kas notiks ar Latviju?

 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Vai kādreiz aizdomājaties par šo jautājumu? Mani tas nodarbina diezgan daudz. Populācija kļūst arvien mazāka, daudz zemes tiek atstāta novārtā, lielākā daļa reģionu nevis attīstās, bet pamazām grimst. Pagaidām Latvijai iet ciešami, bet ES ir devusi ļoti daudz naudas, kas drīz tomēr beigsies. Varbūt redzējāt re:Baltica jauno pētījumu - 2030. gadā katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs būs pensionārs. Valsts saraujas. Trūks ap 35 tūkstošiem darbinieku. Kādu redzat Latviju pēc gadiem 20, 50, 100?
09.10.2017 18:30 |
 
Reitings 198
Reģ: 02.11.2015
Daenerys1
tā ir tāda 90-tajos dzimušo "slimība"

+1
Šķita, ka man vienīgajai bija tādas aizdomas :-D
12.10.2017 08:42 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Latvijā var normāli dzīvot, strādāt un veidot ģimeni. Un ne tikai Rīgā. Piemēru ir diezgan daudz.
Ir cilvēku daļa kas ar visām grūtībām, zemajām algām un augstajiem nodokļiem tiks galā un spēs te normāli dzīvot
Un ir daļa cilvēku kas čīkstēs un žēlosies cik viss ir slikti un slikti. Protams kaut kur vienmēr būs vieglāk un labāk.
Vaimanātāji un gaudotāji būs vienmēr, pat ja ekonomika uzlabosies, kādam viemēr būs kaut kas slikti.
Latvija ies savu ceļu ar vai bez čīkstētājiem.
12.10.2017 08:44 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
Var normāli dzīvot.. daudzās jo daudzās valstīs var labi dzīvot :D valsts necenšas tautas labā, kāpēc gan man būtu jācenšas valsts labā? Vai tad to novērtēs? Nedomāju vis :)
12.10.2017 09:58 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Sākšu piekrist laikam 6617, jaunieši nemaz negrib mācīties eksaktās zinātnes un tur ar budžetu nav nekāda sakara. Liela daļa tāpat ņem studiju kredītu un mācās ekonomistos un juristos.
Un arī maģistra grāds ķīmijā negarantē nekādu milzu algu, tajā pašā Grindeksā ir smieklīgas algas.
12.10.2017 13:15 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pēc četriem gadiem – 2021.gadā – Latvijā būs ap 10 000 lieku humanitāro un sociālo zinātņu speciālistu, bet trūks ap 16 000 speciālistu ar augstāko izglītību matemātikas un inženierzinātnēs un 30 000 darbinieku ar arodizglītību. Arodskolās, kur pēdējos gados ieguldīts daudz ES naudas, un skolēnu skaits lēnām aug.
un izcelu....
30 000 darbinieku ar arodizglītību. Arodskolās, kur pēdējos gados ieguldīts daudz ES naudas, un skolēnu skaits lēnām aug.
12.10.2017 13:28 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Var normāli dzīvot.. daudzās jo daudzās valstīs var labi dzīvot valsts necenšas tautas labā, kāpēc gan man būtu jācenšas valsts labā? Vai tad to novērtēs? Nedomāju vis.
Vai kādam īpaši Tev būtu jāpasaka paldies par to, ka nodoklīšus maksā? Tu taču sevis dēļ to dari nevis, lai kāds teiktu paldies. Šī ir mūsu valsts problēma - mēs nespējam strādāt komandā, esam pārākie individuālisti un katrā sīkumā cenšamies saskatīt savu labumu. Mēs neprotam nospraust mērķi un pacietīgi soli pa solim to sasniegt. Ja rezultāts nebūs tūlītējs, pat pirkstiņu nepacels, jo kāda gan jēga, ne tā? Mēs protam tikai nosodīt valdību, kuru paši esam ievēlējuši, tēlot cietējus, bet paradoksāli, ka jūs neesat ne par matu godīgāki, taisnīgāki, kompetentāki par viņiem. Tāda ir mūsu valsts iedzīvotāju nokrāsa - esam gļēvi, divkosīgi un uzskatām, ka kāds mums kaut ko ir parādā. Sēžam savās mājās un vaimanājam, bet kad kaut kas ir jādara, tad atskan ai, es nē vai aj, tam nav jēgas.

Pabalsti esot smieklīgi. Nereti es dzirdu milzu sašutumu par ģimenes pabalstu. Divgadnieka mamma, nabadzīga sieviete ar putām uz lūpām raksta Facebook savu bēdu stāstu kā valsts attiecas pret ģimenēm. Par 11 eiro neko nevarot nopirkt. Bet pirms spraudās uz daikta, nepalasīja informāciju par to, kāds ir valsts atbalsts. Atkal - valsts vainīga, pati it nemaz.

Vīrietis, kas lielāko daļu algas saņem aploksnē, saslimst. Slimibas pabalsts smieklīgs un kurš ir vainīgs - atkal valsts. Tā nu cilvēks novārdzis dodas strādāt, jo kaut kā taču gali jāsavelk kopā. Un tur atkal parādās manis iepriekš minētais ja rezultāts nebūs tūlītējs, pat pirkstiņu nepacels.

Mēs nespējam patāvēt par sevi, nospraust robežas un noteikumus, bet pazemīgi strādājam vietās, kuriem ar likuma ievērošanu ir maz sakara. Arodbiedrības šeit nav cieņā un atkal - latvieši nepastāv par savu, bet padodas darba devēja spiedienam, jo tas līdz ar biedrības esamību izjūt draudus.
12.10.2017 13:55 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
Sanāk, ka nedrīkst laist bērnu pasaulē, ja esi sašutis par 11€ pabalstu! Nav ko dzemdēt, ja kaut kas neapmierina? :D valsts interesēs ir darīt visu, lai dzimstība palielinātos. Un 11€ ir smiekliga nauda zinot kādas ir cenas Latvijā, Augstākas kā daudzās citās Eiropas valstīs, kurās pabalsts ir cilvēcīgāks.
Bet sanāk, ja Tevi neapmierina 11€, nedzemdē. :D te jau arī ir tā latvieša dīvainā domāšana..
12.10.2017 14:44 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
ka redz kā vecāki-padomju produkti šļūc cauri savās darba vietās īpaši neiespringstot

Kas par murgiem. :D To vēl varētu skaidrot ar digitālo ēru, kad visur mājās, skolās, veikalos, mašīnās piespied vienu pogu un viss notiek, pārslidini pirkstu pār ekrānu, viss notiek - domāšana ir mainījusies, veids, kā uztver pasauli ir stipri citādāks mūsdienās.
Sākšu piekrist laikam 6617, jaunieši nemaz negrib mācīties eksaktās zinātnes un tur ar budžetu nav nekāda sakara. Liela daļa tāpat ņem studiju kredītu un mācās ekonomistos un juristos.

+
Dionysus domai, ka nekur nav labi, nopelnīs 2tk, nebūs labi, čīkstēšana nebeidzas nekad un visi viens par otru gudrāki, cits par citu labāk zina, kā jādara, bet tās ir vienkārši teorijas, jo cilvēkiem patīk runāt.
12.10.2017 14:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ka redz kā vecāki-padomju produkti šļūc cauri savās darba vietās īpaši neiespringstot
es jau so ar faktirm atspekoju. Ne velti tiesi jauniesu nereti nevelas nemt darab, jo pilnigi bezatbildigi , pofiga un neiespringst, kave darb regulari, daudz slimibas lapu, un tiesi cilveki kam virs 30it un ari tadi kam virs 60 it izdara savu darbu un ari ta slinkakolega vietaa...j ir ieaudzinata atbildiba !
12.10.2017 14:59 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
To vēl varētu skaidrot ar digitālo ēru
diemzel ari jaunie na vien nestrada IT joma ir bremzes....te tak cosmo var labii redzet ne linkus aktivus mak ielikt, pat studiju anketam , ne google info sameklet neko nemak, un tiesi jauniesi....
12.10.2017 15:01 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Es ne tik daudz par tehniskām prasmēm, kas te parādās, bet vairāk par to domāšanas veidu un piegājienu. Ar roku var nerakstīt, kafiju pats vari netaisīt, numuri nav jāatceras, pamācības pamācību galā pilns, pašam nekas nav ikdienā jāizdomā, informācija peld apkārt utt. - tīri no tā.
12.10.2017 15:07 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Bet nu ne jau tas, ka vecāki šļūc cauri visur. :D
12.10.2017 15:09 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es ne tik daudz par tehniskām prasmēm, kas te parādās, bet vairāk par to domāšanas veidu un piegājienu. Ar roku var nerakstīt, kafiju pats vari netaisīt, numuri nav jāatceras, pamācības pamācību galā pilns, pašam nekas nav ikdienā jāizdomā, informācija peld apkārt utt. - tīri no tā.
oj bedz te tak cosmo var r edzet gadzetus un vsu citu tiesi jauniesi nemak lietoot un pat izsargaties nemak 21 gadsimta, vel zile un arstejas pie tantukiem... tiesi vairak jauniesi ir tik stulbi.... diemzel:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
12.10.2017 15:11 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Diezgan bēdīga tā situācija.
Ir vai nu nabadzīgi cilvēki, vai arī turīgi, šķiet tāda vidējā slāņa cilvēki LV paliek arvien mazāk.
Pat negribu iedziļināties..
12.10.2017 15:23 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
un no jauna gada bus traka, cel benzinam nodokli, tas nozime ka cenas celsies visam!
12.10.2017 15:25 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Sanāk, ka nedrīkst laist bērnu pasaulē, ja esi sašutis par 11€ pabalstu! Nav ko dzemdēt, ja kaut kas neapmierina? valsts interesēs ir darīt visu, lai dzimstība palielinātos. Un 11€ ir smiekliga nauda zinot kādas ir cenas Latvijā, Augstākas kā daudzās citās Eiropas valstīs, kurās pabalsts ir cilvēcīgāks. Bet sanāk, ja Tevi neapmierina 11€, nedzemdē. te jau arī ir tā latvieša dīvainā domāšana..
Kas ir ar jums cilvēkiem, kas pieiet komentāriem emocionāli un uzbur vārdus, kurus vispār neesmu lietojusi? Padomā no loģiskā viedokļa - ja cilvēks kaut ko nevar atļauties, tad tas nav jāiegādājas. Tāpat ir ar bērniem - ja nespēsi uzturēt, netaisi, bet tur jau saknē ir skaidrs, ka cilvēks radis pie savām problēmām vainot citus. Ja redzi, ka valsts pabalsts ir 11 eiro, tad ir divas iespējas - neradi bērnu vai nesūdzies. Valsts Tevi nevar piespiest radīt bērnus, tā ir tikai un vienīgi tava izvēle. Un es brīnos, ka cilvēki nespēj sagremot tik elementāras lietas un uzņemties atbildību par savām darbībām.
12.10.2017 17:45 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Un protams, ienāca prātā vēl viena dīvainība, kuru citi piekopj. Citi saka, ka valstij vajag palielināt dzimstību un tas bez maz vai ir arguments, kāpēc konkrēts cilvēks rada bērnu vai vismāz tā apgalvo, bet kad lieta nonāk līdz nodokļiem, tad valsts ir slikta un tās labā nav vērts neko darīt.
12.10.2017 18:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits