kas notiks ar Latviju?

 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Vai kādreiz aizdomājaties par šo jautājumu? Mani tas nodarbina diezgan daudz. Populācija kļūst arvien mazāka, daudz zemes tiek atstāta novārtā, lielākā daļa reģionu nevis attīstās, bet pamazām grimst. Pagaidām Latvijai iet ciešami, bet ES ir devusi ļoti daudz naudas, kas drīz tomēr beigsies. Varbūt redzējāt re:Baltica jauno pētījumu - 2030. gadā katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs būs pensionārs. Valsts saraujas. Trūks ap 35 tūkstošiem darbinieku. Kādu redzat Latviju pēc gadiem 20, 50, 100?
09.10.2017 18:30 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Rumānijā pat bērnu pabalsts ir lielāks kā Latvijā! Goda vārds, saprotu, ka būt patriotam ir īpaša lieta, bet kad reiz beigsies tā vēlme mēģināt padarīt LV par vienu no labākajām ES valstīm? Kāda velna pēc jāmēģina salīdzinār ar bijušajām PSRS valstīm!? Vai tad Latvija jau labu laiku nav ES sastāvā!? Tad kāpēc nesalīdzināt ar citām ES valstīm?

1.Nu, bērna pabalsts lielāks Rumānijā, bet, ja nekas nav mainījies, Rumānija oficiāli ir nabadzīgāka par Latviju, tā ka iespējams pabalsts ir vienīgais, kas tajā valstī ir labāks nekā mums.
2. Nav Latvija labākā ES :D
3. Jēga salīdzināt ar bijušajām PSRS valstīm, jo Latvija ir viena no tām.
4. Latvija ES ir tikai 13 gadus, tādēļ objektīvāk ir salīdzināt ar tām valstīm, kas ES ir tikpat ilgi un ar PSRS vēsturi- mums priekšā tikai ir Igaunija. Lietuva +/- tas pats, Bulgārija un Rumānija ir vēl nabadzīgākas.
15.10.2017 01:47 |
 
Reitings 41
Reģ: 11.07.2017
Luī izlasot tavu komentāru, par to ka esi devusies prom, es uzreiz galvā iedomājos Norvēģiju. un tā arī bija tava atbilde! Paldies. (l) Vēl viens iemesls lai uz turieni brauktu dzīvot. Draugs jau ir tur, un ir tik ļoti apmierināts. Un no tādiem ienākumiem, kādi ir tur, mēs jau šobrīd, agrā jaunībā, varam sapņot un realizēt mājas iegādi, kas nav aiz kalniem! Latvijā tikai ar kredītu uz 40 gadiem to ir iespējams izdarīt. (s)
15.10.2017 04:05 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Sāku lasīt visu no jauna piedrukāto, domāju, ka nekomentēšu vairs, jo visu jau izteicu, bet tad ieraudzīju so.so teikto, ka Latvija saruks mazas dzimstības dēļ jeb atkal tiek pacelts demogrāfijas jautājums. Savukārt nākamajā komentārā tā pati lietotāja saka, ka cer, ka latviešu vērtības paliks, kaut kāda tur eko maize un tā, galvenais, ka esam draudzīga, maza ģimenīte ar iespēju pagulēt smiltīs. Kā reiz šodien lasīju rakstu, kur bija par to, ka dzimstība demogrāfijas jautājumā ir tikai maza daļa. Par pārējo vienkārši ērtāk nerunāt, kas saskan arī ar domāšanu "fuuuj, iebraucējs (okupants, bēglis, melnādainais), nelatvietis".
https://rebaltica.lv/2017/10/kur-nemsim-vismaz-35-000-darbinieku/
15.10.2017 04:18 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Piekrītu Shakti komentāriem par harmoniju. Arī Maslova piramīdā sākumā tiek nodrošinātas pamatvajadzības.
*
Par drošību es vispār nesaprotu. Kas konkrēti šeit ir drošāks par citām valstīm? Melnādaino teroristu nav? Ok. Bet ir Krievija (o, jā, krievi nāk) - un man ar maniem radiem turpat pie Ukrainas kara zonas nešķiet nekas drošāks, jo mēs esam tuvāk Krievijai nekā Itālija, piemēram. Protams, tā var nebūt tieši Krievija, tā var būt jebkura par mums stiprāka valsts, jo militāri esam neaizsargāti un Rietumu valstīm ir labāka militārā aizsardzība. Vai ja iesāktos karš kādā valstī blakus mums. Tāpat par mums nestāvēs un nekritīs nato vai es, dažādas vērtības varam novērot gan iepriekš, gan tagad, piemēram, Spānijas - Katalonijas jautājumā. Prātā skan dziesma "mazs bērns krustcelēs..." no rokoperas Lāčplēsis. Nedomāju, ka pa šiem gadiem Latvija pieaugusi.
Savukārt, ja runājam par ikdienišķiem noziegumiem kā slepkavības, laupīšana utt, mums to ir pa pilnam, vienkārši prese neatspoguļo to visu, kas ir diezgan pašsaprotami.
Tā kā nezinu, kas par iluzoro drošību, kopsummā ar teroristu neesamību - tikpat droši, cik jebkur citur.
*
Es gan nenoniecinu Latviju. Man drīzāk ir neitrāls skats.
15.10.2017 04:31 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Runājot par finansējumu, apstākļos, kad valstij nav naudas, valstij ir jānodrošina minimums. Bet tad, kad ir - būtu tā kā pienākums pret cilvēkiem minimumu celt. Krīzes laikā skaidrs, ka bija daudz kur daudz kas nogriezts, bet pašlaik ekonomika ejot uz augšu, bet vai ir vēl kaut kas bez šeit jau nosauktās liekās izšķērdības? Man tā simtgadu svinēšana šķiet drīzāk skumjš pasākums (starp citu, simtgades mājaslapā rakstīts, ka pasākumi/utml sākas jau šogad un ilgst līdz 2021.gadam, lol, ierēķināts ar šiku kā lauku kāzās - ja svinam, tad trīs dienas pēc kārtas).
Kā vienu piemēru var nosaukt tos pašus ārstus un virsstundas, kas tieši krīzes laikos tika noteiktas lielākā skaitā bez lielākas samaksas, bet tagad, krīzes gadiem noslēdzoties, neviens nevēlas samazināt ārstu nostrādāto stundu skaitu vai palielināt algu par šīm virsstundām. Turklāt no sabiedrības puses pat bieži nākas dzirdēt nopēlumus šajā sakarā no sērijas "ko ta šie var sūdzēties" , piemēram, nesaistīti, bet ar ģimenes ārstu streiku, kas, manuprāt, ja beigtos veiksmīgi, varētu radīt iedvesmu arī citiem ārstiem.
15.10.2017 04:52 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
es gaidu, kad valdība sāks bīdīt lietas uz labo pusi, šo to jau dara, bet lielākoties tiek darītas tikai muļķības, tad cik ilgi to var ciest? Ja valdība censtos un tiešām uztrauktos par Latvijas nākotni, tad mans vedoklis nebūtu tik bezcerīgs. Bet necenšas jau un tas ir tas, kas mani visvairāk kaitina.
Tev savos 20+ gados vienkārši nav izpratnes, kāda izskatījās Latvija 1991. gadā, cik daudz kas kopš tā laika nieka 26 gados ir mainījies un ka tas, spriežot pēc citām postpadomju valstīm, nav pašsaprotami. Kaut vai tas, ka vari brīvi izvēlēties valsti kur dzīvot un Tevi tur nevajās kā nelegāli nav viss Tavs, bet valdības nopelns.
15.10.2017 09:42 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Igaunija gan soļo mums pa priekšu pāris gadu desmitus, pat Lietuva ir priekšā. :)
Sanāk, ja dzīve ir uzlabojusies kopš PSRS laikiem, tad var attaisnot visas muļķības, kuras tiek veiktas Saeimā? Es neskaidri izteicos vai kā? Jau teicu, ks negaidu Singapūras līmenī, gaidu godīgumu, kaut nedaudz! Par daudz prasīts? Kāpēc Igaunija var? Tāpēc, ka korupcijas līmenis daudz zemāks. Un latvieši tik soļo reģistrēt uzņēmumus Igaunijā..
15.10.2017 10:28 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Uzmetu aci pasaules korupcijas tabulai - Igaunija 22 vietā, Lietuva 38, Latvija 44. Vienmēr jābūt sliktākajiem starp Baltijas valstīm. Igauņi, protams, malači! :)
https://www.transparency.org/news/feature/corruption_perceptions_index_2016#table
15.10.2017 10:46 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Latvija ir attīstijusies, pat ļoti, ja par sākumu uzskata 1991 gadu.
Jā daudz kas ir gājis nepareizi un garām, bet kā jaunattīstības valstij, sākums nekad nav godīgs un pareizs.
Lai valstī kaut kas mainītos, valdībā ir jānomainās pāris paaudzēm. Šobrīd valsti kontrolē oligarhi, kas pēc PSRS sabrukuma, tika pie līdzekļiem un varas. Kad šī paaudze nomainīsies tas arī korupcija mazināsies.
Igaunija ir daudz atkarīga no Somijas. Ļoti daudz īpašumi un zemes pieder somiem, daudz somu pensionāru dzīvo Igaunijā. Un daudzi Igaunijas uzņēmumi labi nopelna pārdodot preces Somijai kuras tur ir dārgākas. Tas attiecas pat uz Somijā ražotām precēm kuras Igaunijā ienāk lētāk, nekā pašā Somijā, un ir izdevīgāk tās pārdot klientiem Somijā.
15.10.2017 12:36 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Sanāk, ja dzīve ir uzlabojusies kopš PSRS laikiem, tad var attaisnot visas muļķības, kuras tiek veiktas Saeimā?
+++ man šķiet, ka arī pēc 100 gadiem visādi bezpriģeli tiks izkskaidroti ar ļauno PSRS :D
15.10.2017 13:00 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Nu ja! Mums nabagiem tas PSRS laiks neļauj dzīvot, Krievi atkal visās savās likstās un nelaimēs vaino Ameriku. Un tikai turpina vārīt ziepes un vainot visu, tikai ne pašus. :)
15.10.2017 13:06 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
>Shakti. Tad sanāk no LV aizbrauci, jo Igaunijā un Lietuvā iedzīvotāji domā, ka viņu valstīs ir mazāka korupcija?:)
Attiecībā uz citu vainošanu savās neveiksmēs -Tu jau rīkojies tieši tāpat. It kā kaut kādas izdarības Saeimā tiešā veidā traucētu Tev katram savu dzīvi sakārtot.
15.10.2017 13:18 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Ietekmē jau nu gan. Likumi tiek pieņemti absurdi. Kaut vai tas pats mazais bizness, kas principā ir ļoti izdevīgs valsts ekonomikai, Latvijā netiek atbalstīts. Kad interesējos par sava salona atveršanu, sapratu, ka tas ir gaužām neizdevīgi un sagādā lielas galvassāpes. Izdevīgākas variants, jā, reģistrēt Igaunijā. Arī šī lieta nav sakārtota. Un jā, man tas traucē realizēt manas ieceres, jo ir jāiet cauri pilnīgam absurdam, man tiešām vieglak un izdevīgāk ir atvērt salonu citā valstī.
Nesen vesela rinda kafejnīcu bankrotēja absurda likuma grozījuma dēļ. Tauta cieš gan no tā bezpriģēļa.
15.10.2017 13:37 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
petunijayyy, par drošību – atcer citu valstu presi un palasi par noziedzībām.
Turklāt no sabiedrības puses pat bieži nākas dzirdēt nopēlumus šajā sakarā no sērijas "ko ta šie var sūdzēties" , piemēram, nesaistīti, bet ar ģimenes ārstu streiku, kas, manuprāt, ja beigtos veiksmīgi, varētu radīt iedvesmu arī citiem ārstiem.

Par šo, paņemt un vienkārši iedziļināties, kam viņi prasa – tad taps skaidrs, ka tas nevienlīdzību viņu pašu vidū tikai cels. Turklāt, atkal ieguvēji būs tie, kam jau tā ir vairāk, ne tie, kam bija mazāk, par ko it kā viņi cīnījās sākumā.
*
Lai valstī kaut kas mainītos, valdībā ir jānomainās pāris paaudzēm. Šobrīd valsti kontrolē oligarhi, kas pēc PSRS sabrukuma, tika pie līdzekļiem un varas.
Igaunija ir daudz atkarīga no Somijas. Ļoti daudz īpašumi un zemes pieder somiem, daudz somu pensionāru dzīvo Igaunijā. Un daudzi Igaunijas uzņēmumi labi nopelna pārdodot preces Somijai kuras tur ir dārgākas.

Ļoti piekrītu šīm domām - var tupa atvērt grafikus un saprast tik daudz, cik cipariņš ir tāds vai šitāds, ja nav dota spēja saprast, kur tas rodas, no kā tas rodas, kāpēc tas attīstās lēnāk vai ātrāk. Tā tiešām jau ir tumsonība.
15.10.2017 13:53 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Vai varētu nedaudz konkrētāk? Kas tieši Latvijā sagādāja tās lielās galvas sāpes, savukārt Igaunijā, neskatoties uz nepieciešamību apgūt igauņu valodu, ne.
15.10.2017 13:57 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Un ja tā diezgan nesaistīti salīdzinām, tad - kurš mums 26 gados ir miljonārs no šeit komentētājām? Vai 26 gados tomēr jūsu attīstība uz visu ko ir ceļā? (Nerunāju par to, ka burtiski miljonam jābūt!) Tad vēl piemetat klāt pirms vispār sākties neatkarīgai darbībai jums no citiem kādus verdzības gadus, tad gribētu redzēt, cik nu tālu tiktu. Tas tā brutāli, lai gan indivīdam vienam pašam vieglāk, valsts tomēr ir cita lieta, bet nu tomēr. Man vairs nav brīnums, kāpēc nav straujas attīstības, ja šāda ir cilvēka domāšana un spriešanas spējas, kā jau arī minēju iepriekšējā komentārā, pardon, bet tas ir briesmīgi, cik taisni cilvēki domā un nesavelk nekādas paralēles, likumsakarības, cēloņu un seku attiecības, globālo skatījumu un vēl ņemot vērā iekšējo vidi.
15.10.2017 13:59 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Krievvalodīgo skaits Igaunijā ir mazāks. Lietuvā ievērojami mazāks. Tāpēc arī ar valodu mazākas problēmas un arī, skatoties vēsturiski, viņiem cita pagātne tur bijusi (rusifikācija neskar visus vienādi). Tas piebildei, lai gan nebija man.
15.10.2017 14:04 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Procentuāli Igaunijā un Latvijā krievu skaits ir ļoti līdzīgs. Lietuvā ir mazāk krievu, bet ir daudz poļu.
15.10.2017 15:00 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Poļu nemaz tik daudz nav, bet tas jau ir cits jautājums, cita veida vide, citi sakari.
15.10.2017 15:01 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Macaw, man nav jāver cita valsts prese, ja mani interesē kriminālprocess tepat Latvijā un apmēram apjaušu, kas notiek Latvijā, pateicoties tam, ka mācos šajā jomā un mani interesē, kā arī ir draugi šajā jomā. Protams, skaidrs, ka visu nevaru zināt, jo ir lietas, par kurām nedrīkst runāt policijas darbinieki apkārt, bet tieši tāpēc saku, ka ir pašsaprotami, ka Latvijas prese neatspoguļo visus noziegumus Latvijā.
Skaidrs, ka lielākā valstī būs vairāk noziegumu lielāka cilvēka skaita dēļ, bet tas nenozīmē, ka mums ir mazāk noziegumu, jo cilvēki ir likumpaklausīgāki.
15.10.2017 18:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits