Kad darbs "neķeras"

 
Reitings 65
Reģ: 13.07.2012
Sveikas!
Vēlējos uzzināt viedokļus un varbūt kāda var padalīties ar noderīgiem padomiem.
Situācija sekojoša - Kopš vasaras vidus, kad veiksmīgi pabeidzu augstskolu un pametu toreizējo darbu ar domu meklēt sev ko atbilstošāku, neesmu bijusi nodarbināta. Darba nopietnai meklēšanai dažādu apstākļu dēļ sāku pievērsties tikai augusta beigās. Biju nolēmusi atrast kaut ko man pašai tiešām saistošu un reizē arī izglītībai atbilstošu (pieredze pa studiju gaidiem jau bija uzkrāta, manuprāt, priekš "svaiga" absolventa, pietiekoša ;-)), ko tādu, kur vēlāk sevi redzu turpinot attīstīties. Tā nu sāku dienu pa dienai atlasīt sev atbilstošos sludinājumus un sūtīt pieteikumus, veltot pietiekoši daudz laika, lai uzrakstītu perfektās motivācijas vēstules, bet tikai uz tām vakancēm, kurās tiešām sevi redzu. Man par pārsteigumu saņēmu atbildes (uzaicinājumus uz pārrunām, skype intervijām, testa uzdevumu izpildi) uz vairāk kā pusi no pieteikumiem. Tomēr uz nākamo kārtu uzaicinājums vienmēr izpalika.:-/ Arī šodien pēc kārtējās intervijas, laigan konkrētu atbildi vēl nesaņēmu, tomēr uzskatu, ka esmu jau izkritusi.
Tā nu sākās mana iekšējā sevis nopelšana : "Ko izdarīju ne tā? Kāpēc nespēju klātienē pārliecināt par savu atbilstību tā, kā to izdevās izdarīt rakstiskajā pieteikumā?".(t):'-(
Runājot par cipariem - šī pusotra mēneša manu nosūtīto pieteikumu skaits ir līdz 10. Zinu, zinu, tas laikam nav īpaši daudz, bet viena pieteikuma sastādīšana var aizņemt vairākas dienas - kamēr iepazīstos ar uzņēmumu, tā specifiku, uzrakstu "perfekto" motivācijas vēstuli un vēl varbūt kaut ko pamainu CV. To visu uztveru kā pamatīgu darbu.
Un no šejienes izriet mani galvenie jautājumi:
Cik pieteikumus uz darba vakancēm jūs vidēji aizsūtījāt, līdz dabūjāt kāroto darbu? Vai uzskatāt par pareizu taktiku "sūtīt visur pēc kārtas, ka tik aizsūtīt"? Vai tomēr labāk ir mērķtiecīgi un pārdomāti tiekties tikai uz tām vakancēm, par kurām esat pārliecinātas, ka tiktu galā un vismaz par 90% atbilstat vakancē norādītajam?
Kā jūs rīkotos, ja no apkārtējiem (un sabiedrības) nāktu liels spiediens, ka galvenais vajag atrast darbu un nesēdēt mājās? Vai šajā situācijā kādā brīdī jums parādītos "lūzuma punkts", kad tiešām sāktu pieteikties visos darbos pēc kārtas?
04.10.2017 20:31 |
 
Reitings 65
Reģ: 13.07.2012
Skatos, jau ir divi atšķirīgi viedokļi.
Personīgi domāju, ka pēc 2 mēnešiem jau tiešām būšu nogurusi no darba meklēšanas un beidzot vēlēšos kaut kur "noenkuroties", BET tajā pašā laikā negribas palaist vējā iepriekš iegūtās zināšanas un praksi un aiziet kaut kur strādāt, kur tik ņem.
04.10.2017 20:47 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Pusotrs mēnesis vispār nekas nav, man liekas normāli darbu meklēt vairākus mēnešus, labos uzņēmumos darbinieki nemaz tā nemainās, līdz ar to tiešām labu vakanču nemaz nav tik daudz.
Kādā jomā meklē darbu?
04.10.2017 20:44 |
 
Reitings 294
Reģ: 06.05.2012
Vairākas dienas gatavot cv un motivācijas vēstuli uz vienu vakanci man šķiet par ilgu. Kad meklēju darbu, tad vidēji CV/ motivācijas vēstules pielāgošanai veltīju stundu.
.
Kādu mènesi vēl varbūt turpinātu sūtīt cv tikai izredzētajām vakancèm, bet pēc tam gan paplašinātu kritēriju loku, lai dabūtu "jebkādu" darbu, kas paceltu pašapziņu.
04.10.2017 20:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits