Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

dzīve laukos, tiešām to gribu!

 
Reitings 1
Reģ: 29.07.2017
man jau sen ir tāda doma, kura tagad pa mazām piepildās - dzīvot laukos, lauku mājā. audzēt piemēram cūkas, vistas, pīles u.tt
lai tikai pašiem būtu ne tikai gaļa, bet arī patiess prieks. nesen nopirkām lauku māju, pēc tam 20 zosis un 50 vistas un pāris gaiļus. varbūt kāda var ieteikt ko darīt, lai netiktu klāt caunas, lapsas??? mums jau ir žogs, bet tāpat dažreiz tur tiek iekšā. un ko vēl varētu tur turēt. mums ir 2 kūtis, siena klēts, šķūnis. man no lauku darbiem nav bail, tas bija mans sapnis laukos dzīvot jau no mazotnes. jo braucot apmēram 2h uz laukiem un tad vēl caur meža takām, apmēram 30minūtes tas man patika un vēl patīk. tagad ir doma vēl audzēt kaut ko tikai iesakat ko!
VARBŪT KĀDAM IR PIEREDZE?
14.08.2017 08:46 |
 
Reitings 1832
Reģ: 20.01.2012
Aitas, govis, cūkas, trušus, tītarus, zosis, pīles utt.
14.08.2017 10:10 |
 
Reitings 1828
Reģ: 05.03.2017
un cik zemes jums ir?
14.08.2017 10:36 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Es ieteiktu kādu neierastu mājlopu. Piemēram, strausu vai ko tamlīdzīgu. :-D
Bites? Manuprāt, tas arī ir diezgan ienesīgs bizness.
* * *
Pati ilgus gadus dzīvoju laukos, kur bija mums neliela saimniecība. Govis, cūkas, vistas, truši. Tad aizliedza visus mājlopus turēt vienā kūtī un nācās atteikties no govīm. Protams, žēl, ka pašam nav tā piena, bet kas tas bija par atvieglojumu. Ar govīm, manuprāt, ir lielākā noņemšanās un tās es neieteiktu turēt.
Varbūt var uzbūvēt palielu siltumnīcu un audzēt tomātus, gurķus, puķes vai ko tādu, bet tajā ir diezgan jāiegulda, lai bizness izdotos.
* * *
Starp citu, kādam no Jūsu ģimenes ir lauksaimnieka izglītība? Tagad laikam diezgan stingri skatās. Ja vēlas ar lauksaimniecību nopelnīt, tad esmu dzirdējusi, ka jābūt speciālai izglītībai vai kādiem kursiem.
14.08.2017 10:56 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Lauksaimniecības izglītību var ņemt vērā, ja pretendē uz projektu naudām, līdzfinansējumiem utt. Ja zemes ir daudz un vietās, kur nav īpaši izdevīgi audzēt dārzeņus vai labību, var stādīt koku plantācijas, to iesaku arī tiem, kurām tālos laukos ir zeme, bet ar lauksaimniecību nodarboties nav iespēja/vēlme. Pašai stādi jau pasūtīti, projekts tapšanas stadijā un nākamruden stādīsim.
Ja klimats ļauj, ķiploki ir laba lieta, ko audzēt. Kādreiz gribēju ņemties ar baložiem, ko tirgot restorāniem. Bet pilsētas dzīve mani turēs vēl dažus gadus. Pēc tam gan ir doma, ko audzēt, bet par to skaļi nepļurkstēšu :)
Caunām un jenotiem pat nezinu, kas var līdzēt. Suņi, vienīgi? Mums kādreiz bija padsmit truši, vienas nakts laikā meža zvēri bija izplēsuši visus būrus un ausaiņus saplosījuši. Vistas nakti turējām kūtī, nevis aplokos vai būros, tur neviens klāt netika, tik reizēm pa dienu vanagi pa kādai aiznesa...
14.08.2017 14:20 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
tagad ir doma vēl audzēt kaut ko tikai iesakat ko!
atkariba cik zemes, un vai esot padomajusi ar ko barosiet cauru gadu.
14.08.2017 14:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits