Autovadītājām

 
Reitings 206
Reģ: 02.01.2017
Sveiki!
Tiesības jau esmu ieguvusi vairākus gadus atpakaļ, bet braukusi nebiju ilgu laiku. Tad nu tagad ir iegādāta mašīna un jāatgūst visas prasmes. Jābrauc, jābrauc un vēlreiz jābrauc:-) Jāatzīst - katru dienu,kad sēžos pie stūres, ir stresiņš iekšā,bet visi man saka - vajag tik braukt un aizies!
Gribu ar jums pakonsultēties 2 jautājumos. No mācību laika atceros vienu, ko stāstīja, ilgu gadu stāža šoferi man stāsta ko citu.
Tātad mani jautājumi:
1.Tad, kad mašīna tiek noslāpēta un atstāta stāvēšanai, es izņemu no roba un norauju stāvbremzi. Vakar man viens cilvēks saka,ka vajag atstāt robā,tas esot drošāk. Kā tad tur ir?
2.Braucat pa ceļu un priekšā ir zīme "Dodiet ceļu". Kad iebraucat krustojumā un samazināt ātrumu, jūs spiežat tikai nedaudz bremzi vai abus - sajūgu un bremzi? Te arī - cik cilvēku, tik viedokļu.
15.08.2017 11:03 |
 
Reitings 39
Reģ: 04.03.2014
Pa ziemu atstāju tikai ātrumā, jo bija situācija kad piesala roķene un nevarēju izkustināt mašīnu līdz ar ko trosi salauzu. Kopš šī starpgadījuma roķeni ļoti maz izmantoju. Man visi ģimenē mācija tikai atsāt ātrumā noslāpējot, pat autoskolā man stāstija instruktors, ka viņam ir jāmāca atstāt uz roķenes, bet pats vienmēr atstāj ātrumā.
.
16.08.2017 02:16 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Agrāk izmantoju tikai stāvbremzi, bet vīrs kaut kā samācīja labāk atstāt ātrumā, tad nu tagad daru šādi. Ar sajūgu pēc izjūtām un vajadzības, citreiz neitrālajā lieku, citreiz tikai piebremzēju, ja vajag izspiežu sajūgu, tas atkarīgs no ātruma un situācijas, ir jau dažādi krustojumi.
16.08.2017 08:56 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
1. Atstāju tikai ātrumā (vienalga - 1/2/3/4/5), bet ja ir kāds slīpums, tad norauju arī roceni!!!
2. Skatos pēc situācijas - vai citas mašīnas priekšā/azi muguras, zināms vai nezināms krustojums, bet vispār izņemu no ātruma, ripinu klāt! Parasti bremzējot vienmēr ir sajūgs + bremze, izņemto ziemā, un pie dodiet ceļu es pieripinos un tad, ja ceļš brīvs, uzreiz spiežu sajūgu, lieku 2tro ātrumu un laižu tālāk!
16.08.2017 22:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!