Kad darbs "neķeras"

 
Reitings 65
Reģ: 13.07.2012
Sveikas!
Vēlējos uzzināt viedokļus un varbūt kāda var padalīties ar noderīgiem padomiem.
Situācija sekojoša - Kopš vasaras vidus, kad veiksmīgi pabeidzu augstskolu un pametu toreizējo darbu ar domu meklēt sev ko atbilstošāku, neesmu bijusi nodarbināta. Darba nopietnai meklēšanai dažādu apstākļu dēļ sāku pievērsties tikai augusta beigās. Biju nolēmusi atrast kaut ko man pašai tiešām saistošu un reizē arī izglītībai atbilstošu (pieredze pa studiju gaidiem jau bija uzkrāta, manuprāt, priekš "svaiga" absolventa, pietiekoša ;-)), ko tādu, kur vēlāk sevi redzu turpinot attīstīties. Tā nu sāku dienu pa dienai atlasīt sev atbilstošos sludinājumus un sūtīt pieteikumus, veltot pietiekoši daudz laika, lai uzrakstītu perfektās motivācijas vēstules, bet tikai uz tām vakancēm, kurās tiešām sevi redzu. Man par pārsteigumu saņēmu atbildes (uzaicinājumus uz pārrunām, skype intervijām, testa uzdevumu izpildi) uz vairāk kā pusi no pieteikumiem. Tomēr uz nākamo kārtu uzaicinājums vienmēr izpalika.:-/ Arī šodien pēc kārtējās intervijas, laigan konkrētu atbildi vēl nesaņēmu, tomēr uzskatu, ka esmu jau izkritusi.
Tā nu sākās mana iekšējā sevis nopelšana : "Ko izdarīju ne tā? Kāpēc nespēju klātienē pārliecināt par savu atbilstību tā, kā to izdevās izdarīt rakstiskajā pieteikumā?".(t):'-(
Runājot par cipariem - šī pusotra mēneša manu nosūtīto pieteikumu skaits ir līdz 10. Zinu, zinu, tas laikam nav īpaši daudz, bet viena pieteikuma sastādīšana var aizņemt vairākas dienas - kamēr iepazīstos ar uzņēmumu, tā specifiku, uzrakstu "perfekto" motivācijas vēstuli un vēl varbūt kaut ko pamainu CV. To visu uztveru kā pamatīgu darbu.
Un no šejienes izriet mani galvenie jautājumi:
Cik pieteikumus uz darba vakancēm jūs vidēji aizsūtījāt, līdz dabūjāt kāroto darbu? Vai uzskatāt par pareizu taktiku "sūtīt visur pēc kārtas, ka tik aizsūtīt"? Vai tomēr labāk ir mērķtiecīgi un pārdomāti tiekties tikai uz tām vakancēm, par kurām esat pārliecinātas, ka tiktu galā un vismaz par 90% atbilstat vakancē norādītajam?
Kā jūs rīkotos, ja no apkārtējiem (un sabiedrības) nāktu liels spiediens, ka galvenais vajag atrast darbu un nesēdēt mājās? Vai šajā situācijā kādā brīdī jums parādītos "lūzuma punkts", kad tiešām sāktu pieteikties visos darbos pēc kārtas?
04.10.2017 20:31 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Vasaras sākumā sāku meklēt darbu, aizsūtīju, kādus ~100 CV 3 mēnešu laikā. Uzaicinājumi bija kādi 50%-60%. Sūtīju uz vakancēm ar dažādu atbilstības līmeni, intereses pēc, lai saprastu, cik reāli ir tikt uz pārrunām vakancēs, kas man gluži neatbilst. Šajos 3 mènešos biju uz kādām 40 pārrunām. Darbu dabūju 8 uzņēmumos, pēdējā arī strādāju. Tā kā kādus 10 gadus nebiju gājusi uz darba intervijām, tikai pēc kādām 2 nedēļām sāku justies droši un pārliecināti, biju jau pieredzējusi pāris trakas intervijas un nu jau zināju kā reağēt, ko atbildēt konkrētos gadījumos. (Pēc vienas intervijas lielā, starptautiskā uzņēmumā jutos kā izmalta gaļasmašīnā, intervētāja, tēlaini izsakoties, pat ne piespieda, bet močīja kā pret sienu.:-DTā bija pirmā intervija pēc kuras dabūju darbu. Un ļoti laba pieredze.
Jāatzīst, 3.mēnesī sāka jau piegriezties staigāt pa intervijām, tādēļ arī piekritu pēdējam piedāvājumam, lai gan līdz galam neesmu apmierināta.
Ā, pieteikuma aizsūtīšana aizņēma minūti, jo motivācijas vēstulē izmainīju tikai vakances nosaukumu.
08.10.2017 20:49 |
 
Reitings 29
Reģ: 16.01.2016
Meitenes, man tāds jautājums, gribētu dzirdēt Jūsu pieredzi. Cik ilgi vajadzētu gaidīt aicinājumu uz darba inteviju pēc CV nosūtīšanas? Vai vajadzētu skatīties pēc datuma, līdz kuram sludinājums ir aktīvs, vai tas datums neko nenozīmē?
16.03.2018 16:06 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Tas datums ir uzrakstīts līdz ,kuram var iesūtīt CV, bet ir dažādi . Ir kompānijas,kuras jau līdz termiņa beigām atrod darbinieku, bet ir tādas, kuras arī pēc pieteikšanās termiņa aicina uz interviju. Katrā ziņā es vēl pierēķinātu pēc pieteikšanās termiņa max līdz 2nedēļām laiku kā variantu- iespējams man piezvanīs.
16.03.2018 16:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits