kas notiks ar Latviju?

 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Vai kādreiz aizdomājaties par šo jautājumu? Mani tas nodarbina diezgan daudz. Populācija kļūst arvien mazāka, daudz zemes tiek atstāta novārtā, lielākā daļa reģionu nevis attīstās, bet pamazām grimst. Pagaidām Latvijai iet ciešami, bet ES ir devusi ļoti daudz naudas, kas drīz tomēr beigsies. Varbūt redzējāt re:Baltica jauno pētījumu - 2030. gadā katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs būs pensionārs. Valsts saraujas. Trūks ap 35 tūkstošiem darbinieku. Kādu redzat Latviju pēc gadiem 20, 50, 100?
09.10.2017 18:30 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Nu jā par OCTAM man gan pazeminājās BM klases, bet vēl septembrī pirku par 50 uz 3 mēnešiem, tagad decembrī gan jau būs visi 70. Un tie servisi, kas piestāda apdrošinātājiem rēķinus, nu viņi jau uzliek pamatīgu uzcenojumu, jo no apdrošinātājiem var noslaukt. Darba mašīnai Kasko bija jāmaina priekšējais bampers un vien lukturis , un serviss no apdrošinātājiem paprasīja 1400 (auto parasta Škoda ne BMW):-), nu kaut kā liekas baigi daudz. Tas arī ir viens no iemesliem kāpēc OCTAS un KASKO pieaug.
13.10.2017 11:21 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
TB viņai nav bijis neviens iemesls izteikts.
Nu un? Tev grūti saprast frāzi vēl viens iemesls?
13.10.2017 13:52 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Kādas 2/3 komentāru šajā tēmā ir kā 1:1 ar kaut kādu Krievijas propogandas TV kanālu, kas par visām varītēm cenšas pierādīt, ka LV pati par sevi failed state, kur viss ir slikti un būs vēl sliktāk. Patiesībā mēs paši savu pasaules redzējumu veidojam. Proti, ja uzliekam sev tādu mentālo uzstādījumu visu redzēt sliktā gaismā un ikdienā to vien darām, kā meklējam pierādījumus šai savai pārliecībai, tad, protams, ka tos atradīsim. Tajā pašā laikā var pamēģināt domāt otrā virzienā -mēģināt saskatīt visapkārt jaunas iespējas un tas nostrādās tieši tāpat.
14.10.2017 19:43 |
 
Reitings 51
Reģ: 05.05.2017
Man šķiet,ka viss ir Augstāku spēku rokās.Viss notiks tā,kā ir nolikts.Katrs būs savā vietā.
14.10.2017 19:55 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
culvek kada pensija? Es uz tadu pat neceru, reali penaktos pec aptueni 2 it gadiem, bet gan jau tad bus visi 75 gadi...neslimoju, un NVA neeesmu gadiem.... pabalstus ar nekadus nevajag no sis valsts.
Nu pieņemsim, ka Tev taisnība. Par 99%. A kas notiks, ja tomēr realizēsies tas atlikušais 1% un Tu tomēr nodzīvosi līdz pensijai, strādāt veselība vairs neatļaus, bet pensijas vietā pienāksies kaut kāds nabadzības pabalsts ~100 EUR apmērā, jo tu taču visu mūžu būsi gudri dzīvojusi, izvairoties no nodokļu maksāšanas? Sēdēsi stacijas tunelī?
Darba mums un azzinam ar pat ja velies iet prom nedd vienosanos, lai noturetu cilvekus. Ji ne jau visi var atlauties gaiit NVA pabalstu 3 menesus ja iet pec pasa velesanas...
Ja Tu pati gribi iet prom no darba, tad darba devējs to atbilstoši noformē. Cita lieta, ka Tu vēlies no sociālā budžeta naudiņu, kas Tev nepienākas, bet tad, kad tas neizdodas, par negodīgiem sauc citus...
14.10.2017 20:18 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Kādas 2/3 komentāru šajā tēmā ir kā 1:1 ar kaut kādu Krievijas propogandas TV kanālu, kas par visām varītēm cenšas pierādīt, ka LV pati par sevi failed state, kur viss ir slikti un būs vēl sliktāk. Patiesībā mēs paši savu pasaules redzējumu veidojam. Proti, ja uzliekam sev tādu mentālo uzstādījumu visu redzēt sliktā gaismā un ikdienā to vien darām, kā meklējam pierādījumus šai savai pārliecībai, tad, protams, ka tos atradīsim. Tajā pašā laikā var pamēģināt domāt otrā virzienā -mēģināt saskatīt visapkārt jaunas iespējas un tas nostrādās tieši tāpat.

Ļoti piekrītu šim komentāram. Es varu runāt no citas puses - kā viens no tiem aizbraucējiem, kas ir atgriezies un to nenožēlo. Mans darba devējs šobrīd izteikti zaudē darbiniekus, kuru alga ir virs 1000. Tie nav veikalu pārdevēji. Jā, jo arī profesionāļu trūkst.
Ar PSRS domāšanu, ka tev pienākas ēst tikai tāpēc, ka piedzimi, būs grūti mūsdienās - ne tikai LV, bet arī ārvalstīs. Savukārt, ja dzīvo, gada laikā attīstot vismaz 2 prasmes, un iet pasaulē ar puslīdz jēdzīgu attieksmi, tad man grūti iedomāties, kā cilvēks var neuzkārpīties līdz darbam ar daudz maz sakarīgu algu + veselības apdrošināšanu. Un, domāju, ka veikalu tīkliem kā darba devējiem nāksies situācijai piemēroties - vai nu taisīt visur pašapkalpošanās kases vai pārdevējiem maksāt vairāk. Ēdināšanas sfērā tāpat. Gadus atpakaļ Hesītis pacēla algas, Maķītim vairs nebija ko ņemt darbā, arī nācās pacelt. Tāpat, cik zinu, Statoilā nav minimālā. Maximas šobrīd vēl tur, ņemot darbā tantes gandrīz bez valsts valodas zināšanām, bet arī tas jau drīz vairs neies cauri.
Bet vispār latvieši saruks ne dēļ aizbraucējiem, bet dēļ mazās dzimstības. Un tāpat būs visā Eiropā. Vispār Vecā Eiropa jau tagad ir tiešām veca.
14.10.2017 20:33 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Aizmirsu piebilst, ka savā sūkstīšanās fetišā mēs nenovērtējam to labumu, ko dod šī būšana Eiropas pašā stūrītī. Cik es esmu priecīga, ka varu aiziet uz tirgu un sapirkt reālu, īstu ēdienu. Ka veikalā mums vēl ir Lāču un Ķelmēnu maize. Ka man nav jāēd tikai un vienīgi objekti, kuri ir nez cik reizes izgājuši caur nez cik pārstrādes mašīnām, kā tas bija UK. Ka mums ir meži, ka mums ir kur aizbraukt pabaudīt īstu dabu, nevis ģeometriski precīzi novilktus laukus. Ka mums puse perimetra ir jūras robeža? Cik Eiropas valstīm tā ir? Jūs zinājāt, ka angļi jūrā nepeldas? Ka, ja jūs vasarā tur aizbrauksiet pagulēt pie jūras smiltiņās un nopeldēties, uz jums skatīsies kā uz dīvainiem plebejiem? Bet tikai atgriezies cilvēks var pa īstam novērtēt to īstumu, kas mums te ir. Cilvēku skaits, lai nu ir kāds ir - pavisam jau latvieši neizzudīs vēl ilgi. Bet to īstumu es ceru, ka mēs ar zobiem nosargāsim.
14.10.2017 20:40 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Skaisti runāt jau var, bet ar pliku jūru bērnus nepabarosi un rēķinus nenomaksāsi. Ir savi plusi Latvijai, katrai valstij tie ir savi, bet problēmu ir daudz vairāk kā plusu, mani personīgi laimīgu dara skaidrība par nākotni. Latvijā tu nezini, kas būs, kad būs un kāda būs nākotnē taviem berniem, jo visa Latvija ir uz jautājuma zīmes. Tas pozitīvais skaits uz dzīvi arī nāk no harminijas visapkārt. Nemāku es dzivot uz kraha līnijas un priecaties, ka toties jūra blakus. Viena lieta gan palīdz - neintereseties par politiku. Ja neapzinies realo situaciju, tad var staigat priecīgi pa dzīvi un domāt, ka viss ir super :)
14.10.2017 20:58 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Shakti, es galīgi nedomāju, ka meitenes to tā bija pasniegušas. Un Latvija nav uz jautājuma zīmes.
14.10.2017 21:22 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tajā pašā laikā Latvijā es droši jūtos, izejot uz ielas, ko nevaru teikt par citām Rietumu valstīm, kur it kā dzīves līmenis augstāks, bet tajā pašā laikā Tev vairāk jādomā par savu, savu bērnu drošību.
14.10.2017 21:55 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Cik es esmu priecīga, ka varu aiziet uz tirgu un sapirkt reālu, īstu ēdienu. Ka veikalā mums vēl ir Lāču un Ķelmēnu maize. Ka man nav jāēd tikai un vienīgi objekti, kuri ir nez cik reizes izgājuši caur nez cik pārstrādes mašīnām, kā tas bija UK... Ka, ja jūs vasarā tur aizbrauksiet pagulēt pie jūras smiltiņās un nopeldēties, uz jums skatīsies kā uz dīvainiem plebejiem?

Gan UK, gan citās valstīs esmu redzējusi tādus pašus tirgus kā Latvijā.
Esmu bijusi ierastās latviešu migrantu zemju pārpildītās pludmalēs, kur vietējie gan peldas, gan sauļojas, gan sērfo.
Nu, ārzemēs mežā lasot sēnes var dabūt sodu, tas gan laikam vienīgais...
14.10.2017 21:57 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
ar pliku jūru bērnus nepabarosi un rēķinus nenomaksāsi

Kā jau te v35 izteicās, ja bērnu pabalsts ir tik vitāli svarīgs, tad viņi nav jārada. Arī ārzemēs nav tā, ka saņem bērna pabalstu un vari dzīvot zaļi, un tie, kas paļaujas uz bērna pabalstu, tāpat skaitās mazturīgo/nabadzīgo ģimeņu skaitā. Protams, pabalstam būtu jābūt lielākam, bet pozicionēt to kā SAVA bērna izdzīvošanas pamatu ir mazliet infantīli.
mani personīgi laimīgu dara skaidrība par nākotni. Latvijā tu nezini, kas būs, kad būs un kāda būs nākotnē taviem berniem, jo visa Latvija ir uz jautājuma zīmes.

Zaķukiņ, visa pasaule ir uz jautājuma zīmes, ja mēs uz to tā skatamies. :) Mēs pat nezinām, cik reizes jau ir gandrīz gaisā uzgājusi kāda kodolraķete, cik reizes gandrīz nospiesta WW3 izšķiroša podziņa. Tāds laikmets, temps jau nu nemazināsies. Valstij nav pienākums nodrošināt tavu nākotni vai tavu bērnu nākotni, ja runājam par labklājību. Tas ir TAVS pienākums. Tāpat kā TAVS pienākums ir censties nodrošināt tās valsts, kuras pilsone esi, nākotni. Un tu vari kļūt par pilsoni citā valstī, bet tur arī tas būs tavs pienākums, diemžēl.
14.10.2017 21:57 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Tajā pašā laikā Latvijā es droši jūtos, izejot uz ielas, ko nevaru teikt par citām Rietumu valstīm, kur it kā dzīves līmenis augstāks, bet tajā pašā laikā Tev vairāk jādomā par savu, savu bērnu drošību.

Kamēr rietumnieki tieši tikpat stereotipiski baidās savu kāju spert austrumeiropā, jo baidās par drošību. Ne teroristiem gan, bet no vietējiem kabatzagļiem, slepkavām u.tml ;)
14.10.2017 21:59 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Gan UK, gan citās valstīs esmu redzējusi tādus pašus tirgus kā Latvijā.

UK maz ticams. Tur ar tādu mājražojumu izplatīšanu, pie kādas mēs esam pieraduši, - kabacis no omes dobes un paškūpinātas zivis reti kur nodarbojas. Nezinu, pat vai drīkst.
Par pludmalēm tad atvainojos - esam bijušas dažādās pludmalēs. :)
14.10.2017 22:00 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Valstij nav pienākums nodrošināt tavu nākotni vai tavu bērnu nākotni, ja runājam par labklājību. Tas ir TAVS pienākums. Tāpat kā TAVS pienākums ir censties nodrošināt tās valsts, kuras pilsone esi, nākotni.

Valsts pienākums ir veidot vidi, kas balstīta drošībā un uzticībā, un tendēta uz sabiedrības saliedētību un kooperēšanos. Ja nav šī pamata, es personīgi spēju saprast cilvēkus, kuri sistēmai netic un nepaļaujas. :-( Tā, protams, nav tikai Latvijas problēma, bet latviešiem, diemžēl, daudzās sfērās piemit arī "iemācītā bezpalīdzīga", kas, savukārt, sekmē negodīgas politikas attīstību. :-|
14.10.2017 22:07 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Labi, esmu dzīvojusi Anglijā tikai Northhampton, bet tur cauru gadu ir diezgan liels fermeru un mājražotāju tirgus pašā pilsētas centra skvērā, bet, nu, pa šiem diviem gadiem varbūt kaut kāds aizliegums valstī ir radies, ka vairs tā darīt nedrīkst, bet neredzu tam pamatu. Francijā un Nīderlandē tieši tāpat, vismaz pilsētās, kurās esmu bijusi.
14.10.2017 22:08 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Un iegūglējot par farmer's market, izrādās, ka tie nepavisam nav tikai manis aprobežotajās zināšanās par Northamptom.
Atvainojos, bet dažreiz nevaru noturēties par ārzemēs padzīvojošo izplatīto dezinformāciju, gan no sērijas, ka ''Anglijā VISS ir lētāk'', gan, ka ''ārzemēs viss tik slikti un tikai Latvijā ir tas un tas''
(s)
14.10.2017 22:19 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Valsts pienākums ir veidot vidi, kas balstīta drošībā un uzticībā, un tendēta uz sabiedrības saliedētību un kooperēšanos.

Nu ja. Un valsts esi tu, ja tu piedalīsies uzticamas, saliedētas un uz sadarbību tendētas valsts veidošanā, tad tāda tā arī būs. Ja nē - nē. Ar valsts politiku tam redzu mazu sakaru. :)
Valsts kā institūcijas pienākums ir radīt drošību, ko tā arī, manuprāt, cik nu veiksmīgi mūsdienās iespējams, arī dara. Tāpēc arī ņerkstēšanu par militārās tehnikas iegādi vispār nespēju uztvert kā adekvātu.
14.10.2017 22:19 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Kamēr rietumnieki tieši tikpat stereotipiski baidās savu kāju spert austrumeiropā, jo baidās par drošību. Ne teroristiem gan, bet no vietējiem kabatzagļiem, slepkavām u.tml

Proootams, zagļu un slepkavu citur nav. :D
14.10.2017 22:21 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Althea - piedod, lūdzu, ka es tevī izraisīju tādu sašutumu. Es esmu bijusi Northamptonā caurbraucot, tā ir hipijiska pilsētiņa, tāpēc arī saprotu, ka tirdziņu kultūra tur vispār varētu būt attīstītāka. Iespējams, neesmu apmeklējusi nevienu fermeru tirgu savā pilsētā, jo vienkārši neticu, ka tur kāds tiešām kaut ko audzē mājās, nevis tehnoloģiski attīstītās liela produkta apjoma fermās. :)
14.10.2017 22:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits