Izsargāšanās

 
Reitings 169
Reģ: 25.09.2017
Jūsu izsargāšanās ? Tabletes,prezervatīvi,spirāles...
Kura kam dod priekšroku ?:-):-)
09.10.2017 20:34 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Duuja, tavuprāt, man būtu jāuzskata, ka es esmu neauglīga, jo piekopju ko tādu teju visu laulības dzīvi? Tas jau nekas, ka pa starpai ir pieteikušies bērni, kurus plānojām, nevis iekritām. Elza teica, ka visticamāk tādas ir neauglīgas, tāpēc neiekrīt pirmajos ciklos. Citi varianti izslēgti, jo jūs gan labāk zināt par citas sievietes organismu un par citas sievietes vīrieti. :-D Par tādām, kuras nedraudzējas ar galvu un gatavs ko tādu piekopt teju vienas nakts sakaros vnk izlasot cosmo komentāru, man nav jānes atbildība, taču arī šai sakarā daudzas piebilda, ka pārtrauktais ir domāts stabilās ilggadīgās attiecībās, laulībā un tad, ja bērns nav pasaules gals. ;-) Un pēdējais - tavuprāt, es neapzinos riskus? Tavuprāt, tā ir neapdomāta izvēle?... Man šķiet, ka te visas, kuras izvēlējušās pārtraukto - zina ko dara un kāpēc. ;-)Tad kādēļ vienmēr atrodas tādas, kuras zina labāk, kaut viņām neviens neko nav jautājis?...
13.10.2017 00:00 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Es varbūt tiešām domāju citādi, bet mani uztrauc tas, ko, izlasot aplamos "faktus" padomā meitenes - vienalga, vai reģistrējušās vai klusībā lasa un kaut vai dullumā saskaita "aha, divas tā dara, trīs tā". Protams varbūt ne tik burtiski, bet tomēr. Un arī citreiz pieķeru sevi pie šādas domas, kur esmu iesaistījusies diskusijās, kur pamatoju (kaut vai ar pirmo komentāru ne pārāk formulēti), kāpēc tiek rakstītas lietas, kuras nav tādas, kuras ir interpretētas sev par labu. Ja vēl kādai uz to norāda, tad viss, notiek minētā zākāšana. Un falšus faktus uzdot par vispasaules taisnību tā kā arī neviens nav prasījis. Un Elza nav rakstījusi, ka jūs esat neauglīgas. Tā ir totāla pārspīlēšana un tagad meklēšana kur nu vēl atrast kādu teikumu, kur izgāzt emcijas un pagriezt visu - man māca, man pārmet, man liek padomāt - veidā. Un vēl par sākumu, arguments, ka ietaupās nauda un nav jau it kā nemaz tik nedroši, biznesa joma, jā, es redzu sviestu, ko nezinošs cilvēks uzskatīs par taisnību. Un man citreiz reāli žēl to meiteņu, kas salasās ko tādu (šeit vai kur citur) un tad veido diskusijas, lai paraudātu un prasa, ko nu lai dara. Un tur nav sakara stulbas ir viņas vai varbūt tās it kā pieaugušās, kuras tik kaismīgi aizdegas par šo jautājumu, ka tik vārdiski "neuzspiež" kaut ko mistisku. Pat ja kāda domā, ka neapzinas riskus (kas daļā tā tiešām ir, mums laimējies, ka šeit visas tik atbildīgas, ko varētu likt pēdiņās, vai uzrakstīšana, ka tas nu nav tik vienkārši un ka tomēr riski gan fiziski, gan emocionāli ir pa pilnam, nāk par sliktu, ka par šo jāizvērš tāda lamāšanās un paragrāfi? Vai vārgas dvēseles te salasījušās, kuras dzelžaini met pretī slimīguma un lamu vārdus? Es domāju, ka tas pat ir labi, ka tiek par to runāts un ka banālais "tā nav izsargāšanās vai tā nav droša metode" tomēr pastāv. Arī tāpēc mani šie zemiskie teksti šķiet nevietā un kareivīgais - es jau labāk visu zinu- arī.
TOM, paldies. :D
13.10.2017 00:23 |
 
Reitings 176
Reģ: 05.01.2016
Es varbūt tiešām domāju citādi, bet mani uztrauc tas, ko, izlasot aplamos "faktus" padomā meitenes - vienalga, vai reģistrējušās vai klusībā lasa un kaut vai dullumā saskaita "aha, divas tā dara, trīs tā". 

Nu un? Ja pusaudzis ir tik nobriedis un pieaudzis, lai nodarbotos ar seksu, tad arī ir jābūt galvai uz pleciem un pašam jāizvērtē situācija. Un vispār, seksuāla izglītošana ir vecāku, izglītības kompetencē, ne cosmo lietotāju atbildība.
Ir konkrēti uzdots jautājums - kādu metodi izmanto. Bet uzrodas šādas taisntieses un nu tik maļ vienu un to pašu, vairāku lappušu garumā, ar putām uz lūpām.
13.10.2017 00:36 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Es tā nedomāju. Un tiek uzdots cits jautājums, ne pierakstīt klāt falšus attaisnojumus, tekstus par to, lai nāk un apskaidro un rupji brauc virsū kādam. Tā kā nevajag tēlot nez kādas apvainotās, aizvainotās un dusmīgās, ja kaut Kakaduu vai kāda cita izlabo jau iztirzāto vai citu iemeslu dēļ.
13.10.2017 08:48 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Interesanti, kāpēc vispār šajā tēmā runā par pārtraukto, ja tēma ir par izsargāšanos, bet pārtrauktais nav izsargāšanās metode. Tāpat kā tēmā par suņiem runāt par kaķiem.
*
Es lietoju tabletes, mani viss apmierina, turklāt pašas pirmās, kas izrakstīja, nu jau lietoju gariem ilgi. Pirms tam ir sanācis riņķi, nepatika.
13.10.2017 08:59 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Nuuuu, petuuunija, piešāvi bendžu ugunī (t) ..
13.10.2017 09:34 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Lai pabojātu tablešu/prezervatīvu drošības statistiku, tad varu teikt ka man ir zināma kaudze ar meitenēm, kas kļuvušas par māmiņām jaunībā lietojot tabletes/prezervatīvus. Tabletes un citi kontracepcijas līdzekļi 99% droši ir tikai laboratotijās, reālajā dzīvē tas procents ir zemāks. Neadomājiet, ka abortus taisa tikai bezatbildīgie pāri, kuri neko neizmanto, palasot abortu statistiku, katrs otrais ir izmantojis kādu kontracepciju. Es uzskatu, ka nav tādu īpaši drošo kontracepciju, tas viss ir farmācijas mārketings par 99% drošību. Un ārsti paši redz ikdienā cik pie vieņiem nāk sievietes uz abortiem/neplānotām grūtniecībām no kontracepcijas, tāpēc uzskatīt, ka tikai pārtrauktais ir galvenais abortu izraisītājs ir noliegt acīmredzamo.
13.10.2017 11:29 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Nu tas, ka daļa piekopj pārtraukto to nepadara par kontracepcijas veidu. Tikpat labi var lūgties Dievam lai nepaliktu stāvoklī vai veikt kādas citas tradīcijas pirms seksa - daļai tas palīdzēs, daļai nē, kas visdrīzāk būs saistīts ar cilvēka organismu un kaut kādām nejaušībām, bet tikai tāpēc, ka daļa neiekrīt, nu nav tā kontracepcija.
Kas attiecas uz gadījumiem, kad kontracepcijas veidi kā tabletes nepalīdz, domāju, ka ir tādi gadījumi, bet ļoti reti, vairums ir tie gadījumi, kad meitene aizmirst iedzert tableti, izvem tableti vai kaut kā līdzīgi. Piemēram, es dzerot tabletes vairākkārt esmu aizmirsusi iedzert un formāli, ja iekristu, es varētu teikt - vai, vai, šitā iekrist dzerot tabletes - , bet tablešu instrukcijā ir rakstīts, kā tās lietojamas. Paziņām, draugiem droši vien neteiktu, ka nejauši iekritu (tas pats ar pārtraukto un statistiku, ka bez maz vai neviens neiekrīt) - neskan pārāk smuki, labāk teikt, ka bērns plānots un lolots vai aborta gadījumā noklusēt
13.10.2017 11:39 |
 
Reitings 176
Reģ: 05.01.2016
Lai pabojātu tablešu/prezervatīvu drošības statistiku, tad varu teikt ka man ir zināma kaudze ar meitenēm, kas kļuvušas par māmiņām jaunībā lietojot tabletes/prezervatīvus.

Man arī paziņu lokā, ar vien biežāk nākas dzirdēt, ka paliek stāvoklī no spirāles. Pēdējā pusgada laikā, divām manām tuvām paziņām pieteicās spirāles bērni. Māsīca tika pie spirāles bērna, kad vecākai meitai bija 7 mēneši. Varētu turpināt vēl un vēl. Viens prezervatīva bēbis zināms, daži OK bērni. Bet visbiežāk, spirāles bērni.
Te viena gudriniece minēja, ka piemēram OK bērni rodas nepareizas OK lietošanas rezultātā. Piekrītu, bet laikam grūti pakustināt savas pelēkās, lai aizdomātos, ka pārtrauktā metode darbojas tāpat, savādāk pieteiksies bēbis.
13.10.2017 11:55 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Īsti nesaprotu cepienu un lielo mācīšanu. Palasot komentārus, absolūti visas meitenes , kuras piekopj pārtraukto, minēja, ka atrodas ilglaicīgās attiecībās/laulībā un ļoti labi apzinas ko dara. Arī to, ka mazulis nebūtu traģēdija. Neviena neminēja vienas nakts sakarus kā piemēru, bet tieši neatbalstīja šādu metodi tādos gadījumos. Bet nu obligāti ir jābūt tādām, kuras sāk mācīt un šausmināties, pie tam, it kā neredzot, ka neviena nekultivē šo metodi , īpaši starp pusaudzēm
13.10.2017 11:59 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Visas izsargāšanās metodes, ja netiek izmantotas precīzi kā instrukcijā, var novest pie grūtniecības. Te daudzas aizmirst cilvēcisko faktoru. Tas, ka vēl neesat iekeitušas, nenozīmē, ka neesat izdarījušas kļūdas kontracepcijas lietošanā.
..
Un te ir otra lieta, par ko te daudzas nevar saprast. Palikts stāvoklī vispār neizsargājoties pat auglīgajā periodā nav 100%. Tā kā viena kļūdas pēc neizdzers tableti un paliks stāvoklī, bet cita nē.
..
Esmu vairākkārt rakstījusi te meitenēm padomus, kad tās mēğina ieņemt bērnu. Tik daudzām nav ne jausmas, kādi ir auglīgāko dienu simptomi. Citas domā, ka katrā cikla dienā var palikt stāvoklī vientik viegi, utt.
..
Ja pazīst savu ķermeni, tad pārtrauktais paliek drošāks.
..
Neviena lietotāja, kas izteicās, ka izmanto pārtraukto, neteica, ka citām to iesaka. Nu nelietojiet šo metodi. Bet tik pat labi es tagad varētu likt pētījumus par OK ietekmi uz neauglību.
..
Par pārtraukto nav tik daudz pētījumu, jo no tā neviens miljonus nepelna :-D
13.10.2017 12:28 |
 
Reitings 176
Reģ: 05.01.2016
Nu nelietojiet šo metodi. Bet tik pat labi es tagad varētu likt pētījumus par OK ietekmi uz neauglību. 

+
Norma jau skaitās izrakstīt OK pusaugu meitenēm pirms tās uzsākušas dzimumdzīvi. Metas pumpas? Jālieto OK. 6 dienas MR cikls? Jāizraksta OK. Anēmija? Jāizraksta OK.
Jaunas meitenes lieto hormonus tik agrā vecumā, bet pēc daudziem gadiem, rodas problēmas ar bērna ieņemšanu. Un principā, ja labi painteresējās par šo tēmu, var atrast informāciju, kā izmainas cilvēces auglība un spēja ieņemt bērnu ar katru nākošo paaudzi.
Tieši tas pats par antibiotikām. Pilnībā iznīcina organisma imūnsistēmu, bizness plaukst un zeļ uz slimiem cilvēkiem, tieši tā pat, ka uz neauglības ārstēšanu, mākslīgām apaugļošanām.
13.10.2017 12:49 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Te salīdzina metodes:
https://www.optionsforsexualhealth.org/birth-control-pregnancy/birth-control-options/effectiveness
https://youngwomenshealth.org/2009/11/03/success-and-failure-rates-of-contraceptives/
Male Condoms: Typical Use: 18 Women Become Pregnant, Perfect Use: 2 Women Become Pregnant
Female Condoms: Typical Use: 21 Women Become Pregnant,
Withdrawal: Typical Use: 22 Women Become Pregnant, Perfect Use: 4 Women Become Pregnant
Natural Family Planning: Typical Use: 24 Women Become Pregnant, Perfect Use: 1 to 5 (average 3) Women Become Pregnant
Spermicides: Typical Use: 28 Women Become Pregnant, Perfect Use: 18 Women Become Pregnant
No Contraceptive Method: Typical Use: 85 Women Become Pregnant
13.10.2017 12:52 |
 
Reitings 137
Reģ: 29.01.2009
Izmantojām "pārtraukto" metodi pāris mēnešu laikā pieteicās sīcītis. kādu laiku pēc dzemdībām vnk prezervetīvus. Nepatika vispār tā gumijas sajūta. Pēc tam izmantoju spirāli - iestājās ārpusdzemdes grūtniecība pēc 1.5gada spirāles lietošanas. rezultātā izgriez vienu olvadu. Tagad izmantoju riņķīti. Esmu diezgan apmierināta. Sasummējot sanāk dārgāk nekā spirāle, bet to nedrīkstu vairs likt. Varēju izvēlēties starp tabletēm vai šo, vai prezervatīviem. Tabletes cerams, ka nekad nevajadzēs izvēlēties. Bet vispār man risks daudz lielāks, ka arī ar riņķīti var iestādies ārpusdzemdes grūtniecība, par cik ar spirāli tas notika... un gandrīz letāli beidzās..
13.10.2017 12:58 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Kubana, tavas pelēkās šūnas īsti neuztver informāciju par to, ka pārtrauktais nav izsargāšanās, tādēļ tur nav kam nostrādāt, nenostrādāt vai kļūdīties. Tā ir tīra veiksme vai organisma īpatnība (šķiet, ka visiem zināms, ka daži ir auglīgāki par citiem), savukārt tabletes ir izsargāšanās metode, ko pareizi lietojot nevar (vai pavisam minimālā iespēja) palikt stāvoklī.
Nezinu nevienu sakarīgu informācijas avotu, kur pārtrauktais būtu pieskaitīts pie kontracepcijas. Man vienalga, ko darāt savā gultā, bet jēdzienus nejaucat.
Ja runājam personīgi par manām domām, tad domāju, ka labāk vispār nenodarboties ar seksu, nevis nodarboties ar pārtraukto. Tā tomēr ir tāda kā spriedze gan seksa laikā, gan gaidot mēnešreizes, ja vien galīgi galvā nesvilpo vējš. Man labāk šķiet lietot kontracepciju un dzīvot bez stresa. Īsti nesaprotu to argumentu "nebūs nekas briesmīgs, ja pieteiksies bērns". Nu ja nebūs, tad nelieto pārtraukto, kāda jēga tad raut ārā?
13.10.2017 13:05 |
 
Reitings 176
Reģ: 05.01.2016
Tā tomēr ir tāda kā spriedze gan seksa laikā, gan gaidot mēnešreizes, ja vien galīgi galvā nesvilpo vējš.

Varbūt neseksot ar to cilvēku, no kura nevēlies bērnu, un doma vien par to sagādā zobu sāpes? Varbūt jāsāk ar to, ka intīmās attiecībās jāstājas tad, kad esi pārliecināts, ka bērna pieteikšanās nebūs katastrofa.
Personīgi mums nav no svara, vai Dievs mums dāvās 2 vai 4 bērnus visas dzīves laikā, speciāli necenšamies ieņemt bērnus, jo divi ir, bet neesam kategoriski, ja arī kādreiz vēl kāds bērniņš pieteiktos. Kā jau minēju 10 gadus esam laulībā un visas laulības laikā, izmantojam tikai šo metodi. 3 gadus neplānoti stāvoklī nepaliku. Sākām piestrādāt pie ģimenes papildinājuma. Pēc 4 mēnešiem bērniņš pieteicās. 5 gadus atkal milējāmies ar pārtraukto. Kad izdomājām, ka vēlamies otro, tad arī pēc 6 mēnešiem sanāca ieņemt otro bērniņu. Tagad atkal atgriežamies pie mūsu metodes. Jā, domāju vairs bērnus neplānosim, BET esam runājuši, ja arī notiktu tā, ka neplānoti paliktu stāvoklī, tad būs mums vairāk par diviem un būsim laimīgi. Bet tīši uz to neejam. Lūk, kur atšķirība.
Un jau saknē minēju, ka tā nav kontracepcija, bet METODE. Tās ir divas dažādas lietas. Un neviena šeit nav ieteikusi kā kontracepciju, gluži otrādi, metodi, kuru var piekopt TIKAI stabilās attiecībās, laulībā. Un, ja grūtniecība nebūtu pasaules gals. Nevajag fantazēt, ka mēs nodarbojamies ar demagoģiju, to Jūs šeit mēģināt izgrozīt.
Labāk piedomā par sevi, vai ir to vērts rīt OK, seksot ar cilvēku, no kura ieņemt bērnu būtu pasaules gals un iespējams aborts?
13.10.2017 13:51 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Kubana, ja reiz tu esi no tām, kas uzskata, ka sekss ir domāts pirmām kārtām bērnu radīšanai, tad kāpēc tu vispār izmanto pārtraukto? Lai Dievs/māte daba/dzīve pati izlem, būs tev bērns vai nebūs.
*
Man cilvēks ir īstais, bet neesmu no tām, kas dzemdē 18 gados tikko pabeidzot vidusskolu. Lai arī tagad man ir vairāk par 18, man dzīvē ir savi mērķi, ko vēlos sasniegt pirms bērna, lai bērns dzīvo labklājībā. Abortos neredzu neko sliktu, jo neuzskatu embriju tajā laika posmā par bērnu un, manuprāt, jārada bērns tad, kad finansiāli un garīgi esi gatavs, lai arī tie būtu 30 gadi. Un ko nu - tagad visiem pieaugušiem cilvēkiem jāatturas no seksa tikai tāpēc, ka nevēlas bērnu?
13.10.2017 14:13 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Par OK" rīšanu ". Man tabletes ļoti palīdzēja, ja pirms tabletēm es ņēmu slimības lapas mēnešreižu laikā un gulēju vaidot gultā, tad tagad savas mēnešreizes nejūtu un tas ir ideāli. Tā kā " neriju" partnera dēļ, man personīgi tā ir vislabākā kontracepcijas metode bez blakusefektiem.
13.10.2017 14:17 |
 
Reitings 176
Reģ: 05.01.2016
Kubana, ja reiz tu esi no tām, kas uzskata, ka sekss ir domāts pirmām kārtām bērnu radīšanai, tad kāpēc tu vispār izmanto pārtraukto?

Nekur neesmu minējusi, ka pirmām kārtām. Atkal jau izzīž no pirksta. Gatavā pasaku teicēja.
Abortos neredzu neko sliktu

Un tāds cilvēks, kurš atbalsta abortus, man vēl lasīs morāli par pārtraukto metodi.:-D
13.10.2017 14:22 |
 
Reitings 270
Reģ: 28.06.2013
pātrauktajā mazliet žēl vīrišķa, kuram tomēr kulminācijas brīdī jārauj ārā un jāšauj kaut kur citur, nevis tur, kur visu laiku bijis :-D lai gan iekšā beidzot, nepatīk, ka pēc tam pus nakti kaut kas tek ārā (t)
13.10.2017 14:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits