Mazulis un mājdzīvnieks

 
Reitings 331
Reģ: 30.04.2014
Cik būtu prātīgi iegādāties mājdzīvnieku esot stāvoklī?
Tomēr tās ir jaunas rūpes,zinot ka drīz būs bēbis kam laiks būs jāvelta.
01.10.2017 14:38 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Manupràt vēl jau liela nozīme ir kāds suns vai kaķis ( šķirne, lielums ) ir mājās.
Jo viena lieta ir kad sakož ( tīri par suņiem ) mazs dzīvnieks, bet pavisam kas cits ja liels. Un kādas šķirnes pārstāvis tas ir. Tāpēc izvēloties suni ir jāapzinās kædas šķirnes suni izvēlēties, ja ņem šķirnes suni. Tas ir tas kas man patīk šķirnes suņiem, ka viņiem pa lielam jau ir zināmas rakstura īpatnības + iezīmes ( uzbūve ) kam šis suns ir radīts.
Lįdzïgi par kaķiem. Tikai ar kaķi parasti sekas ir mazākas un neviens pārlieku nesūdzās par kaķu kodieniem un skrāpējumiem - tāpat kā par klēpjusunīšiem, jo viņu nodarītais postījums ir salīdzinoši niecīgs - Salīdzinot ar citiem sugas brāļiem. Tomēr daudz biežāks salīdzinot ar suni.
Iespējams man daudzi nepiekritīs un ir arī izņēmuma situācijas, bet es uzkskatu, kad lielo mājdzīvnieku ( suni - lai cik liels tas būtu ) ģimenēm ar bērniem ( sevišķi ja bērns grib ) ir jāņem tikai tad, kad bērns ir pietiekami atbildīgs lai par dzīvnieku parūpētos.
02.10.2017 21:42 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
ģimenēm ar bērniem ( sevišķi ja bērns grib )

Par so runajot, uzskatu, ka nav pareizi nemt dzivnieku tadel, ka berns grib. Ir dzirdeti stasti, ka panem dzivnieku ka rotallietu, pec tam izmet, jo berns ir berns un skaidrs, ka ne vienmer gribes nest atbildibu un rupeties, un ne vienmer spes, bet vecakiem tas dzivnieks bijis nebijis. Dzivnieks janem tikai tad, ja pasi vecaki grib.
*
Runajot par to, ja dzivnieks ir pirms berna ienaksanas - vispar neredzu nekadu problemu, mazs, liels dzivnieks, nav problemu, kad es piedzimu, mums bija suns 3x lielaks par mani. Vienigais objektivais iemesls, kapec dzivnieku varetu atdot pec berna piedzimsanas, ir alergija, kas tiesam ir pieradita, ka tada ir (nevis uz kaut kadu aizdomu pamata utt), jo zinu, cik traki ir ar alergijam (man parasta pavasara alergija gan).
02.10.2017 21:49 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Tur jau tā lieta, kad jāskatās no apstākļiem. Nav tāda viena recepte : dzīvnieks aug kopš dzinmšanas ar bērnu, dzīvnieks: pirms bērna dzimšanas vai dzīvnieks kad bērns ir pietiekami atbildīgs...
Ir jāvadās pēc apstākļiem un pēc iespējas ar vēsāku prātu. Visiem nav viena recepte.
Lai gan es uzdkatu ( vecu vecais )ka cilvēks ir atbildīgs par to ko pieradinājis, bet vienmēr ir bet...
02.10.2017 22:09 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Zinu, ka grūti noticēt. Man pat vīrs neticēja, kad izteicu aizdomas par itkā savādāku acu skatienu... Nē, mani bērni dzīvniekus nemoka - abi tika mācīti nekaitināt un neņirgāties, jo es zinu, ka pirmkārt, bērni nav saudzīgi bieži vien, otrkārt - dzīvnieki aizstāvoties var tiešām nopietni ievainot. Taču tas tāpat nepalīdzēja... Vienīgais izskaidrojums - kaķim nez kāpēc puika pēkšņi vairs nebija autoritāte. Iespējam nebija jau no dzimšanas, bet kamēr vēl puika bija mazs - kaķis viņu vnk ignorēja un viņu ceļi īsti nekrustojās. Vēlāk puika vnk sāka skaļi uzvesties (kaķi neaiztika). Gāja klupdams krizdams, dauzīja mantiņas, raudāja skaļi, radīja daudz trokšņus un pats galvenais - negaidītus. Es jau izteicos, ka kaķis bija nedaudz bailīgs... Iespējams vnk nolēma pielikt punktu trokšņiem. Es kaķi neatdotu, ja situācija būtu savādāka. Tas nav no sērijas “vnk nedaudz ieskrāpēja, jo bērns sakaitināja”. Cik daudzas no jums liek šuves uz sejas pēc kaķa skrāpējumiem?... Un riskēt ar iespēju piedzīvot vēlreiz līdzīgu gadījumu - diez vai būtu adekvāta rīcība. Man bija vairāk kā skaidrs, ka kaut kas tāds noteikti atkārtosies. Es būtu nenormāla, ja ko tādu pieļautu!...
02.10.2017 22:13 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Vienkārši sakot nevajag ņemt dzīvnieku, pirms nav izvērtēti visi MĪNUSI, jo plusi vienmēr liek pievērt acis uz mīnusiem :-)
MĪNUSI ir jāsāk skaitīt ar sevi un savu dzīvesveidu. Varbūt tas skanbargi, bet dzīvnieki sniedz netikai mīlestību un pūkainību, bet arī daudz mēslu un atbildības
02.10.2017 22:15 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Tā kā te pacēlæs Neona situācija.
Es pilnībā ticu Neona rakstītajam.
Dzīvniekam tāpat kā cilvēkam var uzkrāties kaut kāda uztveres īpatnība un vienā brīdī tā tiek atbrīvota uz visie 100 %
02.10.2017 22:24 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Uztveres īpatnība = saspringums, saasināta reakcija uz kaut ko vai kaut kādu darbību, skaņu...
02.10.2017 22:27 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ir gadījumi, kad cilvēki mēdz neadekvāti uzvesties un reaģēt... tāpēc nav brīnums, ka tā notiek arī ar četrkājainajiem.
Neona situācijā vispār jāpriecājas, ka bērnam ir viss puslīdz ok un kaķis pat izdzīvojis.. manuprāt..
02.10.2017 22:29 |
 
Reitings 414
Reģ: 29.01.2009
man bērnībā bija līdzīga situācija kā neons apraksta, ne tik traka gan..
Toreiz man varēja būt aptuveni 3-4 gadi. Ar mammu aizbraucu ciemos pie tantes, kurai bija kaķis kas citiem rokās nedevās atzina tikai saimniekus. Es tam kaķim nekad īpašu uzmanību nebiju pievērsusi. Bet nu vienā liktenīgā ciemošanās reizē, pēc ārdrēbu novilkšanas vienai ieejot viesu istabā skatīties tv man no no stūra uzbruka kaķis un saskrāpēja kājas un tā diezgan pamatīgi. Kādi bija kaķa motīvi nav zināms aizsargāja teritoriju? Uztvēra kā medījumu? Nezinu. Vien varu piebilst ka ģimenē mazu bērnu nebija, un es viņu aiztikusi vai viņa dzīvi ietekmējusi nebiju.
02.10.2017 22:45 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Es Neonu labi saprotu, mani bērnībā arī kaķis dīrāja regulāri. Kad man bija 4 gadi apmēram, mammai uzdāvināja baltu kaķēnu. Tam lopam jau no pirmās dienas bija smagi uzvedības traucējumi. Man no kaķa bija bail, es ar viņu maz spēlējos un noteikti ne agresīvi, bet kaķa mīļākā nodarbe bija man guļot kost un lekt virsū. Regulāri biju saskrāpēta. Kaķi centās pieaugušie audzināt, bet nesekmīgi. Kaķis nodzīvoja 3 gadus un tad nomira no audzēja. Pat nezinu, kāpēc pieaugušie tik ilgi cietās un kaķi neaizveda uz laukiem jau ātrāk. Mana bērnība būtu bijusi daudz mierīgāka.
02.10.2017 22:54 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Aizmirsu piebilst, ka tas kaķis krita virsū pilnīgi visiem, par saimnieku neatzina nevienu no ģimenes.
02.10.2017 22:55 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Labo stāstu ir daudz, vnk tos neapspriež, man bērnībā bija daudz kakju , māsa vinjus nemocīja, bet es mocīju (nu es domāju, ka es vinjus mīljoju, protams) un mani neviens baigi nepieskatīja, logiski, ka teica, ka vajag uzmanīgi un maigi izturēties, bet ko tur 1-2 bērnam ieskaidrosi, bet nu kaut kā kakji mani neplēsa, bēga no manis, iznjemot Brālīti- pelēku kakji, kurš vienmēr bija blakus, gulēja blakus, no rīta modināja ar mīkstu kepinju sitot pa vaigu, staigāja ar mums kopā pa mežu. Arī suńi mums bija, pie tiem bija iemācīts nelīst, istabā vinji negāja, bet pastaigāties ar vinjiem gājām, bet nu sunji man nepatika, vai baidījos, un pie tiem es īpaši nelīdu.
,
Neona gadījumā vairiantu citu NAV , ja ir ievērots, ka kakjis to bērnu necieš. Tas bija pirmais gadījums un noteikti būtu vēl. Kakis jau parādīja, kurs ir galvenais., un 2 gadīgam bērnam neieskaidrosi nekrist, nedauzīt mantinjas un neraudāt un neiekliegties. Ja nav iespējams nodalīt bērnu no kakja, kamēr bērns paaugsies, tad nav citu variantu. Neiemidzināja taču kakjīti. kakim būs citi mīloši saimnieki, labāk tā!
Es gribētu paskatīties, kā jūs pēc 10 šuvēm uz savas sejas turpinātu mierīgi dzīvot tālāk un gaidīt uzbrukumu, un rētas var palikt uz visu dzīvi
.
Ir kaut kādas robežas. Ja jums suns nokostu bērnu, vai tiešām jūs suni atstātu? Es mīlu dzīvniekus, un esmu daudz visādu vinju izdarību redzējusi, esmu bijusi saskrāpēta, ir piečurāts manā drēbju skapī, un kas tik nav bijis, logiski, ka tie ir sīkumi, un neviens tāpēc kakji neatdos prom , bet ne jau apdraudēta bērna dzīvība un veselība
03.10.2017 03:53 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Šeit dzimst tās mātītes kuram dzims bērni, kas domās viņi ir vareni! Egoistiski kuri neizrādīs cieņu citiem, jo redz mammīte uzskata, ka es taču esmu pirmais un svarīgs.
Kāds besīs? Nogalinās!
Kādu attieksmi bērnam var iemācīt pret dzīvnieku? Ja mamma slaktē nost dzīvnieku tad nevajag brīnīties, kas uz pasaules dzimst cilvēki, kas moka dzīvniekus.
Ja Tev kāds cilvēks arī besīs, ko teiks tavām bērnam tad Tu viņu ar slaktēs?
Domājiet, ko runājiet!
Dzīvnieku var pārmācīt, arī man ir koduši ,skrāpējuši un es tiesām nedomāju uzreiz, ka visi šie dzīvnieki būtu jāiemidzina.
Dzīvnieki tāpat kā cilvēki aizsargā savu teritoriju.
Vajag vairāk pavākt informāciju. Nesen raidījumā ķepa uz sirds bija sižets par kaķi, kas brūk visiem. Tika pieaicināts dzīvnieku psihologs un rezultātā dzīvnieks kļuva mierīgāks.
Tiešām padomājiet, ko runājat. Nav Jūsu bērns pasaules naba un arī mans bērns es uzskatu nebūs nekāda pasaules naba! :'-(
03.10.2017 08:19 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Priekš kam atkal pārspīlēt! Un kā var dzīvnieku pielīdzināt cilvēkbērnam? Laikam tās kurām pašām nav bērnu nekad nesapratīs un labāk, tad arī paliekat ar saviem kaķiem un suņiem un auklējiet viņus.
Dzīvnieks pats par sevi parūpēsies un izdzīvos, mazs bērniņš yo nevar, tad kāpēc būtu jāapdraud mazuļa dzīvībiņa? Ja redz, ka dzīvnieks ir neadekvāts, tad loğiski, ka ar viņu nedzīvos. Protams, ir pozitīvie stāsti, kur mājdzīvnieks arī saprot, ka viņš ir tikai mājdzīvnieks un viņam nav jākonkurē un "jāsargā" sava teritorija.
Pilnībā dusmas nāk. Atradušās aizstāves, ne viena nerakstīja, ka viņas bērns ir varens un audzinot kopā ar mājdzīvnieku nav teikts, ka tikai šādi apgūst cieņu un nepaliek egoistisks. Viņš tieši mācās no mums vecākiem.
Kad paaugsies un es redzēšu cik ļoti viņš grib kaķi vai suni, tad visi kopā arī izlemsim, nevis kamēr viņš ir maziņš vai vēl tikai vēderā es izlemju viņa vietā. Tieši tas ir egoistiski.
03.10.2017 14:02 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Kāda es egoiste, man ir kaķis, gaidāms bebis, kaķi noteikti paturēšu:-D ak šausmas, ņemot kaķi nepadomāju par saviem nākotnes iespējamajiem bērniem. :-D:-D pie tam, negrasos mest uz ielas
03.10.2017 14:05 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Ak varbūt vajag izlasīt kārtīgāk!???
Netika pateikts par to,ka ja jau sen viņš ir, bet gan kad esi stāvoklī vai jau ir piedzimis. Kāpēc man vēlreiz ir tieši tas pats jāuzraksta!
03.10.2017 14:15 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Tiek paņemts!
Lai vēl skaidrāk saprastu.
03.10.2017 14:17 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Oj nu ja pat man vēl nebūtu kaķa, es savam bērnudārzniekam atļauju neprasītu. :-D
03.10.2017 15:26 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Cerams, ka tavs kaķis kakā garām kastītei.
03.10.2017 15:50 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Kas tā par neadekvātu histēriju? Te kādam jāmācās pieņemt, ka cilvēkiem var būt arī cits viedoklis. Cerams bērna audzināšanā labāk māki saglabāt vēsu galvu.
03.10.2017 16:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)