kas notiks ar Latviju?

 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Vai kādreiz aizdomājaties par šo jautājumu? Mani tas nodarbina diezgan daudz. Populācija kļūst arvien mazāka, daudz zemes tiek atstāta novārtā, lielākā daļa reģionu nevis attīstās, bet pamazām grimst. Pagaidām Latvijai iet ciešami, bet ES ir devusi ļoti daudz naudas, kas drīz tomēr beigsies. Varbūt redzējāt re:Baltica jauno pētījumu - 2030. gadā katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs būs pensionārs. Valsts saraujas. Trūks ap 35 tūkstošiem darbinieku. Kādu redzat Latviju pēc gadiem 20, 50, 100?
09.10.2017 18:30 |
 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
anon 909 Tas par krāpšanos ar brāķiem ir tikai piemērs. Jo Tu kā megaļaunumu pieminēji tās uz izdzīvošanas robežas pelnošiem izmaksātās prēmijas, kas liek apšaubīt, vai redzi citas problēmas.

''Megaļaunumu''? Es pieminēju konkrētu krāpniecības gadījumu, tu piedomāji klāt citas lietas, un sāki man par šīm citām lietām braukt virsū. Un vēlreiz atkārtošu, ka prēmijas tika maksātas visiem bez izņēmuma, ne tikai uz izdzīvošanas robežas esošajiem. Un atkārtošu vēlreiz, ka izdzīvotāju problēmas risināmas adekvātā veidā, nevis dodot bezmaksas naudu. Tas, ko raksti tu, ir analoģija ''jā, šis pārdevējs nozaga 50 eiro no kases, bet viņš tos iedeva bezpajumtniekam, tātad ir tikai pareizi ka viņš zaga, lai turpina zagt arī nākotnē!'' Nu sorry bet nav nozīmes vai nauda tiek bomzim vai miljonāram - zagts, izšķiests, mahinēts ir un paliek zagts, izšķiests un mahinēts.
09.10.2017 20:43 |
 
Reitings 140
Reģ: 25.05.2017
Man šķiet pilnīgs absurds, ka no pensijas vēl ir jāmaskā nodoklis. Visu mūžu strādā, cīnies, izaudzini bērnus, atdod sevi valstij un kad esi vecs, pensija 160eiro (izdomāju skaitli vnk) un vēl no tā tev noņem kaut ko. Murgs, visu mūžu atdod naudu valstij, un tā beigās, nevis lai tevi atbalstītu,vēl tev noņem.
09.10.2017 20:43 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
anon909, ja tiešām imigrantu interese būs liela, tad ņemot vērā mūsu jau tā niecīgo darbspējīgā vecuma iedzīvotāju skaitu, kas vēl papildus turpina izbraukt un izbraukt, tad valsts jau pa burbuli nenoies, bet baigie nacionālisti ķers sirdstriekas :D
Vienīgais, ja izdarīs kā UK- lai lētie migranti paceļ ekonomiku un, kad tas izdarīts, jaunus iekšā vairs tik viegli nelaist.
09.10.2017 20:45 |
 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
anon909, ja tiešām imigrantu interese būs liela, tad ņemot vērā mūsu jau tā niecīgo darbspējīgā vecuma iedzīvotāju skaitu, kas vēl papildus turpina izbraukt un izbraukt, tad valsts jau pa burbuli nenoies, bet baigie nacionālisti ķers sirdstriekas :D
Vienīgais, ja izdarīs kā UK- lai lētie migranti paceļ ekonomiku un, kad tas izdarīts, jaunus iekšā vairs tik viegli nelaist.

Nu jā, es jau arī nedomāju, ka valsts noies pa burbuli. Bet pēc NA un līdzīgo nostādnēm spriežot, imigranti valstī netiks laisti kamēr situācija nekļūs galēji kritiska, un tad vārtus atraus plaši vaļā. Jo kādēļ laist cilvēkus pamazām un ļaut viņiem iintegrēties, ja var paņemt uzreiz vairākus tūkstošus, lai viņi tad var savā starpā komunicēt, dzīvot savos rajonos, un ar latviešu kultūru nekā nesaskarties? Ja godīgi tad šaubos vai uz Latviju rausies tādā proporcijā kā uz UK :D Lietuva un Igaunija tomēr arī varianti.
09.10.2017 20:49 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://nra.lv/latvija/148900-parrekinot-pensiju-klat-nodoklis.htm
un vēl no niecīgās pensijas atvelk nodokļus,» Neatkarīgajai jautā pensionāre Milda no Tukuma.
Pensionāre uzsver, ka viņa arī nodokli no algas maksā, turklāt no pirmā eiro, jo pensionāriem nav neapliekamā minimuma algai. Mildas kundze tikko pārrēķinājusi pensiju un bijusi nepatīkami pārsteigta, ka pensijai, kas pēc pārrēķināšanas sasniegusi 240 eiro, uzlikts nodoklis, turklāt par pensiju uzskata visu ienākumu, ko pensionārs saņem, ieskaitot arī pensiju piemaksu, savukārt, indeksējot pensijas, piemaksa tiek noskaitīta. «Brīdī, kad pensija jāpalielina, tad palielinājumu rēķina uz mazāku naudas summu, kad jāatvelk nodoklis, uz lielāku – vai tas ir taisnīgi?» vaicā pensionāre.
09.10.2017 20:50 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Rīdziniece, jā, tas gan, Latvija ir vienā no vadošajām vietām ES saistībā ar strādājošo pensionāru procentu. Bez viņu darbaspēka būtu vēl sliktāk :( Lai gan tas ir tālu no 99 %, varbūt starp taviem paziņām, bet tā nav valsts kopējā aina. Bet kas zina, varbūt būs tik ekstremāli, ka arī 99 % pensionāru kādreiz strādās....
09.10.2017 20:51 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
anon909 Es nebraucu Tev virsū, bet diskutēju.
dažas dienas atpakaļ LSM lasīju, ka valsts pārvaldē pilnīgi visiem pagājušajā gadā izmaksātas prēmijas
Tā noteikti nav, ka VISIEM, to zinu 100%. Dažreiz atliek tik brīnīties, cik Latvijā viegli ietekmējama tauta, kā tā atgremo un pavelkas uz žurnaļugu sarakstīto neizlaižot to caur savām smadzenēm.
09.10.2017 20:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man darba strada kundze 70 it gadi, atraktiva, aktiva neslima, smaida..un preteji jauna sieviete ve nav 30 it visa slima beigta un gada vismaz 15 it slimibas lapas...un tadu ainu var daudzviet noverot.
09.10.2017 20:56 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://sputniknewslv.com/Latvia/20171005/6075577/Latvijas-pensionari-ir-vieni-no-stradigakajiem-Eiropa.html
Latvijas pensionāri neiedomājas savu dzīvi bez darba vai vienkārši nevar iztikt ar niecīgajām pensijām, kuras izmaksā valsts.
RĪGA, 5. oktobris – Sputnik. Pēc Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes datiem par 2016. gadu, valstī tobrīd strādāja 16,1% vecākā gadagājuma cilvēku, kas vecāki par 65 gadiem, 8
Read more: https://sputniknewslv.com/Latvia/20171005/6075577/Latvijas-pensionari-ir-vieni-no-stradigakajiem-Eiropa.html

parejie sanem labu pensiju, vai liela liela d ala fiziski nespej stradat....
09.10.2017 20:59 |
 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Nikola, Piemaksas valsts pārvaldes darbiniekiem pērn - 81 miljons eiro. Mani toties izbrīna tavi komentāri. Reizi 30-40 gados iztērēt 200 miljonus ir briesmīgi, bet vienā gadā 81 miljonu - par ko es, stulbā aita (citējot tavus iepriekšējos komentārus) vispār uztraucos? Tikai atgremoju ''žurnaļugu'' sarakstīto? Turklāt jau minēju, ka abi vecāki strādā valsts pārvaldē, un mana info par valsts pārvaldē notiekošo nenāk tikai no medijiem.
Vēl viens ''stulbas aitas'' citāts par ''mazajām prēmijiņām kur vispār nav par ko uztraukties'':
atsevišķās iestādēs piemaksu par personisko darba ieguldījumu un darba kvalitāti saņem līdz pat 94% darbinieku un tā tiek maksāta 10 - 12 mēnešus gadā.
09.10.2017 21:00 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
2016. gadu, valstī tobrīd strādāja 16,1% vecākā gadagājuma cilvēku, kas vecāki par 65 gadiem, 8
Read more:
te var pielikt klat tos kas nestrada oficiali, aukles, majkalpotajs, majskolotajas un etc.
domaju ka reali strada gandriz puse LV pensionaru... dazi zekes ada un tirgo cit vel kaut ko
09.10.2017 21:01 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Jo kādēļ laist cilvēkus pamazām un ļaut viņiem iintegrēties, ja var paņemt uzreiz vairākus tūkstošus, lai viņi tad var savā starpā komunicēt, dzīvot savos rajonos, un ar latviešu kultūru nekā nesaskarties?

Haha, NA princips, bet tajā pašā laikā, šķiet, no ZZS pārstāvja bija pilnīgs pretējs viedoklis, ka imigrantiem tieši VAJAG integrēties, vajag jaukties kopā ar latviešiem, jo citādi, ja viņi šeit dzīvos savās kopienās un nebrauks uz mājām, tad visa latvietība ar laiku pazudīs.
09.10.2017 21:01 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Saskaņā ar pētījuma datiem, 2016. gadā Latvijā pensionāru vidū vecumā no 65 līdz 74 gadiem strādājošo bija 31 tūkstotis 500, j
Read more: https://sputniknewslv.com/Latvia/20171005/6075577/Latvijas-pensionari-ir-vieni-no-stradigakajiem-Eiropa.html
un tie ir tikai oficialie dati, kas strada oficiali...
cik LV reali tagad ir iedzivotaju? Zem 2 miljni ja?
09.10.2017 21:02 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Domāju, ka nevar tos skaitļus 81 milj. un 200 milj. vērtēt tikai pēc lieluma. Algās, prēmijās saņemtais vairāk vai mazāk atgriežas apritē, ieguldījums bērnu izglītībā, preču, pakalpojumu pirkšana utt. Bruņutehnikā izmestais ir bez jebkāda atgriezeniskā efekta.
Bet jau lietotos lūžņos ieguldīto dalīt vēl uz 30-40 gadiem... es nezinu... man vairs nav komentāru. :-D
09.10.2017 21:38 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Tracis par bruņutehniku paša pirkšanas fakta dēļ vai arī par to pašu naudu varēja nopirkt jaunu un vairāk?
09.10.2017 21:47 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
https://rebaltica.lv/2017/10/kur-nemsim-vismaz-35-000-darbinieku/
Izlasīju es to rakstu un atklājās interesanti fakti/lietas.
.
par potenciālo darbinieku trūkumu neizklausās sevišķi uztraukts, jo cer, ka arvien vairāk cilvēku nākotnē mācīsies IT un būs, no kā izvēlēties.

Varētu padomāt ka IT lietas ir domātas visiem. Cilvēki neiet studēt IT, jo labi saprot ka tas ne visiem ir dots. Pat nesenajā intervijā(man liekas LU rektors teica) izlasīju ka ar IT lietām var nodarboties kādi 20%, ja paveiksies 25% cilvēku, tāpēc nēdomāju ka nākotnē uz LU vai RTU IT programmām stāvēs rindas.
Ekonomikas ministrijas (EM) prognozes rāda citu ainu. Pēc četriem gadiem – 2021.gadā – Latvijā būs ap 10 000 lieku humanitāro un sociālo zinātņu speciālistu, bet trūks ap 16 000 speciālistu ar augstāko izglītību matemātikas un inženierzinātnēs un 30 000 darbinieku ar arodizglītību.

No vienas puses tā tiešām ir, visi nez kāpēc skrien studēt "ofisa" tipa darbus, ar rokām daudzi negrib strādāt. Tāpat nesaprotu, ministrija saka ka trūks tehnisko speciālistu, bet ja paskatās valstī kopumā var secināt ka lielākoties izglītības iestādes gatavo "ofisa žurkas", bet ne tehniskos speciālistus. Un arī labu tehniskās izglītības istāžu skaits ir saskaitāms uz vienas rokas pirkstiem(piemēram Rīgā).
Salīdzinot ar citām ES valstīm, mazāk pieaugušo meklē iespējas pārkvalificēties, lai atbilstu darba tirgus prasībām. Tie ir potenciālie bezdarbnieki.

Interesanti, kur gan tie cilvēki var pārkvalificēties, jo valstī pat nav konkrētas pārkvalificēšanās sistēmas, ir kaut kāda, bet tā līdzinās parodijai.
“Vidējās izglītības līmenis dramatiski krītas. Vēl traģiskāka situācija ir ar mūsu augstskolām. Ekonomika prasa pilnīgi citus speciālistus, bet Latvijas izglītības sistēma ar atsevišķiem izņēmumiem atsakās mainīties,” stāsta Ašeradens.

Wow, vienkārši super, sanāk ka mūsu augstskolas ražo potenciālos bezdarbniekus. Mož no sākuma jāievieš kārtība izglītības sistēma un tikai tad kādu jācenšas pārkvalificēt.
“Mēs par katru cenu vēlamies paturēt darbinieku, kuram maksājam maz un kura izglītībā neieguldām. Vēl mazāk vēlamies ieguldīt inovācijās – jaunā, tehnoloģiskā risinājumā, kas man ļautu būt konkurētspējīgākam par pārējiem,” stāsta Ašeradens.

Vienkārši fantastika, darbiniekam maksājam maz, tajā neieguldam attīstības līdzekļus un tad brīnāmies kāpēc cilvēks brauc prom. Kas tā ir par fišku ka daba devējam vajag kvalificētu darbinieku tagad un tūlīt un vēlams par kapeikām, varētu pādomāt ka to lielo kvalifikāciju un pieredzi cilvēkiem izsniedz kopā ar diplomu augstskolā.
.
Un par tiem iebraucējiem arī daudz kas nav saprotams. No vienas puses lai stātos darbā ir vajadzīgs dokuments, kurš apliecina valsts valodas zināšanas, kuras visdrīzāk daudziem ārvalstniekiem nav. Tāpat nedomāju ka kāds uz Latviju brauks strādāt par sētnieku vai pildīt citu mazkvalificētu darbu. Un kā parādīja bēgļu piemērs, tad Latvija labākajā gadījumā ir tranzītvalsts, lielākoties neviens te negrib palikt.
.
Un vai es ticu ka Latvija neizmirs un viss būs OK? Nē. Domāju ka arī es kādreiz braukšu prom.
09.10.2017 21:50 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Larvijā var ar naftu nopelnīt miljonus, bet nodokļos no tā samaksāt 0, jo tas taču pētījums, ko atbalsta valdība.
...
Visa valsts sistēma ir absolūts mēsls. Vienīgais variants būtu ekstrēmie nacionālisti, kas visus, kas valstij radījuši kaitējumu - valdība, prokurori, tiesneši, utt. sasēdinātu un liktu atmaksāt zaudējumus. Bet Latvijā jau nav nacionālistu. Ir tikai debīli tirliņi, kas to tik māk bļaut, ka krievi nāk. Kaut kā 20 gadu laikā krievi nav atnākuši, bet pašu bāliņi šo valsti ir izpārdevuši kā tādu lētu palaistuvi.
09.10.2017 21:55 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
New Feline, cilvēki iebalsoja saskaņas centru, bet pozīcijā tika visas citas partijas. Latvijā opozīcija vispār neko nevar izdarīt. Un kāda jēga bija balsot? Norvēğijā, ja opozīcija nepiekrīt, tad pozīcija lēmumu nevar pieņemt, bet Latvijā tai nav jēgas.
Latvieši nobalsoja PRET āboltiņu, bet viņa tik un tā tika iekšā. Varbūt sīkums, bet tas pierāda, ka iedzīvotājiem nav varas izvēlē.
09.10.2017 22:01 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Es arī sliecos domāt, ka pie pašu likstām vainīga ir tauta... Visiem jau patīk čīkstēt, piemēram, par to pašu Barona ielu, bet kad bija pašvaldību vēlēšanas, es šeit pat pašā cosmo lasīju, cik lepni dažas rakstīja, ka nobalsoja par Ušakovu. Nu lūdzu... pati paskatoties apkārt uz dažiem saviem radagabaliem redzu tieši to pašu - vieglāk jau čīkstēt, vai braukt uz ārzemēm siltumnīcā strādāt... Ir jau daudz, protams, pamatojamu lietu, kur valsts pārvalde stūrē grāvī, bet nu puse ir mūsu pašu kļūdas.
09.10.2017 22:04 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tracis par bruņutehniku paša pirkšanas fakta dēļ vai arī par to pašu naudu varēja nopirkt jaunu un vairāk?

Sapirka graustus par tādu cenu, par kuru Vācija nopirka jaunu tehniku. Un galvenais, ka pēc līguma, labot tos var tikai briti. Viņiem jau labi, ka latvieši par lielām naudām pērk mēslus, un tad par tik pat lielām naudām briti tos labos.. ha ha
09.10.2017 22:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!