Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kompleksi un attiecības

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Sveikas, dāmas!
Uznāca melnie. Pēdējā laikā arvien izteiktāk jūtu, kā manu dzīvi vada kompleksi. Ja darbā tie klusi sēž stūrītī un gaida savu kārtu, tad mājās un attiecībās, tie kārtīgi plosās. Nu kā lai tiek ar tiem galā? Tas taču ietekmē visu - augot nepašpārliecībai par sevi, aug nepārliecība par attiecībām ar citiem. Ja problēmas nav, tad tā tiks atrasta. Nu jau esmu tik tālu, ka esmu greizsirdīga uz vecu fotogrāfiju pie sienas. Gribas rakties, meklēt problēmas, salīdzināties un paslēpties sevī. Otru gribas kasīt, jo pašai niez. Ir skaidrs viens - pie laba gala šāda uzvedība un domas neved. Bet kā pārstāt? Kā "mājas apstākļos" tikt ar sevi galā? Saņemties, iztaisnot muguru un savilkt seju īstā smaidā? Ja turpat danco vesels kompleksu pulciņš, kurš skaļi kliedz, ka tam zem segas blakus esošajam Tu nemaz tā neinteresē?
Pie psihologa iet kaut kā negribas, jo - kuram tad kompleksu nav? Citam lielāki, citam mazāki, bet atrodas visiem. Kā citi tiek galā? Kā jūs?
09.10.2017 17:12 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Ja liekas, ka kompleksi reāli traucē dzīvot un sāk bojāt attiecības ar apkārtējiem - psihoterapeita vai psihologa apmeklējums nemaz nav tā sliktākā ideja. Mājas apstākļos - var palasīt kādu pašpalīdzības grāmatu, sākt nodarboties ar kādu jaunu hobiju, sākt apmeklēt sporta zāli vai deju nodarbības - fiziskas aktivitātes ļoti palīdz. Rekomendēju arī pamēģināt meditāciju - guided meditation, piemēram, ar Headspace aplikācijas palīdzību, ir baigi laba lieta.
09.10.2017 17:23 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Neņemos apgalvot (pasarg Dievs), ka visiem šādi jāārstējas no kompleksiem, bet manējie pazuda pēc bērna piedzimšanas. Vai nu pasaules uztvere mainījās, vai arī vairs nebija brīva laika izdomāt / radīt problēmas. Bet man pēc bērna tiešām parādījās kaut kāda krietni lielāka pašpārliecinātība. Un galvenais, ka visās jomās- attiecībās, darbā, sadzīvē, sportā :D Sāku skaistāk ģērbties, labāk izskatīties, labāk justies. Nez, bērns manā dzīvē radīja pārmaiņu vilni daudzās jomās, arī tajās, ar kurām bērns nekādīgi pa tiešo nav saistīts (piem.darbs).
09.10.2017 17:26 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Ir iespēja, ka tie ir tavi kompleksi, bet vēl ir viena iespēja, ka tu domā saprātīgi un tiešām viņam neinteresē. Jāizvērtē situācija kopumā pirms sākt vainot sevi. Piemēram, man ir bijušas attiecības, kur es biju slimīgi greizsirdīga un tādas, kur tikai veselīga, neliela greizsirdība ir, jo atšķirās vīriešu uzvedība un attieksme. Un tad, kad ilgstoši tev attiecībās liek justies zemākai, tad arī tas sāk pārnesties uz citām dzīves jomām.
09.10.2017 17:30 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Mana pieredze... Ja turēsi kaut ko sevī - agri vai vēlu uzsprāgsi. Pie tam visnepiemērotākā laikā un visneparedzamākos apjomos... Es savu otro pusi bieži vien izmantoju kā psihologu. Runājam par visu - par saviem kompleksiem, pārdzīvojumiem, nedienām, trauksmēm u.tml. Ja esmu greizsirdīga, tad esmu, un runājam par to tik ilgi, kamēr mani "atlaiž". Es gan neesmu no greizsirdīgajām vispār, bet nu ir bijuši daži momenti dzīvē. (t) Uzsvars šeit uz to, ka tā ir saruna, ne histērija, pārmetumi vai monologs, bet abpusēja konstruktīva saruna, kur tiek pateikts viss bez aplinkiem, godīgi. Kamēr sevi neiztukšosi - vieglāk nepaliks. Tad nu runā par tēmu tik ilgi, kamēr sajūti šo klikšķi, ka tev nu ir miers. Arī par saviem kompleksies var runāt ar savu otru pusi. Mans vīrs vienmēr mani nomierina un atrod veidus kā manu nedrošību un kompleksus izcelt pozitīvā gaismā. Piemēram, mani neapmierina manas kājas. Mans vīrs tās gatavs skūpstīt un slavēt, jo man ir divas veselas stipras kājas (piemērs nav īsts). Nu kaut kā tā... Protams, atkarīgs daudz no tā vai tu spēj runāt atklāti un vai tavs partneris spēj būt ne tikai labs klausītājs, bet arī ar dabisku intuīciju un psihologa apveltītu talantu (labā ziņa, ka tas nav retums). ;-)
09.10.2017 17:32 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Piekrītu arī Gangsteram - citreiz dzīvē par daudz brīva laika vai rutīnas, un tad galvā tarakāni sāk rīkot ballīti...:-P
Un piekrītu petunijayyy - iespējams tu intuitīvi jūti, ka tavs partneris nav īstais.
09.10.2017 17:36 |
 
Reitings 6
Reģ: 25.07.2017
Sveika!
Pirms kāda laika mani mocīja pilnīgi tas pats! Brīdi pat apsvēru domu pamest visu, braukt tālu prom, aizbēgt no visiem. Tici vai nē, bet, izlasot "Seko savai sirdsbalsij" tās visas sliktās domas pilnībā pazuda. Ļoti laba domu graudu grāmata par dzīvi. Iesaku izlasīt, varbūt palīdzēs! Protams, velti vairāk laika sev, lai izprastu sevi un palutinātu. Arī tas varētu palīdzēt:)
Lai veicas!
09.10.2017 17:59 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
Kad sākās attiecības ar draugu,arī neko neteicu par saviem kompleksiem un problēmām ar mammu.Bet viņš tikt un tā to pamanīja un burtiski sāka izjautāt kas pie vainas(t)Un tagad kā Neons izmantoju savējo kā psihiatru:-D
09.10.2017 18:02 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Jāpiekrīt iepriekš paustajām domām. Man kompleksošana pārgāja līdz ar pirmajām veselīgajām attiecībām, bērnu nevajadzēja :-D Ar tām psihošanām un scēnošanām, manuprāt, tomēr ir tā, ka vairumā gadījumu no zila gaisa tās nerodas, bet gan tad, kad kaut kas nav kārtībā un tu to jūti, pat ja nevari īsti noformulēt. Esmu bijusi gan labās, gan sliktās attiecībās, un tās labās manā pieredzē ir tās, kurās ir mierīgi un droši, nav jābaidās un jātrako. Vispār labs attiecību "tests" ir Neona komentārā aprakstītā saruna - ja ar partneri tāda vispār iespējama (bez savstarpējas apvainošanās, drāmas taisīšanas, paštaisnuma lēkmēm, ietiepšanās un nerunāšanas), tad es teiktu, ka attiecības ir veselīgas. Citādi - diez vai.
09.10.2017 18:07 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Ir bijis līdzīgi. Bet tāpēc, ka par konkrētām situācijām nerunāju uzreiz un kādam nelielam atgadījumam ļāvu sevī augt, analizēju līdz kamoliņš bija uzaudzis un kādā brīdī uzsprāgu. Piekrīti par to runāšanu. Vajag runāt un stāstīt un prasīt un klausīties līdz riebumam, kāmēr tiec skaidrībā. Ne vienmēr jau tie kompleksi un greizsirdība ir nepamatota. Otrai pusei tas var neko nenozīmēt, muļķga frāze vai joks, bet otram iesēsties galvā un nelikt mieru. Galvenais izrunāt un saprast kas un kā ir domāts. Vai tā kā uztver galvā, vai nebūt ne tā. Svarīgi jau lai otrs prot paskaidrot, un uzklausīt, nevis - tu ko? Tā nav! Punkts.
09.10.2017 19:06 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Piekrītot visam iepriekšminētajam un mazliet papildinot par sarunām un komunikāciju ar partneri kā tādu. :)
.
Manuprāt, otrajai pusītei jau nu noteikti vajag būt tai, ar kuru visvieglāk, visraitāk un visdabiskāk risinās sarunas un tajā apspriestie jautājumi. :) Pat tad, ja netiek pateikts neviens vārds (kas ir intimitātes augstākā pilotāža). ;) Un viņa klātbūtnē noteikti jūtas vislabāk, visērtāk un vispatīkamāk esot kails i dvēseliski, i miesiski par jebkuru cilvēku uz zemes, jo, būsim atklāti, nevar taču attiecībās regulāri ļauties seksuālai tuvībai ar cilvēku, ja tas sekss ir bez dvēseliskas un miesiskas atkailināšanās, proti, bez sapratnes, izpratnes un patīkamām izjūtām i vienam, i otram. ;) Mehāniski bez sirdsapziņas ēdām izdr* vienam otru var tikai tie, kas uz to iet jau defaultā.
.
Līdz ar to te manu divus variantus:
1) vai nu viņš nav Tavs īstais un vienīgais, līdz ar to intuīcija savā stilā brīdina par nesaderību, lai Tu kaut ko darītu lietas labā :-P
2) vai esat viens otram īstie, bet neesat pietiekami, teiksim, garīgi pieauguši, lai ļautos dziļai intimitātei starp jums abiem, un intuīcija atkal ir tā, kas par to brīdina, lai Tu kaut ko darītu lietas labā :-P
Kurš no variantiem atbilst Tev - to zināt tikai un vienīgi Tev pašai. ;) Ja pagaidām nezini, tad noteikti var uzzināt rakņājoties savā zemapziņā psihoterapeita (un citu tādu) kabinetā vai/un pievēršoties kaut kam jaunam savā dzīvē (hobijs ir laba opcija), kas ļautu iepazīt neiepazīto sevī, - un visi citi iepriekš minētie ieteikumi no meitenēm. Vai un kas ir piemērotākais Tev - nu, to atkal nāksies vien zināt (vai uzzināt, ja nezini) pašai. :)
09.10.2017 19:20 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
+ nerātnā
Man palīdz uzmest visas manas sajūtas uz papīra un pēc tam paskatīties uz to no malas. Tās var būt vienkārši sakāpinātas emocijas vai arī intuīcija, ja pirmais variants, tad sajūtu izmešana uz papīra palīdzēs.
09.10.2017 21:35 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Paldies, meitenes, par dažādiem un noderīgiem viedokļiem :)
Pēc smagas pārdomu dienas, skaidrs ir viens - jārada izmaiņas ikdienas ritmā - ar hobiju vai jaunu darbu. Bet tā nevērtības sajūta neļauj. Grauzējs sēž blakus un stāsta - Tu neko nerubī. Bet racionālā smadzeņu puslode saka - neviens sākumā nerubīja.
Visvairāk baidos par to otra zāģēšanu, kas man nāk kā rezultāts nemācēšanai runāt. Man tipiski ir vienu mazu sīkumu galvā izmuļļāt dienām, nedēļām ilgi un kā NightSkt minēja - beigās uzaudzēt neatšķetināmu kamolu. Bet tā no sirds runāt es nemāku ne ar vienu, ne tuviem draugiem, ne ģimeni vai otrām pusītēm. Gribētos gan mācēt, tas noteikti daudz atvieglotu.
Un pasarg' dievs, padarīt vīrieti par savu psihologu. Kādai tas der un ir forši, bet manā gadījumā nē, jo viens otra skumjas mēs kā tādi sūklīši absorbējam abi. Empāti. Dalītie prieki ir dubulti prieki, bet bēdu otram uzgrūst, ai, kā negribas, kaut arī viņa ar to paliktu mazāka.
10.10.2017 16:22 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Zinu ka daudziem palīdz runāt pie izslēgtas gaismas, piemēram vakarā pirms gulētiešanas, tā jūtas neredzamāks.
10.10.2017 17:10 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Tad jau drīzāk pie vakariņu galda - ja nāk bimbiens virsū, var pateikt, ka aizrijos :D
10.10.2017 17:47 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Gan jau vīrietis nenobīsies no asarām, drīzāk ka meitene smok nost :-D
10.10.2017 17:52 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Nu parasti jau vīrieši nezina, ko ar tā asarām darīt, bet pie viltus aizrīšanās varēs justies kā varonis un dzīvības glābējs :D
10.10.2017 17:56 |
 
Reitings 79
Reģ: 19.08.2017
Man ari tadas problemas ir un bija.
Saku stradat ar sevi dazados veidos un esmu par 50 % mainijusies.
10.10.2017 17:58 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Zinas tante, runāšana atklātu valodu ir pats labākais un vērtīgākais attiecībās! Būtībā tikai sirsnīgas sarunas spēs jūs cieši noturēt gadu gadiem ilgi kopā...;-)
10.10.2017 18:13 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
LinaTina Endrū Metjūss ir grāmatas autors? :)
10.10.2017 19:07 |
 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Pacelšu tēmu.
Īpaši interesē autores pieredze, kā viņa ir tikusi vai vēl cīnās ar šo problēmu. :-)
Tāpat citas arī var dalīties ar savu pieredzi.:-)
26.01.2019 22:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits