kas notiks ar Latviju?

 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Vai kādreiz aizdomājaties par šo jautājumu? Mani tas nodarbina diezgan daudz. Populācija kļūst arvien mazāka, daudz zemes tiek atstāta novārtā, lielākā daļa reģionu nevis attīstās, bet pamazām grimst. Pagaidām Latvijai iet ciešami, bet ES ir devusi ļoti daudz naudas, kas drīz tomēr beigsies. Varbūt redzējāt re:Baltica jauno pētījumu - 2030. gadā katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs būs pensionārs. Valsts saraujas. Trūks ap 35 tūkstošiem darbinieku. Kādu redzat Latviju pēc gadiem 20, 50, 100?
09.10.2017 18:30 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://sputniknewslv.com/Latvia/20170211/3878222/latvija-minimala-alga-eurostat.html
Eiropas Savienības rietumos un ziemeļos minimālais atalgojums krietni pārsniedz 1000 eiro mēnesī. To vidū ir Lielbritānija (1 397 eiro), Francija (1 480 eiro), Vācija (1 498 eiro), Beļģija (1 532 eiro), Nīderlande (1 552 eiro), Īrija (1 563 eiro) un Luksembruga (1 999 eiro).
Read more: https://sputniknewslv.com/Latvia/20170211/3878222/latvija-minimala-alga-eurostat.html

. Šā gada 1.janvārī noteikta minimālā mēnešalga bija 22 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, no kurām Latvijā tā bija trešā zemākā, informē LETA, atsaucoties uz ES statistikas departamenta "Eurostat" publicētajiem datiem.
Read more: https://sputniknewslv.com/Latvia/20170211/3878222/latvija-minimala-alga-eurostat.html
18.10.2017 00:40 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Un Vācijā viņš par vienistabas dzīvokļa īri maksās nevis 200 eiro, bet 800 eiro, un sabiedriskā transporta mēnešbiļete būs nevis 30 eiro, bet 70 eiro. Un kebabs nemaksās 2.20.

Lielākā daļa melnstrādnieku strādā ārzemēs par minimālo, bet par spīti lielākām izmaksām atliek gadā tūkstošus, taupīgākie vidēji mēnesī atliek 500 eur zeķē, var izspiest arī vairāk. Divas Latvijas minimālās algas krājumos vien 30 dienu laikā.
18.10.2017 02:22 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
xanax, produktivitāte jau nav mērījums, vai darbinieks ir gana centīgs.
For example, suppose the real GDP of an economy is $10 trillion and the aggregate hours of labor in the country is 300 billion. The labor productivity would be $10 trillion divided by 300 billion, equaling about $33 per labor hour. If the real GDP of the same economy grows to $20 trillion the next year and its labor hours increases to 350 billion, the economy's growth in labor productivity would be 72%.

Francijā vai Vācijā viena nostrādātā stunda ienesīs uzņēmumam vairāk naudas, jo klientu pirktspēja ir lielāka. Tam nav nekāda sakara ar to, ka darbinieks strādā tikpat daudz stundu un tādu pašu darbu. Svarīgi ir tas, cik darbinieks pienes uzņēmumam un kāds ir attiecīgās valsts dzīves līmenis (kas ietver arī vidējo atalgojuma līmeni) - un algots darbinieks bieži vien nenosaka nevienu no šīm lietām.
18.10.2017 07:34 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Lielākā daļa melnstrādnieku strādā ārzemēs par minimālo, bet par spīti lielākām izmaksām atliek gadā tūkstošus, taupīgākie vidēji mēnesī atliek 500 eur zeķē, var izspiest arī vairāk. Divas Latvijas minimālās algas krājumos vien 30 dienu laikā.

Manuprāt, daļa no tās taupīšanas sanāk tādēļ, ka mistiskā kārtā latvietis ārzemēs veicot parastu darbu ir gatavs dzīvot sliktākos apstākļos nekā dzīvotu Latvijā un veiktu parastu darbu. Piemēram, ārzemēs tāds latvietis, kurš strādā " melno " darbu, dzīvos komunālā tipa dzīvoklī, ēdīs nocenotās preces un nekur neies izklaidēties, bet Rīgā diez vai viņš darītu to pašu. Nu, piemēram (tikai piemēram), Rimi (vai Maxima, neatceros) piedāvā kopmītnes, ir iespēja arī iepirkties nocenoto pārtiku, iepirkt apģērbu humpalās vai no rokām, un neiet nekur ar draugiem, bet nē, taču Latvijā visbiežāk šāds strādnieks dzīvos atsevišķā dzīvoklī viens (vai ar ģimeni), pirks pārtiku pa pilno cenu Rimi/Maxima un brīvdienās nopirks pa aliņām / vodkai kopā ar draugiem. Kaut kā ārzemēs šie latvieši paši savelk sev jostas ciešāk.
P.S. Manuprāt, tā nav normāla dzīvošana.
18.10.2017 08:52 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Man pazīstamie jaunieši UK gan tusēt iet, gan pērk katru otro dienu cigaretes par 15 paundiem. Mājās neviens netaisās, uz jautājumu kāpēc, atbilde viena - jo te ir labāk. Kad pierasts pie naudas, grūti atgriezties vecajā vidē. Latvijā, ja savilksi grožus, neko daudz tāpat neiekrāsi. Ipaši zinot cenas Latvijā uz pārtiku un apģērbu. Nesaprotu kur tādas cenas rodas, varētu padomāt, ka Šveicē dzivojam. Turklāt visiem zināms, ka tām precēm ir ne tā labākā kvalitātē
18.10.2017 09:21 |
 
Reitings 321
Reģ: 20.09.2017
Shakti, piekrītu. Es dzīvoju łoti angliskā vidē, pazīstu tik pāris "no savējiem", bet nevienam pat prātā nenāk doma braukt uz Latviju un "sisties". Es arī esmu pieradusi pie salīdzinoši labas dzīves, aizbraucot uz Latviju kapeikas neskaitu, bet beigās ir tāds "wow, itkā neko nedarīju, bet nedēłā iztērēju €400". Cenas nereālas.
18.10.2017 09:34 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Nesen te facebukā ceļoja bilde ar končām UK par £4, Latvijā tās pašas končas 13 eiro. Un tas nav viss, :D nocenotas no 17.99 :D kā to vārdos ietērpt, es nezinu :D
18.10.2017 09:39 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Un Vācijā viņš par vienistabas dzīvokļa īri maksās nevis 200 eiro, bet 800 eiro, un sabiedriskā transporta mēnešbiļete būs nevis 30 eiro, bet 70 eiro. Un kebabs nemaksās 2.20.

Nu tikai nevajag. Ne visā Vācijā tā ir. Jāskatās no vietas kurā dzīvo. Ne visi dzīvo Berlīnē vai Vācijas dienvidos.
Man nez kāpēc dzīvokļa īres cena Rīgā iepriekš bija vienāda ar Vācijā dzīvojoša brāļa īrētā dzīvokļa cenu. Ziemeļvācijā cenas ir tādas pašas kā Rīgā, bet alga ļoti pat ok un sanāk gan dzīvokli samaksāt, gan atpūsties, gan paēst un neskaitīt katru kapeiku.
Te, protams, var sākt diskutēt par galvaspilsētām utt, bet ja es pārvāktos 150 km no Rīgas vai vēl tālāk, tad, protams, dzīvokļa izmaksas būtu kapeikas, bet alga arī kapeikas.
18.10.2017 09:44 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Manuprāt, daļa no tās taupīšanas sanāk tādēļ, ka mistiskā kārtā latvietis ārzemēs veicot parastu darbu ir gatavs dzīvot sliktākos apstākļos nekā dzīvotu Latvijā un veiktu parastu darbu. Piemēram, ārzemēs tāds latvietis, kurš strādā " melno " darbu, dzīvos komunālā tipa dzīvoklī, ēdīs nocenotās preces un nekur neies izklaidēties, bet Rīgā diez vai viņš darītu to pašu.

Tā nu gan nav. Mēs dzīvojam savā dzīvoklī un atļaujamies ēst labāku pārtiku, biežāk pirkt apģērbu un vairāk kaut kur ceļot kā tad, kad dzīvojām Latvijā, bet naudu iekrājam šā vai tā. Latvijā iekrāšana nebija iespējama.
18.10.2017 18:51 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Nu tikai nevajag. Ne visā Vācijā tā ir. Jāskatās no vietas kurā dzīvo. Ne visi dzīvo Berlīnē

Draudzene maksā ap 500 eur par dzīvokli Berlīnē, tā kā arī Berlīnē nav nemaz tik dārgi.
18.10.2017 18:54 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Un Vācijā viņš par vienistabas dzīvokļa īri maksās nevis 200 eiro, bet 800 eiro, un sabiedriskā transporta mēnešbiļete būs nevis 30 eiro, bet 70 eiro. Un kebabs nemaksās 2.20.

Pilnīgas muļķības, šīs cenas varētu attiecināt uz Berlīni (un pat tad nedaudz pārspīlēti), taču bijušajā Austrumvācijā, piemēram, visas izmaksas ir +/- vienādas kā šeit, pārtika pat lētāka, bet alga nekad nebūs zem 1k uz rokas, kas šeit bieži vien pat speciālistiem ir neiespējamā misija.
Kaut vai tajā pašā Malagā ir padzīvots ilgāku laiku, algas gan tur nav Vācijas līmenī vai vēl jo vairāk Skandināvijas, arī darbu pakaļ nemet, taču maksā tāpat vairāk kā LV. Un ar visu to, ka tā principā ir pilsēta tūristiem paēst daudzviet varēja par kapeikām pat no latvieša puses skatoties.
Ir labi būt patriotam un vajag tādam būt, tikai ar mēru. Daudz kas arī Latvijā ir labs, taču teikt, ka uz ārzemēm brauc muļķi, kas neko citu nemāk un dzīvo kā bomži tur, tas arī ir ļoti šaurs redzesloks.
18.10.2017 19:12 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Daenerys1 tie cilvēki, kuri no Latvijas ir aizbraukuši strādāt uz ārzemēm man stāsta tā, ka viņiem 1/3 naudas aiziet miteklim, 1/3 ēdienam un izpriecēm, 1/3 var atlikt. Teica ka dažreiz atliek tikai 20% un viss pārējais aiziet dzīvošanai. Pie mums diez vai kas tāds ir iespējams.
Tam nav nekāda sakara ar to, ka darbinieks strādā tikpat daudz stundu un tādu pašu darbu. Svarīgi ir tas, cik darbinieks pienes uzņēmumam un kāds ir attiecīgās valsts dzīves līmenis (kas ietver arī vidējo atalgojuma līmeni) - un algots darbinieks bieži vien nenosaka nevienu no šīm lietām.

Pie mums bieži vien to "efektivitāti" min ka galveno iemeslu kāpēc ir mazas algas un ka tieši darbinieki pie tā ir vainīgi, nevis uzņēmējs, kurš negrib investēt savus līdzekļus un celt to pašu darba ražīgumu.
18.10.2017 21:15 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Manuprāt, daļa no tās taupīšanas sanāk tādēļ, ka mistiskā kārtā latvietis ārzemēs veicot parastu darbu ir gatavs dzīvot sliktākos apstākļos nekā dzīvotu Latvijā un veiktu parastu darbu.

Ja neesi padzīvojusi ārzemēs, tad, jā, tavuprāt. Simtus mēnesī no minimālās atliek pat tie latviešu melnstrādnieki, kas tur iet pie prostitūtām, katru dienu kūpina zālīti, pērk nike drēbes un botas, plus vēl aiziet uz sporta zāli. Kurš no minimālās Latvijā tā varētu uzdzīvot ( :D ), ja nav zem vecāku jumta?
Es pati aizgāju tādā slinkumā, ka mēnešiem virtuvē vispār neiegāju, leduskapi neizmantoju, jo pat tēju un kafiju es pirku kafejnīcā katru dienu par 2 eur, nemaz nerunājot par ēdamo, vienīgais augļi šad tad bija mājā, ko iekost pa nakti.
Nelepojos gan ar to, atgriežoties Latvijā esmu labojusies (s)
19.10.2017 06:11 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Daudzi uzskata ka aizbraucēju atgriešanās ir tas kas vajadzīgs LV
Ja piemēram kādi 200 000 tk atgrieztos LV, nenotikts nekādi brīnumi ar ekonomiku.
Darba tirgū būtu liels pieplūdums, līdz ar to pieaugtu bezdarbs un vidējais atalgojums samazinātos.
Iespējams, būtu vairāk jauni uzņēmumi, pieaugtu konkurence un cenām vajadzētu samazināties.
Ekonomika spēj uzturēt tik cilvēku cik tā spēj, ja tā uzlabosies, tad arī darbaspēka netrūks.
19.10.2017 09:01 |
 
Reitings 11
Reģ: 17.10.2017
Labvakar, lūdzu aizpildiet manu aptauju par Kiberbulingu(varadarbību internetā)
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScZWekd2Qok7WGxVVL8redXgTRqepyGsu9G0p0HrF-dKoA1mg/viewform?usp=sf_link

Paldies iepriekš. Novērtēšu ja padalīsies ar draugiem
19.10.2017 21:07 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Uzrunāja Sokolova rakstītais, nedaudz par tēmu.
Esmu pārsteigts! Nesen man bija raksts, ar kura palīdzību, es gribēju pateikt, manuprāt, ļoti loģisku lietu:
- "Ja cilvēks dzīvo un strādā Latvijā, tad vairāk viņš var sasniegt, ja zinās latviešu valodu, dzimtās valodas līmenī. To var panākt, ja sākt to mācīties, no agra vecuma."
Visus secinājumus es spriedu pēc sevis un balstoties uz savu personīgo pieredzi un personīgiem novērojumiem.
Mani pārsteidza milzīgs negāciju vilnis no krievvalodīgu cilvēku puses. Viņiem nav acu? Nav ausu? Man ir sajūta ka viņi dzīvo kaut kādā paralēlā pasaulē un neredz acīmredzamas lietas.
JA TU DZĪVO LATVIJĀ, TAD, JO LABĀK ZINĀSI VALODU, JO VIEGLĀK TEV BŪS DZĪVOT!
Bet nē! Viņi to uztver kā personīgu aizvainojumu! Viņi tiešām domā, ka tā ir viņu zeme un viņiem ir visas tiesības te dzīvot pēc saviem noteikumiem. Viņi ir noskaņoti naidīgi un agresīvi.
Bija daudz komentāru, kur mani, dēļ krievu uzvārda, bet mīlestību pret dzimteni - sauc par nodevēju, par asimilācijas upuri un tml. Komentāros viņi pazemojoši un rupji izteicās arī pret maniem vecākiem. Vairāki, man draudēja un prasīja lai es izdzēstu rakstu.
Ziniet kas ir dīvaini? Rakstu nepārpublicēja neviens latviešu medijs. Bet ap 10 vietējo krievu mediju, pārtulkoja un ar kliedzošo virsrakstu pārpublicēja. Virsrakstu stilistika bija šāda "Sokolovs saka, ka krievu jaunatnei te nav nākotnes", "Sokolovs ir pret krievu valodu". Tas ir pilnīgi ne tas, ko es gribēju teikt ar savu rakstu! Sajūta, kā kāds, speciāli grib, lai krievvalodīgie būtu mūžīgā konfrontacijā un nekad neasimilētos.
Es personīgi pazīstu 6 dažādas ģimenes, kuras imigrēja no Krievijas. Ziniet ko viņi izdarīja pirmo? Viņi aizgāja uz kursiem, lai pēc iespējas ātrāk apgūt valodu!
Es nesaprotu, kas tas par stulbu principu? Tas ir impērijas ambīcijas? Vai tas ir sava slinkuma attaisnojums?
Pa visu mūžu, ne no viena latvieša es neesmu dzirdējis pārmetumus par savu krievu izcelsmi! Nekad! No kurienes krievvalodīgiem ir tas naids? Kāpēc cilvēki apzināti negrib paaugstināt savas dzīves līmeni?
22.10.2017 00:23 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Mjā, man likās ka tikai Duujaa ir sakoduši traki suņi, bet nē, vēl ir taču macaw ...
Uzrunāja Sokolova rakstītais, nedaudz par tēmu.

Nedaudz par tēmu? Da pilnīgi garām. Mēs te par Latvijas nākotni runājam, bet te atkal reinkranē valsts valodas jautājumu. Nu jā, kā jau vienmēr, krievi un krievu valoda ir vainīga ka valstī ir "žopa".
Sokolovs ir uzņēmējs un publiska persona, viņam var samaksāt naudu un pateikt kas jāsaka. Es te vairāk saskatu sava veida mārketinga gājienu.
No sākuma ir tādi vārdi:
Visus secinājumus es spriedu pēc sevis un balstoties uz savu personīgo pieredzi un personīgiem novērojumiem.

Pēc tam ir tādi vārdi:
Mani pārsteidza milzīgs negāciju vilnis no krievvalodīgu cilvēku puses. Viņiem nav acu? Nav ausu? Man ir sajūta ka viņi dzīvo kaut kādā paralēlā pasaulē un neredz acīmredzamas lietas.

Cik zināms, tad Sokolovs pamatā apgrozās latviešu vidē un tieši tāpēc tas neļauj viņam saprast parasta vidusmēra krieva domas.
JA TU DZĪVO LATVIJĀ, TAD, JO LABĀK ZINĀSI VALODU, JO VIEGLĀK TEV BŪS DZĪVOT!

Eh, vajadzētu man ar to Sokolovu iepazīties, paskatīties viņam acīs un pajautāt viņam ar ko mana dzīve ir kļuvisu labāka kopš tā brīža, kad es sāku labi komunicēt latviski. Esmu izgājis šo ceļu un neredzu es to baigo labumu.
Bet nē! Viņi to uztver kā personīgu aizvainojumu! Viņi tiešām domā, ka tā ir viņu zeme un viņiem ir visas tiesības te dzīvot pēc saviem noteikumiem.

Haha. Un to saka cilvēks ar krievu uzvārdu. Būtu labi viņam pašam ar sevi tikt skaidrībā, saprast kas viņš ir un tikai tad kaut ko stāstīt par latviešu valodu un latviskumu.
Ziniet kas ir dīvaini? Rakstu nepārpublicēja neviens latviešu medijs.

Laikam arī latviešu mēdīji arī saprot, ka tas ir tikai bla bla bla un nekas vairāk.
Sajūta, kā kāds, speciāli grib, lai krievvalodīgie būtu mūžīgā konfrontacijā un nekad neasimilētos.

Te atkal kungs nesaprot, neviens normāls krievs nekad negribēs asimilēties, jo tas ir pret krievu tautas tradīcijām un ideoloģiju(nejaukt ar Krievijas politisko ideolģiju). Iemācīties valodu, cienīt likumus un t.t. var, bet noteikti neasimilēties.
Pa visu mūžu, ne no viena latvieša es neesmu dzirdējis pārmetumus par savu krievu izcelsmi!

Te jau gribas pajautāt vai viņš tiešām dzīvo Latvijā. Es domāju ka būs grūti atrast Latvijā kādu krievu, kuram nav aizrādīts par to ka viņš ir krievs vai viņa latviešu valoda nav ideāla.
22.10.2017 01:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits