Vegānisms

 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Sveiciens! :)
Kādas ir jūsu domas par vegānismu - atbalstat, noliedzat, neinteresējaties .. ? Varbūt šeit ir kāda vegāne, kas var padalīties ar savu stāstu par to, kā nonāca līdz vegānismam, cik viegli / grūti bija mainīt savu dzīvi šajā virzienā.
Padiskutēsim. :)
20.08.2017 19:43 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
KB-9, bērni var grauzt saldētu suliņu...

Iztekšos kā q7 - :-D haha tādus sūdus neveselīgus ar krāsvielām...
Pa medu, to arī ? A kaur pazudīs medus ar valsriesktiem (l)(l)(l), nebūs? :'-(:-D:-D
21.08.2017 12:21 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Galīgi neinteresē, ko citi ir izvēlējušies.
Bet es zinu, ka vegāne nekad nebūšu. Man garšo piens, krējums, olas, vistas, cūkgaļa, utt.
Nu kāpēc mam būtu jāpakļaujas kaut kādam cilvēku bullshitam un jāliedz sev prieks tas kas man garšo?
21.08.2017 12:25 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Nūu..., KB-9, suliņā jau nav obligāti jābūt krāsvielām, it īpaši, ja saldējumu gatavo mājās. Bet jā - veikalu piedāvājums šajā ziņā ir diezgan ierobežots. Tāpēc man vegāns un veselīgs uzturs nebūt nešķiet viens un tas pats. Eļā cepts kartupelis arī ir vegāns, taču, vai tāpēc veselīgs?
Lai gan tas varētu būt viens no vegānisma plusiem - ierobežotā piedāvājuma dēļ, cilvēki vairāk gatavotu mājās. Bet vispār - nu jau piedāvājums vairs nav tik ierobežots, vismaz Rīgā. Trendīgi taču.
Medu nedrīkst, jo tas domāts bitēm, taču mēs tās ekspluatējam un atņemam sūri grūti vāktos krājumus.
21.08.2017 12:40 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Alise112 ir piemērs, kur sajūtu līmenī man šķiet, ka neizprot daudz lietas, kam pati seko un ko dara, cerams ne ādu, ne ko citu nelieto, skaties apavu sastāvu, kosmētiku, ko lieto utt. - un šis:
ne tikai par sevi kā egoistisku būtni, kas nodzīvos ~70 gadus un būs sarijies gaļu

nu sorry, kāpēc citu virzienā ir jāvērš stulbums, lai attaisnotu sevi vai paceltu iedomās augstāk savas izvēles dēļ. Baigā cīnītāja atradusies.
Govs piens ir priekš teliņa, ne cilvēka.

Kā cieš teliņš, ka pienu paņem un arī izmanto cilvēki? Vai govs, kurai no piena tāpat jātiek vaļā?
21.08.2017 12:43 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
vienalga par vegāniem, kamēr neko man neuzspiež, bet laikam vairāk žēl vegānu bērnus, ka liek viņiem dzīvot pēc vecāku vēlmēm. Manuprāt, bērns taču ir individuāls cilveks, viņam jābūt tiesībām izlemt, vai vēlas būt par visēdāju vai vegānu, nevis bāzt viņu vegānu dārziņā un nedot saldējumu. Viņam ir vismaz jābūt iespējai pagaršot gaļu, piena produktus utt , nevis tiem būt strikti aizliegtiem.
21.08.2017 12:44 |
 
Reitings 142
Reģ: 22.07.2013
Vel iedomājos ja sīči prasa nu jebkuri bēŗni, ka gribam saldējumu, tad sanāk viņiem atteikt, ka nē nedrīkst, nu tā caur maigiem vārdiem, bet reāli noņemot kādu prieku?

Par sorbertu neesi dzirdējis?
Turklāt ir pilns ar visādiem saldējumam līdzīgiem desertiem, kur piena/krējuma vietā ir ,piemēram, indijas rieksti, banāni vai kokosriekstu piens.
21.08.2017 12:45 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Sorberts jau nav normāls saldējums.
21.08.2017 12:47 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Es ēdu to kas garšo,ne pēc principa nē,viņš zvēriņs,es neēdīšu tādēļ. Daudzas lietas jau tā es neēdu,jā gaļu šobrīd neēdu, olas ar neēdu,tikai izmantoju lai ko vārētu uzcept. Pienu ar nedzeru, vienīgi pankūkām un kūkām izmantoju. Bet tādēļ ,ka negaršo un tādēļ neēdu .
Ēdu sintētisko,jo garšo, čipšus, želejkonfektes, skittles. Ja es to vēlos ēst,man tas garšo,tad arī ēdu,ja negaršo tad arī to neēdu . :-)
21.08.2017 12:54 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Par sorbertu neesi dzirdējis?
Turklāt ir pilns ar visādiem saldējumam līdzīgiem desertiem, kur piena/krējuma vietā ir ,piemēram, indijas rieksti, banāni vai kokosriekstu piens.

Dzirdejis tikai neatceros kas, pirmais likās, ka pa šerbetu runā :-D
21.08.2017 12:56 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
blackpoetry
Tu taču apzinies, ka tā tabula, ko Tu ieliki, ir ļoti nereālistiska? Tomātos uz 100 gramiem ir 0,9gr olbaltumvielu. Cik tomātu ir jāapēd, lai tas olbaltumvielu daudzuma ziņā nosegtu, piemēram, olbaltumvielas no vājpiena biezpiena, kurā olbaltumvielas uz 100 gramiem ir 18gr?
21.08.2017 13:08 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Paši pieaugušie lai dara ko grib , ja ir tādi pamuļķi un seko visādām trendīgām novirzēm .
Pievienošos , ka visvairāk žēl bērnus . Iedomājaties , viss taču neaprobežojas ar to , ka šie vegānu bērni staigā kopā tikai ar vecākiem , kā piemēram , dzimšanas dienu ballītēs , kur uzaicina kādu vegānu bērnu ? Tādā 7+ vecumā , kur mammai nav obligāti jābūt līdzi uz ballīti . Tad ko , uz galda ir tas cienasts , kas ir , normāls , sabalansēts , arī torte un saldējums - parasts . Man gribētos zināt kā tiek risinātas tādas situācijas ? :-D
Bērnam tiek piekodināts , lai neko neņem no tā galda , jo maz tur iekšā govs piens nevis kaut kāds modernais mandeļu ? Cita lieta , ja bērnam ir nopietna alerģija pret kaut ko - glutēna , laktoze , rieksti , kas apdraud veselību un dzīvību , bet tad , kad tādi ierobežojumi tiek uzlikti tikai vecāku dēļ , tad tā ir diskriminācija pret bērnu . Liedz bērnam ēst to , ko viņš grib . (t)
21.08.2017 13:10 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Un pašvaldības dārziņā ? (t) Visiem tiek dots viens ēdiens , nevis tagad tiek šķiroti visi šīči , kuru mammas uzskata , ka manam nevar to , bet var šo , bet manam tikai to .
(t)(t)(t)
21.08.2017 13:13 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Procentuāli jau viss izskatās ļoti skaisti, bet realitātē, lai iegūtu pietiekoši daudz olbaltumvielu bez piena produktiem un olām, ir jāpatērē ļoti daudz to dārzeņu. Tāpēc teikt, ka nu bez aizvietotājiem (sojas, u.c.) viss ir jauki olbaltumvielu ziņā, ir, maigi izsakoties, neprātīgi...
Olbaltumvielas ir jāapēd dienā, piemēram, kā minimums, 1 grams uz 1 ķermeņa kilogramu. Pieņemsim, 60 kg sieviete, kas trenējas. Kā viņa var, ēdot tabulā minētos dārzeņus, utt. sasniegt šos 60 gramus olbaltumvielu? Augstākminētajā piemērā būtu jāapēd 2 kg dārzeņu, lai olbaltumvielu ziņā aizvietotu tos 100 gramus biezpiena, lai tiktu pie 18 gramiem olbaltumvielu. Vēl kaut kur jādabū 42 grami. Riekstos ir daudz, bet ar tiem jau aizrauties nevar, jo tur ir tauki. Protams, paliek vēl pākšaugi. Bet tik un tā, ja to visu tā nelieto, bet tikai atmet gaļu, zivis, piena produktus un olas, nevar visu nepieciešamo savākt.
Nerunāju par tiem, kas ļoti nopietni pret to izturas un tiešām lieto visus dažādos augu valsts produktus kā kvīnoju, bulguru, u.c. Bet vienkārši atmest un cerēt, ka viss būs ok, nu nesanāks.
21.08.2017 13:18 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Spīdola
Nē, nu vot vajadzēja Tev atnākt ar savu reālistisko domāšanu un sačakarēt vegāniem dienu... :-D:-D
21.08.2017 13:27 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tu taču apzinies, ka tā tabula, ko Tu ieliki, ir ļoti nereālistiska? Tomātos uz 100 gramiem ir 0,9gr olbaltumvielu. Cik tomātu ir jāapēd, lai tas olbaltumvielu daudzuma ziņā nosegtu, piemēram, olbaltumvielas no vājpiena biezpiena, kurā olbaltumvielas uz 100 gramiem ir 18gr?

Nebija man, bet vo vellos, nepievērsu tur baigu uzmanību. Tad jau manas iepriekšējās domas bija tuvāk realitātei. :D
21.08.2017 13:36 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Sorberts jau nav normāls saldējums.

Tas, kas šobrīd ir veikalos, vispār nav normāls saldējums - jau kuro gadu vasarā sakārojas saldējumu, nopērku, bet garšo .... nekā. Tad atkal pāris mēnešus pat virsū saldējumam negribas skatīties.
21.08.2017 13:46 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
elzaelza, viņi aizliedz iet bērnam uz tādu ballīti vai arī iepriekšējā dienā kladzina, ka vajag atsevišķu galdu vai ka ņems savu pārtiku līdzi un lai viņš tikai siekalojas uz citiem bērniem. Tak vienkārši! Ko sarežģī? :D
21.08.2017 13:49 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
elzaelza, vai cenšas iztikt no tā, ko vecāks pamāj, ka var ēst, tas ir labs. Man gan kā bērnam būtu miljons jautājumi, kāpēc es nevaru pagaršot to, ko citi ēd.
21.08.2017 13:51 |
 
Reitings 142
Reģ: 22.07.2013
Kā cieš teliņš, ka pienu paņem un arī izmanto cilvēki? Vai govs, kurai no piena tāpat jātiek vaļā?

Es pati neesmu vegāne, tāpēc neesmu droša, kādi ir viņu parastie argumenti, neskaitot sliktos apstākļus fermās, bet apskatīsim situāciju ar labsirdīgu lauku omi un govi.
.
Lai govij būtu piens, ir nepieciešams, lai viņai piedzimtu teliņš. Pieņemsim, ka šis teliņš tiek izbarots ar maisījumu un viņam atļauj izaugt lielam un laimīgam, kamēr ome slauc pienu. Ar laiku piens paliks mazāk barojošs vai vispār apstāsies, tieši tāpat kā cilvēkiem, jo "bērns" izaug. Tas nozīmē, ka, lai piens turpinātos, vajag jaunu "bērnu".
Lielajās fermās piens parasti vairs nav gana labs jau pēc 10 mēnešiem. Tad govij dod 2 mēnešus atpūtas periodu, lai tesmeņa audi atjaunojas , un atkal apsēklo ar jaunu teliņu.
Teorētiski, ja omes govij ir ļoti labi gēni un viņa jūtas super relaksēta un omes mīlestības apgarota, viņa varētu dot pienu pēc viena teliņa gadiem ilgi, bet tādā gadījumā nāktos attiekties no "atpūtas perioda" tesmenim, kas var novest pie iekaisuma, un pastāv jautājums, cik barojošs un uzturvielām "vērtīgs" ir šis piens?
Ja sieviešu kārtas teliņus vēl varētu izaudzēt par jaunām laimīgām ar omēm dzīvojošām piena govīm, tad kur likt visus tos buļļus? Un ko ome iesāks, kad viņas mīļotā govs vairs nespēs dot pienu? Turēs kā mājdzīvnieku (govis var mierīgi nodzīvot līdz 20 gadu vecumam)?
.
Te ir interesanta diskusija, vai teorētiski veģetārietis varētu pārtikt pats no savas saimniecības ar vienu govi bez atkārtotiem teliņiem (tldr: var, ja ļoti noveicas un grib pabarot tikai savu nelielo ģimeni, bet govs veselībai tas var nenākt par labu):
https://www.reddit.com/r/DebunkThis/comments/24rxb1/debunk_this_cows_must_continuously_get_pregnant/
21.08.2017 13:59 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Aurelia, nav jau runa par vienu govi, no kuras tagad būtu jāizdzīvo.
21.08.2017 14:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!