Dzīvnieki no patversmes

 
Reitings 220
Reģ: 17.08.2016
Sveiki! :)
Pēdējā laikā daudz domāju par to, ka vēlētos paņemt sunīti no patversmes.
Varbūt variet padalīties ar saviem stāstiem par patversmē esošajiem dzīvniekiem, kā jums gāja sākumā, kā varbūt kādam izglābāt pat dzīvību?
Iedvesmojos no šodienas delfi.lv raksta
http://www.delfi.lv/mansdraugs/zveru-dzive/49075643_pirms-un-pec-soctiklotaji-dalas-adopteto-sunu-brinumainajas-parvertibas
25.07.2017 16:32 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Mēdz būt tie mazie suņuki skaļāki un agrezįvāki par lielajiem, bet viss atkarįgs no suņa rakstura un audzināšanas, kā arī ( Pirmkārt ) vietas ģimenē. Tā peikt ir dažādi suņi dzįvē redzēti.
Kas atiecas uz sargsuņiem. Mani mīļākie sargsuņi ir suņi kuri nevis skaļi rej pie mazākā trokšņa, bet mierīgi, nosvērti, vērojoši un draudzīgi. iekšā sētā var tikt ne visi un kur nu vēl ārā.
26.07.2017 14:51 |
 
Reitings 132
Reģ: 29.05.2017
Man pilsētā ir kaķis no ielas (tas gan nav patversmes) - iedzīvojies ne pa jokam. Nu jau gandrīz 4g, kā pie manis dzīvo, vēl pilsētīgāks runcis nav redzēts :)
Savukārt patversmes suņus lauku mājām esam ņēmuši 3x (pirms tam ilgu mūžu dzīvoja arī uz ielas atrasts kucēns). Pirmā suņu meitene bija traki hiperaktīva un vienā brīdī, mēnesi - divus vēlāk vienkārši aizbēga. Tie suņi gan mums tur planē starp īpašumiem, moš iedzīvojās kaut kur, pāris mežus tālāk, pie kaimiņiem.
Pēc tam paņēmām vēl divas suņu meitenes no patversmes. Vienu kucēnu (izauga par gudru, labu, desas lūdzošu suni :-D ), un vienu pusgadu vecu sunceni. Viņa sākumā bija dikti tramīga - nevar jau zināt, bet šķiet, ka sista. Ļoti bailīga. Ar laiku un mīlestību, protams, atvērās un tagad ir gudra, laba un arī desas diedelējoša suncene + BFF ar to otru suņu meiteni. Mums gan tie laikam tādi easy stāsti - nebija nekādi problemātiskie suņi. Then again, nebija tā, ka patversmē izvēlējāmies kādu visneproblemātiskāko - vienkārši ar ģimeni aizbraucām, apskatījām suņus, ieraudzījām "savējo", visiem uzreiz bija fīlings, ka savējais un boom, mājās.
Nākotnē gribu suni sev, nevis laukos - savai ģimenei - un arī tas noteikti būs patversmes krancis. Manās acīs viņi ir gudrāki, sirsnīgāki un mīļāki, tie ielas plušķīši. Bet tas, protams, jau subjektīvi.
26.07.2017 16:19 |
 
Reitings 429
Reģ: 03.01.2017
zajcheens piedod , bet tu esi tiešam smieklīga.
:-D:-D
Maniem vecākiem viens susn ir no patversmes un ir labs sargs uzspasē māju, nerej bezjēgā , otrs ir no mazotnes pirkts jauktenis nu viņš vispar pret svešiniekiem ir nenormali nikns ļoti , bet pret savejiem bezgala mīļš(l), takā nevienmer tie dārgie krutie šķirnes suņi var sargāt māju.
26.07.2017 22:36 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Mani vienmēr izbrīna, kad patversmes kāds nosauc par naudas rausējiem un personīgā maka papildinātājiem. Kritizētājām ir kaut mazākā apjēga, cik izmaksā izārstēt, savakcinēt un sterilizēt no ielas savāktu dzīvnieciņu, uzturēt un barot visus tur esošos zvērus?
Loģiski, ka nosauc konkrētu "ziedojuma" summu - parasti tā ir summa, kura ir tikusi iztērēta konkrētajam dzīvniekam medicīniskajās manipulācijās, citādi atrodas ļaudis, kuri vairāk par piecīti no sevis atraut nav spējīgi. Patversmei ir ierobežoti līdzekļi un tāpēc ir jādomā par nākotni. Ja tie daži desmiti eiro ir kaut kas nepaceļams, tad dzīvnieku labāk neņemt vispār, jo atļauties īsti laikam nevar.
26.07.2017 22:53 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es piekrītu tam, ka patversmē var dabūt izcilu, viegli audzināmu draudzīgu suni vai sargsuni (atkarībā, kā audzina), un var iegrābties ar dārgu šķirnes suni. Vien jāsaprot, ka: a) patversmē diez vai palaimēsies dabūt šķirnes suni - tos izķer "savējie", b) jāaudzina, jāaudzina un vēlreiz jāaudzina, atkarībā no mērķa, kādam suni ņem, plus jāņem vērā suņa raksturs. Kaut vai motivācija mācīties - parasti ir divu veidu suņi - suns-našķis un suns-rotaļa. Manā draugu un paziņu lokā ir daudz suņumīļu, ir visādi gadījumi, piemēram, par dārgu naudu pirkts jorks, kas gada vecumā jāoperē iedzimtu slimību dēļ, Ķīnas cekulainais pa pusotrīti latu, kas pēc 2 gadiem nomira ar visu ūberpareizo kopšanu, konkrēti agresīvs toiterjs, agresīva čivava, kas piedevām pieder vetārstei, utt.
*
Te ir jāsaprot suņa iegādes jēga un mērķis - ja gribi darīt sociāli atbildīgu darbu/sirdsdarbu un iepriecināt kādu, esi gatavs ieguldīt savu laiku un naudu - patversme ir lieliska iespēja, apsveicama rīcība. Ja gribi izcilu šķirnes eksemplāru ar konkrētu raksturu, konkrētu izskatu un paredzamu uzvedību - nemoki sevi un patversmes dzīvnieku, pērc no pārbaudīta audzētāja!
*
Nekad neieteiktu ņemt pieaugušu suni no patversmes cilvēkam bez iepriekšējas apzinātas pieredzes suņa dresūrā. Nu es ar savām pašreizējām zināšanām un mazo pieredzi, piemēram, neņemtu. Kucēnu - jā.
26.07.2017 22:55 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
delusion ir taisnība par izmaksām, un ir vēl viena lieta - patīk mums tas vai nē, bet ziedojums ir siets, ar kuru atsijā maksātnespējīgus saimniekus. Dzīvnieks nav pirmās nepieciešamības pirkums, dzīvnieks mūsdienās ir luksuss, par to ir jārūpējas, jāčipo, jāvakcinē, ja saslims - jāved pie veta, jābaro ar kvalitatīvu barību. Tas attiecas arī uz ķēdes suņiem. Nesaku, ka jāpērk piena teļa fileja pa 20 eiro/kg, bet nu sorry, ja saimnieks nevar atļauties noziedot kaut 25 eiro patversmei, ar ko viņš to suni baros? Ar kartupeļiem? Dogo? Grūbām?
26.07.2017 22:58 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.10.2015
Un kuram tu Melnakakene taada esi vajadziga?
26.07.2017 23:30 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.10.2015
lai suns sargā māju, ne tikai bezjēdzīgi skraida, rej un neko nedara. - tadiem cilvekiem nav vajadzigi dzivnieki, 100 % sada tipa cilveki ir tie kuri izmet dzivnieku ka nevajadzigu lupatu, fuj
26.07.2017 23:34 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.10.2015
zajceens izskatas pec prasta cilveka :o ;)
26.07.2017 23:35 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Mani vienmēr izbrīna, kad patversmes kāds nosauc par naudas rausējiem un personīgā maka papildinātājiem. Kritizētājām ir kaut mazākā apjēga, cik izmaksā izārstēt, savakcinēt un sterilizēt no ielas savāktu dzīvnieciņu, uzturēt un barot visus tur esošos zvēr

+++
27.07.2017 09:55 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
delusion,
ja tu to biji adresējusi man, tad smagi iebrauci auzās. es zinu kā tas notiek, es patversmēm ziedoju regulāri - katru mēnesi, jau kādus gadus 10 (un tad es biju tīņa vecuma, strādāju, gāju uz patversmēm palīdzēt, ziedoju). Esam pietiekoši pārtikusi ģimene, patversmes suns vienmēr tiek ņemts kā kompanjons otram sunim, kurš ir salīdzinoši augstas izcelsmes, bet ne par to stāsts.
un es zinu arī "populārās" patversmes, kuras ir atteikušās no pārtikas, jo redz, tik zemas klases viņi neņemot - vajag bez maz royal canin tikai. nu nevajag arī rakstīt muļķības, es ļoti labi zinu, kas un kā tur notiek.
es nesaku,ka visi ir vienā maisā bāžami ,tāpēc arī norādīju uz labo piemēru ar Tukuma patversmi, kura jebkuru ziedojumu uztver ar sirsnību un pateicību. Tiem man nav žēl. ;)
27.07.2017 09:59 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
delusion,
cik dzīvnieki tev ir bijuši no patversmes? vienreiz esi samaksājusi 50eur un viss, vai tomēr esi regulārs ziedotājs un palīgs? es esmu ziedojusi vismaz četrciparu skaitli un tas, manuprāt, norāda, ka nekasu katru kapeiku :D
27.07.2017 10:02 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
un es zinu arī "populārās" patversmes, kuras ir atteikušās no pārtikas, jo redz, tik zemas klases viņi neņemot - vajag bez maz royal canin tikai.

Es arī zinu tādas patversmes un DzAB, un tas ir pareizi. Sabaro dzīvniekus ar ziedoto Darling un Dogo, un ko vēl jau tur, un dabū pēc tam izgrūst simtiem eiro, jo kādam pankreatīts, kādam alerģija, kādam ēde uzmetas. Nav jau vairs 1991. gads! Patversmēs dzīvniekus baro ar labu barību, jo tā sanāk lētāk, nekā pēc tam to baru ārstēt. Jums ko, liekas, ka tur vets bez maksas savus pakalpojumus sniedz?
27.07.2017 10:45 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
Daenerys1,
nevedu ne Dogo, ne Darling - nemaz nezinu,kas tas ir, bet arī ne Royal. Ja viņiem tik traki nabadziņiem iet, tad vajadzētu pieņemt palīdzību, vai vismaz kaut kur norādīt, tad ar ko viņi tos zvērus baro,lai nesanāk, ka nauda izmesta vējā.
Kur es teicu, ka vetārsts bez maksas? Es šeit ārstus necilāju, es runāju par patversmju attieksmi pret cilvēkiem, kuri grib palīdzēt.
Kā jau te meitenes norādīja - citus atšuj un nemaz neielaiž patversmē, kaut gan vēlas paņemt dzīvnieku no turienes, citam atcērt, ka barību nevajag, citam izdomā ciparus no zila gaisa, citam noklusē par veselības problēmām.
Te ir runa par attieksmi, ne to, ka kādam nav naudas dzīvniekam, kāds neapjēdz cik maksā vetārsts un ko tur vēl ne. Ja tu strādā labdarības sfērā, tad iemācies komunicēt ar potenciālajiem klientiem. ;)
27.07.2017 11:07 |
 
Reitings 5
Reģ: 12.07.2017
Ulūbele nu jau ražo paši savu barību, ļoti labs variants!
27.07.2017 11:17 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
vai vismaz kaut kur norādīt, tad ar ko viņi tos zvērus baro,lai nesanāk, ka nauda izmesta vējā.

Ja nezini, ar ko barot, labāk ziedot naudu, nevis barību. Paši nopirks to, kas vajadzīgs. Daudzās patversmēs baro ar Josera. ;-)
27.07.2017 11:20 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
Daenerys1,
ja lasīji manas atbildes, tad arī varēji redzēt, ka katru mēnesi pārskaitu naudu. Vienkārši, kad braucām pēc dzīvnieka, gribējās aizvest arī ko taustāmu un uzreiz lietojamu! ;)
27.07.2017 11:44 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Izskatās, ka pecinjaa ir nenormāli lepna par saziedoto četrciparu skaitli, un uzskata, ka tas ļauj viņai regulēt, kā tā nauda tiek tērēta:-D Varbūt tad nav brīnums, ka patversmē nesaņem to labāko attieksmi no darbiniekiem :-D
Man ir trīs dzīvnieki no patversmes, visi ir rūpīgi kopti, regulāri atrādīti vetārstam un ēd gan RC, gan vēl dārgāku pārtiku. Regulāri ziedoju un šad tad vācu sterilizēšanai bezsaimnieka kaķus, bet neuzskatu to par īpašu sasniegumu un dižu patversmju "virtuves" pārzināšanu, tāpēc nejaucos viņu kārtībā.
Tāpēc vien, ka tā ir patversme un bezšķirnes dzīvnieki, nenozīmē, ka viņus vajag barot ar jebkuru draņķi (pardon, bet reizēm tā ir), kuru ziedotāji savā pašapmierinātā cēluma uzplūdā sastiepj. Ja cilvēks grib no sirds palīdzēt, tad viņš painteresējas, kas reāli ir nepieciešams un tiek izmantots, nevis gaida bezgalīgu pateicību par nederīgām lietām un taisa antireklāmu patversmei.
27.07.2017 12:08 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
vai vismaz kaut kur norādīt, tad ar ko viņi tos zvērus baro,lai nesanāk, ka nauda izmesta vējā.

patversme.lv ir norādīts, ka dzīvniekus baro ar profesionālo barību un ir arī aicinājums sazināties ar administratoru, lai noskaidrotu, kāds barības veids ir nepieciešamākais.
Turklāt, "Suņu punči noteikti daudz vairāk priecāsies par ziedojumu-mazāku, bet augstvērtīgu barības daudzumu!"
Tā ka...ja kāds neprot pirms tam pameklēt info un tešas ar mistiskas barības maisiem, pats vainīgs.
27.07.2017 12:15 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
delusion,
tikpat labi izskatās, ka tu arī vēlējies palepoties ar to, ko dari!
Ja tu būtu izlasījusi visas atbildes, tad jau no paša sākuma būtu sapratusi arī domu, nevis aizrautos ar kaut kādām norādēm par to, kā piem., Kritizētājām ir kaut mazākā apjēga. Gribēju tikai pateikt,ka ir apjēga. Ne tev vienai ir patversmes dzīvnieki, ne tu viena palīdzi.
Un atbilde par ziedojumiem bija tavas feinās piebildes dēļ. Atgādināšu - Ja tie daži desmiti eiro ir kaut kas nepaceļams, tad dzīvnieku labāk neņemt vispār, jo atļauties īsti laikam nevar.

Teikšu vēlreiz, nevajag bāzt visus vienā maisā, nevajag mācīt un uzskatīt, ka tikai tu viens dari pareizi un citi ir neaptēsti, bez kapeikas un tāpēc nav tiesīgi paņemt dzīvnieku. Cilvēks ir tiesīgs saņemt normālu attieksmi un arī "paldies", ka viņš uzņemas rūpes par patversmes dzīvnieku. Tieši tik vienkārši. Un tāpēc arī ir jānorāda gadījumi, kur patversmes tomēr ir aizmirsušas par komunikāciju ar cilvēkiem.
Un atgādināšu to, ka agrāk tādas informācijas nebija. Un nevajag norādīt,ka kāds nemāk lasīt. Arī tu nemāki, ja nespēj izlasīt normāli cilvēku atbildes. :)
Un draņķi neviens tur neveda, kā tu te raksti.
27.07.2017 12:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits