kas notiks ar Latviju?

 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Vai kādreiz aizdomājaties par šo jautājumu? Mani tas nodarbina diezgan daudz. Populācija kļūst arvien mazāka, daudz zemes tiek atstāta novārtā, lielākā daļa reģionu nevis attīstās, bet pamazām grimst. Pagaidām Latvijai iet ciešami, bet ES ir devusi ļoti daudz naudas, kas drīz tomēr beigsies. Varbūt redzējāt re:Baltica jauno pētījumu - 2030. gadā katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs būs pensionārs. Valsts saraujas. Trūks ap 35 tūkstošiem darbinieku. Kādu redzat Latviju pēc gadiem 20, 50, 100?
09.10.2017 18:30 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Kas tieši ir tas, kas liek jums gribēt aizbraukt?

Man vislielākā problēma ir tāda, ka nejūtos finansiāli droši. Algas nav samērīgas ar dzīvošanas izmaksām, nekādus nopietnos iekrājumus nevar veidot, manā profesionālajā jomā vēl darba dēvēji shēmo, kā nemaksāt pilnas sociālās garantijas... Nav man vēlēšanās būt cietēja tipam. Ar angļu valodu problēmu nav it nekādu, darba pieredze arī nav zemē metama, domāju, ka citur nebūtu problēmu atrast labu darbu un dzīvot labāk.
09.10.2017 19:42 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Neticās, ka paliks labāk, aizbrauks tie kuri vēl palikuši. Nekad īsti valdība nav strādājusi iedzīvotāju labā, ja arī kādu nieku palīdz, tad kladzina kā vistas pirms vēlēšanām ko labu izdarījuši, kamēr citās valstīs tās ir pašsaprotami, ka valdībai ir jāstrādā iedzīvotāju labā. Un visi tie celtniecības brāķi, kas sacelti. ES nauda ir notērēta, bet es neredzu labklājības pieaugumu. Algas celt negrib, sūdzas, ka nav kas strādā, bet aicināt grib iebraucējus, kam 800 eiro ir gatavi maksāt, bet parastajam iedzīvotājam piedāvā par to pašu darbu minimālo (t). Šausmīgi nelabvēlīga attieksme pret iedzīvotājiem, pilnīgi liekas, ka nav vajadzīgs šajā valstī.
09.10.2017 19:45 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Kā saka, kas grib, dara, domā.. tiem viss ir! Arī te Lv
Manā tuvāko paziņu lokā (ap 20 cilvēki) tikai 3 strādā zem 500 Eur uz rokas par slodzi un vienu no tiem vispār neņem,t vērā jo viņs pats neko negrib un nedara lietas labā.
09.10.2017 19:50 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
No vienas puses es saprotu sašutumu, jo bieži gribas teikt kaut ko no sērijas ''algas paaugstināšana ministriem, kamēr pensionāri mirst badā''.
Bet, tīri matemātiski padomājot. Latvijā ir ap 400 000 pensionāru. Lai paceltu pensiju par nieka 10 euro, tie ir jau 4 miljoni euro tikai par mēnesi. 10 eur mēnesī tāds vien štrunts liekas, vai tad nu tik nevar atsviest, bet valstij tas izmaksātu 48 miljonus gadā. Dažu tūkstošu izniekotā par prēmijām vai atsevišķu pārvaldē esošo cilvēku algas paaugstināšana tāpat nebūtu pietiekama, lai katram pensionāram ienākumus palielinātu pat par 1 euro mēnesī.
Cik naudas tomēr aiziet aploksnēs, cik milzīgas summas neienāk valsts kasē, bet nosodīt aplokšņu ņēmējus un devējus arī vairumā gadījumu tīri cilvēciski nevar.
09.10.2017 19:51 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
no tiem 20 6-7 pelna 1000+ uz rokas.. bet viņi savlaik arī ir pie tā strādāju;ši lai tik pelnītu...
09.10.2017 19:52 |
 
Reitings 137
Reģ: 29.01.2009
Vadošos amatos jau algas ir daudz maz ok. Bet vidēja līmeņa un zemāka līmeņa amatos esošie vnk nespēj savilkt galus kopā. Liekas ka tie cilvēki vnk eksistē nevis dzīvo. Bija tāda Maslova piramīda. Teiktu, ka kādi varbūt 20% latviešu spēj to visu realizēt ko vajadzētu katram cilvēkam. Es arī nestrādāju vadošā amatā, bet tomēr tādā sfērā kur pagaidām līdzekļu pietiek. Ja būtu jādzīvo vienai un jānomaksā visi mēneša maksājumi, tad arī visdrīzāk vnk eksistētu un vilktu no algas līdz algai :(
Šad tad jau iedomājos uz kurieni varētu braukt ja tā situācija paliktu bēdīgāka.
Bet vispār tagad tiešām pirms ES līdzekļu piegriezšanas ir tāda nepatīkami liela aktivitāte, kkas līdzīgs 2008.gadam. Bišķi jāsāk domāt par to, kur tiek ieguldīti līdzekļi. :-/
09.10.2017 19:54 |
 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Daudziem algas ir mazas, minimālā vai drusku virs, kas tur tāds, ka gada beigās iedod prēmiju? Kaut kādas 1/5 algas apmērā? Uzraksta tik ko tādu, lai aitām ir ko cepties.

Tas ir attieksmes jautājums. Tu arī raksti - nu un, ka visiem vienkārši iedota nauda bez pamatojuma, kas tur liels? Tāpat citās jomās cilvēki saka to pašu - nu jā, drusku nošmaucāmies, kas tur liels? Bet tas viss krājas, visi sīkie krāpniecības un naudas izšķiešanas gadījumi, gadu pēc gada, desmitgadi pēc desmitgades. Ja cilvēkiem būtu izteiktāka izpratne par godīgumu un taisnīgumu, Latvijai ietu daudz labāk.
09.10.2017 19:54 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
anon99
Tu arī raksti - nu un, ka visiem vienkārši iedota nauda bez pamatojuma, kas tur liels?
Esi taču reāla, tie cilvēki, kam valsts pārvaldē mazās algas, faktiski ir nostrādājuši virsstundas, kuras nekad nav bijušas oficiālas un nav tikušas apmaksātas.
09.10.2017 20:00 |
 
10 gadi
Reitings 4384
Reģ: 30.09.2013
Nu par tām bruņumašinām jau gaan smiekligs salidzinajums... ja summa 200citroni lieksas ta uzreiz daudz bet paskaties cik biezi vispaar ko tadu perk.. un tas viss liela mera vajadzigs del Nato prasibaam ja velamies but pasparnee... un but zem nato mums ir daudz daudz izdevigaak neka pasiem pilna mera rupeties par drosibu....
Lv ko tadu nav pirkusi desmitiem gadu.. tagad kaadu 30-40 gadu laiak vienreiz noperk ta uzreiz tracis.. ok panem tos 200citronus uz izdali uz musu 400k pensionariem uz vel izdali uz teiskkmm 30 gadiem.. cik tad tur ta nauda pensionariem tiks menesi klaat :-D
Izrekinaju.. 1,38 eur menssi klat pensijai
09.10.2017 20:05 |
 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Esi taču reāla, tie cilvēki, kam valsts pārvaldē mazās algas, faktiski ir nostrādājuši virsstundas, kuras nekad nav bijušas oficiālas un nav tikušas apmaksātas.

Tās ir atrunas. Ja tā tiešām būtu, atsevišķiem cilvēkiem būtu permanenti pielikumi. Bet nē, prēmijas dod visiem bez izņēmuma, jo dažiem ar zemām algām nav pietiekami samaksāts...? Atgādini manus vecākus, kuri strādā valsts pārvaldē un runā precīzi kā tu. Par valdības izšķērdību un mahinācijām savā starpā sūdzas bez gala, bet tiklīdz pašiem kaut kāds labums atlec, tā gatavi grābt un divreiz nepadomās.
09.10.2017 20:08 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
no tiem 20 6-7 pelna 1000+ uz rokas.. bet viņi savlaik arī ir pie tā strādāju;ši lai tik pelnītu...

Savukārt, attīstītajās R-Eiropas valstīs tādu pašu algu bez virsstundām nopelna parasts melnstrādnieks, bet tie, kas savulaik pie tā strādājuši, savas 3x vairāk. Un tas viss pie +/- līdzīgām tekošajām izmaksām. Par sociālajām garantijām nemaz nerunāsim. Lūk, arī visa atšķirība.
09.10.2017 20:12 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
anon909 Nē, es vienkārši brīnos par to, ka dažas personas pie visa mēdz vainot valsts pārvaldes algas. Tas, ka VSAA darbiniekam, kas ikdienā apkalpo klientus, uz Z-sv, iedod 50 eiro piemaksu, ir valsts apzagšana, bet to, ka piemēram, prēmiju maksā elektrotehnikas veikala darbiniekam par to, ka klientam iesmērē brāķētu ķīniešu mēslu, neredz vai uzskata par normālu?
09.10.2017 20:18 |
 
Reitings 53
Reģ: 30.09.2017
Pati tagad ļoti pastiprināti domāju par došanos prom. Ja agrāk tā bija tikai ideja pie kuras pieķēros, kad viss bija slikti tad tagad pati vēlos aizbraukt.
Es arī labākas un naudīgākas nākotnes labā, un arī tāpēc, ka man visa ģimene jau ir prom. Teikšu, ka mani te nekas netur, nav nekāds pieķēriens par dzimteni utt, draugs arī grib braukt prom. ;-):-)
* Par precīzu tēmu :
Es baigi nespriedelēju, vai kaut kas uzlabosies, vai nē. Nemāku spriest par nākotni, bet tas kas te šobrīd darās man galīgi neiet pie sirds.
09.10.2017 20:21 |
 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
anon909 Nē, es vienkārši brīnos par to, ka dažas personas pie visa mēdz vainot valsts pārvaldes algas. Tas, ka VSAA darbiniekam, kas ikdienā apkalpo klientus, uz Z-sv, iedod 50 eiro piemaksu, ir valsts apzagšana, bet to, ka piemēram, prēmiju maksā elektrotehnikas veikala darbiniekam par to, ka klientam iesmērē brāķētu ķīniešu mēslu, neredz vai uzskata par normālu?

Ļoti dīvains komentārs. Lūdzu nocitē, kur es rakstīju, ka pārdot brāķi ir normāli. Vai kur vispār kaut kas kaut attāli līdzīgs ir ticis minēts šajā diskusijā. Es turklāt tikko rakstīju tieši pretējo, ka arī citās jomās cilvēki krāpjas un krāpniecības gadījumi krājas un aug lielumā, un ka visiem cilvēkiem jābūt godīgākiem. Tieši tu nevis es rakstīji, ka vienā jomā ir normāli krāpties. Tātad citās arī normāli krāpties, pēc tevis teiktā?
09.10.2017 20:23 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Bet par Latvijas nākotni runājot. Otto Ozols parasti izrunājas par diezgan drūmiem scenārijiem un vienā no pēdējām reizēm, kad redzēju viņu runājam, viņš sniedza ieskatu par kādā konferencē redzēto veiktā pētījuma rezultātiem tieši saistībā ar Latvijas nepieciešamību pēc imigrantiem darba spēka ziņā. Nosauktie skaitļi bija diezgan lieli, ko latviešu politiķi mēģina atspēkot kā pārspīlējumu, bet, ja tie Kanādas eksperti nekļūdās, tad jau pēc paaudzes darba tirgū esošie latvieši var kļūt par minoritāti tā iemesla dēļ, ka Latvijā paliek pensionāri, bet cilvēki ''auglīgajā'' vecumā dodas prom, kamēr citi auglīgajā vecumā brauks iekšā, ja vēl šeit vedīs savas otrās pusītes un bērnus.
Man gan ir skepse, kuri tad migranti izvēlēsies Latviju nevis rietumus, ja pat kara bēgļi bēg prom no šejienes, par kuriem pirms tam mediji sabiedrībā cēla paniku, ka notiks valsts islamizācija.
09.10.2017 20:29 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
panem tos 200citronus uz izdali uz musu 400k pensionariem uz vel izdali uz teiskkmm 30 gadiem
Atradi gan laika posmu uz ko dalīt, :-Dpa 30 gadiem vēl ne tādus vien lūžnus par miljardiem sapirks. Es rēķinu vienkāršāk- šis pirkums katram LV iedzīvotājam izmaksāja virs 100 eiro.
09.10.2017 20:30 |
 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Man gan ir skepse, kuri tad migranti izvēlēsies Latviju nevis rietumus, ja pat kara bēgļi bēg prom no šejienes, par kuriem pirms tam mediji sabiedrībā cēla paniku, ka notiks valsts islamizācija.

It kā ukraiņi un baltkrievi gribot. Varbūt viņiem valodas jautājums arī spēlē lomu, jo Latvijā tomēr var krieviski, atšķirībā no Vācijas vai Anglijas. Un man ir aizdomas, ka ar grādu no kaut kādas baltkrievu universitātes iegūt darbu Latvijā viņiem tomēr ir daudz reālistiskāk nekā Rietumos.
09.10.2017 20:35 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
anon 909 Tas par krāpšanos ar brāķiem ir tikai piemērs. Jo Tu kā megaļaunumu pieminēji tās uz izdzīvošanas robežas pelnošiem izmaksātās prēmijas, kas liek apšaubīt, vai redzi citas problēmas.
09.10.2017 20:36 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Latvijā paliek pensionāri, b
Pensionari kurus pazistu 99% strada, un maksa nodoklus gan no pensijas , gan no algas, no pirma euro!!!!! savukar daudz auniesi nestrada jo luk par tadam algam tacu neies mocities...ta ka...Un ja ve nem vera lielo pensionesans vecumu...
09.10.2017 20:38 |
 
Reitings 172
Reģ: 12.02.2016
Neticās vairs, ka šajā valstiņā kas vēl īpaši uzlabosies. Ja tiešām uzlabosies, tad varbūt pēc vairākām desmitgadēm, kad teorētiski visi šobrīd vecie būs apmiruši, strādājošie un viņu bērni izbraukuši, palikuši vien neliela sauja entuziastu - izdzīvotāju. Jo kāpēc gan palikt valstī, kurā grūti klājas, ja ir svešvalodu zināšanas un iespējas ārzemēs? Ar to militārismu jau arī sāk pārspīlēt - vidusskolās varbūt ieviesīšot militāro mācību, un tiem, kas piekritīs kļūt par rezerves kareivjiem/ kareivēm dos budžetiņus Latvijas augstskolās, kuru piešķirtie diplomeļi pēc intensīva studiju procesa ārzemēs īsti neko nevienam neizsaka. Kopumā valsti šobrīd valda reāls sviests.
09.10.2017 20:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits