Kā jūs uztverat savu darbu?

 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
Sveikas!
Sagribējās šodien parunāt par darbu un par to, cik ļoti jūs esat ieinteresētas/iegrimušas savos darbos. :-)
**
Jau kādu laiku esmu novērojusi sev darbā, ka visi mani kolēģi ir tik nenormāli sastresojušies par darbu. Kā piemēru varu minēt: Jau kādi 22:00 vakarā un nu jau kā pie miera grasos doties kā pēkšņi darba kolēģu čatā n-tās ziņas sāk nākt. Kādam klientam pēkšņi, kaut kas neiet. Viss miers pagaisa, jo sākās nenormāla sarakste par to, ko nu darīt. Man tas likās mazliet lieki, jo reāli mājās esot nu nekādi nevar palīdzēt un uz darbu neviens tāpat tajā laikā neietu. Tad nu jautājums, priekš kam celt traci, ja tāpat nevar palīdzēt?
Šādi ir bijis vairākas reizes.
**
Ok, tas vēl tā. Šodien otras nodaļas vadītāju meklēja valdes priekšsēdētājs, bet viņa bija izgājusi pusdienās. Tāpēc priekšsēdētājs pie sevis izsauca manu vadītāju (mūsu nodaļas cieši saistītas). Man vadītājs atkal ceļ trauksmi, zvanās otrai vadītājai un rauj ārā no pusdienām. Kaut arī nebija prasīts to darīt, viņam tikai vajadzēja pašam aiziet pie priekšsēdētāja.
**
Par ko es vēlētos parunāt - vai jūs savu darbu arī tik ļoti esat iemīļojušas, ka nakts vidū varētu skriet un darīties? Esat karjeristi? Kā vispār uztverat darbu savā dzīvē? :)
**
Tēma vienkārši parunāšanai :) Mani interesē citu viedokļi ;)
**
Personīgi es darbu uztveru kā ienākumu avotu un neesmu karjeriste, protams, gribu sev augstāko izglītību, labu amatu, bet ne tā, lai mani pa naktīm tramdītu uz visām pusēm. Laikam tāpēc negribētu būt tādos vadošajos amatos. :-)
Kā ir ar jums? (l)
09.08.2017 14:38 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
TokyoDream, veidoju saturu interneta portālam, uzturu soc.tīklus un uzraugu portāla darbību. :)
Patiesībā šis darbs ir tāds īslaicīgs, atalgots hobijs. Pagaidām man tā ir ērti, jo nav strikts darba laiks, kura dēļ nevarētu palikt mājās, apmeklēt ārstus vai aizbraukt kaut kur, ja vajag. Plānoju vēl tuvāko gadu tā padzīvot, bet vēlāk gan gribu domāt par kaut ko ilglaicīgāku un stabilāku. :)
09.08.2017 15:24 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Darba laiká - darbs. Tikko kà izeju no telpas, darba laiks ir beidzies. Ja zvana, mierīgi varu necelt telefonu, pateikt pèc tam, ka bija izslēgta skanja, biju vanná vai ko tàdu. Sorry, man par to nemaksà, un punkts. Aptuveni pèc 35 reizes, kad atteicu nàkt brīvdienà uz pàris stundàm pastràdàt, man vairs neprasa :D
09.08.2017 15:33 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Tā kā strādāju savā labā, tad man nemaz nav tāds konkrēts darba laiks. It kā strādāju līdz 17.00, bet tāpat kādreiz kaut ko sanāk arī izdarīt ārpus šī laika.
Vīram ir tā, ka viņš reizēm kaut ko izdara ārpus darba laika, par to viņam gan maksā. Daudz kas ir atkarīgs no atbildības pret lietām, vīram ir pārāk augsta atbildība un viņš, manuprāt, reizēm pārāk nopietni uztver visu, kas notiek darbā. Bet nu, no otras puses, priecājos, ka man ir atbildīgs vīrietis. Tomēr jau viņam tas ir ļoti atmaksājies karjeras veidošanā, šī augstā atbildības sajūta, kas mūsdienās ir retajam. Jāsaka gan, ka diskusijā minētais ir ārpus robežām. 22 vakarā šādi čatot un stresot, neļaut papusdienot man nešķiet normāli.
Skatoties no otras puses man šodien konkrēti besī viena firma, kas nes atbildību par sistēmām manā darbā. Ir problēmas šajā sakarā un, kad saku, lai steidzami atrisina šo lietu, tad atbild, ka darīs, ko varēs, bet nu jau vairākas stundas neliekas ne zinis. Bezatbildība.
09.08.2017 15:36 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Profesore
Užas. (t) Bet es ticu, ka Tu atradīsi izeju - vai nu paceļot cepuri, vai kā citādi. ;) Ar čangalietēm citādi nemaz nevar būt. :-P :)
.
Elastīgais vai noteiktais darba laiks neko negarantē, ja pats darbinieks šitos štrumentus nejēdz (vai vismaz nemācās) likt lietā. Tā ir tikai darba laika laika forma, nekas vairāk. Tas ir rīks, ko izmanto darbinieks, tāpat kā dators, krāsotāja ota, biroja krēsls, apkopēja slota un citi tādi. Neviens nav tiem ne piesiets, ne pieaudzis - viss ir noliekams malā, kad darba laiks ir beidzies un pienācis atpūtas un personīgais laiks. ;)
09.08.2017 15:37 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
Duujaa rakstītais man atgādina šo :D:

MoonLady tā arī iedomājos, ka varētu būt tāds darbs :) šķiet interesants.
09.08.2017 15:37 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Karjeras labā daudz esmu ziedojusi - gan nervu izteiksmē, gan materiālajā, gan laika ziņā. Pašā sākumā ar vienu koferi atbraucu uz svešu valsti, pilnīgi atšķirīgu studiju sistēmu, dzīvoju mazā skapja stila istabiņā, visu laiku dzīvoju neziņā, vai vispār viss izdosies.
Tā kā karjeru veidoju ārpus Latvijas akadēmiskajā vidē, te to izdarīt ir grūti. Lai dabūtu lektora amatu, jābūt pabeigtam doktoram, publikācijām, dalībai konferencēs, darba pieredzei studentu apmācībā. Pavisam drīz uzsākšu studentu apmācības posmu, būs jāsavieno ar pašai savu akadēmisko izpēti, noteikti nebūs viegli.
Tomēr uzskatu, ka tas ir tā vērts. Pirmkārt, te jau pieminēti argumenti par darba laiku - galīgi negribētu darba laiku, kad jātup ofisā noteiktas stundas, vai vēl sliktāk - jātup tur noteiktas stundas un vēl 5 stundas pa virsu. Otrkārt, gribu sev dzīvē normālu līmeni, negribu, ka katru mēnesi jāskaita kapeikas, gribu atļauties braukt labos ceļojumos, negribu taupīt naudu un kvalitatīvu pārtiku, apģērbu, skaistumkopšanas pakalpojumiem un veselības aprūpi. Tā kā neesmu piedzimusi miljonāru ģimenē, tad nākas vien pašai pielikt pūles.
09.08.2017 15:39 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
blackpoetry tas, ka cilvēks sēž ofisā un strādā noteiktu darba laiku, nenozīme, ka skaita kapeikas. Arī es plānoju iet tik augstu un tālu, lai pelnītu pietiekoši iztikai, atpūtai, apģērbam un dzīvesvietai :)
Taču pārlieku iegrimt darbā un kļūt par darbaholiķi gan negribētu.
09.08.2017 15:45 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
nerātnā, paļdis! :-) Izeja tiek meklēta.
09.08.2017 15:47 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
TokyoDream, pārprati manis rakstīto. Manā gadījumā darbs ir piemērots, jo tas ir labi apmaksāts *un* nav jāsēž katru dienu noteiktas stundas. To, ka noteiktu stundu ofisa darbi mēdz būt labi apmaksāti, zinu.
09.08.2017 15:50 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
blackpoetry Sorry, galva nestrādā :D No vienas puses es arī gribētu to nenormēto darba laiku, bet brīžiem mēdzu būt izklaidīga un zinu, ka nespētu izdarīt tik daudz, lai nopelnītu tik cik nopelnu ofisā. :-/
09.08.2017 15:55 |
 
Reitings 848
Reģ: 14.04.2010
Pašlaik tāds pagaidu variants, kurš ir ieildzis, pēc darba dienas beigām par darbu aizmirstu, hmmm, it kā ambīcijas man ir izteiktas, bet es jūtu, ka rudenī pacelšu cepuri un aiziešu, te nav nekādas izaugsmes, negribas kļūt par vienu no cilvēkiem, kuri te gadiem sēž un nekur netiek uz augšu, mēģinu meklēt, ko jaunu. 8-)
09.08.2017 16:20 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
labdabība es īstenībā arī gribētu mainīt šo darbu, bet šeit strādāju tikai 5 mēnešus un man šķiet, ka tas sarežģī jauna darba atrašanu. Baidos, ka nākošais darba devēs padomās, ka mainu darbu kā zeķes. Bet es jau nebiju domājusi, ka šeit tik drausmīga vadība :-(
09.08.2017 16:23 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
TokyoDream, darba devējs uztrauksies tad, ja neviens vai lielākā daļa no darbiem nav ilgstošš. Par vienu, kur neilgi strādā nav jāuztraucas.
09.08.2017 16:26 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Es jau iepriekš esmu rakstījusi, ka tie, kas nemāk izdarīt darbu darba laikā, vai nu nemāk plānot laiku vai ir sagrābušies pārāk daudz pienākumu. Pēc darba laika beigām un pusdienu pārtraukumā, kur nu vēl brīvdienās vai atvaļinājumā es telefonam par virsū neskatos un pat nedomāju atbildēt. Darba laikā varu rauties kā zvērs, normu pārpildīt un klientus apmierināt priekšā un pakaļā :-D Bet manā brīvajā laikā viņi visi var kaut eksplodēt, man tas neinteresē - mans brīvais laiks ir tikai man un manai ģimenei un tā ir tāda vērtība, ko nevar atsvērt nekāds naudas daudzums kontā.
.
Ja rodas jautājums, kā vēl neesmu atlaista par šādu attieksmi - kā par brīnumu neesmu. Esmu pati aizgājusi, jo jutu, ka manas robežas netiek respektētas. Tagad strādāju freelance režīmā un mierīgu sirdi varu piemērot visus augšminētos noteikumus, jo esmu pati sev priekšniece. Tiem, kas saprot lietas tikai naudas izteiksmē, paziņoju, ka darba laikā mana stundas likme ir X eur, bet pārējā laikā xx eur un bez šīs summas es no gultas ārā nekāpju :-D Pieļauju, ka tas darbojas, jo es esmu labs speciālists un tāpēc varu atļauties lekties nedaudz vairāk kā ierindas darbinieks un to arī apzinos.
.
Es esmu pārsteigta par to, cik maz cilvēku spēj novērtēt un cienīt savu un citu cilvēku laiku.
09.08.2017 16:35 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Man ir ļoti svarīgi nodalīt darba un brīvo laiku. Pēc 17.00, brīvdienās, atvaļinājumos par darbu negribu nekādus zvanus vai e pastus. Protams, iesāktu darbu pabeidzu, kaut oficiālais darba laiks beidzis, bet komunicēšana par darbu pēc citu iniciatīvas, nereāli traucē. Personīgi es nekad neatlautos zvanīt atvaļinājumā esošam kolēğim, liekas nekaunības augstākā pakāpe, bet citi mierīgi zvanās.
Vispār es labprāt noskaidrotu no likuma viedokļa-vai man varētu pārmest, ja brīvajā laikā neesmu sasniedzama.
09.08.2017 16:36 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
Vispār es labprāt noskaidrotu no likuma viedokļa-vai man varētu pārmest, ja brīvajā laikā neesmu sasniedzama.

Šis man arī interesē! :-)
09.08.2017 16:38 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Un meitenēm, kas vēlas mainīt darbu, tas, laiks, kad vienā uzņēmumā, vienā amatā nostrādāti 10-20-30 gadi bija labs rādītājs ir sen pagājis. Mūsdienās ir pilnīgi normāli strādāt neregulāri, strādāt gabaldarbu, mainīt darba vietu vai par visu nozari vai apvienot dažādus darbus. Ja liekas, ka citur zāle būs zaļāka - nepamēģināsi, neuzzināsi!
09.08.2017 16:39 |
 
Reitings 848
Reģ: 14.04.2010
Katra, piekrītu, tikai atkarīgs kā nākošais darbadevējs skatās, vai esi kā zeķu bieža valkātāja ar tiem darbiem, nu šeit es strādāju ilgāk kā 1.5 gadu, bet nu nav mana vieta, es to jūtu, jau pēdējos mēnešus... ufff, būs jāpamurca mājās kaķis, jūtu, ka nāk īgnulis uz nervu sistēmas... :-D
09.08.2017 16:46 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Vispār es labprāt noskaidrotu no likuma viedokļa-vai man varētu pārmest, ja brīvajā laikā neesmu sasniedzama.
Nikola un TokyoDream, izlasiet Darba likumu no sākuma līdz galam, un tur taps atbildēts ne tikai šis jautājums vien. 8)
09.08.2017 17:08 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
nerātnā laikam tā būs arī jādara :-D
09.08.2017 17:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits