Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aizliegtais paņēmiens. Tokija.

 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Īsti neatradu diskusiju par šo.
Vai skatāties sēriju ciklu par aplokšņu algām un nelegālo nodarbinātību Tokyo City? Šodien iznākusi otrā sērija. Var noskatīies ltv.lsm mājaslaapā.
Kāda bija jūsu reakcija? Žēl, ka pieķēra? Nelieši, kā tā varēja izdarīties.
Par un ap šo jautājumu, vēlams, gan noskatīties sižetu un arī otro sēriju. :)
http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/02.10.2017-aizliegtais-panemiens.-operacija-tokija-2.-dala.id107525/
02.10.2017 23:34 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Apple_pie gribi kārtējo kašķu diskusiju?
02.10.2017 23:36 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nē, diskusiju izveidoju ar domu padiskutēt par šo jautājumu un konkrētā restorāna rīcību, izvērtējot amatpersonas, peļņu, apgrozījumu un galvenokārt - darba apstākļus.
02.10.2017 23:39 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kad ''paņēma'' Gan Bei, bija skaidrs, ka arī Tokyo shēmo. Citādi kā viņi uzturētu šo cenu līmeni?
Vispār es apzinos, ka gandrīz visas ēstuves, kuras apmeklēju, nemaksā ''baltās'' algas personālam. Arī takši mums ir lēti, jo ''optimizē'' nodokļus uz darbinieku rēķina.
Par to nelegālo nodarbināšanu gan bija nepatīkami dzirdēt.
Kopumā uztveru to kā pozitīvu tendenci, cerību uz to, ka noteiktas tirgus nišas kādreiz paliks godīgākas. Bet tas nozīmēs arī atā-atā lētajiem suši.
02.10.2017 23:43 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tie suši bija pārāk lēti, viena vienīgā izrīšanās ar 1+1 komplektu :D
Nepatīkami arī tas, ka, kā minēja, pusdienlaiks, iespējams, 16 stundu maiņā ir 15 minūtes, kuru laikā jāpaspēj paēst un vēl mazliet atpūsties.
02.10.2017 23:48 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Vai to bezkaunību, ka, kamēr pa restorānu notiek VID reids, pagrabstāvā dala aploksnītes. :-D
02.10.2017 23:50 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Pirmais, kas man likās diezgan uzjautrinošs, bija atbildīgo valsts iestāžu reakcija. Tikai tad, kad žurnālisti sāka gāzt ārā visu savākto informāciju, tad arī tika ierosinātas krimināllietas. Tāda sajūta ka pāris žurnālisti var sameklēt vairāk informācijas, nekā valsts iestādes. Otrais, es domāju ka Latvijā ir daudz tādu uzņēmumu(kaut vai tās pašas Maximas vai Rimi), kur šādu parkāpumu ir pa pilnam, bet rosība no valsts iestāžu puses nav redzama. Trešais, kad par aplokšņalgām(vai citām līdzīgām mahinācijām) sāks vadītājus sēdināt cietumā un vēl ar konfiskāciju, tad arī šī problēma nebūs tik aktuāla. Bet domāju būs kā ar Gan Bei, samaksās sodu un strādās tālāk, nekas nemainīsies.
02.10.2017 23:51 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Rimi un Maximās noteikti neko nemaksā aploksnē, netiek nesamaksātas pārstrādātās stundas vai nelegāli nodarbināti uzbekistāņi.
Aplokšņu algas bez palīdzības ir grūti sameklēt. Ja neviens nepalīdz, tad ir grūti konstatēt tādos apmēros kaut ko, ir jāpieķer pie rokas, kā šajā gadījumā, kad piepalīdz un pasaka priekšā, kur un kā notiek izmaksa.
Par pēdējo piekrītu - jābūt reālam cietumsodam par šāda lieluma mahinācijām.
02.10.2017 23:55 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Es skatījos pirmo sēriju. Otrā man vēl tikai priekšā. Nekāds pārsteigums jau tas nebija. Bet žēl... mana mīļākā suši ēstuve :-D Ļoti gribētos zināt, kas notiek pēc raidījuma publicēšanas ar visiem parādītajiem darbiniekiem.
02.10.2017 23:59 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu gan jau neklapēs ciet, sušikus varēs dabūt :D
03.10.2017 00:00 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Rimi un Maximās noteikti neko nemaksā aploksnē, netiek nesamaksātas pārstrādātās stundas vai nelegāli nodarbināti uzbekistāņi.

Jā, algas metiek maksātas aploksnē. Pārtsrādātās stundas gan netiek apmaksātas("nepaspēji izdarīt darba laikā, darīsi darbu ārpus darba laika"). Šajos veikalu tīklos shēmo savādāk. Piemēram atsevišķos veikalos ir nevis viena, bet divas darbinieku uzskaites tabeles.
Aplokšņu algas bez palīdzības ir grūti sameklēt. Ja neviens nepalīdz, tad ir grūti konstatēt tādos apmēros kaut ko, ir jāpieķer pie rokas, kā šajā gadījumā, kad piepalīdz un pasaka priekšā, kur un kā notiek izmaksa.

Jāiefiltrē savs darbinieks uzņēmuma un tādā veidā vākt informāciju.
Par pēdējo piekrītu - jābūt reālam cietumsodam par šāda lieluma mahinācijām.

Vēlams vēl zobos ielikt "vilka biļeti" un liegt ieņemt vādošus amatus vismaz 5 gadus.
03.10.2017 00:03 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Vispār jau maximās, rimi, superneto un tml. nemaksā aplokšņu algu..Par virstundām un vai visu maksā kā esi nopelnījis -kā kur..Jāseko līdzi pašam, jārēķina, cik nostrādāts. Ja nesakosi, tad var gadīties, ka kaut kur arī mēģinās nošmaukt, bet ,tad jāiet un jārunā, jābaksta acīs- es nostrādāju tik, bet saņēmu tik . Kā tas iespējams? Ja klusēs un sevi neaizstāvēs, tad arī tā var palikt.. Tur jau tā trūkst darbinieku un viņi nav ieinteresēti ,lai vēl kāds ietu prom!
03.10.2017 00:18 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Jā, algas metiek maksātas aploksnē. Pārtsrādātās stundas gan netiek apmaksātas("nepaspēji izdarīt darba laikā, darīsi darbu ārpus darba laika"). Šajos veikalu tīklos shēmo savādāk. Piemēram atsevišķos veikalos ir nevis viena, bet divas darbinieku uzskaites tabeles.

Par pārstrādātajām stundām - tā jau pirmkārt ir pašu darbinieku atbildība, ja tas vairākkārt atkārtojas, tad vai nu maksājiet par virsstundām, vai dariet darbu paši. Latvijā tas ir ļoti izteikts, ka cilvēki pieraduši locīt muguras tikai, lai saglabātu darbu, it kā tas būtu vienīgais pasaulē.
Kopumā raidījums labs, bet kārtējo reizi parāda, cik nespējīgas un kaut ko vērst uz labu negribošas ir kontrolējošās iestādes. Hajs ir tikai ap to laiku, kad tiek sacelta ažiotāža, pēc tam visi visu aizmirst un apmierināti dzīvo tālāk. Varētu tagad uztaisīt materiālu par slaveno Dirnēnu mega shēmotāju ģimeni vai rupjo apsardzes priekšnieku-aplokšņu devēju, kā tad nu šiem klājas. Varu derēt, ka nekas nav mainījies un viss iet ierasto gaitu.
03.10.2017 00:43 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Kad mans bijušais draugs strādāja ēdināšanas uzņēmumos (ne Tokyo City), tad aplokšņu algas bija norma. Godīgi sakot, es pat nezinu, kurā populārā vidēja cenu līmeņa vietā kāds godīgi maksā nodokļus par darbiniekiem. Un, kā atkal parāda šis piemērs, tad uzņēmuma īpašniekiem izdevīgāk ir samaksāt sodu un turpināt tādā pašā garā kā līdz šim.
03.10.2017 07:54 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Raidījumu neesmu redzējusi, bet noskatīšos.
kad par aplokšņalgām(vai citām līdzīgām mahinācijām) sāks vadītājus sēdināt cietumā un vēl ar konfiskāciju, tad arī šī problēma nebūs tik aktuāla.

Patiesībā es būtu par šo, lai gan es uzskatu, ka darba devējam valstij IR jāmaksā pārāk daudz nodokļu, visa nodokļu (un visas pārējās) sistēma manuprāt nav pareiza. Es ļoti labi saprotu darba devējus, bet viņu rīcība aizsāk nodokļu riņķa danci.
Bet tomēr uzskatu, ka tas būtu jāsoda ar brīvības atņemšanu un konfiskāciju, tad visa šī ēnu ekonomika atrisinātos ļoti ātri.
Manuprāt, būvniecība un ēdināšana ir nozares, kur ēnu ekonomika sit visaugstāko vilni!
03.10.2017 08:32 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
kamēr pa restorānu notiek VID reids, pagrabstāvā dala aploksnītes

Šis izklausās ļoti drosmīgi, kas protams ir stulbi.
03.10.2017 08:34 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
No man pazīstamiem mazajiem uzņēmumiem es nezinu nevienu kurš godīgi maksātu visus nodokļus.
Apsurdi, bet tāda ir nodokļu politikas realitāte.
Pat ja šobrīd visi apņemtos visu maksāt godīgi- algas paliktu mazākas, darbinieku mazāk.
Valsts iegūtu vairāk ienākuma nodokļu, bet mazāk PVN, akcīzes un citu ieņēmumu.
Nevar izspiest no uzņēmumiem un cilvēkiem vairāk nodokļu naudas kamēr ekonomika ir šādā stāvoklī.
Bet ekonomika attīstās lēnām un visas nodokļu izmaiņas tikai vēl vairāk bremzē to.
03.10.2017 08:50 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Cik atceros, tad vismaz attiecībā uz Maximu, valsts iestādes to baksta gan - gan pamatoti, gan nē. Tas tā, maza aizstāvība Maximai. Bet vispārīgi (nekonkretizējot nevienu) piekrītu, ka sodu apmēri dažreiz tiešām rada izbrīnu, jo liekas, ka dažreiz par vienu un to pašu pārkāpumu, sodi ir pilnīgi dažādi. Varbūt vienīgi tas saistīts ar to, cik stipri ir pierādījumi? Tikai prātuļoju...
03.10.2017 08:53 |
 
Reitings 73
Reģ: 15.05.2017
1. Slikti, ka apiet nodokļus, jo godīgajam rada nevienlīdzīgu konkurenci. BET tas, ka ar to nodarbojas praktiski visi (vai lielākā daļa) nozares uzņēmumu norāda uz sliktu nodokļu sistēmu, vāju uzraugušo institūciju darbu un iespējamu korupciju.
2. Briesmīgākais sižetā ir nevis visa tā shēmošana, bet valsts institūciju impotence. Nu vai arī finansiāla ieinteresētība. Nezinu pat kas ir sliktāk...
03.10.2017 08:53 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Skatijos, nekas neparsteidz. Zinu cilvekus kuri sanem naudu aploksnes jau gadiem un neviens nesudzas, dzivo labi.
03.10.2017 11:02 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Un lai VID netelo mulkus, vini lieliski zin, ka taa notiek. Peksni sakusi spregat.
03.10.2017 11:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits