kas notiks ar Latviju?

 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Vai kādreiz aizdomājaties par šo jautājumu? Mani tas nodarbina diezgan daudz. Populācija kļūst arvien mazāka, daudz zemes tiek atstāta novārtā, lielākā daļa reģionu nevis attīstās, bet pamazām grimst. Pagaidām Latvijai iet ciešami, bet ES ir devusi ļoti daudz naudas, kas drīz tomēr beigsies. Varbūt redzējāt re:Baltica jauno pētījumu - 2030. gadā katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs būs pensionārs. Valsts saraujas. Trūks ap 35 tūkstošiem darbinieku. Kādu redzat Latviju pēc gadiem 20, 50, 100?
09.10.2017 18:30 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par augstskolu programmām runājot, neesmu pret augstskolu biznesu no sērijas "ir pieprasījums-ir piedāvājums", OK, ir komunikāciju vai sabiedrisko attiecīgu speciālistu pārprodukcija, bet kādam jaunietim tik ļoti to gribas studēt, ka acīs cērt un viņš ir pārliecināts, ka būs Latvijas vis-vis-vis speciālists, lai iet un par maksu studē. Bet es tiešām nesaprotu, kāpēc ir tā, ka ir skolotāju un bērnudārzu audzinātāju pārprodukcija, tikmēr pedagoģijas programmās ir daudz budžeta vietu, vienalga, LU vai Jēkabpils BSA filiālē, ej kur gribi, ar 5, 6 ballēm un knapiem līmeņiem CE var tikt budžetā. Savukārt tādās profesijās kā zobārsts, arhitekts, kurās nav pārprodukcijas, pat maksas vietu skaits ir ļooooti ierobežots, nerunājot par budžeta vietām, un to var apgūt 1-2 augstskolās Latvijā, konkurss nenormāls; tie, kam vidējā atzīme 8,8, tiek, kam 8,4, jau vairs netiek (piemēram). Tad kāpēc neuztaisīt vairāk studiju vietu šajās programmās? Kaut vai par maksu? Saprotu, ka ļoti dārgi, bet vai nevajadzētu likvidēt 5 učeņu budžeta vietas un uz tām 5 uztaisīt 1 arhitekta budžeta vietu?
Manai klasesbiedrenei mazliet pietrūka, lai tiktu arhitektos budžetā, lai gan bija teicamniece, aizgāja studēt vides zinātni, jo tur bija daudz budžeta vietu, darba Latvijā nav, aizbrauca strādāt uz ārzemēm ar par Latvijas valsts līdzekļiem iegūtu augstāko izglītību,viņai vēl valsts stipendiju maksāja. LOĢIKA??
10.10.2017 12:55 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Vai mums skolotāju pietiek? Pēc pārdesmit gadiem neviena nebūs. :D
Nu tāda dzīve, ka netika, pa maksu var mācīties ne triekties prom - vai arī tomēr mācīties labāk, izturēt konkurenci un tikt, vai arī nākamā gadā, jau simts reiz labāk zinot prasības, tikt, tā kā atrunas vienmēr varētu atrast.
Bet nu mūsējie tik labi kurnēt māk, kad reāli iespēja ko labot, tā vispār labāk aizbrauc uz jūru vai uzmet ''aij'' vienalga, ja nu sliktās, vai ja nu nemainās nekas'', jo kur nu pastāvēt 5min rindā, saņemties. Ar to ir arī jāsāk.
10.10.2017 13:31 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
macaw, bez aj, vienalga aizmirsi pieminēt, ka problēmas risinām dziedot un dejojot. :D
10.10.2017 13:56 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Breivik, nu labi, dziedam un dejojam, taisām brīnišķīgus Dziesmu un deju svētkus utt., bet tas neizslēdz zināšanas par ko citu, inteliģenci un iesaistīšanos kopīgajā valsts dzīvē, ja mums vispār ir tādas privilēģijas dotas, ne jau non stop visi dzied un dejo. Nesapratu joku.
10.10.2017 14:00 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Domāju, ka mūs tuvāko desmit gadu laikā gaida pamatīga bedre. Vasarā bija pētījums, ka 2030. gadā uz katru strādājošo iedzīvotāju būs viens pensionārs :-|. Un tomēr, uzskatu, ka pēc gadiem 20-30 stuācija uzlabosies, jo, piedodiet par izteicienu, apmirs cilvēki ar padomju domāšanu. Proti, ''visu var sarunāt, var iebīdīt savējos, dabūt par blatu'' cilvēki. Manī vieš cerību jaunieši, kas ir izauguši ar rietumu domāšanu, un saprotot Latvijas situāciju, ir gatavi šeit sisties līdz pēdējam. Šībrīža sistēmu 90.tajos gados uzbūvēja visādi afēristi un bandīti. Nu cik Atmodas laiku populārākie līderi pēc tam reāli tika Saeimā, valdībā? Paredzu, ka jaunā paaudze veiks sistēmas perestroiku. Rietumu līmeni sasniegsim tikai tad, kad arī domāsim kā rietumos, ievēlēsim atbilstošus cilvēkus. Redziet, cik tālu esam tikuši ar Nilu ''es mīlu Krieviju'' Ušakovu, un stagnējošo pensīšu ZZS.
10.10.2017 14:06 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Alga pavisam nopietni seviski lielveikalos nostraada entas h in Knapi samaksas rekinus. Berni pabalsti ir izsmiekls vienkarsi. Pa 11 eiro pat nedelai nepietiek berni pabarot kur nu vel apgerbt un skolai visus vajadzigos materialus nopirkt! Cik neizmaksaa vien iret +/- normaalu dzivokli. Te niderlande pat var noiret pa 500/600eiro kas ir salidzinosi maz njemot veraa ka alga minimaala ir ap 1300..ar vilcienu car visur loti eerti noklut kur veelies. Paika aptuveni taadas pasaas cenaas kaa lv. Citur lv iresanai dzivokli vien izmaksaa 200-500eiro un parasts maximas darbinieks to var atlauties?bez tam tas nedraudzigums kas valda lv ari mani nospieda . Te cilveki ir loti atverti un draudzigi
10.10.2017 15:44 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
apmirs cilvēki ar padomju domāšanu. Proti, ''visu var sarunāt, var iebīdīt savējos, dabūt par blatu'' cilvēki. Manī vieš cerību jaunieši, kas ir izauguši ar rietumu domāšanu

Rietumos šis arī darbojas, zinu daudzus studentus, kas darbu darbūja caur radiem labās kompānijās. Kas tā vispār par domāšu, ka tikai Latvijā tā dara? :D
10.10.2017 16:21 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Domāju ka nekas šausmīgs ar LV nemotiks, viss turpināsies apmēram tāpat kā tagad.
Ekonomiska augšupeja notiek, lai gan lēni. Labāk tomēr šādi, nekā trekno gadu lēciens un krīzes kritiens.
Par briesmīgo bedri neticu, tam arī nav iemesla.
Sliktus nakotnes scenārijus esmu dzirdējis jau vairākus, sākot no 90to gadu vidus. Nekas tā īsti nav piepildījies.
Daudziem patīk visu patīk mālēt melnās krāsās, bet rēali Latvija ir pārcietusi daudz grūtākus laikus.
Tā ka nav ko čīkstēt.
10.10.2017 16:23 |
 
Reitings 86
Reģ: 22.06.2017
Kas notiks ar Latviju , kad Latvijai vajadzēs atmaksāt Eiropai parādus un Eiropas nauda beigsies ?
10.10.2017 16:33 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Althea, es to nerunāju par privātkompānijām. Zinu, ka visur tā notiek. Domāju par sistēmu, kas tiek būvēta savējiem. Par biznesiņa kārtošanu caur lielo politiku. Rietumu valstīs prezidentam būtu neiedomājam tusēt ar Šķēlēm, Lembergiem, Šleseriem utt. Pie mums tas ir pilnīgi ok, ''katrs savu atbildību vērtē pats''. Sāksim ar to, ka mūsu politiskā kultūra ir zem jebkādas kritikas.
10.10.2017 18:04 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Daļēji arī piekrītu Dionysus, ka nevajag pārlieku dramatizēt. :-)
10.10.2017 18:57 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Pārsteidz viedoklis, ka, nomainoties paaudzei, gaidāma labāka nākotne. Es tā nedomāju. Protams, jāprecizē, par cik ilgu laika posmu īsti ir runa. Bet, ja par gadiem 10-20, tad, pirmkārt, piemēram, Ušakovs vēl ilgi nebūs uz nāves gultas, bet kamēr viņš te būs, nekas Rīgā nemainīsies uz labo pusi. Otrkārt, mēs tieši tagad uzskatāmi redzam, ka jauni cilvēki krāpjas dažādos līmeņos, Tokijas darbinieki ar Daci priekšgalā izskatās diezgan jauna vecuma cilvēki. Un cik daudz citu cilvēku nemaksā nodokļus, cenšas kaut kur kaut kā nelegāli iegūt sev labumu? Treškārt, nauda un vara maitā cilvēku neatkarīgi no viņa vecuma, audzināšanas utt, manuprāt. Protams, ne vienmēr un visus, bet droši vien vairumu cilvēku visās pasaules malās. Ceturtkārt, tieši jaunieši vairumā brauc prom studēt, strādāt, pāris nedēļu laikā jau vairākas diskusijas cosmo par to, vai braukt strādāt melnos darbus uz uk un pārsvarā autore to vairāk grib nekā palikt lv. Piektkārt, tā tas ir bijis visos laikos, ka vienmēr jaunatni ir uzskatījuši par slinku utt, bet man tiešām šķiet, ka mūsdienu jaunatne ir kūtra kaut kā mainīšanā, viņi vairāk ir runātāji, kritizētāji, nevis darītāji. Iepriekš, senākos laikos, bija ideja par neatkarīgo Latviju, skaisto nākotni. Bet tagad cilvēkiem nav tādu cerību, domu, trūkst patriotisma, iedvesmas censties valsts labā.
*
Neesmu nopietni domājusi par braukšanu prom, bet, ja mana situācija kļūtu slikta, tad izvērtētu šādu iespēju.
*
Sliecos piekrist Dionīsam, ka nākotnē diez vai būs krasas atšķirības uz labo vai slikto pusi.
*
Nu, cerams, karadarbība nesāksies. Neesmu paranoiķe, bet Ukrainas notikumi senāk likuši par to domāt
10.10.2017 18:59 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Domāju par sistēmu, kas tiek būvēta savējiem. Par biznesiņa kārtošanu caur lielo politiku. Rietumu valstīs prezidentam būtu neiedomājam tusēt ar Šķēlēm, Lembergiem, Šleseriem utt

Es ceru, ka tu ar vārdu ''rietumi'' nedomāji arī ASV... :D
10.10.2017 19:20 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Kas tieši ir tas, kas liek jums gribēt aizbraukt?

Labāk paprasi, kas ir tas, kas notur šeit. Viena atbilde - vecāki, kuri vecuma un veselības stāvokļa pēc nekur vairs neaizbrauks. Kad šis arguments vairs nebūs, neredzu iemeslu, kamdēļ palikt.
10.10.2017 19:20 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Jā jā, visi var izsisties, arī meitene no Ugandas ubagciema var tikt Oksfordā, kur nu vēl mēs, Eiropā, utt. utjpr., un visiem vienādas iespējas, un vajag vairāk mācīties - es tam visam piekrītu, bet es neatbalstu, ka par manu nodokļa maksātāja naudu tiek uzturētas budžeta vietas studiju programmās, kurās ir pārprodukcija un kuru beidzēji nerada nekādu reālu pievienoto vērtību. Gribi studēt filosofiju, studē. Par saviem līdzekļiem. Tai pat laikā viena plombe pie zobārsta = 50 eiro, jo nav jau konkurences, pieraksties kur gribi, visur 2-3 nedēļas rindā jāgaida.
10.10.2017 19:26 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Bet nav arī R-Eiropā ar valdību rožaini vai tad par Francijas prezidenta apcietinājumu par korupciju neesi dzirdējusi? Visās valstīs, kurās padzīvots cilvēki man ir stāstījuši par korupcijas skandāliem valdībā, vienmēr nosmīnu par paradoksu, ka katrā valstī iedzīvotāji savu valdību uzskata par šausmīgāko.
Kā jau te viena meitene minēja- nauda un vara bojā cilvēku visās pasaules malās. Atšķiras valstu naudas resursi, bet nav bagātajās valstīs super godīga valdība, kas neko nedara savās vai lielo kompāniju interesēs ;)
10.10.2017 19:29 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
SALOMEJA
Man vispār ir jautājums- no kurienes ir radusies šī doma, ka rietumos valdības neshēmo, neliek nodokļu maksātāju naudu savās vai radu kabatās? Tur ne tikai zog, bet visi cilvēki to zina un ne vienmēr ir cietumsodi, tieši tāpat kā te. Tiesa, es neesmu informēta par visām rietumvalstīm, varbūt arī par to, kurā dzīvo (kura tā ir, starp citu?), bet tikai par nozīmīgākajiem ES spēlētājiem.
10.10.2017 20:45 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Daenerys1, vai uzskati, ka visi var būt zobārsti, piemēram? Maksātu mazāk un negaidītu tās 2 nedēļas, bet kāds jampampiņš būs pabeidzis un tad ķersies klāt taviem zobiem (tāpat citās medicīnas nozarēs, ja varēs iet, kurš nu vien grib tur mācīties), nebūs bail un tomēr neizvēlēsies pieredzējušu speciālistu?
10.10.2017 20:48 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Es piekrītu Daenerys par pārprodukcijas nevajadzību (kā jau teicu iepriekš, augstskolas, ja tiešām vajag, var pelnīt arī citos veidos) un, runājot par regulēšanu, nevajag iet galējībās - plānota regulēšana nozīmētu arī konstantu monitorēšanu. Nevajag visiem būt zobārstiem, lai neradītu ievērojamu pārprodukciju kādās profesijās.
Piekrītu arī Althea par
katrā valstī iedzīvotāji savu valdību uzskata par šausmīgāko.
protams, neuztverot to burtiski.
10.10.2017 21:12 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
macaw, tu izliecies vai kā? Kad mana klasesbiedrene stājās zobārstos, bija 25 vietas, 15 maksas, 10 budžeta, es ticu, ka Latvijā vienā gadā ir vairāk par 25 jauniešiem, kas var kļūt par ļoti prasmīgiem zobārstiem, bet viņiem netiek dota iespēja apgūt šo profesiju pat par maksu. Ja viss, ko cosmo var ieteikt ir "brauciet iegūt izglītību uz ārzemēm", tad mēs diskusiju ar nosaukumu "kas notiks ar Latviju?" varam slēgt. Te un tagad. Brauciet labot zobus uz ārzemēm un operēt acis Lietuvā, bet mēs te uzdejosim.
10.10.2017 21:17 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits