Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Budžeta gatavošana

 
Reitings 190
Reģ: 06.09.2015
Sveikas! Varat ieteikt kādas studenta maciņam draudzīgas (piez.: pēc iespējas lētākas :D ) receptes 2 cilvēkiem (lai nav jādzīvo tikai uz desmaizēm un pelmeņiem, ar gatavošanu esmu uz TU :) )
Pašlaik ļoti patīk gatavot pašlaik topa recepte: paņemu parasto saldēto maisījumu cepšanai, pielieku kartupeļus un vistas fileju, apcepu, apleju ar pienu, drusku saldu krējumu, garšvielas, mazliet miltu, un sanāk sautējums, tad vēl kartupeļi visādās variācijās, bet gribas pamēģināt ko jaunu, bet nedārgu :)
Un vēl - kur lētāk iepirkt pārtiku, piemēram vistas fileju, dārzeņus, u.c. lietas (atrodos Imantas rajonā, un tuvumā ir tikai Maximas un RIMI, un pat manā mazpilsētā vistas fileja ir par eiro lētāka nekā tur uz atlaidēm :D )
26.07.2017 13:53 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
A kas tev vispār šajā dzīvē garšo?
.
Mazbudžeta varianti ir dažādas variācijas par plovu / risoto / grubotto (ne obligāti ar rīsiem, ne obligāti ar gaļu), ar buljona kubiņu, saldētiem dārzeņiem un blenderi var taisīt dažnedažādas zupas, utml. Salāti ar sezonas dārzeņiem nebūs dārgi. Šķeltie zirņi, lēcas utml. pākšaugi ir lēti, tos maz vajag vienai reizei (uzbriest), veselīgi. Pankūkas (ja pameklē, ir arī amerikāņu pankūku recepte bez olām, ekonomijas nolūkos). Atstiep no laukiem ķirbi, var taisīt saldo ar mannas putru, var taisīt sautējumus, sacepumus, blenderzupas, un atēsties tā, ka redzēt ķirbi negribēsi.
.
Lētāk varētu būt tirdziņos, lai gan es nezinu, ja godīgi. Pērku kur ērtāk, cenās baigi neorientējos.
26.07.2017 14:13 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.09.2015
57days, šajā dzīvē negaršo subprodukti, no gaļām garšo vista un cūka, negaršo nekas no jūras un sēnes, par ķirbjiem arī neesmu sajūsmā :D
26.07.2017 14:27 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.09.2015
Varbūt kaut kas, ko jūs pašas studiju laikā gatavojāt/gatavojat, un vispār par savu budžetu, tā sadali varat pastāstīt?
26.07.2017 14:28 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
mauvii, tad mums nesakritīs gatavošanas/ēšanas stils :)
.
Es gaļu gatavoju labi ja pāris reizes gadā, bet no dārzeņiem (un rudenī tie ir lēti) var baigi daudz ko dabūt gatavu. Galvenais - daudz garšvielu.
26.07.2017 14:30 |
 
Reitings 303
Reģ: 31.10.2016
Man jau šķiet, ka pelmeņi,desmaizes un roltoni ilgtermiņā sanāk daudz dārgāk, nekā pagatavot normālu ēdienu. :-D
Es pārtiku parasti pērku lielajās bāzēs, piemēram, Cash & Carry. Aizbraucu, nopērku 5 kg iepakojumu ar rīsiem, griķiem, makaroniem, kasti ar pienu, milzīgu siera rituli, miltus. Reizi nedēļā aizeju uz tirgu, sapērku dārzeņus, augļus un gaļu, ko parasti arī sasaldēju, lai stāv nebaltai dienai, un sanāk ļoti ekonomiski.
Man jau šķiet, ka jebkura recepte ir ekonomiska, ja vien netaisies ēst omārus un māki atrast alternatīvas produktiem, kuri cenu ziņā ir lētāki.
26.07.2017 14:34 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.09.2015
brilliantly, kādas viņiem tur cenas? :)
26.07.2017 14:53 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Es pārtiku parasti pērku lielajās bāzēs, piemēram, Cash & Carry

C&C var iepirkties, ja esi juridiska persona. Vismaz par tām bāzēm ko es zinu. Ja nav tā karte, viņa tur iepirkties nevarēs
26.07.2017 15:49 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Man viens no topa ātrajiem un nedārgajiem ēdieniem ir frikadeļu zupa - vajag vien dārzeņus (burkāni, kartupeļi, var kāpostu, lociņi, pētersīļi) un malto gaļu (klāt ola un mazliet mannas), un garšvielas... Vēl no maltās gaļas, konservētām pupiņām un dārzeņiem sanāk meksikāņu zupa vai sautējums. :)
26.07.2017 15:54 |
 
Reitings 294
Reģ: 25.09.2016
Dažreiz nopērku vairākus kg gaļas ,ja ir uz atlaidi tajā brīdī, sadalu mazākās daļās un saldēju . Iesaku šādu risinājumu ,reizi mēnesī nopērc pavairāk gaļas ,un tad saldē,lai katru nedēļu nav jāpērk . Varbūt no kādiem zemniekiem vari dabūt lētāk kartupeļus ,burkānus,sīpolus . Man patīk cepeškrāsnī taisīt dažādus sacepumus ,piemēram , kartupeļi , maltā gaļa,burkāni un sīpoli . Tagad tomāti ir diezgan lēti , taisu tomātu biezzupu ar mocarellas sieru . Parastās dārzeņu zupas , cepti kartupeļi ar svaigo sieru.
26.07.2017 15:56 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
Wendy1, cik zinu visi parastie cilvēki arī var iepirkties, vienkārši jāpaprasa sataisīt karti :D
26.07.2017 15:56 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Dažos C&C var iepirkties arī fiziskas personas, piemēram, Piedrujas ielā. Vairs uz to neskatās tik stingri un jā, var no viņiem dabūt arī kartes.
26.07.2017 15:58 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Varbūt kaut kas, ko jūs pašas studiju laikā gatavojāt/gatavojat, un vispār par savu budžetu, tā sadali varat pastāstīt?

Studiju gados topā bija 2 receptes: sautējums un maltās gaļas mērce.
Man ļooti garšo gaļa, bet sautējumam, kuru gatavoju, vispār neprasījās. Ja ļoti gribās, vistas fileja derēs. Liku dārzeņus, kas garšo - kartupeļi, burkāni, paprika, puķkāposti, tomāti, dažreiz pievienoju šampinjonus, dažādas garšvielas, zaļumus. Var variēt!
*
Maltās gaļas mērci taisīju tā: apcepu malto gaļu, pievienoju saldi papriku, garšvielas, zaļumus, tomātu mērci un kādu laiciņu pasautēju. Izvārīju pastu un voilā. Pa virsu vēl svaigos pētersīļus (atkal var variēt). Daudzi pievieno sīpolus, bet tos hroniski nepanesu un tāpēc bija dubultprieks par garšīgu nedārgu maltīti BEZ sīpoliem.
26.07.2017 16:03 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Zupas un vistu kājas 1001 variācijā :D
brokastīs putras, kam pašizmaksa nav necik, bet ai, cik labi pabaro. Ja aktīvi darbojos un ir visu dienu ar ko noņemties, putru ēdušai brokastīs, par ēdienu kā mūsu pasaules subjektu atceros vien vakarpusē :D
26.07.2017 16:03 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Gaļu iesaku pirkt tirgū. Kaut vai vienreiz mēnesī aizbraucot un iepērkot visam mēnesim sanāk ietaupīt. Tāpat dažādus dārzeņus, saknes var iepirkt tajā pašā nakts tirgū.
Zupas, sautējumi, sacepumi krāsnī.
Makaroni, rīsi, kartupeļi ar dažādām mērcēm.
26.07.2017 16:15 |
 
Reitings 1249
Reģ: 10.08.2015
Jā, ja gribas lētāku gaļu, dodies uz tirgu. :)
Brokastīs auzu pārslu putra, kā jau te minēja, sanāk lēti un labi.
Vārīti rīsi sajaukti ar fileju un tomātu mērci, pērļu grūbas ar dārzeņiem/gaļu, grūbas, miežu putraimu biezputra, griķi ar mērci, kas sastāv no pupiņām, maltās gaļas un tomātu mērces, var pievienot arī sēnes, ļoti garšīgi sanāk. Vispār no konservētām pupiņām visu ko var pagatavot un nav dārgi. Biezpiens ar dārzeņiem + rīsi/griķi/putraimi/grūbas. Zupas
26.07.2017 17:19 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Jā, auzu vai citu pārslu putras man dikti garšo. Ar banānu,ar medu, ar kanēli, ar zapti.
Nesmādēju dažreiz pankūku maisījumus-gan miltu pankūku, gan kartupeļu. Bet pērku ne tāpēc, ka lēti, bet tāpēc ka ātri. :D Un kartupeļu biezputras maisījumu( ar pienu tikai, bez piena man negaršo).
Pākšaugi-pupiņas, zirņi, kurus izmanto gan zupās, gan sautējumveidīgos ēdienos.
No kartupeļu ēdiniem man ļoti garšo kuģelis-ekonomiskais variants-smalki rīvēti kartupeļi+olas+ sāls( krutāk jau ar žāvētu gaļu, sīpoliem u.c.). Cep krāsnī gan lielajā pannā kā plātsmaizi, gan lazanjas tipa formā.
26.07.2017 17:26 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Salikt sautējamā maisā kartupeļus ar sīpoliem vistas fileju, sāls, pipari un jebkādas garšvielas pēc gaumes. Griķus var variēt ar dārzeņiem apceptiem, tomātu zupiņu - noblanšēti tomāti vai konservēti tomāti jāsavāra ar kartupeli un jāsablenderē pievienojot mazliet kausēta sieriņa. Kartupeļu sacepums.
26.07.2017 21:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits