Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Stabilitāte vs. risks

 
Reitings 80
Reģ: 10.12.2016
Daudzu darbu postu iespaidā nolēmu ieskatīties, kas jauns notiek cv.lv portālā, un pirmais, kas ieleca acīs bija RIMI reklāma par savām vakancēm, kas sludināja "Izvēlies stabilitāti". Un man tāds... vai tas ir labākais uz ko likt uzsvaru savā darba reklāmā? Vai tiešām latviešu šo "pērk"?
Un tad likās, ka gan jau, ka pērk gan, latviešiem jau ir bijis tāds... ka labāk stabili zemu, nekā svārstīgi, un, ka stagnācija mēdzam saukt par stabilitāti, vai ne?
Kā ir ar Jums? Risks vs. stabilitāte?
Kurā brīdi zināt, ka Jūsu darba vieta vairs nav stabila? Vai kuras tad ir tās "riskantās"? Kur man būtu jāiet, ja vēlos izvēlēties risku?
Un kā ir tām, kas dzīvo ārzemēs? Kā tur cilvēki skatās uz sabiedrisko sektoru vs. privāto? Stabilajiem darbiem vs. riskantākiem un ienesīgākiem?
02.09.2017 09:24 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Būšu nedaudz ārpus tēmas - tieši par reklāmām ir ko piebilst. Tās reklāmas rimi, mcdonalds utt. vispār ir smieklīgas - tie lozungi tieši. Vēl man liekas smieklīgas ātro aizdevēju reklāmas, abas redzēju pa tv - pirmā bija tāda, kur sieviete ap 40 priecīga stāstīja, ka nav jau tā, ka viņas ģimenei naudas nepietiek, bet reizēm līdz algai tomēr prasās vairāk, senāk domāja, ko darīt, bet tagad zina - jāaizņemas - un tas ir tik forši (es domāju - varbūt savos 40 aizdevumu vietā labāk atrast, kur vairāk nopelnīt?) un otra bija ladyloan.lv, pēc reklāmas sapratu, ka meitene aizņēmās kaut kādām skaistumprocedūrām vai šopingam.. Ak, un vēl tagad Circle K reklāmas ir smieklīgas, kur pārspīlēti priecīgi darbinieki māca, kā izrunāt Circle K un Circle K Extra Club karti.
02.09.2017 09:31 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
ladyloan.lv, pēc reklāmas sapratu, ka meitene aizņēmās kaut kādām skaistumprocedūrām vai šopingam..

Jā, tā ir stipri mulsinoša reklāma :) Pa radio man patīk Vitakredit.lv reklāma, foršs džingls.
02.09.2017 09:33 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Turpinot par reklāmām: vēl viena ladyloan reklāma - prieks, ka beidzot sāk izmantot arī plikus večus reklāmās, ne tikai plikas sievietes
02.09.2017 09:34 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
..Par darbu un stabilitāti: stabilitāte viennozīmīgi IR pluss. Tāpat kā liela alga, veselības apdrošināšana, 2 mēnešu atvaļinājums, ērta darba vieta, bezmaksas parkings, utml. Katram darbam ir savi plusi un mīnusi. Gan RIMI, gan Valsts Kancelejā.
02.09.2017 09:35 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Kā ir ar Jums? Risks vs. stabilitāte?

Izvēloties starp darbu ar zemāku atalgojumu, bet tomēr tādu atalgojumu, ka pietiek labai dzīvošanai (ne gluži katru nedēļu uz Dubaiju, bet tā lai sanāk normāla dzīve un nav uz akcijām jāpēta preces) un kur nav baigā stresa un visādu ekstremāli neierasto situāciju un starp darbu, kurš ir ļoti stresains, atbildīgs utt., bet atalgojums var sasniegt Dubaiju katru nedēļu, es izvēlētos pirmo, jo man svarīgāka ir mana garīgā veselība.
Taču, ja jāizvēlās starp Maximas (utml) vidi un algu un starp stresainu darbu ar lielāku algu, protams, otrais, jo ar Maximas algu neizdzīvot, turklāt Maxima, manuprāt, nav mierīgs darbs-nepatīkami klienti, nepatīkama vide utt., vienīgais jā, stabili zema alga. Starp tādiem variantiem, protams, izvēlētos riskanto.
Tā kā manā gadījumā viss būtu atkarīgs no algas.
02.09.2017 09:40 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Ja būtu labs darbs, laba vide, labs atalgojums, bet nebūtu nekādo baigo pārlēcienu uz augšu, karjeras kāpņu utt, tad izvēlētos šo stabilitāti, neesmu karjeriste, kas tiektos pēc vēl, vēl, vēl utt., turklāt man ir tāda ģimenes izpratne, ka vīrietim jābūt lielā mamuta nesējam. Bet Maximas stabilitāti cerams, ka man nekad nebūs jāizvēlās.. Es to vienkārši neuztveru par to, ko kāds labprāt vispār varētu gribēt izvēlēties, tādus darbus cilvēki dara, jo ir spiesti darīt, nevis jo var izvēlēties - vismaz manuprāt.
02.09.2017 09:44 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Es izvēlētos stabilitāti un noteiktību savas nozares ietvaros. Man ir svarīgi strādāt sakārtotā vidē, 2 gadus strādāju haosā, kur alga, darba laiks, pienākumi lēkā, bet elementāras stabilitātes nav.
02.09.2017 09:50 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Riskanta vieta ne vienmēr nozīmē ienesīgumu. Ir tūkstošiem uzņēmumu-viendienīšu, kas taisās vaļā un ciet, kas pieņem darbiniekus un paši nezin kāpēc pieņem, atlaiž pēc pārbaudes laika un meklē nākamo. Acīmredzot Rimi reklāmā stabilitāte bija domāts tas, ka tāds Rimi ir un būs un ka tevi neviens neatlaidīs, ja vien nesavārīsi sūdus un nebūsi pilnīgs nejēga.
Bet Rimi sludinājumos ieskatījos, paspēja jau nošķebināt. :-D Kā var piedāvāt to pozitīvos, atsaucīgos kolēģus visos veikalos? Un nevienā pašā nav čūskumidzenis? Un atvaļinājumi, slimības lapas, nomaksāti nodokļi, soc.garantijas utt. ir noteikti likumdošanā. Kāda mārrutka pēc tas vēl būtu jāraksta atsevišķi? Pašsaprotamu lietu uzsvēršana tikai rada aizdomas par likumu neievērošanu citā jomās.
02.09.2017 09:52 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nikola., pajautā Maitéi par atvaļinājumiem, kas noteikti likumdošanā, un situāciju šajā sakarā viņas nestabilajā darbā :)
02.09.2017 09:58 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Nikola, ir uzņēmumi, kas likuma prasības nenodrošina.
02.09.2017 09:59 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Skaidrs, ka ir uzņēmumi, noteikti pat lielākā daļa privāto, kas nenodrošina likumdošanas prasības, ne attiecībā uz soc. garantijām, ne darba vidi u.c. Tomēr tas nemaina manus uzskatus, ka sevi cienošam, lielam uzņēmumam darba sludinājumā nav jāuzsver lietas, kuras ir noteiktas likumdošanā.
02.09.2017 10:05 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Nikola, tas, ka likumā ir noteikts un līgumā ir ierakstīts, riskantās vietās nenozīmē neko. Es pati biju lieciniece tam, ka laba uzņēmuma sludinājumā līgumu, slimības lapu un atvaļinājumu izceļ par bonusu. Lattelecom zvanu centrā tu pati krāsi atvaļinājumam...:-D Ko vēl pastāstīt?
02.09.2017 10:05 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Maite, par Lattelecom gan muļķības, ka neievēro likumu. Tieši Lattelecom, manuprāt, ir forši bonusi klāt pie algas. Par algu līmeni nezinu.
02.09.2017 10:36 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ko nozīmē krāt atvaļinājumam? Visur jau netieši "krāj". Likumdošanu noteikti daudz kur neievēro, bet paši cilvēki/darbinieki ir atļāvuši arī tam visam tā "aizplūst", neiestājoties par to, kas pienākas pēc likuma.
02.09.2017 10:39 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Es ceru, ka kaut kas tad ir mainījies pa šo laiku. Iepriekš zvanu centrā atvaļinājuma naudu nemaksāja, pašiem vajadzēja krāt no dzeramnaudas, t.i. algas + jāslēdz uzņēmuma līgums.
02.09.2017 10:58 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Uzņēmumu līgumi diemžēl daudz kur ir negodīga un ierasta prakse :(
02.09.2017 11:03 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Apple_pie, tāpēc arī bija tā, kā rakstu un tur izvēlējos nestrādāt. Ja tā strādāt negribi, tur ir rinda gribētāju...Vietā, kur strādāju es paprasīju darba līgumu, bet arī nav sastādīts pēc likuma (noteiktas lietas mazāk un tās pašas nedod) un nav iespējams pārliecināt par pretējo.
02.09.2017 11:11 |
 
Reitings 80
Reģ: 10.12.2016
Ne pa tēmu nedaudz, bet cik mēs arī Latvijā nenovērtējam, ka mums vispār ir tāds ikgadējais mēneša atvaļinājums - es,protams, mucā dzīvoju, bet kad uzzināju, ka ASV nedēļa atvaļinājums skaitās ekstra, man bija tāds, nice, atvaļinājuma vērtība uzauga. :)
Protams, cilvēki jau skatās tuvāko salīdzināmo vienību, tad jau, protams, nekā novērtējama tur nav.
tātad mums LV ir gana slikti PR cilvēki? njā, reklāmas ir tādas, nu .. nekādas?
02.09.2017 11:25 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
pirmais, kas ieleca acīs bija RIMI reklāma par savām vakancēm, kas sludināja "Izvēlies stabilitāti". Un man tāds... vai tas ir labākais uz ko likt uzsvaru savā darba reklāmā? Vai tiešām latviešu šo "pērk"?

Personīgi zinu dažus Rimi darbiniekus un zinu ka viņiem uznāk rēciens, kad redz šo reklāmu. Viņi saka ka Rimi nav ko piedāvāt potenciālajiem darbiniekiem, tāpēc sākuši izdomāt visādu "h#jņu" ka ievilināt naivos lohus. Uz Rimi veikalu vakancēm rindas noteikti nestāv un labi ja kāds vismaz dāžos mēnešos atnāk uz darba pārrunām. Kad uzņēmums negrib maksāt normālu algu, bet darbinikus grib, tad arī sākas visādu murgu izgudrošana.
par Lattelecom gan muļķības, ka neievēro likumu.

Nezinu gan, mans ex kolēģis ir pastrādājis Lattelecom un pat reiz personīgi bija vērsies Darba inspekcijā, bet sakarā ar ko vairs neatceros, kaut kas nebija labi ar darba līgumiem.
02.09.2017 11:42 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Tam Rimi (nu ne viņš vienīgais tāds) visas tās figņas jeb t.s. bonusi (transporta kompensācija, apdrošināšana, darba pasākumi, dāvanas, atlaides pirkumiem, bezmaksas pusdienas) atmaksājas? Lētāk un racionālāk nav to visu nedot, bet maksāt cilvēka cienīgu algu, kuru var tērēt pēc saviem ieskatiem?
Nu, jā, varbūt, ka tomēr akcijās neizpirktos ķīniešu Z-sv. brīnumus ir izdevīgi pasniegt kā dāvanu jaunajā gadā un veco paiku sataisīt darbiniekiem pusdienās, kaut likumīgi tas nav.
02.09.2017 12:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits