Mēs strādājam :)

 
Reitings 50
Reģ: 06.07.2017
Esmu atradusi darbiņu ,viss Ok.
Gribu noskaidrot kā īsti ir ?vai darba devēja var atlaist no darba, ja ir izturēts pārbaudes laiks ,sakara ar grūtniecību?
17.07.2017 18:29 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Piekrītu Rīdziniecei. Ja es būtu stāvoklī, arī aizietu kaut kur strādāt un neteiktu, ka gaidībās. Jādomā par sevi.
17.07.2017 19:17 |
 
Reitings 50
Reģ: 06.07.2017
Man ir pats sākums ,7ned.Jūtos labi ,kāpēc es nevarētu strādāt?Nu un ka stāvoklī,neesmu tak slima. (t)
17.07.2017 19:17 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man ir pats sākums ,7ned.Jūtos labi ,kāpēc es nevarētu strādāt?Nu un ka stāvoklī,neesmu tak slima.
neko nevienam vispar nesaki, pat ja paliek slikti saki spiediens..... nem slimibas lapu! Karoc turies mammit! ;-)
17.07.2017 19:21 |
 
Reitings 50
Reģ: 06.07.2017
Paldies :)
17.07.2017 19:37 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Protams, ka grūtnieci var atlaist, ja viņa zog, kavē darbu, nepilda darba pienākumus. Bet, ja nav kur piesieties, grūtnieci atlaist tā vienkārši nevar.
17.07.2017 19:56 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ja piem. nostrādā tik 3mēn. nav mazāks pabalsts nekā ,ja 6mēn.?
17.07.2017 19:57 |
 
Reitings 50
Reģ: 06.07.2017
Jā,kas tur ir ar to pabalstu ?:-|
17.07.2017 19:59 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Mēs strādājam - kāpēc grūtniecības laikā par sevi jārunā daudzskaitlī?

Dupijs tak bēbis mamma puncī ar strādās,ja mamma strādā,tad bēbis ar:-D
17.07.2017 20:01 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ak jel..bet logiski ka BKA vismaz kautb kas neka nestradadajonai maminai! Un katri 50 vai 100 eu ir NAUDA ar mazo! Nek;ausi nevienu, strada , kluse un turies!v Vel mazliet....;-)
17.07.2017 20:02 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Man vienai šķiet mazliet necilvēcīgi, uzsākot strādāt jaunā darba vietā jau esot normālā grūtniecības mēnesī?

Necilvēcīgi jā,bet vai darba devēji ir cilvēcīgi,kad viņiem ko lūdz? Reti kurš ir! Un tas ir tikai normāli,ja mēs domājam par sevi,un tad tikai par citiem. Cilvēki bieži pieļauj kļūdu, domājot par citiem vispirms, darba devējs tak to nenovērtē! Cik x manā darbā nebija situācijas,ka kāds saslimst vai kāda cita iemesla dēļ nevarēja atnākt uz darbu un bija darbinieki,kas nevarēja pateikt,nē un nāca savā brīvdienā uz darbu ,bija pat gadījumi,ka 2diennaktis pēc kārtas strādāja,jo neviens.cits ierasties nevarēja,un vai to var nosaukt par cilvēcīgu attieksmi? Jo īpaši,ja vēl par to saņēma grašus un papildus brīvdienas par to nepiešķir!
17.07.2017 20:10 |
 
Reitings 174
Reģ: 05.06.2017
Gatavojos savā virzienā saņemt arī negācijas, bet... tiešām tām sievietēm, kuras, zinot, ka ir stāvoklī, pašām nav neērti iestāties jaunā darbā, neko par grūtniecību nesakot priekšniecībai un pēc pārbaudes laika pasakot, ka volā, esmu stāvoklī, eju dekrētā! ? Es nekad tā nedarītu, jo man būtu kauns - pirmām kārtām jau par to, ka noklusēju faktu, ka pēc neilga laika došos dekrētā un manā vietā atkal vajadzēs meklēt citu cilvēku! Otrām kārtām - man būtu kauns, jo manā vietā būtu varējis tikt kāds cilvēks, kurš izmisīgi meklē patstāvīgu darbu, kamēr es, pastrādājusi 3-4 mēnešus, iešu dekrētā. Un man vienalga par to kā izrīkojas vai neizrīkojas pret grūtniecēm darba devēji - runa iet par MANI un MANU sirdsapziņu. Un MANA sirdsapziņa neatļauti tik cūcīgi izturēties pret citu cilvēku laiku, kuru tie veltītu manis ievadīšanai darbā, apmācībai. Bet nu... tas jau laikam kā kuram.
17.07.2017 23:41 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
A kas tētis, priekšnieks?
17.07.2017 23:42 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
pēc pārbaudes laika pasakot, ka volā, esmu stāvoklī, eju dekrētā! ?

Ja es tā darītu un nebūtu veselības problēmas, tad vismaz nostrādātu tik ilgi, cik varu nostrādāt neviss uzreiz pēc pārbaudes laika ietu uz slim.lapas. Ja Tu labi jutīsies, kāpēc obligāti pēc 3mēn.jāiet uz slimības lapas?
17.07.2017 23:56 |
 
Reitings 174
Reģ: 05.06.2017
sniegpulksteniite, +++
Es savu komentāru uzrakstīju vadoties pēc autores komentāra par pārbaudes laiku.
Uzsveru, ka nerunāju par visām stāvoklī esošajām sievietēm, kuras iestājas darbā, kā to varbūt varēja noprast pēc mana komentāra. Runāju konkrēti par to, ka iestājas darbā un pēc 3 mēnešu pārbaudes laika iet dekrētā, kā to plāno darīt tēmas autore, bet kas, manuprāt, ir ļoti nesmuki.
18.07.2017 00:06 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Gatavojos savā virzienā saņemt arī negācijas, bet... tiešām tām sievietēm, kuras, zinot, ka ir stāvoklī, pašām nav neērti iestāties jaunā darbā, neko par grūtniecību nesakot priekšniecībai un pēc pārbaudes laika pasakot, ka volā, esmu stāvoklī, eju dekrētā! ? Es nekad tā nedarītu, jo man būtu kauns - pirmām kārtām jau par to, ka noklusēju faktu, ka pēc neilga laika došos dekrētā un manā vietā atkal vajadzēs meklēt citu cilvēku! Otrām kārtām - man būtu kauns, jo manā vietā būtu varējis tikt kāds cilvēks, kurš izmisīgi meklē patstāvīgu darbu, kamēr es, pastrādājusi 3-4 mēnešus, iešu dekrētā.

+++
jau gatavojos rakstīt to pašu . Man tādas kā Klijaklija izteikti riebtos kā darbinieki , mantkārīgas k! kuras domā tikai par naudu . Ja es būtu darba devējs , izteiktu pierē visu , ko domāju un man būtu vienalga , ja vazātu pa Bez Tabu vai inspekcijām . Šitādām jāpieliek punkts .
(t) labprāt uztaisītu petīciju par likuma grozīšanu .
18.07.2017 00:42 |
 
Reitings 174
Reģ: 05.06.2017
elzaelza, +++
Tad jājautā - kādēļ nemeklēja darbu ātrāk? Kāpēc tagad, kad iestājusies grūtniecība, metas meklēt darbu, zinot, ka pēc 3 mēnešiem tik un tā ies dekrētā?
Protams, nenoliedzu, ka ir darba devēji, kuri nejauki izturas pret grūtniecēm, taču vienmēr jāatceras, ka tādi nav visi darba devēji. Līdz ar to skumji, ja šādā veidā tiek, atvainojos, izčakarēts labs darba devējs, kurš grib rēķināties ar labu darbinieku, kurš gatavs strādāt ilgtermiņā, bet beigu beigās, ka izrādās, noklusējis par to, ka pēc pārbaudes laika ies dekrētā...
18.07.2017 00:50 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Visas jaunas sievietes +/- ies dekrētā vienalga cik ilgi strādās.
Esmu darbā izjutusi nedaudz diskrimināciju par to, ka esmu jauna nesen precējusies un ātri aiziešu dekrētā, bet tas bija no viena kolēģa.
Mana tagadējā kolēģe palika stāvoklī pēc intervijas un neviens viņu nediskriminē. Jā, viņa rīkojās bezatbildīgi, jo viņa aizgāja no sava darba, lai atrastu mierīgāku darbu. Viņai vajadzēja labāk atrast darbu, iestrādāties un tad par to domāt, jo es tā arī centos plānoju to visu. Vispirms nomainīju darbu, strādāju divus gadus un plānoju iet kaut kad dekrētā. Bet nu visi nemāk tā plānot..
Savukārt vēl vienai manai kolēģei vispār bija tāda diskriminācija, ka tur jau varēja pantu sameklēt. Viņai darba devējs pateica ka neslēgs ar viņu darba līgumu, jo viņa var aiziet dekrētā.
Lūk, tādēļ daudz arī baidās atklāt savu grūtniecību. Daudzi jau arī neizprotu faktu, ka sievietei var arī nebūtu bērnu.
Latvijā ir mazs atsaucīgu darba devēju ģimenes plānošanā. |-)
18.07.2017 08:07 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Manā darba vietā arī ir bijis, ka atnāk strādāt sieviete jau esot stāvoklī un pēc pāris mēnešiem aiziet uz slimības lapas. Sieviete pati baidījās direktoram to paziņot, tāpēc palūdza HR to izdarīt. Direktors ir liels patriots un ļoti priecājās par to, ja darbiniekiem dzimst bērni, kad man bija 26 gadi un runājām par maniem karjeras plāniem, direktors teica, ka man vajadzētu piebremzēt un domāt arī par bērniem, viņam ir meita tajā vecumā, arī pārņemta ar karjeru un arī viņu viņš visu laiku cenšoties mudināt domāt par bērniem, karjera nekur nepazudīs.
Mums ir speciāla bonusu sistēma par bērniņu piedzimšanu, turklāt, jo vairāk bērnu dzimst, jo lielāki bonusi.
Protams, ka kaut kādas neērtības tas darba devējam sagādā, bet nevajag domāt, ka visi darba devēji ir monstri, kas gatavi nolamāt grūtnieci trīstāvīgiem vārdiem par to, ka tā nav pateikusi laicīgi par grūtniecību un ir ļāvusies darba devējam pieņemt viņu darbā.
Un darba devēja un darba ņēmēja attiecības ir formālas attiecības, kur viens pērk pakalpojumu un otrs pārdod pakalpojumu. Ja kādai pusei neapmierina sniegtā pakalpojuma kvalitāte vai pakalpojuma ņēmēja attieksme, samaksa par pakalpojumu utt., tad jebkura puse var pārtraukt šīs attiecības. Darba devējs nav nekāds Dievs, kuram vienīgajam ir teikšana.
Un, lai cik varbūt labs darba devējs, tās ir un paliek (ar retiem izņēmumiem) formālas attiecības un, ja ar darbinieku kaut kas atgadīsies, tad darba devējs neraudās pie darbinieka slimības gultas, bet meklēs citu, kas palīdzēs sasniegt viņa biznesa mērķus. Simple as that.
18.07.2017 08:23 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Necilvēcīgi jā,bet vai darba devēji ir cilvēcīgi,kad viņiem ko lūdz? Reti kurš ir! Un tas ir tikai normāli,ja mēs domājam par sevi,un tad tikai par citiem. Cilvēki bieži pieļauj kļūdu, domājot par citiem vispirms, darba devējs tak to nenovērtē!

Šis man atgādina kaut ko tādu :
"Tagadējais darba devējs riktīgs cūka, iešu pie cita un ieriebšu jaunajam par to, ka iepriekšējais cūka. Un, ja jaunais būs cūka (piemēram, izrādīs nepatiku, ka es princese pēc 3 mēnešiem paceļu cepuri un aizej "neko nepasakot") iešu un bazūnēšu kādi visi cūkas.."
18.07.2017 08:26 |
 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Sognare par to jau visi aizmirst. Kamer pasai nav beerni to nesapratiis.
Es atbalstu, ej, straadaa, kaut mazliet nopelni pabalstu un maternitates pabalstu, tas ljoooti noderees tavam beerninjam, neviens tev neuzdaavinaas vish ko tev vajag.
DD, uznemuna ipasnieki ar nedomaa par darbiniekiem, kamer lielais vairums brauc ar jauniem dzipiem, perk majas, lielaka dala raujas pa minimalkam un i to tiek apdirsti. Latviha DD tuek nostadits ka neaizskarams Dievs. (e)
18.07.2017 08:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits