Vienīgā mīlestība un ko man ar to iesākt.

 
Reitings 28
Reģ: 13.08.2017
Gribas aprunāties. Dažreiz šķiet, ka esmu savā situācijā unikāla, bet varbūt kāda ir piedzīvojusi ko līdzīgu?
..
Pirms vairākiem, nu jau varētu teikt – daudziem, gadiem satiku vīrieti. Tiri, piri, attiecības veidojās sasteigti, un tikpat sasteigti, pēc aptuveni gada kopābūšanas arī noslēdzās. Nebijām vairs pusaudži, abiem ap 25, šobrīd attiecīgi pāri 30. To, ka mīlu tā, ka acīs cērtas, tā pa īstam sapratu tikai pēc šķiršanās. Līdz tam – bieži sadzīves kašķi, katram savi priekšstati par brīvā laika pavadīšanu, bieži jutos pamesta novārtā. Nu, izšķīrāmies. Jau drīz vien atsākām komunicēt, sākumā par visādiem ikdienas sīkumiem. Pa laikam sanāca satikties kopīgu darīšanu dēļ. Darīšanas beidzās, tas mums netraucēja arī turpmāk vienam otru uzmeklēt. Sākumā tikai garām sarunām, vēlāk arī seksam. Attiecību mums nebūs.
..
Ar laiku es sāku pamanīt, ka dzīvoju vien kampaņveidīgi. Acis iemirdzas un ķermenī ieplūst dzīvotgriba tikai tad, kad norunāta tikšanās. Tad uzpucēju ārieni, domāju priecīgas domas, esmu produktīvāka darbā un atvērtāka visam tam lieliskajam, ko dzīve uz šīs zemes piedāvā. Kad atgriežos no tikšanās, nedēļu dzīvoju asarās, lai gan, ja par raudāšanu, to daru arī citkārt. Ja kādreiz varēju parakstīties zem „Laiks visu dziedē”, tad tagad... Tagad ik pa laikam pārsteigta sev jautāju: „Nu, kā var nepāriet?” Ir pagājuši septiņi gadi, bet iedomājoties, ka mēs kopā negatavosim vakariņas, aizkustinātiem ģīmjiem neucināsimies pie bērna gultiņas un tālos pārbraucienos skaļi nekliegsim līdzi mīļākajām dziesmām, mani pārņem tāds izmisums, ka grūti paelpot. Apskrienas dūša, un viss šķiet bezjēdzīgs.
..
Ikdienas dzīve pamatīgi buksēja apmēram pusgadu. Darba pienākumus izpildīju formāli, sabiedrībā izgāju reti, vakaros ēdu neveselīgu pārtiku (sākumā neēdu vispār, pēc tam kuņģis sāka prasīt savu, bet gatavošana joprojām nebija prātā), dzēru vīnu – dažreiz divas glāzes, citreiz pusotru pudeli, mirku asarās. Nereti sāku raudāt, jau izejot no darbavietas, un mitējos tikai tad, kad mani vēlu pēc pusnakts pārņēma miegs. Pēc tam saņēmos (jo sapratu, ka par spīti skumjām, kuras ar neapskaužamu neatlaidību ir ieķērušās man stērbelē, tomēr gribu dzīvot, nevis eksistēt). Sāku vakaros piestaigāt pie uzticamas draudzenes, braucu un lidoju ceļojumos, sāku papildus mācīties, ar lielu degsmi metos darbā. Un ik pa laikam viņš uzrakstīja. Ne vienmēr uzreiz sekoja „randiņš”. Bet asaras acīs, ieraugot viņa ziņu, bija vienmēr. Es zinu, ka man ieteiks sākt sevi cienīt, sūtīt viņu lasīt sēnes, neskriet tikties, līdz ko vecim „ieniezas”. Bet (vai šādi domājam mēs visas?) tur ir kas vairāk. Mēs mēdzam tikties arī, lai parunātos. Man gan tās reizes, kurās ir arī sekss, patīk labāk.
..
Netikties vispār – pusotru gadu mēģinājām. Murgs, ne gads.
Attiecības es pāris reižu esmu mēģinājusi veidot. Tukšs numurs. Un bez liekas dramatizēšanas – nav tā, ka nebūtu kopīgu interešu vai es nespētu naktīs atdoties kādam citam. Tas viss notiek. Bet es nespēju šos cilvēkus redzēt kā savus dzīvesdraugus. Kā draugus uz mūžu. Toties viņu varu. Ar visu mocīšanos. Un viss.
..
Viņam kādu laiku bija draudzene. Krāpušies neesam, tajā laikā pāris reižu tikāmies sarunām. Lieta tāda, ka man šķiet, ka es krāpju sevi. Viņš man ir kā zāles un inde vienlaikus. Un es esmu totāli atkarīga. Ja viņa kādu laiku nav (nevienā no realitātēm – virtuālajā un īstajā), es slīgstu „Kāda visam jēga?” riņķa dancī. Formāli mazgāju traukus un grīdu, formāli eju uz darbu un formāli valkāju dežūrsmaidu.
..
Laikam jau visvairāk es vēlētos dzirdēt pieredzes stāstus – vai no šāda stāvokļa ir iespējams atgūties? Rakstīt drīkst (un komentāri būs tiešām gaidīti) arī tās, kuras prot dzīvot normāli.
14.08.2017 00:10 |
 
Reitings 175
Reģ: 26.05.2017
Ieteiktu tiem, kas šeit skeptiski uztver to, ko saka Nerātnā, tomēr ieklausīties un nespirināties tik ļoti pretim savu vājo zināšanu par psiholoģiju dēļ.:-)
02.10.2017 19:43 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Noslēpums Skapī
Nebūt nenosodu MsFaithfull un citas meitenes, kas šobrīd pārdzīvo kaut ko tamlīdzīgu. :) Pati kādreiz piederēju pie šāda tipa attiecību veidotājām. Tieši tā, piederēju. ;) Pagātnē. Jo savu likteni veidojam paši. :-P Un paši izvēlamies, ko vēlamies redzēt sev apkārt, savā dzīvē, un ko vēlamies ielaist savā sirdī. (l)
.
Jā, zinu, izklausās sasodīti teorētiski skaisti un pareizi kārtējo reizi. (t) Bet ar kaut ko taču vajag sākt, ja vēlas ko mainīt. ;)
01.10.2017 22:33 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Pirmkārt - autore taču neraksta, ka šos septiņus gadus ir izolējusies no sabiedrības, pēc darba momentā metas mājup, brīvdienas pavada adot kaķiem vestītes un neskatās ne pa labi, ne pa kreisi.

Radies iespaids, ka tuvu tam pēc visa izlasītā diemžēl.
01.10.2017 22:27 |
 
Reitings 137
Reģ: 07.10.2014
nerātnā, būtībā es Tev teju pilnībā piekrītu, un domāju, ka būtu maz tādu, kas nepiekristu. Bet dzīve šajās skaistajās un pareizajās teorijās nereti ievieš korekcijas. Pirmkārt - autore taču neraksta, ka šos septiņus gadus ir izolējusies no sabiedrības, pēc darba momentā metas mājup, brīvdienas pavada adot kaķiem vestītes un neskatās ne pa labi, ne pa kreisi.
.
Protams, es piekrītu tam, ka, ja sieviete ir tik ļoti sakoncentrējusies uz vienu pielūgsmes objektu, viņa potenciālos partnerus, ja tādi arī gadītos tuvumā, vienkārši nepamana/ atgrūž. Tas ko vēlos pateikt - es neapgalvoju, ka MsFaithfull rīkojas pareizi. Es saku, ka viņa rīkojas cilvēcīgi.
01.10.2017 22:22 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Noslēpums Skapī
Tu pati raksti
Jo savu likteni mēs veidojam paši.
Un tieši tā arī ir. ;) Ikviens cilvēks ir spējīgs izveidot veselīgas, mīlošas un cieņpilnas attiecības, jautājums tik, vai tieši to viņš arī vēlas no visas sirds. Jo parasti jau ego brēc nelabā balsī, ka tieši šis cilvēks ir tas īstais, kaut īsti laimīgas attiecības ar viņu neveidojas nepakam, kaut izstiepies, bet sirds klusi čukst, ka nav, nu, nav, ka vajag meklēt citur, kaut kur, kur nav vēl meklēts, bet tad izlien baiļu brēciens no nezināmā, kuras ego liek lietā, lai noslāpētu jau tā knapi dzirdamo sirdsbalsi, un cilvēks paliek savā pierastajā, bet sen jau par šauru palikušajā (un līdz ar to kropļojošajā) komforta zonā. :-P
01.10.2017 21:38 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
A cik tādu patiesi laimīgu attiecību jūs apkārt redzat?

Pietiekami daudz, ja godīgi. Nu ir visiem gan jau strīdi, citreiz lielāki, mazāki vai kas cits, bet nu dzīve ir tik īsa cilvēkiem, ka šādā veidā ir grēks to izniekot. Redzot un patiesi sajūtot, kā ir, kad viss ir labi, ne tādā afekta stāvoklī dzīvot, ir brīnumaini - tiešām grēks pielipt un samierināties ar ko citu.
01.10.2017 18:33 |
 
Reitings 137
Reģ: 07.10.2014
Izlasīju diskusijas pieteikumu jau sen, bet nolēmu pakomentēt.
Man šī diskusijas šķiet viena no "iespaidīgākajām", kāda šajā forumā ir bijusi. Skumja. Ļoti labi aprakstīta. Un, jā, liktenīga. Jo savu likteni mēs veidojam paši.
.
Un es nesteigtos saukt autori par muļķi. Jā, moka sevi, jā, nelaiž vaļā to, ko droši vien vajadzētu. A cik tādu patiesi laimīgu attiecību jūs apkārt redzat? Es tādas esmu redzējusi, bet ne bieži. Man ir draudzene, kura gadiem piecieš krāpšanu. Sākumā taisīja skandālus, raudāja, periodiski pārcēlās pie mammas, bet pēdējos gados cieš klusībā. Ir draudzene, kuras vīrs, lai gan strādā standarta darba laiku, mājās nedara tieši neko. Reizi mēnesī nomazgā savu šķīvi. Draudzene pārgurusi darbā, bērna audzināšanā un mājassolī. Bet mīl.
Ar to es negribu teikt, ka autores situācija ir laimes paraugstunda. Nē. Bet man nav pārāk grūti saprast, ka viņa, sastapusi otrā cilvēkā saskaņu, spēcīgu pieķeršanos, nespēj un nespēj atstāt to pagātnē. Jā, varbūt tiek izniekoti gadi. Bet ja reiz noķer to "īstā" sajūtu, tad gribas to sev paturēt, pat ja tas sanāk vien reducētā, nepilnā versijā.
.
Man arī bija tāds "īstais". Nesanāca, aizbrauca gandrīz uz otru pasaules malu. Tagad abiem ir citas attiecības, bet, ja rastos iespēja... divreiz nedomātu!
01.10.2017 18:27 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Pasadena
Tu neesi 'atsaldēta' un neko neesi palaidusi garām vai zaudējusi - drīzāk ieguvusi. ;) Jo cilvēks, kas ir spējīgs izjust un priecāties par dzīves skaistumu pietiekami smalki un niansēti savā miera ostā, mazohistiskā baudā nekuģos vētrā pēc asām izjūtām, lai tikai sajustu to, ka vēl joprojām ir dzīvs, ne pusmiris zombijs. ;) Ilgstošas un ne tik ilgstošas dzīves vētras ir domātas, lai atcerētos dziļi, izjusti un niansēti baudīt savu priekpilno miera ostas dzīvi. :) Neons vienkārši un skaisti definējusi:
Dzīve - mierīgā un parastā. Tajā ir sava burvība, stabilitāte un miers...
(l)
.
6617
Būšu tieša - Tu vienu 'atkarības objektu' ('mīlas' objekts) esi nomainījusi pret citu (darbs un alko), bet pati atkarība kā tāda, protams, palikusi. Ja Tevi tas šobrīd apmierina - lai nu tā būtu, vai man žēl, bet, runājot skaidri - ilgi tas tāpat šādā garā nevarēs turpināties, jo atkarība cilvēku pa kriksītim vien izēd no iekšpuses. Katram 'atkarības objektam' ir sava barība iekš tā cilvēka, ko atkarība gardu muti grauž. :-P
25.09.2017 13:13 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Lasot šādus komentārus mēdzu aizdomāties vai esmu, ko palaidusi garām?... Tāpat kā klausoties dziesmas par salauztām sirdīm, kas liekas tik skaistas, bet, tajā pašā laikā, svešas.

Dievīgs komentārs!(l)Tik trāpīgi... Man pazīstamas šādas sajūtas. Un esmu neizsakāmi laimīga, ka nekad nekrītu galējībās - nemirstu no mīlas (vai nemīlas?) un tomēr neesmu arī pavisam bez emocijām/nejūtīga. Viss ir tādā foršā "pa vidu" variantā - kad spēj saglabāt vēsu prātu un arī izbaudīt "3 metrus virs zemes" sajūtu. Dzīve - mierīgā un parastā. Tajā ir sava burvība, stabilitāte un miers...
Kā Caloo izteicās - ir bijis sāpīgi, bet ne jau gadiem, pat ne mēnešiem...
25.09.2017 08:15 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Es to ne par kādu konkrēti, bet vispārīgi. Ilgas saprotu, nesalīdzinātu gan ar bērna zaudējumu, kuram arī jātiek pāri, jo slimīga visa dzīve racionāli diemžēl neko neizmainīs. Skatītos gan kādā līmenī ir tā pārspīlētā ilgošanās pēc kaut kā, ko tas nodara indivīdam, vai neļauj tikt uz priekšu. Kardinādi "neriktīgumu" paskaidroju, kādam tas ir normāls, normālas sajūtas, neko nesaku, lai tad tā arī dzīvo.
25.09.2017 07:16 |
 
Reitings 55
Reģ: 17.09.2017
Man nav depresijas, arī dēmoni uz pleca nesēž. Manuprāt, tur nav nekā nenormāla - ilgoties pēc kaut kā, kas tavā dzīvē reiz ir bijis. Cilvēkiem mirst bērni un viņi turpina par saviem bērniem domāt gadiem ilgi. Diez vai tu to sauktu par neriktīguma pazīmi, vai arī norādītu, ka patiesībā jau viņu bērni nebija ideāli, viņu attiecībās bija strīdi un nesaprašanās, nevajag pārspīlēt savu pieķeršanos. Varbūt tas ko es jutu pret viņu bija daudz tuvāk beznosacījumu mīlestībai nekā tas, ko esmu jutusi pret jebkuru citu. Lieliem vilcieniem ņemot, man ir pilnīgi normāla dzīve, es nepavadu katru vakaru raudot spilvenā.
25.09.2017 01:00 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Un iespējams ir cilvēki, kuri tiešām var paši ar daudz ko tikt galā, bet ir cilvēki, kuriem vajag to palīdzību, vai nu kursu, terapiju, zāļu, hipnozes vai vēl kādā veidā, lai atgūtu spēku pār sevi tomēr savās rokās, ne vienkāršā eksistencē kaut kur starp dažādām pasaules plaknēm.
25.09.2017 00:39 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ir ļoti skumji gariem gadu gadiem norakstīt savu dzīvi, ja vēl nosacīti labprātīgi. Caloo minēja, ka īsti kaut kas riktīgi nav - es to nevēršu uz to, ka pilnīgi slims, norakstāms, vājprātīgs, nenormāls vai vēl kāds cilvēks, bet to uztveru tā, ka ir traumas, pārdzīvojumi, kāds šoks, kas ir padarījis to tādu, tik smagi ievainojamu, nespējamu par sevi pastāvēt, neticēt un neredzēt to iznīcinājumu, kas rodas, to indi, ar ko piepilda sevi - citreiz pat pieņemu, ka pašam neapzināti. Ir briesmīgi ko tādu lasīt, piedzīvot un turpināt sevi tam pakļaut, atrodot arvien jaunus un jaunus ''iemeslus un attaisnojumus''. Ļoti daudz kas slēpjas iedomās par to, kā ir, kā bija un kā būs. Tur ir problēmas, lai kā gribētu izvairīties no šī vārda, kurām ir jāstājas pretī, ne jānolaiž sava dzīve podā. Cita lieta, ja ir mierā ar to un gribas tā, bet tad šādas diskusijas nerastos un turpinātu iesākto tādā pašā garā, ne justu, ka ir katastrofa un runātu par to. Kaut kur nesen lasīju, ka vairāk kā puse iedzīvotāju ir lietojuši antidepresantus, īsti nezinu, kāpēc to tieši šajā momentā pieminu. Varbūt tāpēc, ka viss ir aizgājis daudz par tālu. Ir satriecoša un lieliska sajūta tikt no kaut kā vaļā, uzvarēt, pievarēt kaut ko, just tos brīžus, kad tiešām dzīvo un risinot šīs lietas, to varēs just arvien vairāk un nebūs melnā gara, spoka, kas sēž uz pleca un kliedz vai čukst ausī kaut ko, kas ne pie kā laba nenoved. Aktīva rīcība jebkurā virzienā, kurš atšķiras no ierastā ir ceļa sākums. Tad speciālista virziens uz tālāko un ejamkoka padošana, pie kā balstīties. Ir jāvairo kas labs, vairāk laimīgu cilvēku, ne atkarīgu no kaut kā un tādu, kas būtībā nododas sevis pašiznīcināšanai. Ir par varītēm jācenšas sevi mīlēt, cienīt un darīt visu, kas nu ir savos spēkos, lai sev palīdzētu, jo vai tiešām tāda ir tā dzīve, kādu vēlamies, vai tiešām ciešanas un nolemtība jelkad spēs atsvērt patiesu, īstu jūtu esamību, attiecību, darba, karjeras, ģimenes un jebkā cita. Bet to visu sajust, redzēt un apjaust var tikai tad, ja dara - ne izlasīt teorijā, ka tur varbūt aiz apvāršņa kaut kas būs, bet es tam tā kā īsti neticu, a ja nu nebūs, kā gan es zinu, kā būs un kas būs, bet vai tad galvenais nav, ka nebūs tā smacējošā sajūta, kā ir tagad, ka nebūs tik milzīgu sirdssāpju. Tāpēc man rādās, ka vaina ir dziļa, brūce tiek plēsta un plēsta, ja visu šo tik ilgu gadu garumā grib paciest, pieciest un pakļaut sevi kam tādam, tad jā, arī es redzu ''neriktīguma'' skaidras pazīmes, kas gan nebūtu pārāk korekti teikts, bet kā kodolīgāk šo nespēju tagad pateikt. Iedvesmojieties no meitenēm, kam tas ir izdevies, arī jūs neesat citplanētietes, ka tas ietu gar ausi. Cilvēks spēj un var tik daudz, protams, ja vien grib, dara, rīkojas, saņemas un atgūst sevi sev pašai, ne atdod nebūtībai.
25.09.2017 00:34 |
 
Reitings 55
Reģ: 17.09.2017
6617, kāpēc nepieņem, ka tas ir pašapmāns?

Jo es nevaru pieņemt kā patiesu to, kam nav nekādu pierādījumu.
25.09.2017 00:20 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Mēs nevaram zināt, kā jūtas citi, tāpēc nav īsti korekti teikt viņiem, ka viņi jūtas "nepareizi."
24.09.2017 23:52 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
6617, kāpēc nepieņem, ka tas ir pašapmāns?
24.09.2017 23:50 |
 
Reitings 55
Reģ: 17.09.2017
Esmu daudz par to domājusi, vai tiešām tā ir tikai kaut kāda infantila vēlme par katru cenu kaut ko iegūt sev, nespēja sadzīvot ar ikkatras (vai kādas) savas vēlmes neapmierināšanu. Manuprāt, nē. Tas ir kaut kas cits. Ja tu esi kādreiz varējis skriet 100km/h ātrumā, tu nekad nebūsi apmierināts varot skriet vairs tikai 40 vai 20km/h, šī atmiņa par kaut ko daudz vairāk būs vienmēr klātesoša, reālais šķitīs nebūtisks, tikai daļa no potenciāli iespējamā. Ar to domājot vien to, ka tāpat kā reiz bija, arī nākotnē man būs iespējamas jūtas pret kādu citu, attiecības, bet ārkārtīgi šaubos, ka jebkad šīs jūtas un attiecības stāvēs tuvu tam, kas bija ar viņu. Tādēļ arī nevaru (un negribu) aizmirst.
Iespējams, bet vairāk sliecos domāt, ka viņi a) savàdāk raugās uz lietām

Sliecos piekrist, jo arī citos veidos mans raksturs ir tendēts uz apsēstībām un galējībām.
24.09.2017 23:45 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Pasadena
Es gan neesmu īsti pārliecināts, vai tas tā strādā, bet maybe savelc paralēles ar visām citām dzīves jomām - ja nu vnk esi tāds cilvēks, kuram nav izteiktu, ilgu emocionālu pacēlumu un kritumu, tad iespējams arī attiecībās ir līdzīgi.
24.09.2017 23:31 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Pa lielam jau nav, lai cik nežēlīgi tas neskanētu. Brīnums, bet jāpiekrīt caloo. Bet ir izeja no tā, nav tā jāpaliek, tikai aktīva darbība citā virzienā, nekā iets līdz šim, un ar citu palīdzību, manuprāt.
24.09.2017 23:26 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Vēl jau ir variants, ka tiem, kam ir tik traki un ilgi jāpārdzīvo, kkas nav īsti riktīgi...

Iespējams, bet vairāk sliecos domāt, ka viņi a) savàdāk raugās uz lietām b) ir sastapuši kādu, kurš liek tā justies (kas ir diezgan neērti man, jo neviļus liek uzdot jautājumu, vai nu esmu mazliet 'atsaldēta' vai neesmu satikusi tādu cilvēku).
24.09.2017 23:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits