kas notiks ar Latviju?

 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Vai kādreiz aizdomājaties par šo jautājumu? Mani tas nodarbina diezgan daudz. Populācija kļūst arvien mazāka, daudz zemes tiek atstāta novārtā, lielākā daļa reģionu nevis attīstās, bet pamazām grimst. Pagaidām Latvijai iet ciešami, bet ES ir devusi ļoti daudz naudas, kas drīz tomēr beigsies. Varbūt redzējāt re:Baltica jauno pētījumu - 2030. gadā katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs būs pensionārs. Valsts saraujas. Trūks ap 35 tūkstošiem darbinieku. Kādu redzat Latviju pēc gadiem 20, 50, 100?
09.10.2017 18:30 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Pabalsts nav vienīgā Latvijas problēma. Latvijā videjais aritmētiskais iedzīvotājs nevar atļauties dzīvot vārda tiešajā nozīmē. Un ja vēl divi bērni mājās, nevar ne tik. Visa sistēma Latvijā ir galīgā piii, vienīgais, kas ir, tā ir rupjmaize, saulrieti un dziesmu svētki. Pat nezini, vai pensija bus. Tai pat laikā UK pensionāri dzivo labāk kā musu vidējais aritmetiskais iedzīvotājs.
14.10.2017 22:23 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Jā, macaw, es arī pasmīnu, kad no dažiem rietumniekiem esmu dzirdējusi, ka bailes uz Aeiropu braukt, jo, kur nabadzība, tur apriori uz ielām ir nedroši, bet aeiropieši tāpat baidās par rietumiem, jo tak musulmaņi un narkotikas. Abās pusēs stereotipiski cilvēki.
14.10.2017 22:26 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Althea, tavā teiktajā ir būtiskas atšķirības, kas šobrīd pasaulē tomēr norisinās dažādi, tie nav stereotipi, par ko tik naski ierēc.
14.10.2017 22:27 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
vienīgais, kas ir, tā ir rupjmaize, saulrieti un dziesmu svētki

Rupji, lai neteiktu vairāk. Cerams esi laimīga citur (kaut gan, ja būtu, tad tāda inde no tevis negāztos laukā).
14.10.2017 22:32 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Pabalsts nav vienīgā Latvijas problēma.

Protams, Latvijā ir daudzas problēmas. :) Lietuvā arī, arī Igaunijā pāris ir, kaut arī tur viņi tikuši galā labāk. Te kāda izteicās, ka ir taču labi, ka varam braukt prom un dzīvot citur. Es arī to iespēju izmantoju uz kādu brīdi. Tāpat gudram cilvēkam nav problēmu aizbraukt un dabūt citas valsts pilsonību. Tavā gadījumā nekādu individuālu problēmu vispār neredzu. Bēdīgāk ir tad, ja cilvēks ir patriots un spiests braukt prom, jo tad tur varētu būt kāda sāpe.
Manas vēstures zināšanas nav izcilas, teikšu atklāti. Bet man ir 26 gadi, un neatkarīgai Latvijai apmēram tikpat. It kā nevienu izzagtu, izvarotu un izplosītu valsti, kura 26 gadu laikā būtu nonākusi līdz plaukumam un ziedam, kā precedentu nezinu. Āfrikā tur viņiem iet vēl trakāk. Citās bijušajās PSRS arī ir sliktāk, nekā mums te. Bet nu es piederu pie Dionīsa tipa cilvēkiem, kurš ar dzīves pieredzi ir ieguvis diezgan mierīgu skatījumu uz dzīvi. Ne jau nu mums te ir trakākie laiki, ko Latvija piedzīvojusi. Mēs vienkārši esam izlutināti. :)
14.10.2017 22:33 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Althea, tavā teiktajā ir būtiskas atšķirības, kas šobrīd pasaulē tomēr norisinās dažādi, tie nav stereotipi

Teroraktos ir miruši ļoti maz cilvēku, salīdzinot ar ikdienas slepkavību skaitu. Jā, man liekas muļķīgi atlikt uz 50 gadiem savas kājas speršanu Beļģijā, jo tur 2 reizes cieta daži desmiti cilvēku teroraktu dēļ.
14.10.2017 22:36 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Althea, es runāju par to, ka zagļi, slepkavas ir visur, es pat teiktu, ka vairāk ''rietumos'', ne šeit. Tāpat tfu tpfu teroraktu vēsturi arī vari aplūkot, tad apjaust, kur atrodas epicentrs - ne tāpēc kliedzu, ka nekur nebraucam, nekad, kas jūs traki, bet to, ka šie aspekti nav liekami vienā maisā, kā to izdarīji.
14.10.2017 22:39 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
It kā nevienu izzagtu, izvarotu un izplosītu valsti, kura 26 gadu laikā būtu nonākusi līdz plaukumam un ziedam, kā precedentu nezinu.

+
14.10.2017 22:41 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Negribas man atkal par šo tēmu kašķēties, taču tiešām, goda vārds, nesaprotu kāpēc tad, ja cilvēks (šajā gadījumā Shakti) izsaka savu viedokli, tas automātiski nozīmē indes izgāšanu. Kaut kad nesen LV ziņu portālos pavīdēja raksts, kurā tika nosaukti Latvijā dzīvojošie Kremļa troļļi, jo viņi atļāvušies izteikt negatīvu viedokli par Latvijā notiekošo. Tos, kuri atļaujas izteikt savu nepatiku par kādu konkrētu jautājumu, acumirklī sūta kravāt koferus un doties prom. Šeit cilvēks izskata savu subjektīvo viedokli, bet tiek apvainots par indes izgāšanu. Goda vārds, nesaprotu - par Latviju drīkst runāt tikai kā par nelaiķiem: vai nu tikai labu vai neko?
14.10.2017 22:44 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
macaw, mana doma bija tāda, ka svešais mums liekas biedējošāks nekā tas patiešām ir- daļa rietumnieku uzskata, ka te ir nu baigi augstais noziedzības līmenis un te nav uz ielām droši, jo austrumi tak ir nabadzīgi, tāpat daļai austrumeiropieši rietumi ir tie, kuros nav droši, lai gan nav tik traki.
14.10.2017 22:46 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Macaw, kas par indi vel.. negvelz muļķības. 101 Latvijas pozitivo lietu es tev te neuzskaitīšu :)
So.so, ir, protams, daudzās jo daudzās valstīs sliktāk kā Latvijā un neviens negaida plaukumu kā Singapūrā, es gaidu, kadvaldība sāks bīdīt lietas uz labo pusi, šo to jau dara, bet lielākoties tiek darītas tikai muļķības, tad cik ilgi to var ciest? Ja valdība censtos un tiešām uztrauktos par Latvijas nākotni, tad mans vedoklis nebūtu tik bezcerīgs. Bet necenšas jau un tas ir tas, kas mani visvairāk kaitina. Tas ir tapat kā ar vīru dzērāju, ja 20 reizes solīs atmest dzeršanu, bet tapat aiz stūra dzers un tavs piedavatais atbalsts ir vienaldzīgs un bezjēdzīgs, agri vai velu aiziesi. Bet ja redzesi, ka cenšas atmest un Tavu atbalstu novērtē, kopā tiksiet uz kājām.
14.10.2017 22:47 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Ir atšķirība, kā izsakās par kaut ko, zemiskums netiek cienīts nekur.
14.10.2017 22:48 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tā atbilde Darya tev, jo skaidri un gaiši tajā komentārā tika uzrakstīts - ''vienīgais, kas ir'', un trīs lietu uzskatījums.
14.10.2017 22:51 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Darya - nevajag visu uztvert tik emocionāli. :) Neviens neteica - Shakti, kā tu tā, pazūdi no šejienes! Es personīgi tikai izteicos, ka tas ir labi, ka cilvēks, kam Latvijā nepatīk dzīvot, to var nedarīt. Jo agrāk PSRS laikos tādu iespēju aizbraukt, kad gribas, nebija. Turklāt, ja padomājam reāli, kas tad ir tas, kas mūs tur pie kādas vietas? Parasti - tuvinieki, līdzcilvēki, kultūra, klimats būs faktoru augšgalā. Ja nekas no tā nav tuvs, tad nav ko mocīties, ir jāmeklē vieta, kur cilvēks jūtas labi, un to nevajadzētu nosodīt arī tad, ja cilvēks ieguvis izglītību par valsts naudu vai par to aknas saremontējis.
14.10.2017 22:52 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Macaw, nu piedod, ka neuzrakstīju pārējās lietas :D toties tas, ka Tu piekasies pie viena vārda un sauc mani par zemisku cilvēku, tavuprāt, ir ļoti okei? :) Man tiešām nav laika turpināt "vienīgais, kas ir" lietu uzskaitījumu. Parasti glītākam skanējumam apstajas pie tris vārdu uzskaitījumā. :D
14.10.2017 22:56 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Ja valdība censtos un tiešām uztrauktos par Latvijas nākotni, tad mans vedoklis nebūtu tik bezcerīgs. Bet necenšas jau un tas ir tas, kas mani visvairāk kaitina.

Latvijai nauda ir tik cik ir, un tā ir jāsadala pa visiem sektoriem- palielināt bērnu pabalstus līdz 100 euro katram varētu nozīmēt 0 medicīnas budžetā (piemēram). Tas, ka valdība dažus tūkstošus šur tur nošmauc, pa lielam Latvijas vidējam iedzīvotājam neko nemaina. Paši iedzīvotāji (DD un darba ņēmēji) ir tie, kas neiemaksā kopumā miljardus nodokļos, pašvaldību vadītāji iedzīvotājiem domāto naudu paņem savām vajadzībām. Ne valdība. Paskatamies paši uz sevi.
14.10.2017 22:58 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Shakti - valsti nevar salīdzināt ar vīru, kurš dzer. Jo vīrs ir no tevis autonoms objekts. Valsts esi tu. Ja tev nepatīk valdība, vēli citu, ja tev nepatīk, ka tavi līdzcilvēki ievēl tādu un tādu valdību, tad staigā, stāsti, informē viņus, ka viņiem būtu jāizdara cita izvēle. (Te bija tas piemērs par parakstu vākšanu agrākajās lappusēs, ļoti apsveicami.) Bet tas nebūs tik ātri, kā pamest vīru, tas viennozīmīgi. Izkārpīties no ekonomiskā sabrukuma ir mazākais, no tās morālās degradācijas, ko atstājuši PSRS laiki, no tā būs daudz grūtāk tikt vaļā. Es jau redzu, kā mani vecāki cīnās ar tām negatīvajām iezīmēm, ko viņos atstājis laiks, kurā uzauguši, un cik grūti tas ir. Tad pierēķini vēl cilvēkus, kuri neapzinās, ka viņos ir šīs īdētaja-visu par velti gribētāja-par blatu sarunātāja iezīmes... Tādā ziņā vēl mums pat paveicies, ka esam tik maz, jo divu miljonu domāšanu izmainīt ir ātrāk, nekā 3 miljardu, piemēram.
14.10.2017 23:00 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Neprasu naudu. Prasu godīgumu un vēlmi mainīt situāciju valstī. Sākot jau ar to, ka varētu nebāzt sev pilnas kabatas, kad tās naudas ir tik, cik ir. Un netērēt to tur, kur tas nav nepieciešams. Tas būtu labs iesākums un pietiekams, lai nopelnītu manu uzticību kaut nedaudz.
14.10.2017 23:02 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Un netērēt to tur, kur tas nav nepieciešams.

Redzi, bet pat šajā diskusijā viedokļi par to, kur nauda "tiešām nepieciešama" dalās. Tad kā lai 100 cilvēki Saeimā atrod kopsaucēju, kas apmierinātu 2 miljonus? :)
Es esmu par aizsardzību un veselības aprūpi kā primārajām sfērām. Jo, manuprāt, dzīvs, vesels un brīvs cilvēks pēc tam spēs sakārtot pārējās lietas. Citiem būs citas prioritātes, piem., atbalsts ģimenēm vai ceļi.
Tāpat es varu uzskatīt, ka var mierīgi samazināt ierēdniecību, bet nedrīkst slēgt lauku skolas. Kaimiņu Līzei būs cits viedoklis, un noteikti arī argumenti tam par labu.
Labi jau ir tas, ka mēs vispār par to domājam, ka sekojam līdzi. Es domāju, ka mums salīdzinoši itin nemaz nav tā sliktākā pilsoniskā līdzdalība, vienīgi bieži vien lielākām masām (spriežot pēc facebook postiem) absolūti trūkst izpratnes par procesiem. Tas tā bēdīgi. Žurnālistikas kultūra arī jāceļ.
14.10.2017 23:09 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Shakti, taču saproti, ka ''vienīgais, kas ir'' tā arī tiek uztverts kā vienīgais. Ne tā, ka vispār jau daudz kas, bet minu trīs lietas, bet tā, ka vairāk nekā nav - to nozīmē vienīgais, kas te ir.
14.10.2017 23:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits