Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kad darbs "neķeras"

 
Reitings 65
Reģ: 13.07.2012
Sveikas!
Vēlējos uzzināt viedokļus un varbūt kāda var padalīties ar noderīgiem padomiem.
Situācija sekojoša - Kopš vasaras vidus, kad veiksmīgi pabeidzu augstskolu un pametu toreizējo darbu ar domu meklēt sev ko atbilstošāku, neesmu bijusi nodarbināta. Darba nopietnai meklēšanai dažādu apstākļu dēļ sāku pievērsties tikai augusta beigās. Biju nolēmusi atrast kaut ko man pašai tiešām saistošu un reizē arī izglītībai atbilstošu (pieredze pa studiju gaidiem jau bija uzkrāta, manuprāt, priekš "svaiga" absolventa, pietiekoša ;-)), ko tādu, kur vēlāk sevi redzu turpinot attīstīties. Tā nu sāku dienu pa dienai atlasīt sev atbilstošos sludinājumus un sūtīt pieteikumus, veltot pietiekoši daudz laika, lai uzrakstītu perfektās motivācijas vēstules, bet tikai uz tām vakancēm, kurās tiešām sevi redzu. Man par pārsteigumu saņēmu atbildes (uzaicinājumus uz pārrunām, skype intervijām, testa uzdevumu izpildi) uz vairāk kā pusi no pieteikumiem. Tomēr uz nākamo kārtu uzaicinājums vienmēr izpalika.:-/ Arī šodien pēc kārtējās intervijas, laigan konkrētu atbildi vēl nesaņēmu, tomēr uzskatu, ka esmu jau izkritusi.
Tā nu sākās mana iekšējā sevis nopelšana : "Ko izdarīju ne tā? Kāpēc nespēju klātienē pārliecināt par savu atbilstību tā, kā to izdevās izdarīt rakstiskajā pieteikumā?".(t):'-(
Runājot par cipariem - šī pusotra mēneša manu nosūtīto pieteikumu skaits ir līdz 10. Zinu, zinu, tas laikam nav īpaši daudz, bet viena pieteikuma sastādīšana var aizņemt vairākas dienas - kamēr iepazīstos ar uzņēmumu, tā specifiku, uzrakstu "perfekto" motivācijas vēstuli un vēl varbūt kaut ko pamainu CV. To visu uztveru kā pamatīgu darbu.
Un no šejienes izriet mani galvenie jautājumi:
Cik pieteikumus uz darba vakancēm jūs vidēji aizsūtījāt, līdz dabūjāt kāroto darbu? Vai uzskatāt par pareizu taktiku "sūtīt visur pēc kārtas, ka tik aizsūtīt"? Vai tomēr labāk ir mērķtiecīgi un pārdomāti tiekties tikai uz tām vakancēm, par kurām esat pārliecinātas, ka tiktu galā un vismaz par 90% atbilstat vakancē norādītajam?
Kā jūs rīkotos, ja no apkārtējiem (un sabiedrības) nāktu liels spiediens, ka galvenais vajag atrast darbu un nesēdēt mājās? Vai šajā situācijā kādā brīdī jums parādītos "lūzuma punkts", kad tiešām sāktu pieteikties visos darbos pēc kārtas?
04.10.2017 20:31 |
 
Reitings 294
Reģ: 06.05.2012
Vairākas dienas gatavot cv un motivācijas vēstuli uz vienu vakanci man šķiet par ilgu. Kad meklēju darbu, tad vidēji CV/ motivācijas vēstules pielāgošanai veltīju stundu.
.
Kādu mènesi vēl varbūt turpinātu sūtīt cv tikai izredzētajām vakancèm, bet pēc tam gan paplašinātu kritēriju loku, lai dabūtu "jebkādu" darbu, kas paceltu pašapziņu.
04.10.2017 20:40 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Pusotrs mēnesis vispār nekas nav, man liekas normāli darbu meklēt vairākus mēnešus, labos uzņēmumos darbinieki nemaz tā nemainās, līdz ar to tiešām labu vakanču nemaz nav tik daudz.
Kādā jomā meklē darbu?
04.10.2017 20:44 |
 
Reitings 65
Reģ: 13.07.2012
Skatos, jau ir divi atšķirīgi viedokļi.
Personīgi domāju, ka pēc 2 mēnešiem jau tiešām būšu nogurusi no darba meklēšanas un beidzot vēlēšos kaut kur "noenkuroties", BET tajā pašā laikā negribas palaist vējā iepriekš iegūtās zināšanas un praksi un aiziet kaut kur strādāt, kur tik ņem.
04.10.2017 20:47 |
 
Reitings 65
Reģ: 13.07.2012
Joma ir mārketings, pārdošana.
04.10.2017 20:48 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Es arī nesaprotu, ko tik ilgi marinēt to CV un motivācijas vēstuli(t) In basic Tavs dzīves gājums (CV) tak neizmainās atkarībā no vakances. Varbūt pamaini kādu niansi un viss. Un motivācijas vēstule- kaut ko pamaini / pielāgo konkrētajai vakancei un gatavs. It sevišķi, ja meklē darbu jomā, kurā Tev izglītība- tātad joma / darbošanās sfēra iestādēm / uzņēmumiem, kurām sūti pieteikumus, ir līdzīga.
04.10.2017 20:49 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Man arī liekas, ka tu esi tikai ceļa sākumā. Nenokar galvu un turpini meklēt.
04.10.2017 20:50 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Pusotrs mēnesis vispār nekas nav, man liekas normāli darbu meklēt vairākus mēnešus, labos uzņēmumos darbinieki nemaz tā nemainās, līdz ar to tiešām labu vakanču nemaz nav tik daudz.

+
04.10.2017 20:50 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es vispār CV nekad nekam nepielāgoju. :D Man ir viens CV, ko ik pa laikam papildinu. Darbu atradu ātri, jo izvēlējos pēc augstskolas izmēģināt spēkus konkrētā iestādē, pieteicos.. izgāju atlases un mani paņēma.
04.10.2017 20:51 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Mārketingā ir vienmēr bijusi milzīga konkurence. Un šajās jomās ir ļoti svarīgi sevi intervijās sevi parādīt kā aktīvu, super komunikablu un atvērtu personu. Varbūt tur problēma?
04.10.2017 20:57 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Runājot par cipariem - šī pusotra mēneša manu nosūtīto pieteikumu skaits ir līdz 10. Zinu, zinu, tas laikam nav īpaši daudz, bet viena pieteikuma sastādīšana var aizņemt vairākas dienas - kamēr iepazīstos ar uzņēmumu, tā specifiku, uzrakstu "perfekto" motivācijas vēstuli un vēl varbūt kaut ko pamainu CV. To visu uztveru kā pamatīgu darbu.

Es sevi biju uzskatījis par "bremzi", bet izskatās ka Tu mani esi pārspējusi. Nedomāju ka vajag kaut ko mainīt CV(vismaz es nekad to neesmu darījis). Un tāpat nesaprotu, ko var rakstīt vairākas dienas motivācijas vēstulē.(t) Es domāju pietiktu ar dažām stundām, lai visu motivācijas vēstuli pārrakstītu no nulles.
Joma ir mārketings, pārdošana.

Nu jā, tas ir tās jomas, kur darbu ir vieglāk nedabūt, nekā dabūt. Eh, kāpēc visi bariem lien tajā mārketingā, ja trūkst tehnisko cilvēku valstī ...
04.10.2017 21:05 |
 
Reitings 55
Reģ: 17.09.2017
Ja tu darbu neatrodi 6 mēnešu laikā, tad ir pamats uztraukties - pirms tam gan nē.
Man par pārsteigumu saņēmu atbildes (uzaicinājumus uz pārrunām, skype intervijām, testa uzdevumu izpildi) uz vairāk kā pusi no pieteikumiem. Tomēr uz nākamo kārtu uzaicinājums vienmēr izpalika.

Piezvani kompānijām un pajautā, kādēļ tevi nepieņēma darbā, ar ko citi kandidāti bija labāki, vai viņiem ir ieteikumi kā tu vari savas iespējas darbu iegūt uzlabot u.tml. Viens variants ir vienkārši tāds, ka citiem kandidātiem ir augstāka izglītība, ilgāka/labāka darba pieredze u.tml.
Pavadīt dienas rakstot CV un motivācijas vēstules principā ir normāli, ja augstas klases kompānijas. Lai gan izsver savu situāciju reālistiski. Motivācijas vēstule tev nodrošina tikai uzaicinājumu uz interviju, neko vairāk. Ja nav pieredzes, vai intervija nav pārāk laba, izcila 10/10 motivācijas vēstule nenozīmē pilnīgi neko. Varbūt ir vērts rakstīt nedaudz sliktāk, veltīt tām mazāk laika?
04.10.2017 21:06 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Grūti spriest, bet, manuprāt, mēnesis priekš darba meklējumiem vēl nav tik daudz, lai vajadzētu ļoti iespringt. Ja jau esi bijusi uz vairākām pārrunām, tad jau acīmredzot Tu šiem uzņēmumiem interesēji, bet varbūt ne visai labi parādīji sevi intervijās? Padomā par to!
Tāpat, nu ko tur mainīt tajā CV un motivācijas vēstulē veselu dienu? Piekoriģē drusku un aidā.
Man darbu atrast kaut kā nekad nav bijusi problēma. Vienmēr uz pirmo mēģinājumu arī esmu pieņemta.
04.10.2017 21:08 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
cenšoties ielekt jaunā sfērā, kur man nav, ne izglītības, ne pieredzes, vien pašmācībā apgūti pamati, pateicoties labai motivācijas vēstulei tiku aicināta uz vidēji 8 no 10 vietām, kur pieteicos. Uz dažām pēc telefonsarunas neaizgāju pati, dažās pārrunu laikā sapratu, ka neesmu pietiekami kompetenta, citās - intervētājs to saprata. Pēc aptuveni pusotra mēneša meklējumiem un nulles veiksmes iecerētajā jomā, atgriezos pie savas iepriekšējās profesijas, kur sāku strādāt uzreiz, man arī atzina, ka vēstule nospēlēja galveno lomu uzaicinājumam.
Tomēr, ja neveicas intervijās, varbūt vaina ir tajā, ka no Tevis nāk uztraukums vai nepārliecība, ka mārketingā ir sliktākais scenārijs. Tev noteikti ir tiesības uzrakstīt meilu darba devējam un apjautāties, kas un kā, lai Tu varētu celt savas kompetences.
04.10.2017 21:17 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
izskatās, ka ar CV un motivācijas vēstuli viss ir kārtībā, bet vajag piestrādāt pie sevis prezentēšanas prasmes. Nevis nopelt, bet paanalizēt.
par spiedienu atrast jebkādu darbu - ja apkārtējie ir tie, kas Tevi uztur, tad viņu viedokli nevar neņemt vērā. Varbūt tiešām ir vērts pamēģināt nolaist latiņu. Neviens neaizliedz turpināt meklēt darbu, un pārbaudes laiks ir 3 mēneši.
Par manu CV sūtīšanas pieredzi - man pārsvarā neviens neatbild :-D tā nu ir sanācis, ka darbi paši mani sameklē. pat neatceros nevienu darbu, kuru pati atradu.
04.10.2017 21:19 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
vēl mēdz gadīties tā, ka darba devējs tiešām saglabā CV un par kandidātu atceras pēc kāda laika.
04.10.2017 21:22 |
 
Reitings 65
Reģ: 13.07.2012
Paldies par viedokļiem!
Jā, iespējams, vienkārši pēdējās intervijās neparādīju sevi tik labi. It kā ar prezentēšanas prasmēm nav problēmu, par to pat esmu saņēmusi uzslavas. Bet uztraukums tieši intervijās dara savu, tas gan.
Palīdz nenokart degunu tas, ka iepriekš jau šajā sevis iepriekš minētajā jomā esmu pēc pārrunām bijusi pieņemta darbā. Tās gan bija vairāk kā prakses, bet arī ar atlasi.
Un par tām vairākām dienām, iespējams, nedaudz pārspīlēju. Bet kopā ar pirmsizvērtēšanu - saglabāju sev vakances linku, tad izskatu informāciju par uzņēmumu, saprotu, der man vai neder, un tad tik ķeros pie garadarba, tad nereti vairāk par vienu dienu sanāk.
Par CV - biju internetā gudrajos blogos salasījusies, ka labi ir, ka katrai vakancei nedaudz pielāgo CV. Varbūt tā ir tomēr diezgan nevajadzīga prakse, un turpmāk diez vai tā vēl darīšu.
04.10.2017 21:58 |
 
Reitings 428
Reģ: 05.02.2015
Absolūti neatbalstu sūtīšanu visur pēc kārtas. Ja vien nav runa par izmisumu, kad vienalga, ko darīt, ka tikai tikt pie naudas.
Šobrīd man dzīvē ir visādas pārmaiņas, tajā skaitā meklēju jaunu darbu. Mēneša laikā esmu nosūtījusi 3 pieteikumus, jo sūtu tikai uz amatiem, ko es ne tikai protu un saprotu, bet arī vēlos un tur saskatu savu profesionālo izaugsmi. Tad es spēju būt par sevi pārliecināta un parādīt potenciālajam darba devējam, ka esmu amatam atbilstoša kandidāte. No 3 aizsūtītajiem pieteikumiem esmu saņēmusi 2 uzaicinājumus uz interviju, vienai vakancei šodien bija 3.atlases kārta.
04.10.2017 22:12 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Vai nav tā, ka pārāk iespringsti ar to visu izpēti, pat pirms esi nosūtījusi cv un motivācijas vēstuli? Neredzu ko tur vairākas dienas izpētīt uzņēmumu, kas kavē laiku. Ja tiec tālāk, tad izpēti, jo cv neparādās tas, cik esi zinoša par uzņēmumu, specifiku. Tāpat motivācijas vēstule iespējams ir par stīvu tādai jomai, ka neuzrunā tikai tie atrastie fakti par viņiem. Vai arī tēmē uz šobrīd spējām neatbilstošu vietu un tie uzņēmumi meklē ko citu?
04.10.2017 22:51 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.05.2011
Ja Tev ir konkrēta izglītība un pieredze, kā arī, protams, vēlme strādāt tieši tajā nozarē, tad noteikti nepieteiktos random vietās tikai ķeksīša pēc, bet tikai tur, kur patiešām interesē strādāt. Tieši tā, kā Tu šobrīd dari.
Man ir divi ieteikumi. Pirmais - sūtīt pieteikumus ne tikai pēc sludinājuma, bet arī izpētīt pašai nozares uzņēmumus un, ja kādā konkrētā ļoti vēlies strādāt, tad pieteikties tāpat, kaut arī nav izsludināts konkurss. Otrais - ja pēc intervijas ir "saķere" un spēj redzēt sevi konkrētajā darbā, nosūti īsu e-pastu pēc tikšanās, pateicoties par sarunu un apstiprinot patieso interesi strādāt tieši pie viņiem. Man šķiet, ka tieši tā es dabūju savu pēdējo darbu - ļoti aktīvi izrādot interesi un motivāciju darīt konkrēto darbu konkrētajā uzņēmumā. Darba devējam tas arī ir svarīgi - redzēt, ka potenciālajam darba ņēmējām "deg acis"par iespēju strādāt pie viņiem.
Kādos kanālos skaties sludinājumus? Es savu pēdejo (vislabāko!) darbu atradu LinkedIn. Ja vēl neesi reģistrējusies tur, ļoti iesaku. Tas ir lielisks kanāls ne tikai darba meklēšanai pēc sludinājumiem, bet arī tādā ziņā, ka potenciāliem darba devēji Tevi tur paši var pamanīt un uzrunāt. Ik pa laikam saņemu tur foršus darba piedāvājumus, tikai man darba maiņa absolūti nav aktuāla, jo esmu atradusi īsto vietu.
Starp citu, jaunu darbu meklēju ilgi. Kādus 3-4 mēnešus intensīvi. Es gan sākotnēji nebiju vēl aizgājusi no iepriekšējā, bet tāpat gana daudz pieteikumu biju aizsūtījusi un uz daudz intervijām bijusi. Kad atradu pašreizējo darbu, sapratu, kāpēc nevienā no iepriekšējām vietām mani nepaņēma. Nebija lemts! Esmu ļoti laimīga būt tagad savā īstajā amatā un labākajā komandā/uzņēmumā. Tā kā arī Tev īstais darbs nepaskries garām! Lai veicas!
07.10.2017 13:10 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Pirmkārt, nepadodies un, otrkārt, nemarinē motivācijas vēstuli tik ilgi. Pietiek, ja uzraksti 2 rindkopas, kuras ir veltītas konkrētajam uzņēmumam, nevis veselu romānu jo, tici man, CV un motivācijas vēstules saņem ļoti daudz un daļu atsevišķos gadījumos pat neapskata, bet motivācijas vēstules lasa pa diagonāli, jo tur tāpat pārsvarā visi lasa klišejas. Tātad, svarīgi, lai pirmās rindiņas vispār ieinteresē lasītāju :-)
Es tagad sen neesmu meklējusi darbu, bet pēdējā reizē bija tā, ka nosūtīju CV uz aptuveni 10 vietām, uzaicināja uz divām intervijām, bet aizgāju tikai uz vienu, kur arī paņēma darbā. Darbu atradu 2 nedēļu laikā, bet ilgākie meklējumi ir bijuši 2.5 mēneši. Kopumā, atskatoties uz darba meklējumu personīgo pieredzi, mani reti kad uzaicināja uz intervijām (CV tolaik bija visai tukšs), bet, kad uzaicināja, vienmēr dabūju darbu (sfēras ir dažādas, gan reklāma, gan tiešā pārdošana).
Manuprāt, Tev jāpaanalizē, kādēļ intervijas nav izdevušās - smaidi vairāk, esi pārliecināta, paspied roku normāli nevis dod "beigto zivi" (uzsveru, jo mani ļoti kaitina, ja man dod pļurīgu roku :-D), mēģini nesaspringt utt. :-)
Piezvani kompānijām un pajautā, kādēļ tevi nepieņēma darbā, ar ko citi kandidāti bija labāki, vai viņiem ir ieteikumi kā tu vari savas iespējas darbu iegūt uzlabot u.tml.

Bieži vien darba devējs negrib to atklāt un šāda zvanīšanās pat varētu sakaitināt.
07.10.2017 18:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits