viņu. Man nešķiet ētiski pārmest par kādu nelaimes gadījumu, cilvēks jau tāpat jūtas slikti, nevajag vēl bērt sāli brūcēs. Un kā jau te meitenes minēja, nav jau tā, ka tās lietas tiek plēstas tīšām, katram var gadīties.
Ieteiktu parunāt ar draugu par to, kā Tu jūties, ka viņš šādi izturas.
13.10.2017 23:25 |
 
Reitings 17
Reģ: 09.05.2017
nu, bet ja cilvēks vienreiz uzmet piparu glāzi uz plīstošas plīts virsmas, tad vēlreiz, rodas jautājumi par veiklību (ok, tā nu katram... sava), bet par to, ka viņa nepārlika to glāzi citur, lai neplēstu mantu.
13.10.2017 23:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!