Vegānisms

 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Sveiciens! :)
Kādas ir jūsu domas par vegānismu - atbalstat, noliedzat, neinteresējaties .. ? Varbūt šeit ir kāda vegāne, kas var padalīties ar savu stāstu par to, kā nonāca līdz vegānismam, cik viegli / grūti bija mainīt savu dzīvi šajā virzienā.
Padiskutēsim. :)
20.08.2017 19:43 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Izklājot savas spējas pa labi, pa kreisi, braucot uz Āfriku strādāt ar bērniem un iestājoties par dējējvistu labturību - es domāju, darot to reāli AKTĪVI (nevis vnk parakstot petīcijas, bet reāli visu to organizējot - gan darbu ar cilvēku glābšanu, gan ar dzīvnieku glābšanu), cilvēks lietderīgi neizdarīs ne vienu, ne otru. Jocīgi, ka pieaudzis cilvēks nesaprot cilvēka spēju kapacitāti.
21.08.2017 15:52 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Interesanti - ja vegāni tur piemēram kaķi, tad audzēt to dzīvoklī nozīmē turēt nedabīgos apstākļos, kas faktiski ir dzīvnieka mocīšana, ne? Dzīvnieka sterilizēšana arī ir pretdabiska un arī mocīšana, jo liedz dzīvniekam dabiskās vajadzības. Ja vēl tā ir kaķene, tad dzīvojot privātmājā, noteikti sanāktu apaugt ar čupu kaķēniem. Ko ar tiem dara? Kuram katram dot nevar, jo var būt slikts saimnieks. Labus nav tik viegli atrast. Pāris gados dzīvniekmīļi nogrimtu kaķos, vai arī nāktos iziet uz dzīvnieku mocīšanas darbībām, ne?

Neesmu vegāne, bet atbildēšu. Jebkurš dzīvnieku draugs tev pateiks, ka kaķus jāsterilizē/jākastrē, jo īpaši, ja ir risks, ka nevēlama vairošanās notiks. Neviens man zināms dzīvnieku draugs neuztver par normu dzīvnieku nekontrolētu vairošanos varbūt tāpēc, ka šie cilvēki domā ar galvu nevis ar sazin kuro vietu kā tu (tie tavi apgalvojumi par to, ka vienam cilvēkam jālāpa visa pasaule vai to, ka kaķu vairošanās ir dzīvnieku draugu sapnis, liecina, ka tev nav īpaši apdāvināta spriestspēja šajos jautājumos vai tu gribi šo visu sarunu nonivilēt līdz absurdam, lai pēc tam pateiktu - AHĀ, tu sterilizē kaķi, bet "neēd gaļu, nenēsā ādas apģērbu, palīdzi cilvēkiem un dari jebko, kas nepieciešams, lai glābtu pasauli, BET TU KASTRĒ KAĶI!!!! Tas nozīmē, ka viss, ko tu dari pasaules labā, ir sviests, JO TU KASTRĒ KAĶI!!!" ..... )
Pati savus dzīvniekus esmu sterilizējusi un šad tad ir sanācis palīdzēt arī ielas kaķiem tikt pie iespējas neiznēsāt nevienam nevajadzīgos bērnus, kas tāpat nomirs. Uzskatu to par labu lietu. Tu- apelēsi, ka tā nav dzīvniekiem draudzīga rīcība. Hmm.. Jocīgs tu esi.
21.08.2017 16:02 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Salomē
Pārsvarā jau tomēr, kad cilvēks aizdomājas par to, kādas ir sekas viņa darbībām (vegānisma gadījumā, sākotnēji, ēdiena izvēlei), viņš sāk aizdomāties arī par citām cilvēces problēmām. Ļoti daudzi vegāni ir par ilgtspējīgumu un godīgumu (alternatīvā enerģija, zero waste, fair trade, ethical consumption utt.).
Manuprāt, jebkurš solis pretī ciešanu samazināšanai (cilvēku vai citu dzīvo radību), ir apsveicams un cieņas vērts.

Es piekrītu tam ko saki, bet tieši tāpēc arī uzrakstīju, lai dzirdētu ko paši vegāni par to saka.
petunijayyy
Varbūt šokēšu ar savu godīgumu - man pajāt par to ķīnieti un vispār cilvēkiem kā tādiem. Bet mani uztrauc dzīvnieki (cik nu -to var spriest pēc mana apraksta).

Katram savs - es redzu, ka esi savādāka.
Izklājot savas spējas pa labi, pa kreisi, braucot uz Āfriku strādāt ar bērniem un iestājoties par dējējvistu labturību - es domāju, darot to reāli AKTĪVI (nevis vnk parakstot petīcijas, bet reāli visu to organizējot - gan darbu ar cilvēku glābšanu, gan ar dzīvnieku glābšanu), cilvēks lietderīgi neizdarīs ne vienu, ne otru. Jocīgi, ka pieaudzis cilvēks nesaprot cilvēka spēju kapacitāti.

:) Jocīgi, ka Tu lasot, redzi to ko gribi redzēt, nevis to, kas ir uzrakstīts. Es jau Pasadenai atbildot paskaidroju, ka mana doma, bija vai viņu cilvēcība tāpat izpaužas arī pret cilvēkiem? Tas nozīmē, vai viņu personīgā izvēle ņem vērā arī cilvēku ciešanas. Saproti atšķrību starp cīņu, protestiem un visādām aktīvām darbībām un personīgo izvēli balsojot ar savu maku par tās vai citas industrijas radītajiem produktiem, kuri tiek radīti mokot dzīvniekus (piemēram - olas no putniem būros), vai cilvēkus nodarbinot kā vergus kkādās fabrikās necilvēcīgos apstākļos?
21.08.2017 16:09 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
petunijayyy
Attiecībā uz tavu komentāru par kaķiem utt. - es gribēju dzidrēt, ko dzīvniekmīļi domā šajā jautājumā un kā viņi redz šo situāciju. Paldies par viedokli.
Attiecībā uz to, ka Tu no manas intereses par šo jautājumu, spēji izfantazēt kāds es tik neesmu - ko lai es tur saku. Veiksmi Tev fantazējot, man būs interesanti palasīt, ko vēl Tu izdomāsi. :)
21.08.2017 16:14 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Cilvēks no cilvēka atšķiras, tāpat kā veģetārietis/vegāns/dzīvniekmīlis viens no otra atšķiras. Viens tev teiks tā, otrs citādāk.
***
Reaģēju saasināti, jo šodien tāda saasināta diena man, atvainojos. :D Bet arī parasti šajās diskusijās tiek baigi pārspīlēts ar to, ka, ja nedari to, to, to, to, tad tas nozīmē, ka labāk nedarīt neko (nu Rīdzinieces stilā, meitene par pārtiku runā, Rīdzineice - un tev nav neviena paša ādas izstrādājuma utt.).
***
Es nesaprotu, vai tu tiešām domāji lietot vārdu "savāds" vai kļūdījies ar vārda izvēli un domāji "citāds", bet lai vai kā šis tiešām lika pasmieties, neuztvēru ļauni. ;)
21.08.2017 16:21 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
petunijayyy
Reaģēju saasināti, jo šodien tāda saasināta diena man, atvainojos. :D

Ir ok, es šodien vēl neesmu izvests no pacietības, tā ka visu uztveru normāli. :D
Cilvēks no cilvēka atšķiras, tāpat kā veģetārietis/vegāns/dzīvniekmīlis viens no otra atšķiras. Viens tev teiks tā, otrs citādāk.

Nekas, man interesanti dažādi viedokļi. Tas palīdz saprast, kas pašam tuvāks.
Bet arī parasti šajās diskusijās tiek baigi pārspīlēts ar to, ka, ja nedari to, to, to, to, tad tas nozīmē, ka labāk nedarīt neko (nu Rīdzinieces stilā, meitene par pārtiku runā, Rīdzineice - un tev nav neviena paša ādas izstrādājuma utt.).

Jap, tā parasti notiek. Visu pasauli nepārmācīsi - atliek pabrīnīties un izdarīt secinājumus.
Es nesaprotu, vai tu tiešām domāji lietot vārdu "savāds" vai kļūdījies ar vārda izvēli un domāji "citāds", bet lai vai kā šis tiešām lika pasmieties, neuztvēru ļauni. ;-)

Nuu, tas nebija tādā izpratnē, kā savādniece, vnk savādāk skaties uz šo lietu nekā es. :)
21.08.2017 16:29 |
 
Reitings 81
Reģ: 16.08.2017
Man patīk veģitārieši un vegāni tikai ne tādi kuri ir bērnudārznieka līmenī.
Neēst gaļu nav nedz kruti, nedz stilīgi, bet mana bijusī draudzene to uzskatīja par modes simbolu. :D
Un vispār aizdomājos kā citu cilvēku ēšanas paradumi var aizskart citus, vai pat izjaukt draudzību?
Vai tiešām gaļa un olas var iestāties attiecību starpā? :-|
21.08.2017 17:07 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Varbūt šokēšu ar savu godīgumu - man pajāt par to ķīnieti un vispār cilvēkiem kā tādiem. Bet mani uztrauc dzīvnieki (cik nu -to var spriest pēc mana apraksta).

Šo jau pamanījām. :-)
petunijayyy, tu piesien caloo tās lietas, ko vispār nav paudis. :D
*
Pat, ja mīl dzīvniekus, atļauj kādu metienu, tas nenozīmē nekontrolētu vairošanos. Tad kāpēc mocīt sterilizējot, instinkti jau paliek? Sanāk mocīšana.
*
Cilvēka spēju kapacitāte - ir tikai neēst noteiktas lietas? Nu ja ar to cīnītāja gars, kur visiem jāparāda, cik es labs, beidzas, tad fine. Ja neatbalstīs tādu darba spēku, piemēram, tā ražotās lietas, tas gan būs pāri spēkiem.
21.08.2017 17:08 |
 
Reitings 81
Reģ: 16.08.2017
Neēst gaļu nav nedz kruti, nedz stilīgi, bet mana bijusī draudzene to uzskatīja par modes simbolu.

Norauj tekstu. (t)
Tā ir katra cilvēka izvēle, bet darīt to tādēļ, lai cilvēki uz Tevi skatītos ar cieņu ir glupi un reizē smieklīgi. :D
21.08.2017 17:11 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Neēst gaļu nav nedz kruti, nedz stilīgi, bet mana bijusī draudzene to uzskatīja par modes simbolu. :-D

Virtue signalling paveids. ;-)
21.08.2017 17:14 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Varbūt šokēšu ar savu godīgumu - man pajāt par to ķīnieti un vispār cilvēkiem kā tādiem. Bet mani uztrauc dzīvnieki (cik nu -to var spriest pēc mana apraksta).

Bet ar šo vispār interesanti, tad tu sagaidi un vēlies, ka citiem vajadzētu būt mīlošākiem pret dzīvniekiem un ir normāli, ja citiem ir pajāt arī par tevi? Par sajūtām, domām, viedokli un vispār kā cieņu pret tevi?
21.08.2017 17:15 |
 
Reitings 81
Reģ: 16.08.2017
Virtue signalling paveids.

Drīzāk apsēstība ar gribēšanu iegūt uzmanību, jo es labi zinu, ka viņa to darija nevis tāpēc, ka gribēja, bet tāpēc ka tā dara visi.
21.08.2017 17:20 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
petunijayyy, tu piesien caloo tās lietas, ko vispār nav paudis
(t)
Un tagad izlasi šo te sevis rakstīto:
Pat, ja mīl dzīvniekus, atļauj kādu metienu, tas nenozīmē nekontrolētu vairošanos.

Cilvēka spēju kapacitāte - ir tikai neēst noteiktas lietas? Nu ja ar to cīnītāja gars, kur visiem jāparāda, cik es labs, beidzas, tad fine. Ja neatbalstīs tādu darba spēku, piemēram, tā ražotās lietas, tas gan būs pāri spēkiem.

Bet ar šo vispār interesanti, tad tu sagaidi un vēlies, ka citiem vajadzētu būt mīlošākiem pret dzīvniekiem un ir normāli, ja citiem ir pajāt arī par tevi? Par sajūtām, domām, viedokli un vispār kā cieņu pret tevi?

Un atrodi, lūdzu, man vietas, kur es kaut vienu no šīm lietām esmu teikusi. :D :D :D
21.08.2017 17:23 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
petunijayyy, tie bija teksti pretējai domai, ja nesaprati.
21.08.2017 17:24 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Tad kāpēc mocīt sterilizējot, instinkti jau paliek?

Šis ir vienīgais, uz ko uzskatu, ka ir vērts atbildēt, lai izglītotu tevi, jo man tiešām izskatās, ka tev nekad dzīvē nav bijis ne suns, ne kaķis, citādi tu saprastu atšķirību "pirms" un "pēc" (kaķeņu gadījumā - DZIRDĒTU ! :D ): sterilizē/kastrē gan tāpēc, lai nevairotos, gan tāpēc, ka tas tiešā mērā nomāc dzimumvairošanās instinktus. Ja netici, iemet googlē un izlasi pati.
21.08.2017 17:26 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
petunijayyy, tie bija teksti pretējai domai, ja nesaprati.

Nē, es nesaprotu, ko tu vēlies pateikt. Neesmu teikusi neko tādu, lai varētu izsecināt kaut vienu domu no tā, ko tu tur sarakstīji. Ja vēlies, lai atbildu - norādi, no kādiem maniem tekstiem esi ko šādu secinājusi un es tev paskaidrošu, ko esi pārpratusi - tikmēr netērēšu savu laiku atbildot uz kaut ko no gaisa izrautu.
21.08.2017 17:28 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
petunijayyy, vēlējos pateikt, ka tavi argumenti ir pārspīlēti, pilni ar emocijām, absurdizētām lietām līdz lielākajai pakāpei, kas paliek komiski, bet labi, skaidrs ar tevi, diskutēt, neapsaucot cilvēkus, pašas izfantazēta sašutuma dēļ, tev nav iespējams. Nezinu gan ko šūmējies te, tev taču pajāt, varbūt citiem arī pajāt par to pašu. :D
Jocīgi, ka pieaudzis cilvēks nesaprot cilvēka spēju kapacitāti.

liecina, ka tev nav īpaši apdāvināta spriestspēja šajos jautājumos vai tu gribi šo visu sarunu nonivilēt līdz absurdam, lai pēc tam pateiktu - AHĀ

Hmm.. Jocīgs tu esi.

vai tu tiešām domāji lietot vārdu "savāds" vai kļūdījies ar vārda izvēli un domāji "citāds", bet lai vai kā šis tiešām lika pasmieties

Nekļūdījās, tiešām savāda, ja komentāra laikā tu spēj izbērt no sevis tādus tekstus, kur cilvēks vienkārši pajautāja, ja izceļ rūpes un ciešanas, pat ne tev.
21.08.2017 17:34 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Man te kā reiz pie mājas pirms pāris dienām kāds kaķis ļoti brēca visu dienu. Es gāju meklēt, jo domāju, ka varbūt kāds ir savainots. Meklējumi vainagojās ar šādu skatu: viena kaķene brēc un cenšas atvairīties no trim agresīviem runčiem, visi, izņemot vienu runci, izskatījās ielas kaķi.
Ja tev šķiet, ka kaķenei nereāli forši, ka viņai pakaļ skrien nogribējušies runči, ka viņu izvaro un pēc tam viņa staigā stāvoklī - un pie tā visa viņai nav māju un nav barības garantētas, tad pamēģini pati nonstopā atvairīties no gribošiem vīriešiem, tikt izvarotai un pēc viena bērna dzemdēt nākamo. Bet tas taču forši - neapslāpē tavus instinktus, ne?
Nezinu, man šķiet, tikai ļoti attāls cilvēks no dzīvniekiem spēj pateikt, ka sterilizēšana & kastrācija ir kaut kas slikts dzīvniekiem. Nemaz nerunājot par to, ka tas arī novērš dažādas slimības. Taču es neesmu vikipēdija un neesmu veterinārārste, jebkuram pieejams internets, lai izglītotos.
21.08.2017 17:37 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Intelektuāli attīstīti cilvēki nekad nebūs vegāni.

Tas ir kā apstiprināms un pārbaudīts? :-D dalīšana domājosõs un ne tik domājošos tikai uztura dēļ? fuuu visēdājs indiānis fuuuu :-D iebildums tapēc, ka ļoti līdzīgi kā dalīšanā un salīdzinājumos ar - kādai parliecībai piederību, kur "īstie" ir tieši konkrētās parliecības piederīgie un pērējiem nekas nespīd.
21.08.2017 17:38 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tu atkal izgudro to, ko es nepaudu. Kāda izvarošana, kādi kaķēni simtiem, kādas ielas, mammīt mīļo! Gluži kā Sognares dzīvnieku diskusijā. :D
21.08.2017 17:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!