Atalgojums darba sludinājumos

 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
http://apollo.tvnet.lv/zinas/vairums-latvijas-iedzivotaju-atbalsta-algas-apmera-noradisanu-darba-sludinajuma/806732
Lielākā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka algas norādīšanai darba sludinājumā jābūt obligātai, liecina darba portāla «CV Market» veiktā aptauja.

Interesanti kāds ir jūsu viedoklis šajā jautājumā. Vai jūs arī uzskatāt ka darba sludinājumos jābūt norādītiem konkrētiem cipariem, nevis jābūt frāzei "piedāvājam konkurētspējīgu atalgojumu"?
13.09.2017 23:19 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
Erikson, tas ko tu šeit uzrakstīji (ja tu tiešām tā domā un pats pieturies pie šīs politikas), ir izņēmums. Lielākā daļa dd domā, kā ietaupīt.. un tur pat nav svarīgi kāds fons (zināšanas, pieredze utt.) ir darba ņēmējam. Darba devējam tas nav primāri, primāri ir atrast pēc iespējas letāku darba spēku, kas plus/mīnus būs derīgs noteiktajam amatam.
15.09.2017 13:45 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
meksikanka
Domā plašāk.. pirms apmēram gada vienā žurnālā (nepateikšu vairs tieši kurā bet googlē iespējams var atrast) bija raksts par hesburgera reģionālo vadītāji... sāka ar kasieres darbu un īsā laikā celās pa karjeras kāpnēm... lūk piemērs kā pat no visnecilāka'darba var kļūt kas liels..
DD kurš domā "plaši" un tālredzīgi, mekl;ējot kaut šos zemāko amatu veicējus jau skatās uz tiem nākotnē. Te der tas piemērs par kaut datu operatoru.. ja pretī ir cilvēks ar izcilām datorziunāšanām un pat nedaudz programmēšanu loģiski kam tas ir saistošāk un piedāvātu lielāku attalgojumu lai iegūtu tieši šo darbinieku. Jo nākotnē kad vajadzēs teiskim It speciālistu pašu uzņēmumā skolots speciālists būs daudz labāks variants nekā meklēt pilnībā jaunu.
Un par to vadītāja amatu.. ja tāad neticība.. varam saderēt uz piemēram 100eur... tiekamies un uzrādu uzņēmuma reģistra apliecību uz savu vārdu (parādu pasi) un vari apskatīt lursoftā kad šis uzņēmums dibināts un kurš ir valdes loceklis... un uzņēmums ir nepārtyrauktā darbībā vairākus gadus un nejau mīnusos
15.09.2017 13:57 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Piedošanu dibināšanas datums jau apliecībā redzams
15.09.2017 13:58 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Domā plašāk.. pirms apmēram gada vienā žurnālā (nepateikšu vairs tieši kurā bet googlē iespējams var atrast) bija raksts par hesburgera reģionālo vadītāji... sāka ar kasieres darbu un īsā laikā celās pa karjeras kāpnēm... lūk piemērs kā pat no visnecilāka'darba var kļūt kas liels..

Bet kā kasieris tak nesaņēma 1000 latus, jo redz potenciāls bija, sākumā saņēma tādu pašu kā pārējie kasieri (es pazīstu cilvēku, kurš labu karjeru taisīja McDonalds, nav gan reģionālais vadītājs, bet sāka kā kasieris studiju laikā un tagad sēž birojā un vairs nav ne jausmas, ko dara, sen neesam tikušies, bet nu dzīvo labi. bet kasiera periodā saņēma teju minimālo algu.).
15.09.2017 14:18 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Redzēt noteikti ir labāk, ērtāk un loģiskāk utt no vienas puses. Varbūt tā tapēc, ka parasti augsti kvalificētās vai specificētās nišās to tā neslēpj, to vienkāŗisi uzrādot, jo tāpat visi pie tām vienkāŗši netiks tik tapēc ka grib, bet tur kur var tikt, kā ar tā bez spējām lielām, tur var aŗī paslēpt, jo tik vai tā galā būs tas kas būs lai ar kādām spējām (augstākās, maģistri, vidējās u.c).
15.09.2017 14:30 |
 
Reitings 428
Reģ: 05.02.2015
Zemākā amata veicējam maksās vairāk tikai tāpēc, ka nākotnē viņš var būt kaut kas vairāk.... nu nesmīdiniet tautu! Tāds varbūt ir viens gadījums no tūkstoša.
Viena uzņēmuma ietvaros esmu pakāpusies par 3 pakāpieniem uz augšu. Un attiecīgi palielinājās mana alga. Un nevis kāds man kā asistentam maksāja vadītāja algu, jo redzēja, ka es esmu ar lielu potenciālu.
15.09.2017 14:40 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Vot patrāpās neprasīga vieta, toties atalgojumu neuzrāda, tai pat laikā tas var izrādīties pietekami labs, bet pretendenti tik vai tā to var veikt visāda kaluma, kad var paņemt veicamajm darbam vai nu pēc iemaņām vai pēc zināšanām, kas arī vērtības ziņā bieži krasi atšķiras.
15.09.2017 14:42 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Bieži vien jau katram amatam ir noteikti algas griesti uzņēmuma budžeta ietvaros. Man liekas neticami, ka Hersbuger kasierim varētu maksāt 1500 tikai tāpēc, ka ir potenciāls kļūt par nodaļas vadītāju. DŅ avansā neviens nemaksā. Un loģiski padomājot vai baigais IT speciālists ies strādāt par parastu datu ievades operatoru diez vai, ja arī ies,tad tas būs liels izņēmums.
Es būtu tika par, ka norādītu algas, jo tad man nebūtu jātērē laiks uz sludinājumiem, kuri neatbilst maniem darba algu kritēriejiem.
15.09.2017 15:09 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Kaut kādā mērā es piekrītu Eriksonam - tā algas publicēšana nav tik viennozīmīga. Ja darbs saistīts ar radošu domāšanu un specifisku zināšanu pielietošanu un attīstīšanu, tad pilnīgi normāli, ka algas var atšķirties atšķirībā no darbinieka kvalifikācijas un tur nevar norādīt vienu pliku ciparu. Savukārt, ja meklē, piemēram, sētnieku, kuram ir konstanta alga neatkarīgi no tā, vai strādās cilvēks ar 8 klašu izglītību vai cilvēks ar maģistra grādu - neredzu problēmu publicēt precīzu algu, jo potenciālā darbinieka kvalifikācija tāpat tur neko nemainīs.
Bet šis gan ir nonsenss:
Es vispār būtu par likumu ka darba ņēmējiem cv būtu jānorāda visu iepriekšējo darba vietu attalgojums. Pēc tā darba ņēmējam būtu padziļinātāks ieskats par darbinieku.

Šāda ideja liecina drīzāk, ka Tu nevis vadi savu uzņēmumu, bet esi VID ierēdnis. Ar šo var iebraukt pamatīgās auzās, jo diemžēl Latvijā ir ļoti liela ēnu ekonomika. (t)
15.09.2017 15:32 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Es vispār būtu par likumu ka darba ņēmējiem cv būtu jānorāda visu iepriekšējo darba vietu attalgojums. Pēc tā darba ņēmējam būtu padziļinātāks ieskats par darbinieku.

-
Kaut kur bija atbilde šādai domai, nav pacietība tirzāt...paga japmeklē... uz šo pusi...
-
Ak vai nabaga dāsnie DD, nevar tak norādīt algu 500€, jo būs gatavi maksāt kādam 1000€ sviests. Un cv jānorāda iepriekšējo darba algas, jo? Tas, lai darba devējs zin, ka Anniņai lielākā alga ir bijusi 450€, tad par 550€ vairāk var nepiedāvāt, bet ja Lienītei lielākā alga 600€ ir bijusi, tad jāpiedāvā 700€
15.09.2017 16:00 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Būs pārspīlēti, bet tas tikai parāda, ka nevienai pusei nav 100% skaidrības, kāda tad būs tā alga. abas puses grib, lai otra puse pasaka.. un tad izdomās, vai der...
15.09.2017 17:17 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Eriksons, par manu domāšanas vērienu Tu lūdzu neuztraucies. Pardon, Tu brauc auzās..īstenībā no paša pirmā teikuma.. Par Hesīti mini piemēru? Very well, bet Tu tagad saki, ka tas cilvēks pa karjeras kāpnēm ir kāpis tikai tāpēc, ka kāds viņam tādu iespēju iedevis? Varbūt, bet vairāk es tur saskatu paša darbinieka apņēmību, motivāciju un vēlmi augt. Un kā īsti Tavs piemērs korelē ar to, ka alga tiks norādīta? Tu domā, ja tam Hesīša pārdevējam būtu norādīta konkrēta alga vai diapozons (ja nemaldos, tur tāpat norāda stundas likmi), tad kāpšana pa karjeras kāpnēm būtu neiespējama? Beidz taču.. un nav ko virināt savas uzņēmuma reģistrācijas apliecības.. Mēs runājam par vienu, tu par ko citu, bet kā sava viedokļa atbalstīšanai lieto faktu, ka esi uzņēmējs un redz, gudrāks, jo mēs, DŅ, nu nevaram tik plaši paskatīties.. Lai tā būtu, pa lielam man vienalga. Bet tas, ka Tu komentē nedaudz citā virzienā, tomēr man liek apšaubīt Tevis paausto viedokli diskusijā
15.09.2017 20:18 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Nevaru iedomāties nevienu argumentu "par" to, ka algas nerāda. Viskaitinošākais ir jautājums darba intervijā "kādu algu jūs vēlētos" , lai gan algas jau sen noteiktas 90% gadījumos. Man bijušas divas trakas intervijas šajā sakarā - pirmā bija tāda, kurā man pajautāja, kādu algu vēlos, tad nolīdzināja līdz ar zemi (es patiešām nesaprotu, kāpēc necēlos un negāju prom, biju jauna un muļķe) pateica, ka var piedāvāt tikai iespēju "praksēties" ar minimālo algu. Nedomāju, ka manī ir vaina, jo tas sludinājums stāv cv.lv vismaz gadu. Sludinājumā tiek arī slēpts darba devēja nosaukums utt., tur tāds mistisks sludinājums, kur pateikts kas (amata nosaukums) meklē palīgu.
Otrais bija, ka citā darba vietā atbildēju uz šādu jautājumu, manuprāt, ļoti pieticīgi, bet ņemot vērā savu tobrīd mazo pieredzi - 500-600 eur uz rokas, uz ko man atbildēja, ka tik daudz nekur neatradīšu. :D Tad ko jautājiet?
Vispār darba meklējumi ir krimināli, jo īpaši iesācējiem! Vienā darba vietā man pateica, ka būs jāstrādā daudz virsstundu (no 8 līdz 22, piemēram, būtu vairākas dienas nedēļā), bet tās nebūs apmaksātas, jo man jāsaprot, ka tā ir lieliska iespēja praksēties! Iepriekšējā meitene šajā amatā tā strādāja divus gadus un nu ir paaugstināta, tāpēc meklē jaunu darbinieku! Nav tā, ka es biju vispār bez darba pieredzes vai bez jau iegūtas izglītības, vai nesaprotu, ka jāstrādā daudz, bet nu - šī man liekas ir darbinieku izmantošana.
15.09.2017 20:44 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Āa! Atcerējos vēl vienu lietu no maniem darba meklējumiem pirms kāda laika. Darba meklētāju maldināšana! Piemēram, stāv sludinājums ar vienu amata nosaukumu, aprakstu, tu nosūti cv, tev piezvana un pasaka, ka šī īsti tomēr nebūs tāda vakance, bet būs cita (ļoti attālu no sludinājumā minētā).
15.09.2017 20:47 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Un par to vadītāja amatu.. ja tāad neticība.. varam saderēt uz piemēram 100eur... tiekamies un uzrādu uzņēmuma reģistra apliecību uz savu vārdu (parādu pasi) un vari apskatīt lursoftā kad šis uzņēmums dibināts un kurš ir valdes loceklis...

Tā derēšana ir nu tik kabaniska. Eu, davai, netici manai muskuļmasai? Saderam uz 100 eur , tiekamies!
Klau, ja tu būtu liels uzņēmuma vadītājs, tev tiešām būtu problēmas noalgot aukli savam bērnam? (jā, jā, iepriekšējās diskusijas)
15.09.2017 20:57 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Esmu tikai PAR algu norādīšanu. Atceros tos šausmīgos darba meklēšanas laikus, kur būtībā pusi dienas pakās taisoties uz interviju, braucot uz Rīgu un nevis uz strādājamo adresi, bet kur viņiem birojs cauri pusei Rīgas, lai uzzinātu, ka piedāvā nedaudz virs minimālās.
Darba vietā, kur strādāju tagad man arī jautāja, kādu algu vēlētos, pēc visas šīs sāpīgās pieredzes nosaucu mazāk nekā vajadzēja. Darba devējs apžēlojās un līgumā ielika pa 50€ vairāk, bet nu.. Šobrīd alga šī stulbuma dēļ tieši neapmierina.
Patīk sludinājumi, kur algu norāda kaut vai sākot no tik un tik € bruto/neto vai konkrētus ciparus no cik līdz cik. Bail jaunu darbu meklēt tieši šo mokošo interviju dēļ, vienā pat 4h bija jāsēž, jo 4 cilvēkus intervēja uz maiņām.. Un beigās piedāvātu ne to vakanci, uz kuru pieteicos un gandrīz minimālo algo (t)
15.09.2017 20:58 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Eriksons
Ja runa iet par radošo profesiju vakancem, tad es daļēji piekrītu ka alga uzreiz var būt ne tik konkrēta, bet jebkurā gadījumā ir jābūt nosprautam algas minimumam, kurš var būt konkrētā darba vietā un to arī var minēt.
Ok pieņemsim sludinājumā ielieku 500eur algu, atnāk cilvēks kurš var šo darbu paveikt teicami un vēl pat ieteikt inovācijas utt.. loģiski ka šim kandidātam būtu gatavs piedāvāt kaut 1 000eur algu... un atnāk teiksim nelabi smakojošs cilvēks bez pieredzes un sliktām komunikācijas spējām loģiski ka šadam kandidātam nepiedāvātu pat minētos 500eur bet gan minimālo algu ja nebūtu kas totāli strādā. Nu kur loģika noteikt kādu konkrētu algu?

Kas tad Tu esi par vadītāju, kurš ir tik tālu nolaidis uzņēmumu, ka pieļauj domu par to, ka Tev var nākties pieņemt nelabi smaržojošu kandidātu. Ja es būtu Tavā vietā, tad es stipri aizdomātos par šādu situāciju un kad es reāli iebrauktu ka manas vainas dēļ ir izveidojusies tāda problēmu, es bļautu tik ilgi un tik skaļi, ka pats Sātans atnāktu pie manis un palūgtu mani bļaut mazliet klusāk, jo ellē neviens nevarētu mierīgi pagulēt. Un nedzen fufeli, nav tādu amatu, kur vienam maksā minimālo, bet citam 1000.
Domā plašāk.. pirms apmēram gada vienā žurnālā (nepateikšu vairs tieši kurā bet googlē iespējams var atrast) bija raksts par hesburgera reģionālo vadītāji... sāka ar kasieres darbu un īsā laikā celās pa karjeras kāpnēm...

Es tiešām esmu priecīgs par to, ka tu lasi Sīrupu vai Āveni vai kādu citu pseido literatūru, par daudziem rakstiem ir vienkārši samaksāts un tie kalpo kā mārketings un nekas vairāk. Jā tādi gadījumi mēdz būt, bet tie ir daži atsevišķi gadījumi, kuri neatspoguļo kopējo ainu.
15.09.2017 21:23 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Tas arguments no DD piedāvājot minimālo, neapmaksātas virsstundas utt - tā taču lieliska prakse, ir tik stulbs. Saprotu, ka nepieredzējuši un naivi uzķeras, jo tiek piestāstīts, ka tā ir lieliska iepsēja vispār tur strādāt un gūt pieredzi, bet nu tā ir totāla izmantošana. Labāk to minimālo saņemt atstrādājot savas konkrētas stundas nevis vergot virsstundas un papildus pienākumus kāda uzņēmuma labā, jo tā tak ir "lieliska iespēja" :-D
15.09.2017 23:16 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
Piemēram pie sludinājuma dots Imanta bet aizejot uz interviju izrādās ka vakantā vieta tiek piedāvāta Purvciemā.

Tu par ss sludinājumiem? Ja tev būtu kaucik smadzenes tad tu sen zinātu, ka tur nedrīkst skatīties uz norādīto rajonu, bet gan jāskatās uz norādīto adresi + jālasa sludinājums. Nekad nav bijis tā, ka norādītā adrese neatbilstu! Jādomā līdzi nevis tupli jāblenž uz sludinājuma rajonu.
15.09.2017 23:35 |
 
Reitings 229
Reģ: 10.02.2014
Nevaru iedomāties nevienu argumentu "par" to, ka algas nerāda."

Uzskatu, ka, ja uzņēmums ir spējīgs maksāt tikai noteiktu summu, tad tā būtu jānorāda. Bet lieli un labi uzņēmumi bieži vien ir elastīgi ar algas noteikšanu. Piemērām, var uz rokas maksāt pāri tūkstotim, bet labprāt ietaupītu un maksātu 800eur. Ja darbs ir stabilā uzņēmumā un tiek meklēts cilvēks ar augstāko izglītību un pieredzi, tad normāli būtu interviju laikā vienoties par algu. Tāpēc arī saprotu darbadevējus, kuri nevēlas algu norādīt. Varbūt pie īpaši izcila kandidāta viņi gatavi maksāt diezgan daudz (ja pretendents pieprasa). Tādā gadījumā nepublicēt algu var pat nākt par labu pretendentam.
Tajā pašā laikā, tas neattiecas uz mazāk kvalificētām profesijām (administratīvie darbinieki, piemēram) un tad jau algu vajadzētu norādīt. Tāpat, kā prakse ārzemēs pierāda, kur par algu vienoties ir ļoti izplatīti, var rasties nevienlīdzīgs atalgojums starp sievietēm un vīriešiem, jo pierādīts, ka vīrieši vairāk uzdrošinās pieprasīt lielas summas.
16.09.2017 17:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)