Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ko celt galdā?

 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Sveikas!
Pavisam drīz svētki, būs ciemiņi.. Bet galva pilnīgi tukša idejām, ko celt galdā.
Plānā ir kaut kas uz zviedru galda pusi, ne vakariņas ar klātu galdu un porcionēšanu, taču var ieteikt arī kādu siltu ēdienu. Būsim 8 cilvēki.
Zinu, ka taisīšu rasolu, jo man ļoti kārojas un tāpēc ēdīšu un tētim obligāts ir šašliks. :D Bet priecāšos arī par kaut drusku veselīgākām alternatīvām.
Atmosfēra būs brīva, nesēdēsim katrs pie šķīvja savā vietā, vairāk tiešām tāds zviedru galda variants, bet ar kādu sātīgu ēdienu arī.
Paldies! :)
08.09.2017 13:00 |
 
Reitings 294
Reģ: 25.09.2016
Vari sagriezt dažādas sastāvdaļas un sagatavot mērcītes,lai katrs iet un kombinē savus salātus . Esmu tā taisījusi,visiem ir paticis .
08.09.2017 13:03 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Noira, Tu domā kā dārzeņu paplāti ar mērcītēm? Vai kaut ko..hmm, kā Rimi salātu bāra variantu, tikai homemade?
08.09.2017 13:04 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Gaļas, siera, augļu un dārzeņu plates - vienmēr man nostrādā un noēd pa tīro.
08.09.2017 13:06 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Jā, paldies, plates būs galdā, tikko kā pieminēja pirmajā komentārā, tā uzreiz nodomāju, ka vajag.. Būs dārzeņu un gaļas plate ar mērcīti. Tas forši uzkodām.. :) Varbūt ir idejas kaut kam sātīgākam?
08.09.2017 13:38 |
 
Reitings 203
Reģ: 23.08.2017
Sāļie groziņi ar pildījumu, lavaši ar pildījumu, pesto un ķiploku grauzdiņi, vistas gaļas kotletes, dārzeņu salātus.
08.09.2017 13:40 |
 
Reitings 203
Reģ: 23.08.2017
Nesen svētkos ēdu gardas pildītās olas, laikam ar siera salātiem vai ko līdzīgu, fiksi izķēra!
08.09.2017 13:40 |
 
Reitings 294
Reģ: 25.09.2016
Nu varētu salīdzināt ar Rimi salātu bāru. Man ,piemēram ,bija - vistas fileja apcepta ,sagriezta gabaliņos , salātu mix, spināti, romiešu salāti, mazie tomātiņi , gurķi , sīpoli , olīves , dažādi sieri, tuncis , valrieksti , žāvēta vista ,varbūt vēl kaut ko piemirsu , bet apmēram tā . Un klāt mērces
08.09.2017 13:41 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ja būs šašliks, var grillēt arī dārzeņus, piemēram, tomātu, cukini, sēnes, kukurūzu.Var arī augļus - ananasu, persiku, klāt saldējumu. Vai arī zivi un klāt grilētu citronu.
08.09.2017 13:49 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Manā uztverē vienkārši saliktas dārzeņu un augļu plates ar pārējo ir tāda necieņa pret ciemiņiem , ņemot vērā , ka aicina uz svētkiem . Ja aicina uz svētkiem , jābūt vismaz nedaudz kaut kam pagatavotam , piemēram , kā wonderwoman minētais .
Baigi jau nu vajag aicināt uz svētkiem , ja cienā ar ikdienišķām sastāvdaļām , tik prasti un vienkārši . (t)
08.09.2017 13:52 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Manā uztverē vienkārši saliktas dārzeņu un augļu plates ar pārējo ir tāda necieņa pret ciemiņiem , ņemot vērā , ka aicina uz svētkiem . Ja aicina uz svētkiem , jābūt vismaz nedaudz kaut kam pagatavotam , piemēram , kā wonderwoman minētais

+++
Piekrītu. Nav jau tāds studentu tusiņš, bet cik saprotu, būs arī vecāki.. bet t.k. autore minēja, ka būs šašliks, tad es noteikti sekotu raven padomam un grillētu dārzeņus, un te jau būtu ar vienu šāvienu divi zaķi - gan pilnvērtīgs pamatēdiens (dārzeņi + gaļa) + grilēti dārzeņi nav neveselīgais variants.
Noteikti pagatavotu vēl kādus salātus, kādus vieglākus, bez majonēzes, bet gana sātīgus.
Garšo arī baklažānu rullīši, kurus var pasniegt gan kā aukstu, gan kā siltu uzkodu
08.09.2017 14:26 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Es noteikti gribu vairāk par knakstīšanos ar dārzeņiem un sāļiem groziņiem, tieši tāpēc arī meklēju kaut ko jaunu.. Jo pašai galīgi galva šobrīd tukša un nestrādā uz recepšu plānošanu, taču ļoti gaidu savus ciemiņus un vēlos, lai viņus sagaida klāts galds gan ar našķiem, gan nopietnākiem ēdieniem. :)
Šobrīd zinu, ka būs:
- Rasols
- Šašliks
- Grillēti dārzeņu "iesmiņi" dažādās variācijās
- Krāsnī cepti jaunie kartupeļi (ceturtdaļās) ar garšvielām, ar mizu
- Pašcepta ābolu kūka ar saldējumu, svaigām ogām desertā
Un uzkodām paknakstīties: dārzeņi ar mēcīti, augļi un iespējams sāļie groziņi vai lašmaizītes vai lavaši, vēl neesmu izlēmusi
Šķiet, ka visam vakaram varētu būt gana visa kā, bet prasās kaut ko no svaigiem dārzeņiem..
Ko Jūs domājat par grieķu salātu pasniegšanu? Būtu kā otri, vieglākie, veselīgākie, bet tomēr sātīgi salāti.
08.09.2017 15:06 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Par Grieķu salātiem runājot.. zinu, ka daudziem garšo. Jāskatās, vai Taviem ciemiņiem arī.
Es, piemēram, nekad Grieķu salātus neesmu izpratusi. Manā skatījumā, labāk vienkārši tad sagriezti svaigi dārzeņi. Iespējams, ka oriģinālā versijā tie salāti ir ņamma, bet cik esmu ēdusi, vnk sajaukti savā starpā svaigi dārzeņi, turklāt tie vienkāršākie (tas nav slikti, bet just saying). Olīvas, sīpoli negaršo, iespējams tāpēc uztveru tos kā vnk dārzeņus, kā arī parasti neviens jau pareizi to mērci netaisa, tāpēc arī garšo kā parasti tomāti, gurķi un paprika. Bet tas ir tika mans viedoklis.
***
Ļoti garšo Rimi nopērkamie salāti, kur ir saulē kaltēti tomāti, Feta siers, gurķi, paprika, avokado, sēkliņas + kāda viegla mērcīte. Un tas jau šķiet daudz interesantāks
08.09.2017 15:27 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Man personīgi īpaši nepatīk visādi kišmiš, tas ir groziņi, maizītes, pildītas olas, vel kaut kādas plates, pa virsu rosols, žāvetas vistiņas, krabju salāti utm. Riktīgi pa daudz.
TRY man šķiet tas ir pietiekoši ko pasniegsi, man pat gribas teikt ka pie visa šī rosols, traki, man vārītos vēders :-D
08.09.2017 15:44 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Nu, rosolu es taisīšu, jo man vienkārši tieši to konkrēto ēdienu gribas :D
Un, tā kā tas ir vairāk zviedru galds, gribas piedāvāt vairāk dažādu opciju (iekļaujoties, protams, rāmjos), jo citi jau varbūt negribēs rosolu, bet tieši svaigos dārzeņus. :D Es, piemēram, pati visdrīzāk neēdīšu gaļu. Nu tāda tā doma.
Ja pasniegtu porcijās, tad noteikti nebūtu tik daudz dažādu variantu, un viss savā starpā būtu saskaņotāks, bet tā kā tā būs kustīgā ballīte, kurā visi ik pa laikam atnāk un kaut ko paēd, šķita, ka ir forši, ka var izvēlēties. :)
08.09.2017 16:56 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Es parasti taisu tā, ka ir svaigie dārzeņi (kā salāti vai mazās uzkodas), kāds pamatēdiens (burgeri, wrapi, čili, karijs, sautējums u.tml.), siltā dārzeņu piedeva (krāsnī cepti kartupeļ vai citas saknes, sēnes, tvaicēti dārzeņi..) un mērcīte (gvakomole, vegānais "krējums", salsa..). Sakomplektēju pēc tā, kas saskan un kādi ciemiņi nāk - jāskatās, kāda kuram gaume. :) Tas, ko autore aprakstīja, man šķiet baigi daudz. Es paliktu pie svaigajiem dārzeņiem ar mērci, šašlika, grillētiem dārzeņiem un kartupeļiem.
08.09.2017 16:59 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Vēl mana pieredze rāda, ka parasti visi ļoti novērtē svaigu un gardu maizi (pašceptu, protams, ideāli, bet var arī super garšīgas maizes dabūt labās maiznīcās).
08.09.2017 17:01 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Salomē, paldies!
Kad šādi pasaka, tad arī man sāk šķist, ka tomēr vajag visu sastrukturēt.
(Bet no rosola tas mani neatturēs) :D
08.09.2017 17:53 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Nu es te lasu un ar liekas " ai, kādas pildītas olas, siera salāti", bet esot ciemos, ēdu ar gardu muti :-D Brokolus un burkānus varu mājas pati pagrauzt. Pati loti priecājos par siltajiem ēdieniem un siera plati. Un no rasola ar neatteiktos :-D
08.09.2017 19:41 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Biju pasākumā, kur bija sagatavoti dažādi lavaši (ar lasi, siera salātiem uc klasiskie pildījumi), sagriezti, un lavaša šķēlītes vēl apceptas uz grila. Ļoti garšīgi!
Bez jau minētajiem.. Pati bieži taisu silto variantu lavašam, ceptu cepeškrāsnī, arī ideāli ballītēm :-)
08.09.2017 19:55 |
 
10 gadi
Reitings 77
Reģ: 29.01.2009
Līdzīgi cēzara salātiem- vistas vileju sagriež garenos gabalos,apviļā kelloggsos un garšvielās,izcepjās kraukšķigi.Ledus salāts,čerī tomāti,svaigs gurķis(vēlams ar visu mizu),sarkanais sīpols,grauzdiņi(man labāk patīk rupjmaize ar sēklām,apcepta un ierīvēta ar ķiploku),indijas rieksti,cietais ciers(šķēlītēs plānās).Apslaku ar eļļu sajauktu ar bišk citrona sulu,sāli,cukuru,pipariem.
08.09.2017 20:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits