Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veselība

 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Sveiki. Pusgadu atpakal saku stradat diezgan smaga sfera. Nezinu, kada veida, bet esmu traumejusi savus rokas pirkstus jau pirmajas divas nedelas. Sakuma tirpa pirksti, tagad jau ir ta, ka nevaru saliekt visus 3 videjos pirkstus, sakot ar zeltnesi un beidzot ar raditaj pirkstu. Ir gadijies ka pirksts ir saliekts, bet sajuta tada ka lauz kaulus un iztaisnot varu tikai ar otras rokas palidzibu pielietojot speku. Sapes ir tikai tad, kad gadas sos pirkstus saliekt. Biju pie g.arsta, tacu saka ka rtg nav nepieciesams un nosutit nevelas, lai dzeru b vitaminus. Jau sesto menesi dzeru multi b strong + magne b6 un nupat saku ari kalciju, bet pilnigi bez rezultatiem. Biju jautajusi diklofenaka potes, lai atlaiz nervus (jo ta ari esmu izswcinajusi ka tur ir problema vai ar cipslam vai nerviem) - neka, nedod, neraksta... Ko darit? Aiziet no darba nevaru, ir gimene un sis darbs ir ar labu atalgojumu... Varbut kadam ta bijis? Kadas zales dzerat? :-/
11.10.2017 22:13 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Iz interneta dzīlēm :)
The efficacy of gabapentin, diuretics, and NSAIDs is controversial, however, with guidelines from the American Academy of Orthopaedic Surgeons stating that oral agents are no better than placebo in the treatment of CTS. Additionally, vitamin B-6 and B-12 supplements are of no proven benefit against the disorder
22.10.2017 23:59 |
 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Un paldies visiem par visdažādākajiem ieteikumiem.
Saprotu, ka šeit cosmo nav nekāds ārstu kabinets, bet ja gadās šādas situācijas, tad gribās citreiz vismaz rakstiski izteikt savu bēdu un varbūt kāds ārsts te iegrozās un kaut ar minējumiem var novirzīt uz pareizā ceļa - iet ar steigu ārstēties.
Jo ir jau tādi cilv, kas pārspīlē un nemaz nav tik traki kā domā un aizejot pie ārsta tik par velti...
Paldies.:-)
22.10.2017 23:21 |
 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Cien. Zinas tante Kādā sakarā te ķirurgs? Ķirurgs nav nervu ārsts, ja pirksti tā saka ķerās, tad nervs nospiests. Notēloju darbā, ka atsitu roku un pa taisno aizsūtīja mani uz uzņemšanu. Apskatīja neirologs, izstāstīju cik ilgi jau un ko dzēru līdz šim un, ka ģ.ā nesūtīja nekur - uz ko neirologs pateica: ---Nu kas ir, dastrādājies? Atsūta te ar ievilktām kaitēm, tādi kā tu tik cer uzreiz uz operācijām, kvotas prasa. Laicīgi būtu nākusi... Tev draudzenīt ir karpālā kanāla sindroms, sēdi tik uz biļetena un pēc tam prom no darba, uzrakstīšu atbrīvojumu no smaga fiziska darba. Un tgd brauc mājā pie ģ.ā. ----
Nekāda rtg nebij, uz aci apskatīja, paspaidīja pirkstus un delnu un viss. Vaitad tā uz aci var pateikt? Es jau nezinu, tpc tāds jaut.
Tgd sēžu potēju 10 d kurss b vitamīns Milgamma, 10 x Movalis plus neiromidins un gabagamma... Nezinu... Jau trešo dienu poteju un dzeru caps un sēžu mājās, bet no rītiem nenormāli lauž pirkstu kauliņus un liekas pat pirkstu starpās lauž.
Ā, un ģā vēl nosmīnēja un prasīja - ko tu tur slimnīcā labu teici, ka tik daudz zāļu izpelnījies?
Nu kā lai ir vēlme iet pie tādiem.? Uz pilsētu ziemā grūti izvadāt bērnus ... Nu nez, apsvēršu domu mainīt vai nē.
22.10.2017 23:16 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
WTF kāda brīvdienu ņemšana un lūgšanās pie ārstiem? Ģimenes ārstam maksā par nosūtījumu rakstīšanu, aizej un pieprasi - pie traumatologa, pie neirologa, pie ķirurga. Darbavieta uz OVP Tevi ir nosūtījusi? Dodies pie arodārsta. Ja ģimenes ārsts nosūtījumus nedod (paprasi, cik vien daudz vari - visi nav jāizmanto obligāti), ej savā polikīnikā pie dežūrārsta, lai nosūtījumus raksta viņš un ģimenes ārstu nomaini.
Vēl ir tāda brīnumlieta, kā telefons. Ar tā palīdzību, neņemot brīvdienu, var pieteikties pie dažādiem ārstiem - protams, par privāto finansējumu.
14.10.2017 00:29 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Laiks, Oki doki, atvainojos - pārpratu Tavu komentāru :-)
13.10.2017 23:00 |
 
Reitings 321
Reģ: 20.09.2017
Pasadena, protams, ka tas bija sarkastisks uzbrauciens, pasakot, ka Cosmo jau ir uzstādījusi diagnozi. Šī tēma ir no sērijas, "man kavējas mēnešreizes jau nedēłu, vai es esmu stāvoklī?". Kā gan mēs varam zināt, kas viñai kaiš?! Es atvainojos, bet es nekad neielaistu notirpušus pirkstus pusgadu! Man to nekad nesaprast.
13.10.2017 22:21 |
 
Reitings 219
Reģ: 13.11.2009
Izklausās pēc karpālā kanāla sindroma vai stenozējoša ligamentīta. Ja turpināsi pašrocīgi ārstēties nezinot īsto diagnozi novedīsi pirkstus līdz operācijai. Man ir bijušas abas šīs kaites tāpēc saku no savas pieredzes.
13.10.2017 16:57 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Atceros,kad man uz nodaļu nāca cilvēki ar jau ielaistām kaitēm un kad pajautāju, kādēļ tikai tagad atnācāt,ja problēma ir ilgāku laiku jau?
Atbilde: Es biju pie ģimenes ārsta, viņš teica, dzer to un to un viss ,vai bija tādi,kas domāja, nu gan jau kādu dienu pāries un tā vienu ,divas dienas ,pat mēnešiem ilgi cilvēki palavas uz "gan jau " un tieši šīs abas lietas ir lielākā kļūda ,ko cilvēki pieļauj. Akli uzticēties ģimenes ārstam,jo viņš tak labāk zin,pa mani , ja jau tā saka,tad tā ir un cerēt ka kādu dienu pāries ar ir kļūda,ko pieļauj.
Autores gadījumā, redzu situāciju, ģimenes ārsts saka, dzer to ,to un to un viss, rtg ,usg vai citus izmeklējumus nevajag un Autore domā,nu ja jau tā saka,ka nevajag,tad Viņš labāk zin. Protams, savā ziņā taisnība,taču ja dzerot mēnešiem ilgi tos vitamīnus nav nekādu uzlabojumu,tad būtu jāsak domāt vai ģimenes ārsts ir savos uzdevumu augstumos un būtu jādomā par cita ģimenes ārsta meklējumiem vai pašai aiziet pa maksu veikt rtg vai usg vai pie cita speciālista,ne mēnešiem ilgi klausīties vienu un to. Pašu,ko saka ģimenes ārsts.
13.10.2017 16:57 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Rīgā dzīvo vai citur? Ja Rīgā un pat vizīti esi gatava maksāt sākot no 70 EUR, varu ieteikt pat vairākus labus ārstus.
13.10.2017 15:29 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Labojums - pietiekoši daudzi cilvēki neuzskata, ka simptomi ir nopietni.
13.10.2017 15:26 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Kad tu esi nobijies par savu veselību, nevienam ne prātā nenāk rakstīt forumos.

Jūtu līdzi par veselības problēmām, bet dažādi veselības traucējumi var attīstīties dažādi, piem., pakāpeniski vai pēkšņi; tā pat arī sāpju intensitātes var būt atšķirīgas, nemaz nerunājot par cilvēku personîbām. Es, piem., nezinu, kas Pandiņai par kaiti, bet iespējams (!), ka viņas simptomi tik tiešām tik intensīvi nebija, lai viņu nobiedētu kā nobiedēja Tevi Tavi simptomi. Jā, es uzskatu, ka Tava rīcība (nekavējoties meklēt speciālistu padomu) bija pilnīgi loģiska un pareiza, tāpēc mani tiešām izbrīna Tavi komentāri šeit, jo pasakot, ka nervi paši sadziedē (atvainojos par šo konkrētās frāzes nepārtraukto malšanu), tas var izklausīties kā "pats sadzīs", turklāt vēl pateikt, ka Cosmo ir uzstādījis diagnozes un nekur nav jāiet. OK, ja nu vienīgi tas ir tāds sarkasma paveids, lai demonstrētu autorei šo absurdu, bet kombinācijā ar citiem komentāriem, izklausās gandrīz vai kā "uzbrauciens" tiem, kuri foruma līmenī ieinteresējās, ja ne gluži viņas veselības problēmās, tad vismaz rîcībā.
P.S. Ja trauma ir, piem., darba dēļ iegūta (piem., atkārtotas kustības vai pārāk liela slodze rokai kā vieni no cēloņiem), tad ir pietiekoši daudz gadījumu, kurā simptomi attīstās pakāpeniski un var attīstīties pat gadu laikā un pietiekoši daudz cilvēki neuzskata, ka vismaz sākotnējie simptomi nav pietiekoši nopietni, īpaši, ja tie nav konstanti, bet "uzliesmo un norimst".
13.10.2017 15:14 |
 
Reitings 321
Reģ: 20.09.2017
Pasadena, es netaisos iedziłināties viñas veselības problēmās, bet vienu gan tev pateikšu - kad man no rīta iestājās galīgs nespēks labajā kāja un pēda sāka tirpt un palikt nejūtīga, man nebija ne domas prasīt forumā padomu. Kur nu vēl neiet pie ārsta. Es pēc 20min jau atrados A&E uzñemšanā, lai māsiña, ārsts un fizioterapeits mani izmeklētu. Kad tu esi nobijies par savu veselību, nevienam ne prātā nenāk rakstīt forumos. Ja reiz autore jau pusgadu neizjūt vajadzību iet pie ārsta, pati zin, ka problēma ar cīpslām un nerviem, pati tur dzer kaut kādus vitamīniñus, zin kādas potes tur vajag, respektīvi, pats sev dakteris - tad kādas atbildes tu te ceri izlasīt?
13.10.2017 09:55 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Bet nu, tev jau te meitenes uzstādīja visas diagnozes tākā nekur nav jāiet.

Varbūt cosmo varēs arī pie reizes roku izoperēt

Nu, ka nenosmieties. Protams, labāk ir pateikt, ka "nervi paši aties" (starp citu, tā gan neskaitās "diagnosticēšana" un vismaz mājiens, ja ne ieteikums, ko darīt/nedarīt, vai ne?). Vispār pārsvarā te uzskaitīja varbūtības, kas, ņemot vērā, ka Pandiņa negribēja iet pie ārsta, vienkārši nodemonstrēja iespējamās sekas (uzsvars uz - iespējamām). Diez vai būs tik uzjautrinoši, ja cilvēks vairs nespēs strādāt darbu, jo būs gaidījis, ka "pats aties", pat nezinot, kas tas ""pats" ir, kam jāatiet.
13.10.2017 08:34 |
 
Reitings 176
Reģ: 05.01.2016
Un ko iesāks tālāk ar to rentgenu? Piekārs pie sienas?

Manas pilsētas slimnīcā ir dežūrārsts ķirurgs. Uz vietas rentgenologs uzraksta "diognozi", ķirurgs apskata un uz vietas dod norīkojumus, ko darīt tālāk. Ja atrod problēmu, turpat pat izraksta zāles, piemēram pret sāpēm.
Par ĢĀ es piekrītu pilnībā, jāmaina ar steigu, ir prātam neaptverami, ka nedod nosūtījumu un absolūti ignorē pacienta sūdzības.
Un, kas attiecas uz priekšroku, tas tā pat skaidrs, ka pacientus, nopietnām traumām, izmeklēs pirmos. Ar sīkām traumām, lūzumiem, liek gaidīt uzņemšanā, līdz ar to, neviens cilvēks necietīs, ja autore aizbrauktu uz to pašu uzņemšanu. Bet katrs dara ka grib.
Vienkārši man bija līdzīga pieredze, arī iepriekšējais ĢĀ teica, ka man viss OK, sūdzības ir iedomas. Uzņemšanā rentgens uzrādīja pavisam ko citu. Uzreiz noteica diagnozi, iedeva medikamentus pret sāpēm, recepti zālēm. Ar diagnozi nākošā dienā Pie ĢĀ, dabūju norīkojumu pie noteiktā speciālista.
13.10.2017 01:46 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Un ko iesāks tālāk ar to rentgenu? Piekārs pie sienas? :D Tāpat ārsts to analizēs un izdarīs secinājumus gan pēc attēlā redzamā.. gan arī pēc pacienta sniegtās informācijas.
Vispār.. ja ĢĀ nepatīk.. ir iespējas nomainīt.
Idejiski traumpunkts ir paredzēts akūtiem gadījumiem.. Man arī šķiet, ka vairāk uzmanība jāpievērš ir cilvēkiem, kurus ieved mugurkaula lūzumiem utt.
13.10.2017 01:29 |
 
Reitings 176
Reģ: 05.01.2016
Nekad neesmu izpratusi, kāpēc jāmēģina muļķot ārstu.. 

Ja savādāk autore nevarot tikt uz rentgenu? ĢĀ pasūta tālu un uz ilgu. Slimnīcā arī pasūtīs, ja vien nav akūts. Diemžēl, sistēma Latvijā ir nesakārtota un bieži vien ārsti šeit ir nekompitenti. Pašam ar jācīnas par savu veselību.
13.10.2017 00:56 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nav jāsaka, ka nav akūts. Saki, ka šodien stipri sasiti un nevari kustināt pirkstus.
Nekad neesmu izpratusi, kāpēc jāmēģina muļķot ārstu.. :-/
13.10.2017 00:49 |
 
Reitings 176
Reģ: 05.01.2016
Biju pie g.arsta, tacu saka ka rtg nav nepieciesams un nosutit nevelas, lai dzeru b vitaminus. Jau sesto menesi dzeru multi b strong + magne b6 un nupat saku ari kalciju, bet pilnigi bez rezultatiem. 

Kur problēma aiziet uz rentgenu bez nosūtījuma? Ok, būs dārgāk, bet ja reiz ir tāda problēma un sāpes, ka pat esi gatava lietot diklofenaku.
Vai vēl labāk, aizbrauc uz traumpunktu. Nav jāsaka, ka nav akūts. Saki, ka šodien stipri sasiti un nevari kustināt pirkstus. Es vispār neredzu problēmu un neizprotu šo mazohismu.
13.10.2017 00:20 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
Kāds darbs? Ar pirkstien daudz jāstrādā, vai vnk smags?
12.10.2017 21:03 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
arbūt cosmo varēs arī pie reizes roku izoperēt
mierigi. Mums tacu te ir LV vadosie kirurgi, psihiatri, dietologi, ginekologi.... arejie arsti ir mulki, te duraki iedomajies partrauktos d zimumaktu neuzskata par izsargasans metodi.... nu mulki nu.... un eplna visi cosmo virs 2 000, un brendos staiga...tikai:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
12.10.2017 20:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!