Normāla alga

 
Reitings 468
Reģ: 16.04.2017
Vai ir kāda vieta, kur maksā 3 eiro/h pēc nodokļu nomaksas ?
28.07.2017 19:16 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Man nereti liekas, ka mazkvalificētos darbos maksā vairāk nekā darbā "pa savu jomu" zaļajiem gurķiem. Es saprotu, ka valda uzskats, ka jāsāk no zemākiem amatiem un zemākām algām, par ko varu piekrist, ka pieredze nav tik liela, lai uzņemtos lielāku atbildību.
BET tai pašā laikā kaut kādi online kazino, vecrīgas viesmīles/bārmeņi vasarā, kaut kādi pārdošanas/zvanu centri, ja ir talants sadirst klientiem (cik nav nācies dzirdēt, ka pārdod to, ko klientam nevajag), nerunājot par mazāk tīriem amatiem kā gogo dejotājas utt.
Ja jau pat der cilvēks ar vidējo izglītību, tad spriežu, ka šis komentārs ir par šādiem darbiem:
Saņemt 400 uz rokas par 190 (!!!) h mēnesī ir tiešām ļoti maz...es iepriekšējā mēnesī par 108 h aptuveni tā saņēmu (brīvajā laikā ar dažādām blakuslietām gūstot papildu ienākumus) un strādāju darbā, kurā daži kolēģi saņem vēl daudz vairāk un nav pat vidējo izglītību ieguvuši + mums ir apmaksāti ceļa izdevumi un vēl visādi bonusi
30.07.2017 16:36 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Atvainojos, pat vidējo izglītibu nevajag..
30.07.2017 16:39 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
petunijayyy, nē, tas nav darbs apkalpojošajā sfērā, bet gan ražošanas uzņēmumā. :-)
30.07.2017 16:42 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Labiem speciālistiem ar izglītību gandrīz jebkurā jomā pelnīt 1500+ uz rokas Latvijā nav nekas nereāls, ja pierāda sevi,

Tikai lai sevi pierādītu paiet ļoti ilgs laiks. Piemēram, ārstam, kurš par rezidentūru saņem kapeikas vai juristam, kurš sāk kā jurista palīgs ar tiem pašiem 450 eur uz rokas. Tātad kopā ar izglītību (ārsts (t.sk. zobārsts) 6 gadi+rezidentūra 3 gadi, jurists 3 gadi bakalaurs+ 2 gadi maģistrs utt.) jāie vēl ilgs, ilgs ceļš, lai nonāktu līdz tiem 1000 eur.
Šādas diskusijas, kur teikts, ka normālā alga ir 1000 eur izkropļo reālo situāciju jauniešu vidū. Pieaugušiem cilvēkiem ar 10+ gadu pieredzi tiešām būtu jāpelna kā minimums 1000 eur, ja ir izglītība, bet jaunajiem tādas algas darba devēji vnk nedod - kad es aizgāju uz darba interviju un uz jautājumu par algu atbildēju 600 eur uz rokas, man pateica, lai nemaz nesapņoju..
Bet ticu, ka 1000 eur tagad un uzreiz var nopelnīt kaut kādos plānos galda urbēju "profesijās" - pārdošanas speciālists, kur galvenais iesmērēt kādam sūdu, gogo dejotāja utt.
30.07.2017 16:48 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Arta, siļķu fabrikā droši vien arī var kaut ko nopelnīt. Atvainojoss, tas nav domāts personiski.
Atkritumu izvedējam algas.lv kā vidējo rāda teju 900 eur. Protams, tie vidējie rādītāji ir aiz ausīm pievilkti, bet diskusija ir par normālo algu un es atbildu vnk uz šo jautājumu. Lasīju ss.lv sludinājumu, ka Hesburger piedāvā 4, .. eur/stundā, kas ir augstāks atalgojums nekā medmāsām (vismaz par medmāsām stāstīja pārstāve ziņās). Tā baigi šo jomu neesmu pētījusi, tikai manas pārdomas, ka nav jāmin obligāti IT, juristi un ārsti, jo tur galīgi neiet tik viegli.
30.07.2017 16:52 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
petunijayyy, acīmredzot neesi informēta par reālo situāciju zivju fabrikās - tur vidējs darbinieks pelna zem minimālās, bet tie, kas iemanījušies strādāt robota ātrumā, nedaudz virs (strādājusi neesmu, bet no pazīstamiem dzirdētas ļoti sliktas atsauksmes par algām).
30.07.2017 16:57 |
 
Reitings 1249
Reģ: 10.08.2015
Lai mācītos IT ir jābūt labai angļu val. zināšanai

Nu nezinu, angļu valoda nav tā galvenā, uzsākot studijas IT ir jābūt loģiskajai domāšanai, lai spētu pavilkt augstāko matemātiku, fiziku.. Un pēc tam tikai angļu valoda, kuru, ja arī tajā ir vidējas zināšanas, var ļoti labi pilnveidot visu studiju gados.
Protams, nenoliedzami, ka šiem speciālistiem ir 1000+ algas, bet vairākumam arī tāda alga ir nākusi ar gadiem, ne uzreiz. :)
30.07.2017 17:04 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Ir muļķīgi izvēlēties karjeras jomu pēc tā, kāda ir vidējā alga nozarē :-D Speciālists, kurš strādā ar degsmi, kurš entuziastiski papildina savas zināšanas un prasmes un kurš ir izvēlējies savām prasmēm un personībai atbilstošu nozari, vienmēr pelnīs pietiekami. Un pats galvenais, nebūs nelaimīgs savā darbā, jo viņam tas patiks. Izvēlēties strādāt par ārstu vai juristu, tāpēc, ka "tur labi maksā" ir vienkārši stulbi. Kas attiecas uz autores problēmu - ja neesi speciāliste, tev nav izglītības/pieredzes konkrētā nozarē un līdz šim esi strādājusi klientu apkalpošanā, tad 600 eur alga nav dotais lielums, tā ir vienkārši veiksme. Meklē caur paziņām un rēķinies, ka vidējā alga administratorēm un pārdevējām ir bēdīga. Paskaties labāk, varbūt kādā noliktavā meklē komplektētājus, darbs ir fiziski grūts, bet nav sarežģīts un normāli strādājot var labi nopelnīt. Kā jau te minēja, tipiskajos vīriešu darbos var salīdzinoši labi pelnīt arī bez speciālām zināšanām, tā kā tos nevajadzētu uzreiz atmest kā nederīgus. Protams, ja vien sēdēt smukā blūzītē aiz ekrāna nav viens no pamata uzstādījumiem :-D Esmu redzējusi, ka cilvēki bez attiecīgas izglītības sāk strādāt gan loģistikas uzņēmumos, gan projektu vadībā, gan lietvedībā, gan bankā - ja galva strādā un cilvēks ir uzņēmīgs, darba devējs to novērtēs. Bet ja nākas visu ar pirkstu bakstīt, tad, sorry, nāksies vien iztikt ar minimālo.
30.07.2017 17:09 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
petunijayyy, acīmredzot neesi informēta par reālo situāciju zivju fabrikās - tur vidējs darbinieks pelna zem minimālās, bet tie, kas iemanījušies strādāt robota ātrumā, nedaudz virs (strādājusi neesmu, bet no pazīstamiem dzirdētas ļoti sliktas atsauksmes par algām).

To par zivju fabrikām nebija jāsaprot burtiski. :) Doma tāda - darbs bez augstākās izglītības, kur, kā pati teici, pat vidējo nevajag. Es nezinu, kas tas ir par darbu, bet, atvainojos, nekas "prestižs" tas nevarētu būt.
30.07.2017 17:10 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Protams, nenoliedzami, ka šiem speciālistiem ir 1000+ algas, bet vairākumam arī tāda alga ir nākusi ar gadiem, ne uzreiz.

To arī vēlos teikt! Un cilvēki - kas būtībā šeit ir jaunieši pēc augstskolas, kas salasās par to, ka IT u.c. profesijas pelna 1000+ un ka normālā alga Latvijā ir 1000+ un ka studio tipa dzīvoklis ir nenormāls, var justies zemāki, nenovērtēti darbā utt., jo pelna tikai 500 un dzīvo studio tipa dzīvoklī ar pazemīgo virtuvi pie dīvāna.
Savukārt jaunāie - vidusskolas absolventi domā, ka jāizvēlas IT, jo uzreiz pelnīs to tk, nesaprotot, ka līdz tam jāizaug un tie ir vairāki vai daudzi gadi atkarībā no profesijas.
Manuprāt, tāds kroplīgs priekšstats un runājot par algām, dzīvokļiem un citām finansiālām lietām būtu jāprecizē, vai te runa ir par nobriedušu 35-40 cilvēku vai par 18-25 (un varbūt pat vairāk).
Savā ziņā sāku piekrist elzaelza un Dūjas protestiem, lai arī sākumā tie šķita man uzjautrinoši. Es gan tik ilgi neklabināšu taustiņus un neko necentīšos pierādīt.
30.07.2017 17:18 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Var, protams, strādāt arī online kazino (kas nav nekas pazemojošs, manā skatījumā) vai par gogo dejotāju (kas ir mazāk man saprotams, tomēr nenosodu) vai webčatā, vai Vecrigas bāros par viesmīļiem ar čajiem no ārzemju tūristiem utt. - bet tas der tiem, kuriem nav svarīgi veidot savu CV ar darbiem savā profesijā. Un reizēm ir tāds "fuck, viņa strādā -tur un tur-, dara -to un to-, kas ir daudz mazāk atbildīgs darbs, bet pelna vairāk par mani". Bet tad laikam jādomā par nākotnes perspektīvām, jo 35 gados šajos amatos vairs nestrādāsi.
30.07.2017 17:21 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
http://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/frics-peta-algas-edinasanas-kedes-likmes-svarstas-maxima-maksa-nedaudz-virs-minimalas-algas.a154926/
Hesburger un McDonalds, ja tic rakstam, maksā ap 3,30 stundā. Cik "prestižs" darbs tas ir, nemācēšu izmērīt.
30.07.2017 17:21 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Cik dzirdēts, online kazino piedāvā darbiniekiem iespējas pakāpties karjerā un strādāt administrācijā.
30.07.2017 17:23 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
https://www.ss.lv/msg/lv/work/are-required/student/lmdlh.html
Tad tie maitas melojuši sludinājumā. :D
Darba alga:
pirmos 2 mēnešus- 3.80 eiro/stundā
no trešā mēneša- 4.30 eiro/stundā
+ sestdienās/svētdienās piemaksa.
30.07.2017 17:26 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Da nē, raksts pavecs, tātad algas pacēluši. Ayradām atbildi - kur maksā 3 eiro/stunda un vairāk cilvēkiem bez īpašas profesijas.
30.07.2017 17:29 |
 
Reitings 1249
Reģ: 10.08.2015
vai te runa ir par nobriedušu 35-40 cilvēku vai par 18-25

Nu nekritīsim arī galējībās, ir ļoti reāli arī 25 gados ar izglītību un tiekšanos uz augšu pelnīt 1000+.
30.07.2017 17:37 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Dupijs, daudz kas ir iespējams, bet speciālistam ar 10 gadu pieredzi ir vieglāk pelnīt vairāk. Tā ka, kaut kādā mērā ir taisnība, ka ap 35-40 tā alga drīzāk būs lielaka, nekā 18-25 gadu vecumā (gogo dejotājām gan, visticamāk, nē).
30.07.2017 17:43 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Kādeļ jūs nesūtat savus CV un motivācijas vēstules uz cv.lv atrodamajām vakancēm?
ss.lv ir smagi jānoveicas, lai atrastu ko vairāk par minimālo algu! Un pelnīt virs 500eur sākot nav neiespējami. izglītībai nav TIK liela nozīme, ja cilvēks prot sevi pārādīt. un ja neviens nezvana no normālām vietām, sāciet pārskatīt savus CV un motivācijas vēstules...
30.07.2017 17:45 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Nu nekritīsim arī galējībās, ir ļoti reāli arī 25 gados ar izglītību un tiekšanos uz augšu pelnīt 1000+.

Protams, izņēmumi ir dažādi, atkarīgs no jomas, veiksmes faktora, pazīšanos utt.
Bet, piemēram, normālos gadījumos: ārsts - iestājas 19 gados, nomācās 6+3 gadus - 28, tikai tad var sākt kaut ko normālu pelnīt, jo rezidentūrā (25-28g.) nepelna daudz.
Jurists - iestājas 19 gados studijās 3+2 g, pēc 3 gadiem var strādāt tikai par jurista palīgu, jurista kvalifikāciju iegūst 24 gados. Protams, maģistros visi strādā, bet arī kā jurista palīgs vai jaunākais jurists.
Tas vecuma posms ir tādā gadījumā, ja nav bijis parādu, akadēmisko utt.
Līdz ar to pēc šiem vecuma posmiem alga nebūs uzreiz 1000, nāksies pastrādāt vēl kādu gadiņu vismaz kā ārstam vai pilntiesīgam juristam, lai sasniegu to algu, kas sanāk jau pāri 25 gadiem.
Nu šie divi tādi man tuvāk zināmie piemēri. :D par citām jomām tik daudz nemācēšu spriest, bet pieņemu, ka arī IT uzreiz pēc augstskolas nepelna bagātību.
30.07.2017 17:47 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Palasīju visu diskusiju, man arī šķiet, ka fotogrāfi nopelna diezgan daudz, lai gan man nav bijusi saistība ar fotogrāfu finansēm, tomēr tagad katrs sevis cienošs fotogrāfs prasa samaksu 50-80 eur par stundu (un vienalga, studijā vai dabā) par individuālo fotosesiju stundas-labākajā gadījumā divu stundu garumā. Pasākumu, kāzu cenas var apskatīt kāzu beztēmās.. Bildes gan tiem fotogrāfiem ir smukas ( uz nesmuko fotogrāfu bildēm neskatos un nepētu viņu piedāvājumus), izglītība - kā nu kuram, citam LKK, bet daudziem nemaz tādas nav, bet var redzēt, ka ir daudz interesējies par šo lietu un ir sava gaume. Mīnuss - prasa lielus ieguldījumus fotoaparāta nopirkšanā, zibspuldžu u.c. lietu, ko nemaz nezinu, bet zinu, ka dārgi maksā un vajag talantu.
30.07.2017 18:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits