Melnādains vīrietis

 
Reitings 86
Reģ: 22.06.2017
Iepazinos universitātē ar melnādainu vīrieti, kurš ir sešus gadus vecāks par mani. Ļoti daudz man raksta un vēlas ar mani satikties gandrīz visu laiku, bet es atsakos un neesam vēl gājuši uz randiņu.
Man viņš patīk, ļoti ciena meitenes un vēlas nopietnas attiecības. Gribu ar viņu satikties, taču mana mamma ir pret to,viņa nav rasiste, bet domā , ka ārzemnieki nolaupa meitenes ved uz citām valstīm utml., tas ka viņai nepatīk tas vīrietis ir šķērslis, lai mēs satiktos. Mana labākā draudzene ir rasiste un viņa vispār kategoriska, lai mēs satiktos.
Es neesmu rasiste, man vienmēr saista savādaki vīrieši un mums vēlmes sakrīt, taču nezinu cik no tā visa ir patiesība.
Ko jūs domājat par ārzemniekiem kas dzīvo Latvijā? Jūs satiktos ar tādiem vīriešiem?
22.09.2017 20:52 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
NFS, iesaku mazāk klausīties apkārtējo runās un vairāk sekot sirdsbalsij :) Zinu vairākus brīnišķīgus Latvijā dzīvojošus ārzemniekus :) Nu nav visi cilvēki vienos maisos bāžami :)
Esmu jau vairākus gadus kopā ar ne-latvieti un mums kopā ir tik jauki (l)(l)
.
Ja Tava draudzene ir tiešām labākā draudzene.. viņa respektēs Tavu izvēli, tātad arī Tevi :)
Arī uzskatu, ka ir diezgan svarīgi, lai izveidotos laba saikne ar vecākiem :) Domāju, ka vienīgais veids, kā risināt šo lietu.. ir iepazīstināt ar ģimeni.. dot viņiem iespēju saskatīt Tavā iecerētajā tās īpašības, kuras Tevi paķērušas :)
23.09.2017 10:07 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ja mammai ir pretenzijas pret visiem ārzemniekiem, tad tas nav rasisms, bet ksenofobija.
NFS, no kuras valsts viņš nāk?
23.09.2017 10:32 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Neons, bet Tu jau pati saki, ka arī latvieši nav nekāda Dieva dāvana. Jautājums, pie kā tu esi pieradis, kādas attieksmes, uzvedības, paražām. Lai gan esmu dzimusi un uzaugusi Latvijā, es ciest nevaru latviešu skaudību, skopumu, mūžīgo neapmierinātību, īgnumu.
Domāju, ka visi būtu ieguvēji, ja iemācītos pieņemt atšķirīgo, pieņemt to, ka daži cilvēki ir kašķīgāki, slinkāki vai skaļāki. Protams, ja sapņu vīrietis ir čakluma iemiesojums, gribas, lai brauc uz kartupeļu talkām pie visiem taviem radiem un palīdz vecmammai malku krāmēt, tad tāds ir jāmeklē. :-D Diskusijā "kuras jums ir svarīgākās īpašības vīrietī?" nemanīju nevienu ierakstu "čakls" vai "kluss".
23.09.2017 11:21 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man vispār šķiet, ka paši latvieši savstarpēji tomēr ir visai atšķirīgi.. atkarīgs vecuma īpatnībām (paaudzes ļoti atšķiras, manuprāt), no vides.. kādā ģimenē audzis, kādi apstākļi utt.
Līdzīgi arī ar cittautiešiem..
23.09.2017 11:28 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Es neesmu rasiste,bet cilvēkam ir jābūt baltam.
Un par saviem uzskatiem nemaz nekaunos. Man nav bijušas problēmas komunicēt ar citu rasu pārstāvjiem,bet uz tuvību neparakstītos, tā kā savā ziņā varu saprast tavu radu satraukumu. Kārtējā diskusija, kur spiežas pa vīlēm blackpoetry iedomība.
23.09.2017 11:30 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nu mēs sevi - savējos - tomēr labāk pazīstam, tāpēc drošāk sakām, ka nē, visi tādi nav, ir dažādi cilvēki, atšķiras faktori utt. Ja citiem par mums būtu jāsaka, kā mēs izsakāmies par viņiem, nu tik cik pazīstot, tad arī pateiktu, ka ir kopīgās lietas, iespaids un kāda kopīgā sajūta par tautu. Gluži tāpat arī par citiem, ir temperaments un tendences, ko var nosaukt. Nu, piemēram, par mums diez vai kāds teiks, ka esam karstasinīgi un skaļi, protestētāji ielās, bet, kādā ģimenē nonākot, varbūt arī to pašu pateiktu, jo ir arī tā, lai gan kopumā ir lietas, kuras tomēr raksturīgas reģioniem, videi, vēsturiskajai pieredzei, kas visai nācijai bijusi, apstākļiem, drošībai, atrašanās vietai kartē un visiem citiem apstākļiem, kas no tā izriet un tie ir daudz maz vienādi visiem pamatiedzīvotājiem, ne ieceļotājiem. Ieceļotāji ienes jaunas vēsmas.
23.09.2017 11:35 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Un autore jau raksta, ka mamma vispār par ārzemniekiem izteicās, ne melnādainajiem. blackpoetry, tā kā rasismu gan jau kādai citai vari piedēvēt, nesanāca izcelt sevi.
23.09.2017 11:40 |
 
10 gadi
Reitings 626
Reģ: 29.01.2009
Domāju, ka vajag dot iespēju katram, ja Tev viņš patiesi patīk + drošībaj izpēti, ko ar ko tieši viņš nodarbojas, kādi nākotnes plāni,no tā izsecinot viņa dzīves situāciju. Uz citiem neklausies :)
23.09.2017 11:54 |
 
10 gadi
Reitings 626
Reģ: 29.01.2009
*drošībai
23.09.2017 11:55 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
"Sevi izcelt" :-D
Rasisms jau sen ir zaudējis savu sākotnējo nozīmi, kas tika attiecināta tieši uz rasēm. Vārdu "rasisms" jau sen attiecina gan uz rasēm, gan cilvēka etnisko piederību. Atver Wiki lapu un izlasi, kas ir "racism", gan būs pa spēkam! :-D
23.09.2017 13:14 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
blackpoetry, izlasi un ar kādu simto reizi varbūt izdosies ieraudzīt, ka viņa nav rasiste. Piedēvēt ko mūsdienās var dajebkam - padzirdi ''aij, viņš man nepatīk'', ieraugi, ka melnādains, nu rasiste tāda, ka vai nu.
23.09.2017 15:05 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
blackpoetry, autore rakstīja:
mamma ir pret to,viņa nav rasiste, bet domā , ka ārzemnieki nolaupa meitenes ved uz citām valstīm utml.
Kur tika minēts kaut kas par melnādainajiem šajā tekstā? Ar tavu skatījumu uz rasismu nav iespējams tādam nebūt. Pat nevari melnādaino uz darba interviju uzaicināt un spriežot pēc piemērotības, atteikt, jo uzreiz būsi rasists. Jebkuru ārzemnieku, neatkarīgi no viņa ādas krāsas, jaunai meitenei būtu jāuzlūko ar skepsi, jo viņa morāles standarti, kultūra, principi, pēc kuriem tika audzināts, var krasi atšķirties un kā jau te iepriekš minēja, ārzemnieki nereti mūs uzlūko kā naivas dumiķītes.
23.09.2017 15:47 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Dažus gadus atpakaļ arī biju diezgan pārsteigta, ka jēdziens rasisms vairs netiek attiecināts tikai uz rasēm, bet pašai tas īpaši netraucē (un galu galā lielākā daļa jēdzienu mainās laika gaitā), jo ideja, ka viena cilvēku grupa ir kaut kādā veidā pārāka par citu tikai dēļ etniskās piederības (un ne tikai attiecībā uz faktoriem, kurus cilvēki paši nevar ietekmēt) man liekas vienkārši absurda. Jāsaka gan, ka tam būtu jādarbojas abos virzienos - nevis kaunināta par šādiem uzskatiem tiek tikai viena konkrēta grupa. Turklāt man personīgi liekas, ka rasists ir nopietna apsūdzība, lai ar to nemētātos pa labi un pa kreisi.
Par tēmu, neatkarīgi no rases, ģimenes, darba, izskata utt. - ja man tiešām vīrietis patīk, tad satiktos un draudzenes viedoklis īpaši neinteresētu, mammas - iespējams, bet ne jau pirms viņa ir viņu satikusi. Vienīgais - es arī pārāk neticu visam, ko man stāsta, īpaši jau randiņos ;-)
23.09.2017 16:04 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Pēc diskusijas sākt likties, ka ārzemnieks ir citplanētietis! :D Jums dāmas vajadzētu savu degunu izbāzt no Latvijas un mazliet iejusties otra ādā. Visi izteikumi, kas tiek attaisnoti ar ādas krāsu un etnisko piederību, ir klaja rasisma izpausme, vismaz tik daudz vajadzētu spēt saprast un atzīt.
23.09.2017 16:06 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Internetā bieži tiek dzirdēts - white people kā apvainojums... un nedod dievs kāds kaut ko pasaka par tumšādaino, automātiski rasists. Es pat skatījos video, kur meitene ar meikapa palīdzību sevi pārveidoja stipri līdzīgu slavenībām, arī melnādainām, un cilvēki cepās, ka viņa ir rasiste, jo izmanto tumšu pamattoni :-D apsurds. Dubultie standarti. Ja nepatiks melnādainais, tad jo rasists. Bet baltos var aizvainot
23.09.2017 16:09 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Manuprāt, ir ļoti liela starpība, neveidot attiecības ar cilvēku, jo pašam nepatīk, vai arī neatbalstīt to, ka kāds cits veido attiecības. Es arī nespēju iztēloties, ka varētu veidot attiecības ar melnādaino vai stāties dzimumattiecībās, jo vienkārši neuzrunā vizuālais, nešķiet seksīgi, tāpat kā citām nepatīk gaišmataini, rudi, sprogaini, resni vai īsi vīrieši, vīrieši ar gaišām uzacīm, lielām bārdām, pliku galvu, utt. Cita lieta ir mēģināt atrunāt savu draudzeni vai meitu veidot attiecības, jo redz tev nepatīk kā tas cilvēks izskatās! Mazums, kas manai mammai nepatīk, mani tas vispār neinteresē, kādā sakarā lai viņa lemtu, ar kādu cilvēku man būt kopā?
23.09.2017 18:59 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Dae, ir tāda lieta, ka vecāki (ja viņi ir bijuši sakarīgi visu mūžu) var redzēt lietas, kuras tu kā viņu meita (salīdzinoši jauna un ne tik pieredzējusi) un ar rozā brillēm uz acīm, vari vēl neredzēt. No malas bieži vien ir labāk redzams... Lai cik ļoti negribētos to atzīt. Protams, no svara ir konkrēti kas tiek teikts kā iebildums. Ādas krāsa ir sīkums, bet, ja runa ir par raksturu, manierēm, attieksmi, uzvedību, motīviem - iespējams der ieklausīties. Piemēram, šajā diskusijā minēja dažus gadījumus, kur ārzemnieki ķer naivas meitenes uz muļķi. Tā tiešām notiek. Ir jāskatās kritiski uz situāciju, nevis jāpaļaujas ka visi ir balti un pūkaini.
23.09.2017 19:09 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Uzskatu, ka vecākiem jāmāca saviem bērniem pazīt cilvēki, jo tas noder ne tikai attiecībās (no sērijas, lai 16 gados neielidotu no loha), bet arī darbā, biznesā, dzīvokļa īrē un daudz, daudz kur citur. Pateikt pieaugušai meitai, ka viņai nepatiktu melnādains znots, neargumentējot to ar "vai viņš tevi ir bildinājis?", "vai viņš izmaksā?", "vai viņam ir darbs?", "vai viņam ir izglītība?" - ir vairāk nekā debili.
23.09.2017 19:13 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nezinām jau, ko vēl viņa teica un domāja.
23.09.2017 19:29 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Pat nevari melnādaino uz darba interviju uzaicināt un spriežot pēc piemērotības, atteikt, jo uzreiz būsi rasists.

Ja melnādaino uzaicinātu uz interviju un atteiktu, jo piemērotības kritērijs būtu ''man der tikai baltais kolēģis, nepatīk tie melnie'', tad tas būtu rasisms. Atteikt citas rases kandidātam, jo viņa/viņas spējas (nevis ādas krāsa) nav piemērotas darbam, nav rasisms.
Piebildīšu, ka tad, ja es darbā mētātos ar tādiem izteikumiem par citām rasēm, kādus raksta cosmo forumā, mani no turienes atlaistu tajā pašā dienā.
23.09.2017 19:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits