kas notiks ar Latviju?

 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Vai kādreiz aizdomājaties par šo jautājumu? Mani tas nodarbina diezgan daudz. Populācija kļūst arvien mazāka, daudz zemes tiek atstāta novārtā, lielākā daļa reģionu nevis attīstās, bet pamazām grimst. Pagaidām Latvijai iet ciešami, bet ES ir devusi ļoti daudz naudas, kas drīz tomēr beigsies. Varbūt redzējāt re:Baltica jauno pētījumu - 2030. gadā katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs būs pensionārs. Valsts saraujas. Trūks ap 35 tūkstošiem darbinieku. Kādu redzat Latviju pēc gadiem 20, 50, 100?
09.10.2017 18:30 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
Man nav aizrādīts un par okupanti neesmu saukta :) drīzāk otrādi, esmu saņēmusi daudz siltu vārdu no latviešiem. :)
22.10.2017 09:54 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Sokolovs ir uzņēmējs un publiska persona, viņam var samaksāt naudu un pateikt kas jāsaka. Es te vairāk saskatu sava veida mārketinga gājienu.

Protams, visi cilvēku gājieni tiek saistīti tikai ar to.
Cik zināms, tad Sokolovs pamatā apgrozās latviešu vidē un tieši tāpēc tas neļauj viņam saprast parasta vidusmēra krieva domas.

Vai redzētais, dzirdētais nav krievu domas, par kurām viņš runā? Ir.
Eh, vajadzētu man ar to Sokolovu iepazīties, paskatīties viņam acīs un pajautāt viņam ar ko mana dzīve ir kļuvisu labāka kopš tā brīža, kad es sāku labi komunicēt latviski. Esmu izgājis šo ceļu un neredzu es to baigo labumu.

Nu tad padomā, kur tieši šodien būtu, šajā dienā, tajā skolā, darbā, kur esi, ja neko ne bū, ne bē.
Haha. Un to saka cilvēks ar krievu uzvārdu. Būtu labi viņam pašam ar sevi tikt skaidrībā, saprast kas viņš ir un tikai tad kaut ko stāstīt par latviešu valodu un latviskumu.

Cilvēks, kuram krievu uzvārds, nevar būt latvietis, nevar justies kā latvietis, nevar būt patriots, nevar runāt latviešu valodā?
Te atkal kungs nesaprot, neviens normāls krievs nekad negribēs asimilēties, jo tas ir pret krievu tautas tradīcijām un ideoloģiju(nejaukt ar Krievijas politisko ideolģiju). Iemācīties valodu, cienīt likumus un t.t. var, bet noteikti neasimilēties.

Jo? Nekad neviens? Ko tieši nozīmē tev asimilēties, ja tas tik drastiski tiek uztverts?
Te jau gribas pajautāt vai viņš tiešām dzīvo Latvijā. Es domāju ka būs grūti atrast Latvijā kādu krievu, kuram nav aizrādīts par to ka viņš ir krievs vai viņa latviešu valoda nav ideāla.

Man atkal liekas, ka tu dzīvo diezgan šaurā vidē šeit un diemžēl esi redzējis tikai kādu tuneļu dzīvi, valodu vai nelabvēlīgo rajonu vai ko tādu, kas ir, protams, visās valstīs. Es zinu krievu tautības cilvēkus, iedomājies pat vairākus, kuriem tiešām nav tādu problēmu. Viņi raksta, runā latviski, jā, es piefiksēju, ka kļūdās un reāli viņiem ir akcents, bet kaut kā pārrunājot šo lietu jau pirms 4 gadiem, nē, nekas tāds viņiem nav. Neviens uz ielas viņiem neko neaizrāda, nespiež uz viņu tautību, viņiem šeit patīk (viņi gan pārcēlušies dažādos laikos, viens, kam bija kādi 7 gadi, viens, kam 16, vēl vienam tad laikam bija 21, neatminos). Tieši esot smieklīgi, kad viens stāstīja, cilvēki jūt, ka ir tas akcents, tad vēl vairāk nākot pretī. Bet nekādu problēmu komunikācijā, darbā, kaut kādu starpgadījumu nav. Tas ir interesanti, ka tu šeit tā izsakies, vienmēr tik nenormāli asi.
22.10.2017 13:44 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
>Shakti Tu tā arī konkrētāk neizskaidroji to būtisko atšķirību starp salona atvēršanu Latvijā un Igaunijā, ko it kā esot pētījusi, bet turpini mēties ar vispārīgiem apalvojumiem, kurus pēc būtības nav iespējams izmērīt un salīdzināt.
22.10.2017 14:23 |
 
Reitings 88
Reģ: 20.08.2016
Viens vārds, dirsā :D Es vel aizvien šeit atrodos un nekad neaizbraukšu, jo pārāk mīlu Latvijas dabu, kultūru, Nespētu sevi iedomāties citā valstī, katru dienu un nakti dzirdot svešu valodu, paciest izturēšanos, kā pret outsider, imigrantu kāds es arī būtu. Taču es visticamāk nekad nespēšu uzlabot latviešu un arī savu labklājību pēc eiropas standartiem (algām, dzīves veida) Šobrīd valdošo sistēmu + politiku valdībā un daudzos uzņēmumos (lietākoties latviešu :D ), kuri liek saviem darbiniekiem strādāt par 400 eiro mēnesī ( ieskaitot prēmijas), (lai izdzīvotu) līdz pat 14h pie sajātas tehnikas un attieksmes kā pret vergiem lai nopelnītu normāli vismaz 700 :D
22.10.2017 20:58 |
 
Reitings 429
Reģ: 03.01.2017
Es neredzu Latviju nekādu pēc 25 gadiem, jo augtākie tik domā , ka lai iznicina tautu pa ko lai vēl mums mirstigiem liek maksāt. Darba deveji citur no darbiniekiem prasa neispejamo tai pat laika maksa minimalo vai citur zem minimalas. Bet kamēr mēs latvieši neko nedarisim bet čikstesim cik viss slikti utt tikmēr mūsu deputāti Latviju iznicinas ta nu ir.
23.10.2017 16:12 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
[Tā nu gan nav. Mēs dzīvojam savā dzīvoklī un atļaujamies ēst labāku pārtiku, biežāk pirkt apģērbu un vairāk kaut kur ceļot kā tad, kad dzīvojām Latvijā, bet naudu iekrājam šā vai tā. Latvijā iekrāšana nebija iespējama.
18.10.2017 18:51
:-D
27.11.2017 00:07 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Draudzene maksā ap 500 eur par dzīvokli Berlīnē, tā kā arī Berlīnē nav nemaz tik dārgi.
18.10.2017 18:54 |
:-D
27.11.2017 00:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!