Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kā palīdzēt māsai?

 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Sveikas, meitenes!
Es laikam vērsīšos pēc padoma pie jums, jo ar draugu nerunāšu par tādām lietām.
Es jau vienreiz minēju, ka māte man un pusmāsai ir alkoholiķe un tusējās ar cietumniekiem.
Es ar savu māti nekontaktējos, pasūtīju desmit mājas tālāk, nelaižu savā dzīvē, jo viņa tikai to bojā.
Lieta tāda, ka viņa manu māsu, kurā man ir ļoti tuvs cilvēks ierobežo. Viņai ir 12 gadi, māte neļauj vienai pašai staigāt pa ielu, braukt transportā, viņa šovakar jūtas skumji, jo tuvojas pirmais septembris un māte piespiež ģērbt zeķbikses kaprona, bet neļauj viņai likvidēt apmatojumu pat no kājām. Viņa man atsūtīja bildi..mjā..un māte neļaujot neparko.
Māsa mēģinājusi ir vest meiteņu sarunas ar māte, viss ko viņa saņēma atbildēs ir es nezinu un aizveries.
Es jau teicu māsai, lai aiziet un to izdara, galu galā viņas kermenis, bet māsa saka nedarīs jo māte neļaujot.
Viņa arī ir iebaidīta, pašai par sevi nav nekādas teikšanas. 12 gados pat māte saliek uz dīvāna apģērbu kas jāģērbj..
Es atceros gadījumu ka viņa stāstīja, aizbrauca pie sava tēva, nopirka peldkostīmu abi veikalā, muterīte uzzināja ka pirms peldes nav izmazgāts, vakarā atbrauca māsai pakaļ, uzmauca viņam uz galvas, nolamāja abus, iemeta māsu mašīnā un aizrāva prom, lai gan pie tēva viņa varēja vēl ciemoties.
Nu tāda aptuveni ir muterīte, plus viņa reāli dzer visu laiku, ir viņai draugs cietumnieks, kas pāli viņu nospārda a viņai vienalga. Nu kā tā var...visvairāk jau žēl māsas..palīdzu kā vecākā māsa..:-/
21.08.2017 23:11 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
:-O A tēvam vienalga? Nevar viņu savākt pie sevis?
21.08.2017 23:17 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Kādēļ māsa nedzīvo pie Tevis!?
21.08.2017 23:17 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Ļoti žēl, ka tā! Bet, man šķiet, ka vienīgais risinājums būtu tev vai tavam tēvam paņemt māsu pie sevis, bet, spriežot pēc tā, ka tas nav izdarīts, tādas iespējas jums nav. Vai ne?
Man tieši šovasar ir ļoti līdzīga situācija laukos ar kaimiņu meiteni. Meitenei 12 gadi, māte nav alkoholiķe, bet galīgi neriktīga. Sit un pazemo savu meitu, ienīst veco vīru un visus veiksmīgus cilvēkus sev apkārt. Šobrīd situācija ir tik slikta, ka tā meita paliek tikpat dīvaina kā viņas māte. Un meitene noteikti ir jāglābj.
21.08.2017 23:18 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Ja tēvs ir sakarīgs, var paņemt savu meitu pie sevis dzīvot, vecākiem ir vienādas tiesības uz savu bērnu (ja tur nav stāstam kāda aizmugure, ko mēs, forumā, nezinām). Māte ārdās? Tēvs ir vīrietis vai kas viņš ir? Lai noliek pie vietas. Nejau ar spēku, bet nelaiž savās mājās, nelaiž tuvumā pie meitas, pasaka skarbāku vārdu, piedraud ar instancēm. Ja tēvam nav iekšas, tad lai vēršas bāriņtiesā - lai noņem mātei mātes tiesības, jo māte alkoholiķe, viņas vīrieši ir vardarbīgi, bērnam vide nav labvēlīga un sakarā ar vardarbīgo vīriešu uzvedību ir reāli bīstama. Tēvs uz šī pamata bērnu ņem pie sevis. Savukārt ja tēvs nav labāks par māti vai tēvs negrib, tad tu vērsies bāriņtiesā, noskaidro, konkrētas formalitātes, kas jāizdara, lai nodibātu aizbildniecību par māsu un attiecīgi par viņu rūpējies vai atrodi māsas krustmāti, tanti, māsīcu, kas to varētu izdarīt. Ja māte ārdās, tad darīt to pašu, ko jau pirmīt teicu.
Viss pārējais - sarunu vešana ar māti un runas forumā - diemžēl ir tikai apceres par un ap problēmu, kas reāli māsai nepalīdzēs un no malas izskatās diemžēl tā, ka nevienam tā mazā meitene nerūp, ja reāli nekas netiek darīts.
21.08.2017 23:25 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Man pašai bail no savas mātes. Tā kā viņai ir cietumnieki draugos, visu ko var sagaidīt..
Mums nav viens tēvs, mums ir dažādi tēvi. Viņas tēvs ir slims ar epilepsiju, viņš baidās, ka nevarēs dabūt pie sevis viņu. Nākošgad kārtos viņu savā pilsētā skolā, respektīvi, nākošgad ņems pie sevis.
Kad māsa bija mazāka, viņš gāja uz bāriņtiesu, māte bija tik hitraja, ka panāca to, ka viņam vispār aizliedza ar meitu satikties :-/
21.08.2017 23:28 |
 
Reitings 81
Reģ: 16.08.2017
Ārprāts!:'-( Bet ļoti labi, ka nokārtosies viss. Par tām kājām, vai viņai pašai skuvekļa nav ar ko noskūt?
21.08.2017 23:30 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Nauda viņai ir, pati esot strādājusi, nopirkusi drēbes sev jaunas, bet māte..reāli visu aizliedz viņai darīt..un zināms ir tas, ja viņa izdara kaut ko ne pa mātes prātam, māte ņem talkā kulakus un siksnu.
21.08.2017 23:35 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Atvaino, bet tie visi ir aizbildinājumi. Reāli, ja manai māsai klātos tik slikti, es jau sen būtu zvanījusi, rakstījusi, gājusi uz bāriņtiesu un kopā risinātu šo problēmu.
Cik atceros no citām diskusijām (atceros, jo, kā reiz tikko biju Krāslavā, lol, tas man tā spilgti palika atmiņā, jo tagad centos saskatīt bagātnieku mājas, bet laikam nebiju pareizajā rajonā atkal), tu ļoti labi iekārtojusies tur, tad nu man nešķiet, ka būtu tik grūti kaut ko darīt lietas labā, lai palīdzētu māsai. Saprastu, ja māsai nevarētu palīdzēt, jo pašai ļoti spiedīgi apstākļi utt., kad māsu nevar uzņemties, kaut pat tad neviens neliedz iet pēc padoma uz instanci, kas nenozīmē uzreiz veikt aktīvu darbību, bet noskaidrot, kas un kā, varbūt kāds cits radinieks to uzņemtos, ja būtu skaidra instrukcija. Pašlaik ir nevis nevarēšana, bet negribēšana.
21.08.2017 23:37 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
un zināms ir tas, ja viņa izdara kaut ko ne pa mātes prātam, māte ņem talkā kulakus un siksnu.

Lai Tēvs savāc, aizved pie ārsta, dokumentē fiziskās iespaidošanas pierādījumus un uz bāriņtiesu prom, lai pārskata lēmumu.
Un vispār - ko var baidīties no kkādas jukušās, ko viņa var izdarīt? ✰ ✰ ✰, Tev pašai vīrietis blakus vai kas? Nespēs Tevi aizstāvēt, vai ? (t)
21.08.2017 23:39 |
 
Reitings 137
Reģ: 24.05.2017
Nu reāli tāda ir sistēma sievietei nevar atņemt bērnu, jo visa sistēma diskriminē pret vīriešiem...
Vienīgais, ko var darīt ir sabildēt māti dzērumā vai dabūt kādu policijas protokolu viņai, lai ir reali pierādijumi...
Citādi tikai ar viņas piekrišanu...
Es gan neko neesmu dzirdējis par 12 gadīgām meitenēm un apmatojumu uz kājām...
21.08.2017 23:39 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Šaubos, ka šī situācija nokārtosies meitenei par labu. Pirmkārt, tēvs paņems nākamgad - pa gadu daudz kas var notikt sākot ar fiziskām traumām beidzot ar emocionālo traumu palielināšanos, un visbeidzot ar tēta pārdomāšanu. Otrkārt, vienreiz nesanāca, neviens negarantē, ka tēvam otrreiz sanāks, ir diemžēl cilvēki, kas nevar, nespēj izcīnīt savu (negribas arī neko sliktu teikt par tēvu, nezinot ne vecumu, ne slimību nopietnību).
Ko lai saka, žēl, ka meitenei nav labu radinieku (tevis, jebkuru citu tanšu, māsīcu utt) , kuri par viņu gatavi rūpēties, un ka viņa ir vecumā par jaunu (un, iespējams, garīgi salauzta, ja reiz pakļaujas mātei), lai varētu sākt patstāvīgu dzīvi. 12 gadi nav 17 gadi, lai spētu tik viegli aizbēgt.
Diskusija sevis attaisnošanai pašas acīs. Izskatās, ka pati nejūties ar sevi apmierināta par šo situāciju, bet neko darīt arī nevēlies, lai to risinātu.
Zinu, ka runāju negatīvismu (bet, manuprāt - patiesu) , vairāk nekomentēšu.
21.08.2017 23:51 |
 
Reitings 81
Reģ: 16.08.2017
Nu reāli tāda ir sistēma sievietei nevar atņemt bērnu, jo visa sistēma diskriminē pret vīriešiem...

1.Punkts ir tāds, ja bērns negrib atrasties attiecīgajā vietā viņam ir izvēles tiesības. Meitenei ir 12.nevis 4.kas nozīmē, ka ja viņa pateiks, ka grib pie tēva, mātes vārds pret bērna gribu ir bezjēdzīgs. Bet nu te ir aizbildinājumi daudz, par kuriem neizteikšos.
Un 2.punkts, jā meitenes 12.gados skuj kājas un justies apsmietai pirmajā septembrī nav diezgan forši. It īpaši, ja meitene pati vēlas savest kopā savu higēnu.
Jā māte čista ar prātu auzās iegājusi.
21.08.2017 23:55 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tikko izveidota diskusija, vēlas izlasīt padomus, iespējas, kaut vai sapratni un nomierināties, ja atklāsies, ka viena nevar neko panākt tā gada laika, bet uzreiz kaut kādi uzbraucieni attaisnošanos un aizbildinājumiem. Ne visiem vajag vienādu laiku, lai saņemtos, vēl pie tam pret savu māti šeit, no kuras bail un viņas draugiem. Viegli noriet cilvēkus. :-)
21.08.2017 23:59 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Diemžēl, jāpiekrīt petunijayyy.
+ vēl 12 gadus augot ar tādu māti, bērns var būt tik iebiedēts, ka varētu baidīties atklāti pateikt, ka vēlas dzīvot ar tēvu. Mamma ir mamma, un ir nācies dzīvē redzēt, ka pat visdrausmīgākos vecākus, bērns mīl no visas sirds, jo labāk vienkārši nezina. Mamma nav normāla, tas tiesa. Bet es pēc iespējas vairāk laika pavadītu ar māsu, lai vismaz viņa uzaug normāla un saprotu, ka var būt arī labāka dzīve.
22.08.2017 00:00 |
 
Reitings 81
Reģ: 16.08.2017
MissMia
+1
22.08.2017 00:02 |
 
Reitings 81
Reģ: 16.08.2017
✰ ✰ ✰
Vēlu Tev un Tavai māsiņai izturību! (l)(t)
22.08.2017 00:03 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
12 gadīgai tomēr nav viegli atiet nost no tā visa, saprast, ko labāk. Mamma jau paliek mamma viņai tajā vecumā. Ja māte bija panākusi aizliegumu, tad nedomāju, ka ir viegli stāties pret tādu koloniju. Ar māsu jau sazinās autore, cik var saprast, nepamet jau vienkārši.
22.08.2017 00:03 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Varbūt tēvs jau šogad var kārtot to skolu?
22.08.2017 00:05 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Vai nav iespējams māsu paņemt pie sevis? Tu esi pilngadīga, var tak uznemties atbildību par viņu un māsa var iegūt pierādījumus par to,ka māte dzer? Nofilmēt, ierakstīt sarunu kādu? Meitenei tak var būt psiholoģiska trauma pēc tam, un ja vēl paceļ roku, tad baidīsies no citiem cilvēkiem un būs grūti viņai pēc tam uzticēties citiem cilvēkiem. Nezinu kā ,bet vai tu kā vecākā māsa,nevari ņemt aizbildniecību par savu māsu? Pie tam ja viņas tētim ir epilpsija,tā var jebkurā brīdī sākties un var būt viegli gadījumi un var būt smagi,to nevar paredzēt, jālieto zāles, manuprāt dēļ epilepsijas var neļaut bērnam palikt pie tēva, būs vēl tēvam visādi ārsta slēdzieni jādabū,ka viņa veselības stāvoklis atļauj uznemties atbildību par bērnu un neapdraud ne bērnu ne viņu pašu.
Mātei kas dzer, sen vajag atņemt tiesiibas. Mazums ko dzērumā var izdarīt!
22.08.2017 00:06 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Man teica, ka viņas tēvam ir tiesības pirmajam, jo tas ir viņas otrs tuvākais cilvēks. Es viņam bieži zvanu un prasu, esmu zvanījusi bāriņtiesai, tā atbildēja, ka ar mani nerunāšot, bet gan ar viņas tēvu pēc visiem likumiem.
Viņas tēvs arī cenšās ar dažādām metodēm, cenšās strādāt un runāt ar māti. Teica, ja gribu varu rakstīt anonīmu ziņojumu viņi iešot apsekot. Bet ko gan tas dos, māsai pašai sava istaba, normāls iekārtojums, māte kad dzer es nezinu, bet zinu ka viņa strādā bērnudārzā. Atnāks, paskatīsies ka viss norm un aizies prom :-/
Viņam arī sava ģimene un bērns ir. Pa vasaru viņš māsai apmaksāja nometnes, lai mazāk mājās uzturētos.
22.08.2017 00:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits