kas notiks ar Latviju?

 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Vai kādreiz aizdomājaties par šo jautājumu? Mani tas nodarbina diezgan daudz. Populācija kļūst arvien mazāka, daudz zemes tiek atstāta novārtā, lielākā daļa reģionu nevis attīstās, bet pamazām grimst. Pagaidām Latvijai iet ciešami, bet ES ir devusi ļoti daudz naudas, kas drīz tomēr beigsies. Varbūt redzējāt re:Baltica jauno pētījumu - 2030. gadā katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs būs pensionārs. Valsts saraujas. Trūks ap 35 tūkstošiem darbinieku. Kādu redzat Latviju pēc gadiem 20, 50, 100?
09.10.2017 18:30 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Darya - tas, kā šis apgalvojums
Ja jau Latvijā nav sliktāk kā citās valstīs, kuras savulaik bijušas PSRS gūstā, diez kāpēc tieši no Latvijas uz ārzemēm izceļojis tik liels skaits iedzīvotāju
korelē ar šo pagalvojumu
acīmredzot, ir valstis, kurās dzīve ir labāka kā Latvijā
man nav īsti skaidrs...
Bet ok, es uztvēru tavu pārliecību, un varu tikai novēlēt tev atrast to zemes pleķīti, kur tu jutīsies laimīga un veiksmīga. Bez sarkasma. :)
15.10.2017 00:07 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
es ceru, neviens necentīsies apstrīdēt, lai arī par kādu laimes un veiksmes zemi gribētos padarīt Latviju!

Darya pagaidi, atnāks Duujaa un ieslēgs savu veco "plati". :-D
15.10.2017 00:08 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Tālu jau nav jāmeklē, Igaunijā dzīvo cilvēki tīri tā neko. Veicas, ka Somija turpat blakus. :)
15.10.2017 00:11 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Jūs tagad tā kā nopietni mēģināsiet pārliecināt, ka ir valstis ar augstāku dzīves līmeni vai cilvēkiem, kuri vēlas no tās izbraukt? :D Paldies, es zinu. :D Amerikā katrs trešais gribētu padzīvot Eiropā ar visu viņu patriotismu. Es gan nesaprotu, kā tas saistīts ar šo diskusiju, beeeet nu ok. :D
15.10.2017 00:14 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Darya, ja pēdējais komentārs ir mērķēts arī uz mani, tad pati esmu tā, kas jau daudzus gadus Latvijā uzturas maz un nākotni saistīs ar citu valsti, vismaz tāds šobrīd ir mans plāns. Bet arī tajās bagātajās valstīs native iedzīvotāji runā par Lemberga ekvivalentiem, negodīgiem politiķiem, budžeta it kā izšķērdēšanu utt.
Jā, Latvija ir salīdzinoši nabadzīga, kā iemesla dēļ pati esmu tautas nodevēja. Es vienkārši norādu, ka kā aizbraukšanas argumentu minēt negodīgo valdību nav objektīvi. Jo tad jābēg arī prom no bagātajām valstīm.
15.10.2017 00:18 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Respektīvi, neredzu baigo atsķirību starp rietumu un mūsējo valdību, BET es redzu atšķirību starp iedzīvotājiem- ja šeit mums mēs izturamies pret aplokšņu algām, kukuļiem policistiem un mediķiem kā pret normu, tad tur iedzīvotāju vidū tas skaitās kā noziegums.
15.10.2017 00:26 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Kādēļ uzreiz sauc sevi par tautas nodevēju? :) Es sevi par tādu neuzskatu :D dzīvoju tur, kur jūtos ērti. Cilvēki ir tik dažādi, ar dažādām interesēm un mērķiem. Kādam, kurām sapnis ir saistīts ar modi, brauks uz Itāliju, kuram patīk asas izjūtas, brauks tuvāk kalniem. Manuprāt tas ir tikai apsveicami. Un pat ja motivators ir tikai materiālais labums, lai jau priecājas. :) Cilveki jau no pirmsākumiem ir klaiņojoši, lai jau turpina ar nosacījumu par cieņas ieverošanu :D
15.10.2017 00:27 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Althea, nē, mans komentārs nebija mērķēts uz Tavu. :) Vienkārši, lasot diskusiju, domas manī krājās un krājās, līdz beigu beigās nolēmu uzrakstīt savu komentāru.
Valsts, kuru esmu izvēlējusies par valsti, kurā vēlos pavadīt savu dzīvi, noteikti nav tā vieta, kur viss būtu perfekti un ideāli! Arī te vietējie kanāli pārraida raidījumus, kuros runā par valsts problēmām, par iedzīvotāju nabadzību utt. (jāpiebilst, ka tiešajā ēterā vienmēr pieslēdzas cilvēki (deputāti, sabiedrībā zināmas personas, amatersonas), kuri gatavi finansiāli palīdzēt grūtībās nonākušajiem cilvēkiem), taču tai pat laikā vakara ziņās runā tikai par pozitīvām lietām, kamēr Latvijas ziņas sastāv gandrīz tikai un vienīgi no negācijām - nodokļi aug, ministri sev pieliek pie aldziņām, bērni mirst, ES finansējums rūk, bedres uz ceļiem paliek, ēkām griesti krīt utt.utjp. Tad par kādu labumu var runāt, ja pat ziņās jāklausās viens vienīgs negatīvisms, jo pozitīvo lietu, acīmredzot, nav!
15.10.2017 00:37 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Es ne par aizbraukšanu kā kaut ko sliktu, ņemot vērā, ka pati esmu sekla materiāliste, kas ir vienīgais aizbraukšanas iemesls, bet citiem aizbraukušajiem tā kā mazliet vajadzētu piebremzēt ar valdības vainošanu savā emigrācijā un saprast, ka no tik jaunas valsts nevar prasīt 5 % ienākuma nodokli un rietumeiropas algas.
15.10.2017 00:41 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Darya, kad dzīvoju pie franču līgavaiņa un katru dienu sekoju līdzi ziņām pa tv, jo iemācījos valodu, nu nebija tur nekā pozitīva par valsti...
15.10.2017 00:52 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Viss ko uzguglēsi ir Krievijas propagandas pedofilu fantāzijas

:D
Amerikā katrs trešais gribētu padzīvot Eiropā ar visu viņu patriotismu. Es gan nesaprotu, kā tas saistīts ar šo diskusiju, beeeet nu ok.

Tu ko, pēc diskusijas spriežot tikai viss strādā vienā virzienā. :D
Tad par kādu labumu var runāt, ja pat ziņās jāklausās viens vienīgs negatīvisms, jo pozitīvo lietu, acīmredzot, nav!

Sāksim ar to, vai tiešām pēc ziņām (jautājums vēl, kādām) spriežam par visu? Tad, vai izvēlamies neredzēt to labo, ko stāsta, rāda un raksta portālos? Un vai ieslēdzot citu valstu ziņas, mēs neredzam to pašu? (Nu labi, propagandas ziņās stāsta, cik visi citi slikti, cik mums viss zeļ un plaukst, tad tas būtu tas rādītājs par procesiem, kas notiek valstīs? Nopietni?)
15.10.2017 01:00 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Un vēl jāpiebilst, vai Krievijas ziņās rādītais, kas ir redzēts, nav ar mērķi likt cilvēkiem domāt, ka valdība baigi ieinteresēta viņos, bet no tā sliktās lietas jau nemainās, turklāt ielejot cilvēku galvās daudz fake informācijas un kur vēl labāk to darīt, kā ziņās - ar visiem ''mums viss spīdošī'' tekstiem. Esmu skatījusies un, godīgi, mati ceļas stāvus.
15.10.2017 01:03 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Mazliet pārspīlēju uz nakti
nu nebija tur nekā pozitīva par valsti...
nebija tur pozitīvo ziņu pārpilnība
:)
15.10.2017 01:04 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Macaw, kas tieši tev tik smieklīgs liekas Krievijas propagandēšanā par incesta normām Eiropā? :D
15.10.2017 01:08 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Althea, nu tas, visticamāk, kā kurā valstī. Valstī, kurā dzīvoju, ziņās cenšas uzsvērt tikai pozitīvās lietas. Jā, no vienas puses, varētu teikt, ka nepareizi dara, jo tautai jāzina ne tikai pozitīvās, bet arī negatīvās lietas, taču, tai pat laikā, es vairāk priecājos dzirdot pozitīvās ziņas un labāk dzīvoju laimīgā neziņā, nekā katru dienu klausos par to, cik kurš ministrs sev pie algas pielicis, cik bērni gājuši bojā, cik ēkām atklāti nedroši jumti utt., utjp.. Tai pat laikā, šeit ir speciāli raidījumi, kuros var vērsties cilvēki, kuriem vajadzīga palīdzība. Pēc tam, attiecīgi no lūguma, cilvēkiem tiek piedāvāta advokātu palīdzība, līdzcilvēki piedāvā materiālo palīdzību, reizēm tiek dāvināti dzīvokļi vai automašīnas. Protams, es netaisos salīdzināt vienas un otras valsts iespējas, taču runāju par to, ka man šķiet absurdi teikt, ka Latvijā viss vēl ir salīdzinoši labi, salīdzinot ar citām PSRS valstīm. Rumānijā pat bērnu pabalsts ir lielāks kā Latvijā! Goda vārds, saprotu, ka būt patriotam ir īpaša lieta, bet kad reiz beigsies tā vēlme mēģināt padarīt LV par vienu no labākajām ES valstīm? Kāda velna pēc jāmēģina salīdzinār ar bijušajām PSRS valstīm!? Vai tad Latvija jau labu laiku nav ES sastāvā!? Tad kāpēc nesalīdzināt ar citām ES valstīm?
15.10.2017 01:11 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es gan saprotu rūkšanu uz valdību.. Ok.. ne jau tāpēc, algas neizmaksā tūkstošos..bet tajā haosā un kontrastā.. nesakartotībā. Man šķiet dīvaini, ka, piemēram, jaunie ārsti saņem kasiera algu..
15.10.2017 01:16 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
cormeum, +++
15.10.2017 01:21 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Darya, tavs viedoklis ir no skatu punkta, ka tev principā neinteresē. Bet paskatītos, kā jau agrāk runājām, visas tās pašas briesmu lietas notiek tev apkārt. Un tās pašas labās lietas notiek arī šeit, pat teiktu, ka cilvēki labprātāk palīdz baisās situācijās, pat tik mazā valstī, ar tik mazām iespējam varbūt finansiāli. Tāpat nav objektīvi ņemt un tā pa tiešo salīdzināt. Un par valstu salīdzinājumu, mēs esam bijusī psrs sastāvdaļa, to ir jāņem vērā skatoties uz attīstību, to nevar atmest un skatīties uz valstīm, kurām šis posms nav bijis. Mēs vēl salīdzinoši nesen esam ES, kas arī tika panākts ar laiku. Tāpat nevar salīdzināt ar, piemēram, Vāciju, kas arī it kā cieta vēsturē, bet ir citi apmēri, cita atrašanās vieta un tomēr cits scenārijs. Un vēl paņemt un izcelt vienu faktoru, uz kā tālāk balstīt, cik viss slikti politiku, vispār ir nekorektuma galngals.
15.10.2017 01:27 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Luī, tas taču nav vienīgais informācijas avots. :D
15.10.2017 01:28 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Vēl interesants aspekts liekas tāds, ka mazā valstī jūt daudz niansētāk lietas, izbraucēji ietekmē, citi atbraucēji ietekmē arī atmosfēru. Man bieži vien skan komiski, kad cilvēki saka, ka aizbrauc uz laiku, pagaidīs, kad valsts attīstīsies un tad tomēr grib atgriezties, jo vēlas bērnus šeit, šajā vidē, drošībā, latviešu valodā - mājās. Un tad ir tādas pārdomas par to, kāpēc sagaida, ka visi citi izdarīs viņu vietā, lai tad bērniem būtu tā labāka nākotne. Jo vairāk ''svešo'' atceļo dažādu iemeslu dēļ, jo grūtāk. Arī visās nozākātajās vietās, kur krāpjas, strādā un darbojas kāds draugu draugs, visi mēs paši, kas vien šeit esam. Tad kāpēc ir tāda tendence ''gudri di*st, nav malku cirst'' jeb runā un runā, kā tik būtu jābūt, kā citiem viss būtu jādara, kā visi valdībā nelieši, kādas ielas un haoss Rīgā - bet nē, pirmais solis, kurš mums ir dots, ir tā iespēja doties uz Saeimas vēlēšanām, pašvaldību vēlēšanām, aptuveni puse valsts tā vietā guļ, ēd, sauļojas, kurn delfu komentāru sadaļā vai sociālos tīklos nošēro un ielaiko kādu bildi. Tā ir pirmā lieta, pirmā aktīvā darbība, kad iet un paņemt vēlamās partijas sarakstu, pirms tam pat izpētīt visus partijas dalībniekus, saprast, kuru izsvītrot un kuram plusu pielikt, bet nē, kur nu, tas jau par daudz prasīts. Tā vietā labāk iedi*rst diskusijās par kaut ko, tad dusmoties, ka man ko pārmet un ka vispār jau viss ir mēsls. Nu tad ko var vispār gribēt un turpināt sarunu, ja tiek uzmests mīkstais. Ir arī iespēja ar draugiem runāt, aicināt balsot, pat kopā sarunāt, nu aizlaižam vien nobalsot, tad patusējam vakarā, kaut kā ievilkt tos sakarīgos cilvēkus. Tad vēl aizbraucēju sāga, kura tik vemj un vemj, spīdot ar savu gudrību no tālienes. Es nesaku, ka nedrīkst izteikties, pasarg dies, man to tagad atbildēs, bet nu domāšanai kaut kā reālāk un plašāk jāstrādā. Tāpat par ziņu portāliem, tāpat par draugu stāstiem, tāpat par visu, nu tas nav granīta bluķī cirsts, kuram jādzied pakaļ un jāvaimanā, kā tad tā notiek. Problēma ir tā, ka elementāras lietas (kurām mums ir dota šī privilēģija) paši nevaram izdarīt, bet paskat, komentāru jūra un citi par citiem ''gudrāki'' un šaurāki.
15.10.2017 01:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits