Vegānisms

 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Sveiciens! :)
Kādas ir jūsu domas par vegānismu - atbalstat, noliedzat, neinteresējaties .. ? Varbūt šeit ir kāda vegāne, kas var padalīties ar savu stāstu par to, kā nonāca līdz vegānismam, cik viegli / grūti bija mainīt savu dzīvi šajā virzienā.
Padiskutēsim. :)
20.08.2017 19:43 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Būtu mīlīgi, ja vegāni tikpat ļoti pārdzīvotu par ķīniešiem, kas par kapeikām strādā 12h maiņās dienu un nakti, lai viņi tiktu pie saviem aifoniem. Vai par pakistāņiem, indiešiem kas tieši tāpat rubī necilvēcīgos apstākoļos, lai viņi tiktu pie savām lupatām. Vai atteiktos no atpūtas emirātos, apzinoties kādos apstākļos pakiji ir būvējuši visas tās ēkas (faktiski verdzībā ar atņemtām pasēm un knapi izdzīvojot) utt. :)
21.08.2017 14:12 |
 
Reitings 142
Reģ: 22.07.2013
Aurelia, nav jau runa par vienu govi, no kuras tagad būtu jāizdzīvo.

Em ... ko lūdzu?
.
Es paskaidroju, kāpēc piena lietošana uzturā, nav govīm gluži tā draudzīgākā. Ja piena govi audzē komerciālos nolūkos, kaut kur būs jāliek kaudze ar teliņiem un, reālistiski, nāksies vismaz daļu nokaut. Bet, pat ja govs tiek turēta tikai personiskajām vajadzībām, vistrīzāk būs visādas problēmas.
21.08.2017 14:16 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Interesanti - ja vegāni tur piemēram kaķi, tad audzēt to dzīvoklī nozīmē turēt nedabīgos apstākļos, kas faktiski ir dzīvnieka mocīšana, ne? Dzīvnieka sterilizēšana arī ir pretdabiska un arī mocīšana, jo liedz dzīvniekam dabiskās vajadzības. Ja vēl tā ir kaķene, tad dzīvojot privātmājā, noteikti sanāktu apaugt ar čupu kaķēniem. Ko ar tiem dara? Kuram katram dot nevar, jo var būt slikts saimnieks. Labus nav tik viegli atrast. Pāris gados dzīvniekmīļi nogrimtu kaķos, vai arī nāktos iziet uz dzīvnieku mocīšanas darbībām, ne? :-D
21.08.2017 14:26 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Būtu mīlīgi, ja vegāni tikpat ļoti pārdzīvotu par ķīniešiem, kas par kapeikām strādā 12h maiņās dienu un nakti, lai viņi tiktu pie saviem aifoniem. Vai par pakistāņiem, indiešiem kas tieši tāpat rubī necilvēcīgos apstākoļos, lai viņi tiktu pie savām lupatām. Vai atteiktos no atpūtas emirātos, apzinoties kādos apstākļos pakiji ir būvējuši visas tās ēkas (faktiski verdzībā ar atņemtām pasēm un knapi izdzīvojot) utt

1) Kā Tu zini, ka šīs meitenes nepārdzīvo?
2) Šādu komentāru var teorijā likt jebkurā diskusijā, par jebkuru tēmu, kurā kāds/kādi kaut ko kaismīgi aizstāv. Tas ir mazliet kā iet pie labdarības organizācijas, kura cīnās, piem., par cilvēktiesību ievērošanu kādā Z-Āfrikas valstī un pārmest viņiem, ka viņi necīnās pret, piem., lapsu medībām.
21.08.2017 14:30 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Pasadena
1. Es droši nezinu, bet tāpēc arī rakstu, lai cilvēki atbildot padalās, kā viņi risina šīs morālās dilemmas. Vados izejot no tā, ka neesmu redzējis nevienu tēmu, kur šādus jautājumus aizskartu.
2. Nop, manuprāt tās ir dažādas lietas. Vegāni apelē pie tā, ka viņi nelieto neko, kas liek ciest dzīvniekiem. Mana doma, bija vai viņu cilvēcība tāpat izpaužas arī pret cilvēkiem? Tas nozīmē, vai viņu personīgā izvēle ņem vērā arī cilvēku ciešanas.
21.08.2017 14:50 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
piemēram kaķi, tad audzēt to dzīvoklī nozīmē turēt nedabīgos apstākļos, kas faktiski ir dzīvnieka mocīšana, ne?

Tad jau augu un to lapu ēšana arī, tas tak mēslojums zemei ne barība pašiem. :-D
21.08.2017 14:57 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Ūdens un smiltis ko vel vajag.
21.08.2017 15:00 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Tad jau augu un to lapu ēšana arī, tas tak mēslojums zemei ne barība pašiem. :D
Gribi apgalvot, ka augi un lapas izjūt ciešanas, kad viņus apēd?
21.08.2017 15:00 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Atkal tā veča prātā ka bez tabu bija un to arī darīja vai vina ir dzīva vel nez un kā viņai gāja.
21.08.2017 15:01 |
 
Reitings 30
Reģ: 27.06.2017
Intelektuāli attīstīti cilvēki nekad nebūs vegāni. To lieliski parāda šīs diskusijas "asprātīgie" un domu iztirzāšanas komentāri.
21.08.2017 15:02 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Gribi apgalvot, ka augi un lapas izjūt ciešanas, kad viņus apēd?

:-D tur jau sanāk ka "dzīvības sula" miesas asiņu vai augu sulu veidā ir un paliek kā kaut kā nepieciešmais dzīvai! Pienei ir piens, pasūc sanāk "nogalināt" pieneni :-D, asinszālei ir oranžā sula uz brūcēm var likt.
21.08.2017 15:07 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Gribi apgalvot, ka augi un lapas izjūt ciešanas, kad viņus apēd?

:-DPa šito varēs uzzināt ja pievienosies Kabalismam laikam :-D un vel mācībām kas māca ka katrs ir visādās stadijās, dzīvniekos, augos, cilvēķos u.c stāvokļos :-D
21.08.2017 15:21 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es neesmu ne vegāne, ne veģetāriete, bet bieži izvēlos ēst veģetāru ēdienu nekā ēdienu ar gaļu. Sakarā ar šo es kādreiz biju iedomājusies - kāpēc vairākos "krutajos" restorānos (kā visspilgtāko atceros Bibliotēku) praktiski nav (viens ēdiens vai vispār tādu ēdienu nav) ēdienu bez gaļas? Patīkamāk tad ieiet Fonteinā, kur ir vairāki vegānie burgeri nekā ēst smalkā restorānā, kur tikai bebru un pīļu gaļa. :D
21.08.2017 15:21 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Man nav nekas pret vegāniem. Es pati vairākus gadus biju veģetāriete. Šobrīd gan diemžēl atkal ēdu vistu, jo tomēr jutu, ka trūkst kaut kas. Laikam nemācēju sabalansēt to ēdienu, jo no pākšaugiem man streiko un sāp vēders un kuņģis. Jo mana kļūda bija tā, ko es te jau minēju - atteikties no gaļas un zivīm ta es atteicos, bet pārējo ēdu kā tad, ja tur būtu tā gaļa vai zivs. Nu, piemēram, rīsi ar salātiem. Sāka sāpēt locītavas, tad pieliku zivis - un pēc pusotra gada diemžēl arī to vistu un reizēm arī ko citu, jo dzelzs bija palicis kritiski zems. Tagad uzreiz hemoglobīns ir augšā.
Pieļauju, ka es vēl kādu laiku, varbūt gadu - lietošu gaļu uzturā, bet paralēli centīšos iegūt vairāk zināšanu par to, kā sabalansēt visu tā, lai nekas nepietrūktu. It sevišķi, ka mājās ir vīrietis, kas tikai priecājas, ja gatavoju veģetāri.
21.08.2017 15:28 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Ādas izstrādājumus, kažokādas, u.c. gan es nekad neesmu lietojusi un nelietoju.
21.08.2017 15:29 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Pastāstīšu par sevi. Es no 0 līdz apmēram 20 gadiem neēdu tīrā veidā olas, sieru un pienu, kefīru, jogurtus utt. (tas ir domāts - no salātiem un picām sieru nekasīju nost, bet, pieņemsim, tāpat uz maizes vai bez maizes pie vīna nevarēju iedomāties ēst) un Rīdziniecei par brīnumu tas nebija ne tāpēc, ka es sekoju modei (haha), ne tāpēc, ka man vecāki sekoja kaut kādam dzīvesveidam. Es vienkārši biju tāda, kas vispār maz ko ēda (pašā bērnībā, ko neatceros, kaut kādi ēšanas traucējumi bija). Tad man vīrietis, ar kuru man bija attiecības, parādīja, cik garšīgs var būt siers, olas u.c. piena produkti un tagad es tos lietoju uzturā.
Gaļa - to gan bērnībā ēdu jebkādu, bet jo vecāka kļūstu, jo mazāk prasās un vispār vienīgā gaļa, kas man garšo, ir vista. Cūkgaļas šašliki, kotletes, karbonādes - teorētiski es ēst varu, bet baudu no tā negūstu.
Es apzinos, ka varētu dzīvot vegāniski ņemot vērā visu šo manu ēdienu izvēļu pagātni, bet man, ņemot vērā, ka maz gatavoju, bet daudz pērku jau gatavu vai ēdu kafejnīcās, restorānos, tas šķiet pārāk liels čakars, jo tad jāpēta katra sastāvdaļa un Latvijā daudz kur nav pieejama veģetāra ēdienkarte. Domāju, ka tāpat dzīvoju dabai draudzīgāk nekā vidējais latvietis ar šašliku zobos.
Ādas apavi, ādas somas, ādas jakas, kažokādas apkakles, kažokādas utt. - man nav un nevēlos. Man tas nešķiet skaisti, nejūtu, ka manas neādas lietas sliktāk kalpotu, ziemās nesalstu nost un esmu priecīga, ka šādā veidā varu nepiedalīties šajā netīrajā industrijā.
21.08.2017 15:30 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Zivis gan man garšo!
Kopumā man ir tādas 50/50 attiecības, domas un viedoklis sakarā ar pārtikas industriju, bet sakarā ar apģērbu u.c. izstrādājumiem - 100% negatīva. Ja es varu saprast cilvēku ar šašliku zobos, tad cilvēku kažokādā - nē (bet tāpēc neeju un nerauju viņam nost to kažokādu). Ā, neadekvātus vegānus, veģetāriešus personīgi nepazīstu.
21.08.2017 15:39 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Caloo,
Būtu mīlīgi, ja vegāni tikpat ļoti pārdzīvotu par ķīniešiem, kas par kapeikām strādā 12h maiņās dienu un nakti, lai viņi tiktu pie saviem aifoniem. Vai par pakistāņiem, indiešiem kas tieši tāpat rubī necilvēcīgos apstākoļos, lai viņi tiktu pie savām lupatām. Vai atteiktos no atpūtas emirātos, apzinoties kādos apstākļos pakiji ir būvējuši visas tās ēkas (faktiski verdzībā ar atņemtām pasēm un knapi izdzīvojot) utt.

Pārsvarā jau tomēr, kad cilvēks aizdomājas par to, kādas ir sekas viņa darbībām (vegānisma gadījumā, sākotnēji, ēdiena izvēlei), viņš sāk aizdomāties arī par citām cilvēces problēmām. Ļoti daudzi vegāni ir par ilgtspējīgumu un godīgumu (alternatīvā enerģija, zero waste, fair trade, ethical consumption utt.).
Manuprāt, jebkurš solis pretī ciešanu samazināšanai (cilvēku vai citu dzīvo radību), ir apsveicams un cieņas vērts. :-)
21.08.2017 15:40 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
It sevišķi, ka mājās ir vīrietis, kas tikai priecājas, ja gatavoju veģetāri.

Ou, tev gan palaimējies! :) Man cik attiecību bijušas, visi vīrieši nebūtu gatavi atteikties no gaļas. :D
21.08.2017 15:46 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Būtu mīlīgi, ja vegāni tikpat ļoti pārdzīvotu par ķīniešiem, kas par kapeikām strādā 12h maiņās dienu un nakti, lai viņi tiktu pie saviem aifoniem. Vai par pakistāņiem, indiešiem kas tieši tāpat rubī necilvēcīgos apstākoļos, lai viņi tiktu pie savām lupatām. Vai atteiktos no atpūtas emirātos, apzinoties kādos apstākļos pakiji ir būvējuši visas tās ēkas (faktiski verdzībā ar atņemtām pasēm un knapi izdzīvojot) utt.

Varbūt šokēšu ar savu godīgumu - man pajāt par to ķīnieti un vispār cilvēkiem kā tādiem. Bet mani uztrauc dzīvnieki (cik nu -to var spriest pēc mana apraksta).
Kādam nav pajāt par ķīnieti, bet viņam ir pajāt par dzīvniekiem. Nevar viens cilvēks specializēties visas pasaules glābšanā. Tas ir, var, bet kāpēc to būtu jāuztver kā obligāts priekšnosacījums? Vai tu tagad tiem, kas brauc brīvprātīgo programmās uz Āfriku mācīt bērniem skolās, ej brūc virsū, ko viņi tā neiestājas par dzīvnieku tiesībām? Kas par sviestu vispār? Katram savs lauciņš, kur virzīt savu līdzjūtību un savas spējas.
21.08.2017 15:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!