Stabilitāte vs. risks

 
Reitings 80
Reģ: 10.12.2016
Daudzu darbu postu iespaidā nolēmu ieskatīties, kas jauns notiek cv.lv portālā, un pirmais, kas ieleca acīs bija RIMI reklāma par savām vakancēm, kas sludināja "Izvēlies stabilitāti". Un man tāds... vai tas ir labākais uz ko likt uzsvaru savā darba reklāmā? Vai tiešām latviešu šo "pērk"?
Un tad likās, ka gan jau, ka pērk gan, latviešiem jau ir bijis tāds... ka labāk stabili zemu, nekā svārstīgi, un, ka stagnācija mēdzam saukt par stabilitāti, vai ne?
Kā ir ar Jums? Risks vs. stabilitāte?
Kurā brīdi zināt, ka Jūsu darba vieta vairs nav stabila? Vai kuras tad ir tās "riskantās"? Kur man būtu jāiet, ja vēlos izvēlēties risku?
Un kā ir tām, kas dzīvo ārzemēs? Kā tur cilvēki skatās uz sabiedrisko sektoru vs. privāto? Stabilajiem darbiem vs. riskantākiem un ienesīgākiem?
02.09.2017 09:24 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Vietā, kur strādāju es paprasīju darba līgumu, bet arī nav sastādīts pēc likuma (noteiktas lietas mazāk un tās pašas nedod) un nav iespējams pārliecināt par pretējo.

Pilnīgi vienalga, kas rakstīts līgumā - par līgumu augstāks ir darba likums. Tu vari pieprasīt jebko, kas ir darba likumā un nav rakstīts līgumā un tu vari nepildīt jebko, kas ir rakstīts līgumā, bet ir aizliegts likumā.
Protams, saprotu, ka tas ir tikai teorētiski un praksē tev pateiktu - ej na***, bet es tavā vietā, lasot tavus stāstus par darbu, jau sen arī būtu aizgājusi.
02.09.2017 15:24 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
tātad mums LV ir gana slikti PR cilvēki? njā, reklāmas ir tādas, nu .. nekādas?

Man šķiet, ka jā, labas reklāmas ir tiešām retums.
02.09.2017 15:26 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Tas bija domāts par Lattelecom. Vispār šī diskusija atgādina darba meklēšanu 18-19 gados. Spilgti atceros viena ļoti atpazīstama uzņēmuma piedāvājumu 200 eur bruto par pilnas slodzes maiņu darbu ar virsstundām.
02.09.2017 15:29 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Nu tad es tevi reāli nesaprotu. :D
Tiem, kas tur strādā ļoti ilgi nekas tāds nebūs, jaunajiem mazkvalificētajiem darbiniekiem krīzes laikā labumus, kas pienākās pēc likuma nogrieza. Par ofisu un normāliem amatiem ir pavisam cits stāsts.

Mans tētis sāka ar parasto strādnieku beidza beidza ar priekšnieku un tagad ir pašam sava firma, kas sadarbojas ar Lattelecom meitas uzņēmumu. Lattelecom nostrādāja 40 gadus. Nedomāju, ka, ja izturētos kā pret sūdu, tad pusi dzīves tur pavadītu un vēl tagad sadarbotos. :D Nezinu, kādā sakarā kaut kādi krīzes laiki utt., es to tēta bonuskarti izmantoju pēc krīzes. Vari iedomāties, cik daudz esmu apmeklējusi viņu pasākumus utt. un nezinu, man ir labs priekšstats par šo uzņēmumu.
Protams - visur ir labās un visur ir sliktās puses, bet es atsakos ticēt, ka Lattelecom pārkāpj likumu. :)
02.09.2017 15:32 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Tiesa-zvanu centrus, veikalus utml lietas es nepārzinu. Vairāk ir sanācis kontaktēties ar cilvēkiem, kas reāli strādā, lai visi vadi un kabeļi būtu tur, kur jābūt, vai kas ir priekšnieki šiem darbiem kā mans tēvs, kā arī ar viņu biroju.
Tomēr tāpat neticās, ka lielie uzņēmumi apkāstu kādu. Drīzāk pēc tavas čīkstēšanas par savu darbu, bet neiešanu prom man rodas iespaids, ka tev vienkārši patīk čīkstēt.
02.09.2017 15:35 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Pavisam vienkārši, zvanu centra darbiniekiem vismaz vēl gadus divus atpakaļ deva parakstīt uzņēmuma līgumu, tas izslēdz gan dd apmaksātu slimības lapu, gan atvaļinājuma naudu, jo netiek nodibinātas darba tiesiskās attiecības.
02.09.2017 15:38 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
atsakos ticēt, ka Lattelecom pārkāpj likumu.
Likumu jau nepārkāpj, atrod vājās vietas, lai to apietu.
Šāda veida uzņēmumos ir pilnīgi atšķirīga attieksme pret darbiniekiem. Zinu vienu, kas Lattelekom strādā kādus padsmit gadus, nesūdzās un ir apmierināts, bet diezgan labā amatā kā speciālists.
Zvanu centra, telemārketinga darbinieki ir pilnīgi cita, zemāka kategorija, tos var čakarēt. Šodien viens, rīt cits, studentiņi, kas strādā, lai iegūtu pieredzi.
Ja Lattelekom klientus čakarē uz nebēdu, tad nesaprotu kur var rasties priekšstats, ka darbiniekus neapkāš?
02.09.2017 15:47 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
petunijayyy, es jau iešu prom, tikai pēc algas aprēķināšanas un ieskaitīšanas (drošības apsvērumi). Ir cilvēki, kas manā darba vietā strādā 5,6,7 gadus... Bet tas ir mazākums, kuram dod visus bonusus utt.
02.09.2017 15:50 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
OK, es neesmu Lattelecoma jurists, bet būsim godīgi, uz zvanu centriem neiet tās gaišās galvas, kas tur grib pavadīt visu savu dzīvi strādājot, kadru maiņa droši vien ir milzīga, tāpēc - jā, droši vien attieksme pret augstāko izglītību ieguvušo inženieru, kas strādā Lattelecom un tur vairāk vai mazāk ir uz palikšanu, un attieksme pret nenopietnu studentu zvanu centrā, kas lielākais tur ir uz gadu, gan jau savā ziņā atšķiras - kaut algu līmenis, bet vai tas nav saprotami, ka bankā arī ir gan vadītāji, gan apkopēji? Tāpēc, ka kaut kur kādu "apkopēju" apčakarēja, nav jau jāvaino viss uzņēmums.
02.09.2017 16:10 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Varbūt tomēr RTU "Nāc studēt uz RTU un vairs nekad neskaties darba sludinājumus" savā ziņā bija taisnība. :D :D
P.S. Vēl viens rēcīgs reklāmas piemērs.
02.09.2017 16:12 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Lattelecom un tāda tipa vietās, protams, augstākos amatos esošie pelna normāli, vadītāji ir paši par sevi, ko viņiem iespringt, bet nedomāju, ka tāpēc pret padotajiem būtu jāatiecas kā citādāk, jo viņi saņem mazāku algu. Kaut vai students piestrādā, tas nenozīmē, ka viņš ir stulbs, ar ne gaišāko galvu un vēl kādos defektos vērtējams, piemēram, vienīgais darbs, ko var savienot ar studijām, tuvākais mājām utt. Tas, ka šīs kompānijas zina, kur likums sākas, bet kur beidzas, tas taču nav noslēpums, uz to strādā ļoti daudzi.
02.09.2017 16:16 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nekur LV nav 100% stabilitate.... to ta ka der atcereties. Un labos amatos tas ir pat vairak ka tadaii maxiamas kassierei, vinai miers un stabii ienakumi drizak garanteti.
Der atcereties arstu Auderu un ar ko viss beidzas!
02.09.2017 16:23 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Auders ar savu alkatību un nesodāmības apziņu pats visu sačakarēja. Zelta rokas, ko Tu neteiksi... :D
02.09.2017 16:25 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
un Kolonas spasnieces saaaga joprjam turpinas
http://jauns.lv/raksts/bizness/194177-nesaskanas-starp-plaudi-relingeri-un-parex-turpinas
vel bija ex miljonare jurmalas cosiem parsija palizibbu...tadu gadijumu LV ir simtiem....
02.09.2017 16:28 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Auders ar savu alkatību un nesodāmības apziņu pats visu sačakarēja. Zelta rokas, ko Tu neteiksi...
ari, un naivi uztcejas poltikiem kas vinu samala miltos, un bankrots, sievapameta, un liegums steadat par arstu..beigzas jauns vrietis un pasnaviba... skumji... tads liktenis. Bet kainimu tante strada rimcika par kasieri veesa miera jau 16 it gadu...un ir apmierinata un dziva.
02.09.2017 16:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits