Normāla alga

 
Reitings 468
Reģ: 16.04.2017
Vai ir kāda vieta, kur maksā 3 eiro/h pēc nodokļu nomaksas ?
28.07.2017 19:16 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Un, kad pēdējo reizi pieteicos uz fotosesiju pie puiša, kam skaistas bildes, bet nav izglītības, man teica, ka 50 eur un sarunas laikā noskaidrojās, ka būšu trešā vai ceturtā pa dienu. Un tad vēl, cik daudz ir tie raksti, ka "pēdējās dienas kāzu fotografēšanai", kas nozīmē, ka pieprasījums liels.
Bet tur tiešām vajag būt talantam.
30.07.2017 18:02 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
petunijayyy, ritīgi sasmējos par to teikumu, ka neskaties uz nesmuko fotogrāfu bildēm, bet sapratu, ka kļūda vienkārši. :D :-D

Nu nezinu, angļu valoda nav tā galvenā, uzsākot studijas IT ir jābūt loģiskajai domāšanai, lai spētu pavilkt augstāko matemātiku, fiziku.. Un pēc tam tikai angļu valoda, kuru, ja arī tajā ir vidējas zināšanas, var ļoti labi pilnveidot visu studiju gados.
Protams, nenoliedzami, ka šiem speciālistiem ir 1000+ algas, bet vairākumam arī tāda alga ir nākusi ar gadiem, ne uzreiz.

Uzsākot tiešām angļu valodas zināšanas var nebūt augstā līmenī, bet tas noteikti ļoti atvieglotu visu un lietas padotos daudz labāk. Ja mācies bezkaislīgi un stingri pieturies pie vielas, tad nē, bet ja tevi tas tiešām interesē, tad vēlēsies papildus zināšanas, kuras latviešu valodā atrast nebūs viegli, bet angļu valodā resursu būs daudz, jo kā jau zināms, augstskolā tev iemācīs pašu galveno. Ja vēlies būt labs speciālists, jāuzņem daudz papildus informācijas un praktiskās lietas pašam.
30.07.2017 18:21 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Pirmkārt, starp 18 un 25 gadiem ir milzīga starpība, man šķiet, ka nevar salīdzināt 18-gadīgu un 25-gadīgu darbinieku. Otrkārt, 1000 eiro 25 gados man nudien nešķiet nekas īpašs, kad tad vēl pelnīt, ja ne tajā vecumā? Augstskola pabeigt, darba pieredze iegūta, paši spēka gadi, kad vēl var gan naktis negulēt, gan virsstundas raut. 18 gadīgam jā - tā ir fantastiski laba alga.
30.07.2017 18:22 |
 
Reitings 86
Reģ: 22.06.2017
4,30 Hesburger , brīvdienās 4,50 stundas nav vairāk par 150 ja nevelies pati
30.07.2017 18:22 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Pēc 18,19 gadiem vispār ātrākais, kad sāk mācīties. Ap 24 pabeidz, pat, ja strādā pāris gadus, kamēr mācies (paveicas atrast un tikt īstajā vietā), virs tk pelnīt nav nekas īpašs? Kad tad pelnīt, nu domāju, ka tad, kad ir pieredze, kad esi nostabilizējies konkrētajā darba vietā un vari kāpt uz augstāku amatu. Ne galvenais, ne vecākais pārstāvis nebūsi pēc izglītības iegūšanas.
30.07.2017 18:27 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ap 24 pabeidz

Ārsti gan vēl vēlāk, rezidentūrā gan strādā, bet arī darba devēji labprātāk noformulē to kā praksi vienkārši, jo nekur jau cilvēki neliksies, pieredzi vajag.
30.07.2017 18:28 |
 
Reitings 468
Reģ: 16.04.2017
Kas tādā hesburgerā ir jādara, tev iedala vienu pienākumu, piemēram, tikai pie kases vai tikai sagatavot ēdienu, tikai uzkopt?
vai arī tev jābūt visur un japaspēj gan nokopt, gan apkalpot klientus un pārējo
30.07.2017 18:28 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
petunijayyy, ritīgi sasmējos par to teikumu, ka neskaties uz nesmuko fotogrāfu bildēm, bet sapratu, ka kļūda vienkārši.

Nu, zini, iet pie skaista fotogrāfa ir patīkamāk nekā ne pie tik skaista. :D :D
30.07.2017 18:30 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ja būtu tik viegli un izplatīti, tad studenti (vai pat pirms tā vecuma skolēni), neatkarīgi vai iegūst augstāko vai nē, nemeklētu ''īrējam kopā'', ''lētāk ēst'', ''lētāk dzīvot'', ''kur ietaupīt'', ''kojas kur'' u. c. Vai arī visiem tik ļoti drastiski neveicas.
30.07.2017 18:31 |
 
Reitings 86
Reģ: 22.06.2017
Ja strādā virtuvē tad tikai cep burgerus, bet manā skatījumā tas ir vissmagākais darbs no visa Hesburger.
Ja esi kasieris tad tev ir jāapkalpo un jānotīra galdiņi , bet maiņā ir divi kasieri parasti , ja daudz cilvēki tad 3 vai 4 un nav jādara tas vienai.
Ja esi maiņas vadītāja tad tev viss jāuzrauga vai viss ir tīrs , vai visiem ir ko darīt , vai ir sanestas mērces , glazites , salmiņi utml. Vakarā Jāsaskaita nauda un jādod ink. + vēl nelieli sīkumi datorā.
Es pus gadu nostrādāju par maiņas vadītāju un tiku tajā amatā pēc mēneša tā kā diezgan easy + Rīgā ļoti trūkst darbinieku. Maiņas vadītājam stundas likme ir lielāka.
30.07.2017 18:39 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Pirmkārt, starp 18 un 25 gadiem ir milzīga starpība, man šķiet, ka nevar salīdzināt 18-gadīgu un 25-gadīgu darbinieku. Otrkārt, 1000 eiro 25 gados man nudien nešķiet nekas īpašs, kad tad vēl pelnīt, ja ne tajā vecumā? Augstskola pabeigt, darba pieredze iegūta, paši spēka gadi, kad vēl var gan naktis negulēt, gan virsstundas raut. 18 gadīgam jā - tā ir fantastiski laba alga.

Es tā reāli zinu tikai par divām jomām, ko turpināšu ķīdāt. Tātad:
ārsts, kā jau teicu, pilntiesīgs skaitās pēc 28 gadiem, ja ir iestājies 19 gados. pirms tam rezidents noteikti nepelna tk.
jurists - pilntiesīgs skaitās pēc 24 gadiem, jo pirms tam viņam ir tikai bakalaura izglītība sociālās zinātnēs, kas ļauj strādāt par jurista palīgu, juriskonsultu, varbūt kaut kur ari par juristu, bet nu kvalifikāciju iegūst pēc maģistra iegūšanas. pa vienu gadu pilnriesīgā jurista amatā domā var uzraut līdz tk algai?
ja iet tālāku ceļu, tad par tiesu izpildītājiem (kur alga lielāka) var kļūt tikai no 25 gadiem, pirms tam jābūt vairāku gadu pieredzei (ja kā parastam juristam - tad piecu gadu pieredzei), eksāmens utt. ja gribi būt zti palīgs, tur ar vienkāršu jurista kvalifikāciju nepietiek, jābūt pieredzei, jāliek eksāmens.
tiesneša karjera sākas no 30 gadiem apgabaltiesās (kas skaitās zemākās tiesas), augstākās tiesās - no 40.
OK,šīs ir sarežģītās profesijas un cilvēki, kas uz to iet, saprot to visu, es tikai diskutēju par to, ka "kad tad vēl pelnīt tk, ja ne 25 gados. ":D
Daudzās jomās nav iespējams līdz 25 gadiem būt ar tūkstošiem kabatās..
30.07.2017 18:45 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
apgabaltiesās (kas skaitās zemākās tiesas),
rajona tiesas, bet vecuma cenzs tas pats apgabaltiesai
30.07.2017 18:48 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Hesburger izklausās tiešām labs variants. :)
Man tikai nepatīk viņu un Mcdonalds formas tērpi. :D Vispār ar tiem formastērpiem daudz kur traki, piemēram, Drogas.
30.07.2017 18:50 |
 
Reitings 468
Reģ: 16.04.2017
NFS Kapēc uzskati, ka gatavot ir pats grūtakais uzdevums?
30.07.2017 18:50 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
4,30 x 160 = 688 pirms nodokļiem, 488 uz rokas, 3,05 eiro stundā pēc nodokļu nomaksas.
30.07.2017 19:06 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Jā, ārsti un juristi tiešām arī ir tās divas profesijas, kur "lielais piķis" sāk nākt pēc 40. Bet kā ar pārējiem? Sētnieki, taksisti, skolotāji, banku darbinieki, automehāniķi, frizieri, kosmetologi, tetovētāji, strādnieki celtniecībā, inženieri, ekonomisti, grāmatveži, atslēdznieki, kurpnieki - nu nav tā, ka viņi 40 gados pelna 3x vairāk nekā 25. Un nav tā, ka pilnīgi visu šo profesiju pārstāvji masveidā 25 gados pelna minimālo algu.
Es pateikšu no otras puses, ja visi 25 gados tik nenomāli maz pelnītu, tad jau neprecētos, netaisītu dārgas kāzas, neradītu bērnus. Palasot beztēmu, vairums raksta "man ir 24 gadi un visas draudzenes precas". Vai "Man ir 25 un esmu vienīgā draugu lokā bez bērniem".
30.07.2017 19:15 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Ja būtu tik viegli un izplatīti, tad studenti (vai pat pirms tā vecuma skolēni), neatkarīgi vai iegūst augstāko vai nē, nemeklētu ''īrējam kopā'', ''lētāk ēst'', ''lētāk dzīvot'', ''kur ietaupīt'', ''kojas kur'' u. c. Vai arī visiem tik ļoti drastiski neveicas.
Pilnībā piekrītu.
Iepriekš petunijayyy minēja, ka mazkvalificētos darbos, šķiet, var nopelnīt vairāk. Bārmeņu un viesmīļu darbs ir sezonāli pelnošs. Ienākumu vislielāko daļu sastāda dzeramnauda, bet ziemas mēnešos ir diezgan skumji. Var strādāt visos šajos web čatos vai nu runājoties, vai atkailinoties, kā arī visādi citādi pārdot savu ķermeni, jo tur jau smadzenes nav vajadzīgas. Bet tad jāpamāj ardievas saviem morāles principiem un jārēķinās, ka tik mazā valstī kā Latvija, kurā vēl pie tam iedzīvotāji ir diezgan aizspriedumaini, runās, ja uzzinās. Citas meitenes gan cer, ka neuzzinās, bet tas ir naivi. :D Pēc noteikta vecuma šajā lauciņā tevi vairs nevienam nevajadzēs un ko tad? Nāksies vien strādāt mazpelnošos mazkvaliicētos darbos.
Protams, var ne tikai pārdot ķermeni, bet arī piemēram, smērēt cilvēkiem lietas, kuras tiem nav vajadzīgas. Bet lai tā nopelnītu, jābūt ļoti labām komunikācijas spējām, harizmai un nekaunībai, bet tas jau skaitās normāli - čakarēt cilvēkus. :D
30.07.2017 19:16 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Palasot beztēmu, vairums raksta "man ir 24 gadi un visas draudzenes precas". Vai "Man ir 25 un esmu vienīgā draugu lokā bez bērniem".
Lielai daļai valda uzskats, ka lai precētos vai taisītu bērnus, nav jābūt materiāli labi nodrošinātam. Vēl otrs variants, kas kā izskatās strādā (protams tikai vienai pusei) - paņem ātro kredītu. :D
30.07.2017 19:19 |
 
Reitings 86
Reģ: 22.06.2017
Tāpēc , ka ir nonstopā jācepj un ir jābūt maksimāli ātram. Man personiski , kad mācījos par maiņas vadītāju + vēl mācījos cept man reāli virtuvē vērās ciet un tu tur esi viens neviens nepalīdz.
Par tām maiņām un stundām man nav bijis mazāk par 500 eiro ar tam pašam 160 h , jo piemaksas par nakts stundām un vēl brīvdienās utml. Maiņas ir no 10-16 un 16-23 , parasti 2 strādā viena brīva vai 3 strādā 2 brīvas.
30.07.2017 19:22 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Palasot beztēmu, vairums raksta "man ir 24 gadi un visas draudzenes precas". Vai "Man ir 25 un esmu vienīgā draugu lokā bez bērniem".

Man ir 24 gadi. Manas vienaudzes tiešām precas vai veido bērnus bez precībām tā, kā aug sēnes pēc lietus. Esmu izvirzījusi trīs grupas:
pirmā un lielākā grupa - vīrietis ir krietni vecāks (meitenei 24, vīrietim 45 un uz augšu), meitene vai nu vispār nestrādā vai strādā, bet pelna ķeksim, visu iedzīvi uztur vīrietis
otrā lielākā grupa - cilvēkiem pietiek ar mazumu, precas ne tajos krutākajos viesu namos, strādā par viesmīļiem, pat, ja ieguvuši izglītību (parasti sociālo zinātņu), bet dzīvo un ir ok viņu vajadzībām, taču nedomāju, ka tie ir tie, kuri cosmo saka, ka pelna tūkstošus utt.
trešā grupa, kas tieši manu paziņu lokā ir maza parādība, bet varbūt citos paziņu lokos ir lielāka - kāzas uz kredīta! nopietni, kad es izdzirdēju par skaistu divdiennieku uz kredīta, tad biju uz dirsas. nezinu, kā dzīvo citās jomās, bet tas veicina domāšanu, ka arī viss cits ņemts uz kredīta.
ceturtā grupa - izņēmumi no visām pārējām grupām, tiešām malači jaunās meitenes un jaunie vīrieši, kas ir izmācījušies labos amatos, pelna pietiekami labi un viss ir kārtībā, neviens nesponsorē utt.
30.07.2017 19:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits